Gazete Vatan Logo

Jet hızıyla tüyüyor

Fadıl Akgündüz alacaklılarından kaçmak için her türlü yolu deniyor. Jet Fadıl, Jetpa mağdurlarının kapısını çalacağı Didim’deki Caprice Termal Oteli’ni anında yeğeni Nurdan Atağan’a devretti

Jetpa mağdurlarının Jetpa Holding A.Ş. ve Fadıl Akgündüz aleyhine başlattığı icra takibinden iflas ilanı çıkmasıyla birlikte Akgündüz’le bağı olduğu iddia edilen şirketlerde değişim başladı. Mağdurlar, Akgündüz’ün kardeşi ve yeğenlerine devrettiği şirketlerle organik bağ içinde olduğunu ispat etmiş Yargıtay da bunu onaylamıştı. Jetpa’nın iflas kararıyla mağdurlar alacaklarını Didim’deki Caprice Termal Otel ve Bayrampaşa’da inşaat halindeki Caprice Gold Oteli’nden tahsil etmeye çalışacak.

Ancak bu şirketler arasında işleyen ve para getiren en önemli yapı olan Didim’deki Caprice Termal Otel’in ortağı olan şirket Akgündüz’ün ev hanımı olarak bilinen ablası Avniye Obut’un kızı Nurdan Atağan’a devredildi. Jetpa mağdurlarında mal kaçırılıyor endişesi doğuran devir süreci şöyle gerçekleşti:

Şirket ismini değiştirdi

Akgündüz’ün ev hanımı ablası Avniye Obut ve memur emeklisi eniştesi İbrahim Obut’un sahibi olduğu Mai Turizm, Didim’de bulunan Caprice Termal Oteli işleten Aytepe Turizm’den düşük bedelle satın aldı. Bu devir mağdurlar tarafından Jetpa Holding A.Ş.’den mal kaçırma olarak algılandı. Bu devre ilişkin Didim’de bir iptal davası açıldı. Dava şu anda Yargıtay’da. Daha sonra Mai Turizm adını değiştirerek Capricegold Gayrimenkul Yatırım Turizm ve İnşaat Tic. Ltd. Şti oldu. Şirket halihazırda 4 yıldır tamamlanamayan Bayrampaşa’daki Caprice Gold Oteli’nin inşaatını yapıyor.

Haberin Devamı

Hisseler diğer yeğene

Yüzde 99’u Capricegold Yatırım, yüzde 1’i Akgündüz’ün yeğeni Mehmet Fatih Obut’a ait ABM Bilgi İşlem ve Bilgisayar Teknolojileri Ltd. Şti.’i 26 Eylül 2014’te yapılan genel kurul toplantısında adını Caprice Termal Turizm Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirdi.

Caprice Termal Oteli’ni işleten Akgündüz’ün kardeşi Avniye Obut ve eniştesi İbrahim Obut’a ait Capricegold Yatırım şirketinin yüzde 99, Akgündüz’ün yeğeni Mehmet Fatih Obut’un da yüzde 1 ortağı olduğu 100 bin TL sermayeli ‘Caprice Termal Turizm Ticaret Ltd. Şti.’nin tüm hisseleri aynı toplantıda ailenin diğer üyesi Nurdan Atağan’a devredildi. İsim değiştiren şirketin faaliyet alanı da turizm ve otel işletmeciliği yapabilecek şekilde yenilendi.

Haberin Devamı

‘Mal kaçırdığından şüpheleniyoruz’

Jetpa mağdurlarının avukatı Dr. Acun Papakçı VATAN’a şöyle konuştu: “Fadıl Akgündüz’ün mal kaçırdığından şüpheleniyoruz. Caprice Gold yatırımcılarının alacaklarının tahsil edilmesinde en önemli sorun içi boşaltılmış bir şirketten tahsilat yapılması olacak. Bugün Jetpa yatırımcıları davalarını kazanmakta ancak milyonlarca euro alacaklarını tahsil etmek istediklerinde içi boşaltılmış bir şirketle karşı karşıya kalmaktadır. Aynı sorunun yaşanmaması için Caprice Gold Yatırım şirketinin malvarlıkları devirlerinin sıkı bir şekilde takip edilmesi ve mal kaçırma amaçlı olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Caprice Gold yatırımcılarının örgütlenmeye başladıkları zamana denk gelen Caprice Termal şirketinin devri bu anlamda çok önemli.”