17 Ağustos

17 Ağustos

Son dakika 17 Ağustos haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 17 Ağustos ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 17 Ağustos haber sayfamızda bulabilirsiniz.

17 Ağustos

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 17 ağustos gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.153 17 ağustos haberi bulunmuştur. Tüm 17 ağustos haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bolu'da deprem olacak iddialarına açıklama geldi
Bolu'da deprem olacak iddialarına açıklama geldiDüzce, Gölyaka’da meydana gelen 5.9’luk depremin ardından ağır hasarlı binalar yıkılmaya başlandı. Uzmanlar, sosyal medyadaki iddiaların aksine Bolu’yu etkileyecek 6 ve üzeri deprem riski olmadığını söyledi.
28.11.2022Gündem
Deprem anında ortaya çıkmıştı! Gizemli ışıkların sırrı çözüldü
Deprem anında ortaya çıkmıştı! Gizemli ışıkların sırrı çözüldüDüzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde ortaya çıkan gizemli görüntüler gündem olmuştu. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Pınar, gizemli ışıklarla ilgili olarak "Bunun kaynağı tamamen faylanmayla alakalı. Görülen o ışıklar yüzde 90’lık kısım dediğimiz sismik enerjinin ısıya dönüşme olayıdır" dedi.
25.11.2022Gündem
Prof. Dr. Pınar: Işık olarak gördüğümüz kısım ortaya çıkan ısı
Prof. Dr. Pınar: Işık olarak gördüğümüz kısım ortaya çıkan ısıDüzce'deki depremde gökyüzünde ortaya çıkan ışık hakkında konuşan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Pınar, "Bunun kaynağı tamamen faylanmayla alakalı. Fayın hareketiyle biriken enerjinin yüzde 90'ı ısıyla ortaya çıkması çok faydalı bir olay. Sadece yüzde 10'luk kısmı deprem dalgası olarak yayılmaktadır. Görülen o ışıklar yüzde 90'lık kısım dediğimiz sismik enerjinin ısıya dönüşme olayıdır" dedi.
24.11.2022Gündem
Düzce'de depremde evleri hasar görenler, yeni güne çadırlarda uyandı
Düzce'de depremde evleri hasar görenler, yeni güne çadırlarda uyandıDüzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde evleri hasarı gören ya da korku yaşayan vatandaşlar, güne kaldıkları çadırlarda uyandı. Kentin 10 farklı noktasında çadır kurulduğunu belirten Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, "Gençlerde bir tedirginlik var. Özellikle 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini görmeyen vatandaşlarımızda tedirginlik var. Ama herkes tedirginliğini attı" dedi.
24.11.2022Yaşam
Düzce fay hattı kırıldı mı, nereden (hangi illerden) geçiyor? Düzce fay hattı haritası!
Düzce fay hattı kırıldı mı, nereden (hangi illerden) geçiyor? Düzce fay hattı haritası!Düzce fay hattı var mı? Düzce'de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin ardından Türkiye deprem fay hattı haritası için yapılan aramalar arttı. Düzce fay hattının Kuzey Anadolu fay hattı ile bağlantılı olup olmadığı da  merak edilen konu başlıklarından biri oldu. Peki, Düzce fay hattı hangi illerden geçiyor? Düzce fay hattı kırıldı mı?
23.11.2022Gündem
Uzmanlar Düzce depremini değerlendirdi: İlk defa gördüğüm bir olay
Uzmanlar Düzce depremini değerlendirdi: İlk defa gördüğüm bir olayDüzce'nin Gölyaka ilçesine ilçesinde saat 04.08 sıralarında 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli verilerine göre deprem derinliği 6.5 kilometre olarak belirlendi. Çilimli ilçesinde saat 04.30'da 4.7 büyüklüğünde, 8.52 derinliğinde bir deprem daha meydana geldi. Depremin ardından uzmanlardan da açıklamalar peş peşe geldi. Prof. Dr. Naci Görür, depremden saatler sonra gelen bilgilere bakarak dikkat çeken bir uyarıda bulundu. “Düzce’de olan bugünkü deprem ile bu yörede enerjinin büyük ölçüde boşaldığını düşünüyorum” diyen Görür, riskli olarak ise o bölgeyi işaret etti. Jeoloji Mühendisi Şerif Barış, "İki büyük deprem sonrası böyle orta büyüklükte bir deprem olması gerçekten ilk defa gördüğüm bir olay" ifadelerini kullanırken, İTÜ Öğretim Üyesi Ziyadin Çakır ise "Bu gördüğüm kadarıyla İzmit depreminin gerçekleştiği fay hattındaki kırılmayan bir fay parçası vardı. Muhtemelen bu alüvyon zemin üzerinde bir faydı. Çok yüksek bir ihtimalle bu hat kırıldı" dedi.
