Banka Faiz

Banka Faiz

Son dakika banka faiz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan banka faiz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını banka faiz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Banka Faiz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan banka faiz gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.893 banka faiz haberi bulunmuştur. Tüm banka faiz haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kılıçdaroğlu: Orantısız güç kullanıldı
Kılıçdaroğlu: Orantısız güç kullanıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Furkan Vakfı'nı sever sevmezsiniz. Orantısız güç kullanıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez başörtülü kadınlar böyle ağır bir zulümle karşı karşıya kaldılar" dedi.
22.03.2022Siyaset
Bankada parası olan milyonları ilgilendiriyor! Faizlerle ilgili flaş gelişme! Artık...
Bankada parası olan milyonları ilgilendiriyor! Faizlerle ilgili flaş gelişme! Artık...Bankada parası olan herkesi ilgilendiriyor. Banka faizleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Banka faizleri düşüyor. Yeni müşterilere uygulanan yüzde 20'ye kadar varabilen TL mevduat faizlerinin dışında hemen hemen tüm bankalarda 32 günlük TL mevduata uygulanan faiz oranları yüzde 15'in altına indi. Merkez Bankası'nın bankaların ortalamaları olarak verdiği veriye göre de 1 aylık TL mevduat faizi 25 Şubat haftasında yüzde 15,62 seviyesine geriledi. 18 Şubat haftasında bu oran yüzde 16,03 iken 28 Ocak haftasında ise yüzde 16,86 civarında bulunuyordu. Merkez Bankası verilerine göre 1 aylık vadenin yanı sıra 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık vadelerdeki TL mevduat faizlerinde de düşüş yaşandı. 28 Ocak haftasında 3 ay vadeli TL mevduat faizi yüzde 19 iken 25 Şubat haftasında yüzde 17,23'e düştü. 1.77 puanlık gerileme yaşandı 3 ay vadeli TL mevduat faizlerinde ortalama olarak. 6 aylık vadede ise 28 Ocak haftasında yüzde 18,73 olan faiz oranı 25 Şubat haftasında yüzde 17,44'e indi. Yine 1.3 puanlık gerileme oldu. 1 yıl vadeli mevduatlarda 28 Ocak haftasında faiz oranı yüzde 20,20 iken 25 Şubat haftasında yüzde 17,64 seviyesine düştü. 2.5 puanın üzerinde bir düşüş oldu. TL mevduat faizinde en büyük düşüş de 1 yıla kadar vadeli TL mevduat hesaplarında yaşandı.
8.03.2022Ekonomi
e-Devlet'te resmen başladı! Artık bankaya gitmeye gerek yok! Yeni dönem...
e-Devlet'te resmen başladı! Artık bankaya gitmeye gerek yok! Yeni dönem...e-Devlet'te yeni dönem başlıyor! Artık bankaya gitmeye gerek kalmayacak. Sorgulama sonucunda bankalar tek tek listelenecek. Resmen duyuruldu. Yeni hizmet e-Devlet Kapısı üzerinden verilmeye başlandı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Twitter hesabından açıklamada bulundu. Hizmet öncesinde varisler bankalara ayrı ayrı müracaat ederek bu bilgiyi alıyordu. Artık miras bırakan kişinin hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu varsa e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.
4.02.2022Ekonomi
Banka faiz oranlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Tek tek açıklandı! İhtiyaç kredisi, ticari kredi...
Banka faiz oranlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Tek tek açıklandı! İhtiyaç kredisi, ticari kredi...Banka faiz oranlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Kredilerle ilgili flaş gelişme. 28 Ocak 2022 tarihli Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre toplam Türk lirası kredi büyüklüğü 4 trilyon 972 milyar TL, toplam mevduat 5 trilyon 429 milyar TL oldu. Mevduat ile kredi arasında 457 milyar liralık fark hesaplandı. Merkez Bankası düşük faiz ile kredi kullandırılması için politika faizini yüzde 14 seviyelerine düşürdü. Ancak bu indirim piyasaya yansımadı. Bankalar kredilerde oranları yüksek tutuyor. İhtiyaç kredisi ortalama yüzde 25 faiz oranıyla tüketicilere sunulurken ticari krediler yüzde 33 oranla veriliyor.
