Aidat Fiyatları

Aidat Fiyatları

Son dakika aidat fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan aidat fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını aidat fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aidat Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aidat fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 138 aidat fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm aidat fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kiralık ev arayanlar dikkat! En az 20 bin TL geliriniz olması gerekiyor
Kiralık ev arayanlar dikkat! En az 20 bin TL geliriniz olması gerekiyorFahiş kira artışları milyonlarca kişinin ortak sorunu. Birçok ilde kiracılar zam baskısı ile uğraşırken, kiralık ev arayanlar bütçesine göre seçenek bulmakta zorlanıyor. Peki bugünlerde yeni bir ev kiralayacaklar ne kadar hane gelirine sahip olmalı? İstanbul’da merkezi ilçelerde 2+1 ev kiralamak için hane gelirinin en az 30-60 bin lira bandında olması gerek. Şehrin gelişim çeperlerinde dahi en düşük gelir beklentisi 20-25 bin lira. Ankara’da hane gelirinin en az 20-52 bin lira, İzmir’de ise 22-60 bin lira olması bekleniyor.
4.06.2023Ekonomi
Kiralardaki fahiş artış için yeni çözüm: Alt ve üst sınır
Kiralardaki fahiş artış için yeni çözüm: Alt ve üst sınırPandemi ile artan kira fiyatları deprem riski nedeniyle katlandı. Kiralık konut fiyatındaki fahiş artışın önüne geçilebilmesi için devreye alınan yüzde 25'lik artış sınırı ev sahipleri tarafından uygulanmıyor. Bu süreçte kiracı/ev sahibi arasındaki davalar artıyor. Peki farklı çözümler uygulanabilir mi? Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hakan Akçam, "Kiralarda alt ve üst sınır belirlenerek bir skala çalışması yapılmalı, ondan sonra yüksek artışlar yapanlar için yaptırımların devreye sokulması uygun olacaktır." ifadelerini kullandı.
25.05.2023Ekonomi
Fırsatçı ev sahipleri harekete geçti! Ya evi boşalt ya fark öde
Fırsatçı ev sahipleri harekete geçti! Ya evi boşalt ya fark ödePandemi ile artan kiralık ev fiyatları deprem riski nedeniyle adeta uçuşa geçti.Ev sahipleri yüksek kira için yeni bir yol buldu. Kiracıdan geçmiş dönem enflasyon farkını isteyip, alacaklı davası açan ev sahipleri, "Ya geçmiş farkı öde ya da evi boşalt!" diyor.
6.04.2023Ekonomi
Araç muayene ücretleriyle ilgili flaş karar, ödeme iade edildi
Araç muayene ücretleriyle ilgili flaş karar, ödeme iade edildiMilyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor. Araç muayene ücretleriyle ilgili yeni bir karar verildi. Trabzon’da Ömer Altuntaş isimli vatandaş, geçen yıl aracının muayenesini yaptırmak için gittiği araç muayene istasyonunda ödediği komisyon sonrası mahkemeye başvurdu. Mahkeme konuyla ilgili flaş bir karara imza attı. İşte haberin detayları...
22.03.2023Ekonomi
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! Aidat ve kiralar da uçtu, işte İstanbul’da ilçe ilçe fiyatlar
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! Aidat ve kiralar da uçtu, işte İstanbul’da ilçe ilçe fiyatlarPandemi ile artan kira ve ev fiyatları, deprem riski nedeniyle uçuşa geçti. İstanbul’da Şubat 2022’de satılık konut ilanlarının ortalaması 1 milyon 302 bin iken, bu ortalama fiyat Şubat 2023’te 3 milyon 105 bin lirayı aştı. Milyonları ilgilendiren bir diğer artış da aidat fiyatlarında yaşandı. Son bir yılda İstanbul’da aidatlar ortalama yüzde 77 artarken, birçok ilçede zam oranı yüzde 100’ü aştı. Merkezi ilçelerde 100 metrekarelik bir evin ortalama aylık aidatı 1.300 ila 2 bin 600 lira bandında değişiyor. Merkeze uzak ilçelerde dahi en düşük aidat bedeli 500 liraya ulaştı. Lüks sitelerde istenilen rakamlar 12 bin liraya kadar çıkıyor. İşte İstanbul’da ilçe ilçe hem aidat hem de kira fiyatları...