23.11.2022Gündem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönemKonut yapımında bulunan şantiye şefleri ile ilgili yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında meslekle ilgili pek çok düzenleme getirildi. Buna göre şantiye şeflerinin aynı anda üstlenebilecekleri iş miktarı, işin büyüklüğüne göre düzenlenecek. Düzenlemeyi değerlendiren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Nusret Suna, şantiye şeflerinin kilit konumda olduğunu ifade ederek, çok kritik bir deprem hatırlatmasında bulundu.
Düzce depremi kaç yılında, 12 Kasım depremi ne zaman oldu? 12 Kasım Düzce depremi şiddeti kaçtı, saat kaçta oldu, kaç saniye sürdü?
Düzce depremi kaç yılında, 12 Kasım depremi ne zaman oldu? 12 Kasım Düzce depremi şiddeti kaçtı, saat kaçta oldu, kaç saniye sürdü?Düzce depreminin yıldönümünde Türkiye genelinde yapılacak deprem tatbikatı 12 Kasım Düzce depremini hatırlatarak, Düzce depremine yönelik araştırmaların artmasına neden oldu. Peki, 12 Kasım Düzce Depremi kaç şiddetindeydi? 12 Kasım Düzce Depremi ne zaman, saat kaçta oldu, kaç saniye sürdü?
12.11.2022Gündem
Eski THK Üniversitesi Rektörü Ban'a 14, Sedat Peker'e 10 yıl hapis talebiyle iddianame
Eski THK Üniversitesi Rektörü Ban'a 14, Sedat Peker'e 10 yıl hapis talebiyle iddianameAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban'a, eşine ait görüntüleri Sedat Peker’e gönderdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 14 yıla kadar; Peker hakkında ise 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
4.11.2022Yaşam
Nilayım adlı köpeğe tecavüz iddiası! Kaşını alarak kurtulmaya çalıştı
Nilayım adlı köpeğe tecavüz iddiası! Kaşını alarak kurtulmaya çalıştıKağıthane'de 2014 yılında Nilayım adlı köpeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanıp, beraat eden Hamdi Y., kararın Yargıtay tarafından bozulması sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Olayda Hamdi Y., suçtan kurtulmak için ilginç bir yöntem denedi. İşte haberin detayları...
26.10.2022Yaşam
Güneş tutulmasında ne olur, deprem olur mu, güneşe bakılır mı? Güneş tutulmasında hava kararır mı?
Güneş tutulmasında ne olur, deprem olur mu, güneşe bakılır mı? Güneş tutulmasında hava kararır mı?Yılda iki kez gerçekleşen güneş tutulması bugün 11:58 saatlerinde gerçekleşecek. Uzmanlar güneşe direk bakılmaması konusunda uyarıda bulunuyor. Tutulmanın ilki 30 Nisan’da gerçekleşmişti. Peki, Güneş tutulmasında ne olur, güneş tutulmasında deprem olur mu, güneşe bakılır mı, hava kararır mı?