4.02.2022Ekonomi
Faizler düşürüldü! Garanti BBVA resmen duyurdu, bugünden itibaren...
Faizler düşürüldü! Garanti BBVA resmen duyurdu, bugünden itibaren...Garanti BBVA'dan flaş faiz kararı! 1 Aralık tarihinden itibaren geçerli olmak üzere faiz oranları düşürüldü. Dev banka yeni oranları müşterilerine bildirdi. 1.98 olan faiz oranları, yüzde 1.80'e çekildi. Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada kredili mevduat hesabı faiz oranlarının 1.80'e, gecikme faizlerinin ise yüzde 2.10'a düşürüldüğü duyuruldu.
1.12.2021Ekonomi
Kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor! Vergi, ek ücret yok....Flaş 40 gün detayı...
Kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor! Vergi, ek ücret yok....Flaş 40 gün detayı...Kredi kartı kullanan milyonlarca kişi haberdar değil! Bankalar kredi kartı olan müşterilerine önemli bir avantaj sunuyor. Faiz, ek ödeme olmadan nakit para kullanımı sağlanıyor. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) duyurdu. Başvuru şartı yok. Kredi kartı olanlar ATM'ler aracılığı ile parasını çekebileceği gibi internet bankacılığı ile direkt hesaplarına nakit transferi yapabiliyor. Faizsiz para kullanımı ile ilgili 40 gün detayı dikkat çekiyor.
26.11.2021Ekonomi
Ziraat Bankası faiz oranları! Kredi faiz oranlarında indirim ve vade sayısı...
Ziraat Bankası faiz oranları! Kredi faiz oranlarında indirim ve vade sayısı... Milyonlar bekliyordu! Ve belli oldu. Kamu bankaları kredi faizleri ile ilgili kararını açıkladı. Merkez Bankası'nın faizleri düşürdüğünü duyurmasının ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aldıkları ortak kararla konut kredisi ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdü. Ziraat Bankası'ndan kredi kullananlar da faiz oranı indirimi ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, Ziraat Bankası faiz oranı ne oldu? Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama nasıl yapılır? Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte Ziraat Bankası kredi hesaplama...
25.10.2021Ekonomi
Kredi kullanımı ile ilgili son dakika açıklaması!
Kredi kullanımı ile ilgili son dakika açıklaması!Banka kredileri ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. BDDK resmen duyurdu ve belli oldu. Kredi kullanan herkesi kapsıyor. Bankacılık sektörünün kredi hacmi, 15 Ekim itibarıyla bir önceki haftaya kıyasla 61 milyar 100 milyon lira artarak 4 trilyon 89 milyar 976 milyon liraya yükseldi.
21.10.2021Ekonomi
Faiz oranları değişti! Resmen açıklandı, flaş kredi kararı, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve...
Faiz oranları değişti! Resmen açıklandı, flaş kredi kararı, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve...Kredi çekecekler dikkat! Faiz oranları değişti. Bankalar art arda duyurdu. Nakit ihtiyacı olan ev ya da araba almak isteyenleri çok yakından ilgilendiriyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve diğer bankalar kredi faiz oranlarını vatandaşlara duyurdu. İşte Bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faizleri...
3.10.2021Ekonomi
5 bin TL limiti var, faiz ödenmiyor, yarın son gün
5 bin TL limiti var, faiz ödenmiyor, yarın son günDev banka harekete geçti. 5 bin TL ile sınırlandırıldı. Faiz ödemesi yapılmıyor. Detaylar paylaşıldı. Yarın sona eriyor. Ziraat Bankası Sonradan Faizsiz Taksitlendirme kampanyası başlattı. İşte detaylar...
30.07.2021Ekonomi
Ziraat Bankası resmen duyurdu! Son 10 gün, faizsiz 5 bin TL...
