Gazete Vatan Logo

Kadir Şeker olayı nedir, ne zaman oldu? Kadir Şeker davasında son durum! Tahliye mi oldu, kaç yıl ceza aldı?

Yargıtay, yerel mahkemenin Kadir Şeker’e verdiği kararı bozdu ve tahrik hükümlerinin Kadir Şeker lehine azami derecede uygulanmasına hükmetti. Peki, Kadir Şeker tahliye mi oldu, davası ne oldu? Kadir Şeker olayı nedir, ne zaman, nasıl oldu, kaç yıl ceza aldı?

Kadir Şeker olayı nedir, ne zaman oldu? Kadir Şeker davasında son durum! Tahliye mi oldu, kaç yıl ceza aldı?

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kadir Şeker'e verilen hapis cezasının temyiz istemiyle ilgili incelemesini tamamladı. İşte Kadir Şeker davası ile ilgili detaylar…

Kadir Şeker tahliye mi olacak, davası ne oldu?

Kararda, Türk Ceza Kanunu'nun 29. maddesi uyarınca yapılan uygulama sırasında tahrikin derecesi ve yoğunluğu da gözetilerek azami hadde yakın bir indirimle cezanın belirlendiği, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Şeker hakkında daha fazla indirim yapılması gerekçesiyle bozulmasına karar verildiği belirtildi.

Kadir Şeker kimdir, Kadir Şeker olayı nedir, ne zaman, nasıl oldu?

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020'de merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya çalışmıştı.

Bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile arasındaki boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, hastanede hayatını kaybetmişti.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Şeker'e, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmiş, Şeker'in cezasını haksız tahrik nedeniyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmüştü.

Haberin Devamı