25.10.2022Gündem
Büyükşen çifti cinayeti davasında yeni gelişme
Büyükşen çifti cinayeti davasında yeni gelişmeKonya'da komşularının adresine benzetilerek 4 yıl önce yanlışlıkla öldürülen Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çifti cinayetiyle ilgili azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Esra Taş (28) ve sevgilisi Abdullah Başdemir (47), cinayeti işlediği öne sürülen Ertuğrul Çelik (47) ile olaya yardım ettiği belirtilen, tutuksuz Zekeriya Okşen'in (40) yargılanmasına devam edildi. Mahkemede tanık olarak dinlenen adres karışıklığı nedeniyle annesi ile babası Büyükşen çiftine benzetilen  Esra Taş'ın eski sevgilisi Hüseyin K., ''Öldürme olayıyla ilgili herhangi bir bilgim yok. Esra ile aramızda çıkan dedikodularla ilgili bir tehdit almadım. Sadece Esra Taş ile birlikteliğim vardı'' dedi. 
24.10.2022Gündem
Güneş tutulması nereden görülecek, Türkiye’den görülecek mi? Güneş tutulması ne zaman 2022 olacak, TSİ kaçta?
Güneş tutulması nereden görülecek, Türkiye’den görülecek mi? Güneş tutulması ne zaman 2022 olacak, TSİ kaçta?Güneş tutulması heyecanla bekleniyor. Yılın ikinci güneş tutulmasına sayılı günler kala “Güneş tutulması ne kadar sürecek, hangi şehirlerde görülecek, kaç gün kaldı, deprem habercisi mi?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay'ın Güneş'i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen güneş tutulması için aramalar yoğunlaştı. Peki, Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta, Türkiye’den görülecek mi?
22.10.2022Gündem
17 Ağustos 1999 güneş tutulması saat kaçta oldu, ne kadar sürdü?
17 Ağustos 1999 güneş tutulması saat kaçta oldu, ne kadar sürdü?25 Ekim’de 12.40 ile 15.05 saatleri arasında yılın ikinci güneş tutulması yaşanacak. İstanbul’da yüzde 38’lik hilal şeklinde bir kapanma olacak. 1999 yılında deprem önce güneş tutulması yaşandığından vatandaşlar 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan güneş tutulması hakkında arama yapmaya başladı. Peki, 17 Ağustos 1999 güneş tutulması saat kaçta oldu, ne kadar sürdü?
13.10.2022Gündem
Güneş tutulması depremi tetikler mi, güneş tutulması deprem habercisi mi? Güneş tutulması ile deprem arasındaki ilişki var mı?
Güneş tutulması depremi tetikler mi, güneş tutulması deprem habercisi mi? Güneş tutulması ile deprem arasındaki ilişki var mı?Gök Olayları Yıllığı'na göre, 24 Ekim’de tutulma Türkiye saati ile 12.40-15.05 arasında gerçekleşecek.  1999 yılında yaşanan güneş tutulmasından altı gün sonra 17 Ağustos depremi yaşandı. 24 Ekim’de güneş tutulması yaşanacağı için Güneş tutulması depremi tetikler mi, güneş tutulması deprem habercisi mi? Güneş tutulması ile deprem arasındaki ilişki var mı? sorularına yanıt aranmaya başladı. Jeoloji Mühendisi Profesör Doktor Naci Görür merak edilen sorulara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.
8.10.2022Gündem
MSB sözleşmeli er alımı başvurularında son günler! Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli er alınacak! İşte başvuru şartları
MSB sözleşmeli er alımı başvurularında son günler! Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli er alınacak! İşte başvuru şartlarıMilli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alacak. Sözleşmeli er alımı başvurularında son günlere girildi. Başvurular, 25 Eylül 2022’de sona erecek. Başvurular online olarak alınacak. Peki, MSB sözleşmeli er alımı başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli er alımı başvuru şartları ne? Sözleşmeli er maaşı ne kadar? 2022 Sözleşmeli er alımı başvuru ekranı!
Ünlü firmanın yönetici 57 katlı gökdelenden ölüme atladı! Sır ölüm ve milyar dolarlık vurgun...