Ziraat Bankası resmen duyurdu! Son 10 gün, faizsiz 5 bin TL...Ziraat Bankası müşterilerine çok önemli uyarı! Ziraat Bankası'ndan resmi açıklama geldi. Faiz ödenmiyor. 5 bin lira limiti var. 31 Temmuz'da sona eriyor. 1 Temmuz'da başlayan kampanyada limit 5 bin TL olarak belirlendi. Ziraat Bankası'ndan 'Faizsiz Sonradan Taksitlendirme' kampanyası.
21.07.2021Ekonomi
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Ve belli oldu, 816 lira...
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Ve belli oldu, 816 lira...Bankada hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Hesaplara 816 lira yatırılıyor. Değişti, tek tek açıklandı ve belli oldu. Yüzde 19.5'a kadar gelir elde edebilirsiniz. Parası olan vatandaşlar vadeli mevduata koymak için bankaların en yüksek faiz oranlarını araştırıyor. Bankadaki 50 bin lira parasını 32 günlük vadeliye yatıran kişi, vade sonunda 816 lira kazanç sağlıyor. Faiz getirisinden alınan stopaj düşürülmüştü, süre 31 Temmuz'a kadar uzatıldı. Peki bankaların mevduat faiz oranları ne? 50 bin lira para yatıran bir kişi 32 günde hangi bankadan ne kadar kazanç sağlıyor? İşte bankaların güncel mevduat faiz oranları ve getirileri...
28.06.2021Ekonomi
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün, 650 lira...
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün, 650 lira...Bankada hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Hesaplara 650 lira yatırılıyor. Son 3 gün kaldı. Tek tek açıklandı. Yüzde 19.5 gelir sağlayabilirsiniz. Parası olan vatandaşlar birikim yapmak istiyor ve bunun için de kendilerine en uygun seçeneği arıyor. Riske girmek istemeyenler vadeli mevduatı seçiyor. Bankadaki 40 bin lira parasını 32 günlük vadeliye yatıran bir kişi, vade sonunda 650 lira kazanç elde ediyor. Faiz getirisinden alınan stopaj düşürülmüştü, süre uzatılmazsa 31 Mayıs indirimler için son tarih. Bu tarihe kadar açılan hesaplarda indirim uygulanacak. Faiz getiri tablosu ve bankaların güncel oranları da açıklandı, ne kadar para ne kadar kazanç sağlıyor, bankaların faiz oranları ne? İşte tüm bilgiler...
28.05.2021Ekonomi
Ziraat Bankası resmen duyurdu! 27 Mayıs'ta başlıyor
Ziraat Bankası resmen duyurdu! 27 Mayıs'ta başlıyorZiraat Bankası'ndan yeni faiz kararı! Dev banka faiz oranlarında değişikliğe gidiyor. Karar tüm müşterilere SMS ile bildirildi. 27 Mayıs itibarı ile değişiyor. Uygulanacak yeni faiz oranı ise yüzde 1,98 olacak.
28.04.2021Ekonomi
Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti BBVA duyurdu! Yeni faiz oranları...
Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti BBVA duyurdu! Yeni faiz oranları...Bankada parası olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Bankalar da tek tek duyurmaya başladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Halkbank, Garanti, Akbank gibi bankaların ihtiyaç, konut, taşıt kredi faiz oranlarında değişiklik yapıldı. İşte bankaların yeni faiz oranları...
24.04.2021Ekonomi
Bankalardan flaş faiz kararı! Ve değişti
Bankalardan flaş faiz kararı! Ve değiştiEn yüksek faiz oranını veren bankalar belli oldu. Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası değişti. Mart ayında faiz oranları güncellendi. İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Fibabank, ING Bank, HSBC, Şeker Bank, Anadolubank, Vakıfbank, Denizbank'tan flaş faiz kararı. İşte tüm detaylar...
19.03.2021Ekonomi
Kredi fırsatı! Limitler yükseltildi, faizler düşürüldü
Kredi fırsatı! Limitler yükseltildi, faizler düşürüldüYüz binlere kredi müjdesi! Limitlerde artırıma gidildi. Faizler düşürüldü. Bakan güzel haberi duyurdu. Ev yapmak isteyen vatandaşlar için büyük fırsat! Emlak Katılım Bankası kredi sağlıyor. Kredi ve indirim fırsatı sunuluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konuyla ilgili bilgi vererek, "Bu kapsamda 125 bin TL olan kredi limiti 200 bin TL'ye çıkardık. Bu kredinin faizinde ise 400 baz puanlık indirim yapıyoruz" dedi.