22.03.2023Ekonomi
Aidat fiyatları uçuşa geçti! İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatları
Aidat fiyatları uçuşa geçti! İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatlarıKira fiyatları ve ev fiyatlarındaki artış sonrası aidatlarla ilgili de gelişmeler yaşanıyor. Son bir yılda İstanbul’da aidatlar ortalama yüzde 77 artarken, birçok ilçede zam oranı yüzde 100’ü aştı. Merkezi ilçelerde 100 metrekarelik bir evin ortalama aylık aidatı 1.300 ila 2 bin 600 lira bandında değişiyor. Merkeze uzak ilçelerde dahi en düşük aidat bedeli 500 liraya ulaştı. Lüks sitelerde istenilen rakamlar 12 bin liraya kadar çıkıyor. İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatları...
21.03.2023Ekonomi
Ev fiyatları ve kira fiyatları derken şimdi de fahiş aidat şoku! Yüzde 100’ü buldu, dikkat çeken uyarı geldi
Ev fiyatları ve kira fiyatları derken şimdi de fahiş aidat şoku! Yüzde 100’ü buldu, dikkat çeken uyarı geldiEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri art arda yaşanırken, vatandaşlara bir şok da aidat fiyatlarından geldi. Yüzde 100’e kadar çıktı, kiracılardan büyük tepki geldi. İstanbul’un merkezi olmayan ilçelerinde dahi sitelerde 1+1’lerin aidatı 1000-1500 liraya çıktı, 2+1 dairelerde 2 bin liraya ulaştı. Şehrin merkezinde ise rakamlar birçok hanenin kira bütçesinden fazla. Peki aidatlar nasıl belirleniyor? Yüksek zamlara itiraz hakkımız var mı? Hangi giderler kiracıdan, hangileri ev sahibinden istenir? İşte aidat hakkında bilinmesi gerekenler...
11.01.2023Ekonomi
Kiracı ve ev sahibi herkesi ilgilendiriyor! Büyük kriz! Kira fiyatları, aidatlar...
Kiracı ve ev sahibi herkesi ilgilendiriyor! Büyük kriz! Kira fiyatları, aidatlar...Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren son dakika açıklaması! Kiralık ev ve aidat fiyatlarında büyük kriz. Pandemi ile birlikte kiralık ev fiyatları tavan yaptı. Emlakçılar evleri açık arttırma usulü ile kiralamaya başladı. 3500 liraya kiralanan evler yüzde 100 den fazla zamlanarak 10.000 liraları buldu. Önümüzdeki yıllarda ise eğer önlem alınmazsa kiralık ev krizi patlat vermesi olası. Öte yandan aidat fiyatları da yükselişe geçti. Bazı bölgelerde aidatlar kira fiyatlarıyla yarışmaya başladı. Yüksek aidatlar, verilen güvenlik, temizlik, kapalı havuz, spor salonu, sosyal alanlar gibi hizmetlerden kaynaklanıyor. 7/24 güvenliği olan bu hizmetlerin tümünü sunan sitelerde aidatlar yükseldi. Asgari ücrete yüzde 50, elektriğe, doğalgaza ve tüm fiyatlara önemli oranlarda zam geldi. Sonuçta site sakinleri aldıkları hizmetin bedelini ödüyorlar. Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre verilen hizmetler ve ortak harcamalar arsa payına bölünüp aidat olarak toplanıyor. Düşük aidat isteyen site sakinleri genel kurullarında bu hizmetlerden bir kısmını almak istemedikleri şeklinde karar alarak, daha az aidat ödeme yoluna gidebilirler.
7.03.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren gelişme! İstanbul'da aidatlar kiralarla yarışıyor, yüzde 45...