Ünlü firmanın yönetici 57 katlı gökdelenden ölüme atladı! Sır ölüm ve milyar dolarlık vurgun...ABD'nin en büyük perakende mağazalar zincirlerinden biri olan Bed Bath & Beyond'da son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve şirketin finansal bir çöküş yaşaması başta ABD olmak üzere dünya basınında manşetlerde üst sıralarda yer alırken, Manhattan'ın ünlü gökdelenlerinden biri korkunç bir trajediye sahne oldu. 57 katlı binadan ölüme atlayan kişinin kimliğinin açıklanmasıyla birlikte ise deyim yerindeyse ortalık toz duman oldu…
5.09.2022Dünya
Otomobille pompalı dehşeti! Önünü kesip ateş açtı: 1 ölü
Otomobille pompalı dehşeti! Önünü kesip ateş açtı: 1 ölüKayseri'de Hamza Kocaman (25), seyir halindeyken, otomobille önünü kesen husumetlisi Bülent B.'nin pompalı tüfekle ateş açması sonucu hayatını kaybetti.
4.09.2022 Yaşam
Bakan Varank: 'Rasat', milli güvenliğimizle alakalı hassas noktalarda işlev gördü
Bakan Varank: 'Rasat', milli güvenliğimizle alakalı hassas noktalarda işlev gördüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ilk yer gözlem uydusu 'Rasat'a ilişkin "'3 yıl ömrü olacak' diye tasarlanan ürün, 11 yıl boyunca ülkemize hizmet etti. Vatandaşlarımızın sorunlarını da giderecek şekilde bu uydudan faydalanıldı. Milli güvenliğimizle alakalı çok hassas noktalarda işlevler gördü" dedi.
Dünya şokta! Öldüğü ilan edilen çocuk, cenazesinde uyandı
Dünya şokta! Öldüğü ilan edilen çocuk, cenazesinde uyandıDoktorlar tarafından öldüğü ilan edilen 3 yaşındaki bebeğin, cenaze sırasında göz kırptığı fark edildi. Tedavi altına alınan bebeğin durumu tekrar ağırlaşınca bu kez kesin olarak yaşamını yitirdiği belirlendi.
25.08.2022Dünya
Tatili kabusa döndü! Sağlam bıraktığı araç hurda geldi
Tatili kabusa döndü! Sağlam bıraktığı araç hurda geldiAnkara'dan tatil için Antalya'nın Manavgat ilçesine gelen Melike Batmaz (44), otele giriş yaptıktan 1 saat sonra denizde yüzerken, otomobili park etmek için anahtarı alan çalışanın, fren yerine gaza basınca ağaca çarptığını öğrenmenin şokunu yaşadı. Otomobille tatile gelen Batmaz, eve otobüsle döndü.
24.08.2022Yaşam
Parkta dövülerek öldürülmüştü! Vahşetin görüntüleri ortaya çıktı
Parkta dövülerek öldürülmüştü! Vahşetin görüntüleri ortaya çıktıEskişehir’de Hüseyin Koç'un (44), husumetlilerince parkta dövüldükten sonra 2'si tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü anların, cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden 2'si, tutuklanmıştı.
23.08.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruzKabine toplantısı sona erdi. Beştepe'deki toplantıda, Rusya-Ukrayna Savaşı ve 'tahıl koridoru' görüşüldü. Ekonomideki gelişmeler ile terörle mücadele operasyonlarındaki son durum da ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları canlı yayında açıkladı. Erdoğan, "Gaziantep ve Mardin'de meydan gelen kazalarda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Kazalar tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Soruşturmalar neticesinde, failler hakkındaki işlemler yapılacaktır." dedi. "Vatandaşlarımızı TL mevduatına dönmeye davet ediyorum" diyen Erdoğan, "Enflasyon için tedbirler alıyoruz" ifadelerini kullandı.
22.08.2022Gündem
Bakan Kurum: Sizlere hizmet etmek boynumuzun borcudur
Bakan Kurum: Sizlere hizmet etmek boynumuzun borcudur60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni’nde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2 bin 30 konutun vatandaşlara teslim edileceğini söyleyerek, “Sizlere hizmet etmek boynumuzun borcudur. Eylül ayında da Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini milletimize müjdeleyeceğiz.” dedi.
19.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kira fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama: Önümüzdeki ay yeni hamleyi paylaşacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kira fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama: Önümüzdeki ay yeni hamleyi paylaşacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek yeni düzenleme geliyor." dedi.
19.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

17 Ağustos ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 17 ağustos haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.