14.03.2021Ekonomi
Bankalar tek tek duyurdu! Flaş faiz kararı
Bankalar tek tek duyurdu! Flaş faiz kararıBankada parası olan milyonları ilgilendiriyor. Faizler yükseldi. Merkez Bankası'nın kararı sonrası bankalar harekete geçti. Açıklamalar peş peşe geldi. Bankalar yeni faiz oranlarını müşterilerine duyurdu. Bankada parası olanları sevindiren gelişme. Mevduat faizlerinde ciddi bir yükseliş oldu. Parasını bankada değerlendirenlerin kazancı arttı. Peki en yüksek faiz oranını hangi banka uyguluyor? Mevduat faizlerinde en yüksek faiz oranı şu an yüzde 18 olarak uygulanıyor. Merkez Bankası’nın sıkı para politikasını sürdürmesi mevduat faizlerinde artışı tetikliyor. Yükselen enflasyonla birlikte Merkez Bankası faizi yüzde 17 seviyesine yükseltti. Şubat ayında enflasyon yüzde 15.61 olarak gerçekleşti. Reel faizin enflasyonun üzerinde olması garanti para isteyen yatırımcıları mevduat faizine yönlendiriyor.
4.03.2021Ekonomi
İş Bankası resmen duyurdu! Ücretlerin yükseleceği tarih...
İş Bankası resmen duyurdu! Ücretlerin yükseleceği tarih...İş Bankası'ndan yeni karar! Tüm müşterilere duyuruldu. Dev banka tarafından alınan karar bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor. Tüm Türkiye'de geçerli. Yeni dönem 28 Mart'ta başlıyor. Anında fatura ödeme, bankamatik kartından para çekme, para transferi gibi işlemler için ödenen ücret miktarı değişiyor. İş Bankası müşterileri bu hizmetler için daha fazla ödeme yapacak.
26.02.2021Ekonomi
Garanti BBVA resmen duyurdu! Bankada hesabı olan herkes...
Garanti BBVA resmen duyurdu! Bankada hesabı olan herkes...Garanti BBVA milyonları ilgilendiren kararı resmen duyurdu. Harekete geçildi ve imzalar atıldı. Bireysel müşterilere yönelik önemli kredi adımı atıldı. Dev bankadan yapılan açıklamada yeni karar tüm müşterilere duyuruldu. Bankalarda kullanılan alışveriş kredisi yeni uygulamaya uyarlandı. Garanti BBVA tarafından Bireysel Çevreci Bina Yalıtımı ürünü hizmete sunuldu. Hayata geçirilen uygulama kapsamında bireysel müşteriler alışveriş kredisi seçeneğiyle 5 dakikada anında bankadan kredi kullanıp uygun taksit fırsatlarıyla bina yalıtımını gerçekleştirebilecek.
22.02.2021Ekonomi
DenizBank resmen açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiren karar...
DenizBank resmen açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiren karar...DenizBank yeni kararı resmen duyurdu. Hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Dev banka müşterilerine bilgilendirme yaptı ve yeni faiz oranlarını açıkladı. 25 Şubat'tan itibaren uygulanacak. DenizBank'tan yapılan açıklamada, "Kurtaran Hesabınızın aylık (KMH) faiz oranı %1.89, gecikme faiz oranı %2.19 olarak uygulanacaktır." ifadesi kullanıldı. İşte tüm bilgiler...
15.02.2021Ekonomi
Faizsiz bankacılık! Yeni düzenleme, değişti
Faizsiz bankacılık! Yeni düzenleme, değiştiFaizsiz bankacılıkla ilgili flaş karar! Kapsama dahil edildi. Faizsiz bankacılık düzenlemesi ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklik Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından duyuruldu. Faizsiz repo ve ters repo kapsamına dahil edildi.
10.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Banka Faiz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki banka faiz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.