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren gelişme! İstanbul'da aidatlar kiralarla yarışıyor, yüzde 45...Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Sitelerde oturanlar dikkat. En az yüzde 45 zam geldi, aidat ücretleri kiralarla yarışıyor. İstanbul’da bazı sitelerdeki aidat fiyatları kiracıların belini büktü. Zirve yapan ilçelerin ise Sarıyer, Ortaköy ve Beşiktaş olduğu belirtildi. TEYFED Genel Başkanı Yahya Sağır, "Geçen yıl ile bu yılı kıyaslarsak Tuzla'da aidat 150 liraydı, bu sene 350 liralara çıktı. Kartal'da aidat 450 ile 500 lira arasındaydı, şu anda 750-800 lira arasında. Bugün İstanbul'un en yüksek aidat toplanılan yerleri Sarıyer, Ortaköy ve Beşiktaş. O bölgelerde de aidatlar 2 bin liradan başlıyor 8 bin liralara kadar çıkıyor" dedi.
20.01.2022Ekonomi
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturan milyonlarca kişiyi kapsıyor. Yeni yılda aidatlara fahiş zamlar geldi. Yapılan artış site sakinlerinde şok etkisi yarattı. İstanbul’da geçen yıl ortalama aidat 648 lirayken bu yıl 1.024 lira oldu. Ankara’da 551 liradan 887 liraya, İzmir’de 455 liradan, 723 liraya yükseldi. Personele ödenen asgari ücret ve fatura giderlerindeki artış gerekçe gösterilse de, artış oranını yüksek bulan vatandaş itiraz yolu arıyor. Uzmanlardan açıklamalar peş peşe geliyor. Yapılan fahiş zamlara itiraz hakkı var mı? İşte site sakinleri için yol haritası...
12.01.2022Ekonomi
Aidat ücretleri cep yakıyor! Resmen kira bedeli kadar...
Aidat ücretleri cep yakıyor! Resmen kira bedeli kadar...İstanbul’da bazı site sakinlerinin ödediği aidatlar kira fiyatlarını buldu. Markalı konut projelerinde yüz metrekarelik daireler için ödenen ortalama aylık aidat bedeli 400-450 lira olurken, Şişli ve Beşiktaş’ın ortalaması bin liraya yaklaştı. Gayrimenkul değerleme genel müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "İstanbul’da aidat fiyatları aylık 55 lira ile başlıyor, 3 bin 500 liraya kadar gidiyor. Metrekaresi ve sitenin büyüklüğüne göre bu fiyatlar farklılık gösteriyor" dedi.
4.01.2021Ekonomi
Aidatlar korkutuyor
Aidatlar korkutuyor Artan aidatlar konut alıcısını korkutuyor
11.08.2015Arşiv
216 Rezidans'ta Yüzde 20 İndirim
216 Rezidans'ta Yüzde 20 İndirim216 Yapı, 216 Rezidans ve Moğalistan’da Tümen Amgalan projelerini tanıttı.
6.06.2014Arşiv
Avrupa Konutları 3, Temmuz 2012'de teslim
Avrupa Konutları 3, Temmuz 2012'de teslimArtaş İnşaat tarafından Atakent'te hayata geçirilen Avrupa Konutları Atakent 3 projesinde aidat fiyatları metrekare başına 1 lira ile 1.2 lira arasında değişiyor. Projede konut fiyatları 261 bin liradan başlıyor.
5.12.2011Arşiv
Avrupa Konutları 3, Temmuz 2012'de teslim
Avrupa Konutları 3, Temmuz 2012'de teslimArtaş İnşaat tarafından Atakent'te hayata geçirilen Avrupa Konutları Atakent 3 projesinde aidat fiyatları metrekare başına 1 lira ile 1.2 lira arasında değişiyor. Projede konut fiyatları 261 bin liradan başlıyor.
5.12.2011Arşiv
Kiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Aidatlara yüzde 300 zam sonrası flaş karar
Kiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Aidatlara yüzde 300 zam sonrası flaş kararKiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Zam geldi, fiyatlar neredeyse kiraları bile geçti. Bakanlık harekete geçti, düzenleme geliyor. Aidatlardaki fahiş fiyatları önlemek üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile site yönetim hizmeti veren şirketler arasında birim kuruluyor. Bakanlık ise aidatlara düzenleme gelip gelmeyeceği ile ilgili açıklama yaptı.
19.01.2023Ekonomi
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurdu
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurduGeçici işçilere kadro verilmesine yönelik düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Yüz binlerin beklediği çalışma hakkında tarih ise belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin düzenlemenin ay sonuna doğru Meclis'e geleceğini açıkladı. Peki geçici işçiye kadro düzenlemesi ne getirecek? Geriden gelen haklar ne olacak? Çalışma ekonomisti Tarkan Zengin, tüm bu merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yeni yıl ile birlikte zam geliyor
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yeni yıl ile birlikte zam geliyorEv sahipleri ve kiracı milyonları kapsıyor. Kiralarla yarışan aidatlar için zam dönemine giriliyor. Bu ay ve önümüzdeki ay apartmanlarda toplantılar yapılacak, yeni ücretler belirlenecek. Özellikle işçi çalıştırılan sitelerde asgari ücret artışı oranında artış kesin. Üstüne bir de maliyet artışları, faturalara gelen zamlar eklenecek. 2023 yılı için şu anda yüzde 40 ile 60 aralığında bir artış bekleniyor, oran daha da artabilir. Aidatlarda bir üst sınır var mı, neye göre belirlenir, itiraz edilebilir mi? İşte detaylar...
9.12.2022Ekonomi
İkinci el araba almak isteyen herkesi kapsıyor! Ekspertizden sonra mutlaka bunu yapın
İkinci el araba almak isteyen herkesi kapsıyor! Ekspertizden sonra mutlaka bunu yapınİkinci el otomobil alacak herkes için çok önemli uyarı geldi. Son aylarda yükselen dolar kurundan ötürü artan sıfır araç fiyatları, araba sahibi olmak isteyen vatandaşları ikinci ele yönlendirdi. İkinci el otomobil alacak olan kişilerin, ekspertiz raporunda çıkan hataların ileride sorun teşkil etmemesi için aracı muhakkak otomobil tamircisine de göstermesi gerektiği uyarısı yapıldı. İşte detaylar...
27.10.2022Ekonomi
Arsa fiyatları artacak mı, takvim nasıl işleyecek? Bakan Kurum kafa karışıklığını giderdi
Arsa fiyatları artacak mı, takvim nasıl işleyecek? Bakan Kurum kafa karışıklığını giderdiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, arsa fiyatlarının artıp artmayacağı konusunda vatandaşları bilgilendirerek, "Konut projesine başvuranlar arsaya da başvurabilirler. İkisi de çıkarsa birini tercih etmek durumundalar. Arsalarda taksitlerde fiyat artışı olmayacak. Taksitler sabit olacak. Aynı anda başvuran çiftlerden biri müracaat ettikleri bankaya gidip başvurusunu çekmek durumunda. Başvuru ücreti de tarafına iade edilecek." dedi. Takvimle ilgili de Kurum, "Mart 2023’e kadar kuralar çekilecek. Noter huzurunda, adaletli bir şekilde yapılacak. Dileyenler yerinde görecek, dileyenler de canlı yayından takip edebilecek. İlk gün ya da son gün başvuran arasında bir fark olmayacak. Kura sonrasında da gerekli işlemler gerçekleştirilecek." diye konuştu.
17.10.2022Ekonomi
2 yeni grup için konut kampanyası! Bakan Kurum, "Müjde" diyerek duyurdu
2 yeni grup için konut kampanyası! Bakan Kurum, "Müjde" diyerek duyurduÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'İlk Evim Arsa' projesine başvuruların 67 bin, 'İlk İş Yerim' projesine 20 bine ulaştığını, aralık ayı itibarıyla arsa tapularını vermeye başlayacaklarını söyledi. Kurum, orta ve üstü gelir grubu için hazırlıklarını sürdürdükleri yeni konut kampanyasını da kasım ayında duyuracaklarını belirtti.
12.10.2022Ekonomi
Ev kiralamada yeni dönem! Fiyatlar uçuşa geçti, öğrencilere uyarılar art arda geldi
Ev kiralamada yeni dönem! Fiyatlar uçuşa geçti, öğrencilere uyarılar art arda geldiÖSYM’nin tercih sonuçlarını açıklaması ile milyonlarca öğrenci uygun fiyata kiralık ev ve yurt araştırmaya başladı. Uzmanlar, bu süreçte fiyatlarda herhangi bir düşüşün olmayacağını ifade ederek, öğrenciler arasında oda kiralama döneminin iyice yayıldığını belirtti. Yeni alışkanlığın aidat ve faturalarda bir dizi krizi de beraberinde getirebileceği uyarısında bulunan uzmanlar, fahiş fiyatların nasıl düşürülebileceğine ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Öğrencilere rehber olacak tavsiyeler ve kira fiyatlarındaki son gelişmeler haberimizde...
9.09.2022Ekonomi
İstanbul'daki sitelerde aidatlar kira fiyatlarına ulaştı, kavgalar başladı! 8 bin TL...
İstanbul'daki sitelerde aidatlar kira fiyatlarına ulaştı, kavgalar başladı! 8 bin TL...İstanbul'da bazı site sakinlerinin ödediği aidatlar kira fiyatlarına ulaştı. Ortalama aylık 1500 TL'den başlayan aidatlar, bazı semtlerde 8 bin lirayı buluyor. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, aidatların yükselmesinin zamlarla orantılı olduğunu belirterek, "Merkezi sistem ısınma veya soğutma varsa, doğalgaza ve yakıta gelecek zam otomatik aidatı da yükseltiyor. Garaj, güvenlik, yüzme havuzu varsa buna uygun aidat belirleniyor. Kendi kendine yükselen bir aidat yok" diye konuştu.
2.08.2022Ekonomi
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...Milyonlarca dar gelirli vatandaşa güzel haber geldi. Ev fiyatlarının astronomik düzeye çıkması ile ücretli çalışanlar için ev sahibi olmak 'hayal' haline gelmişti. Özellikle gençler çalışarak ev ve araba sahibi olamayacaklarını düşünmeye başlamışken harekete geçildi. Asgari ücretli çalışanlar da ev sahibi olabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilde başlatılacak sosyal konut projesinde hayata yeni atılan gençler için de kontenjan ayrılacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle dar gelirli aileler 20 yıl vadeyle kira öder gibi ev sahibi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Projelerimizden hayata yeni atılan gençlerimiz de faydalanacaklar. Bununla ilgili kontenjanlarımız olacak” dedi.
31.07.2022Ekonomi
Evini yüksek fiyata kiraya verenlerin büyük pişmanlığı! Bu sefer mal sahipleri mağdur: 'Sütten ağzım yandı, ellerim kırılsaydı...'
Evini yüksek fiyata kiraya verenlerin büyük pişmanlığı! Bu sefer mal sahipleri mağdur: 'Sütten ağzım yandı, ellerim kırılsaydı...'İstanbul'da son dönemde ev kiraları astronomik rakamlara ulaştı. Ev sahipleri evlerini değerinin üzerinde kiralarken, kirada oturmak durumunda kalan vatandaşlar fiyatlara bakınca 'Elimde kalan parayla nasıl geçineceğim' diyerek kara kara düşünüyor. 'Maaş kadar geliri' olduğunu düşünerek sevinen mal sahipleri, evini yüksek kiraya verdikten sonra kiracılarla yaşadığı problemlerle gündemde. Kimi parasını zamanında alamıyor kimi ise sorunlu kiracılar yüzünden karakol karakol geziyor...
18.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Aidat Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aidat fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.