Geri Dön
EkonomiAsgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi! Bakan resmen duyurdu: Bayram havası yaratacak

Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi! Bakan resmen duyurdu: Bayram havası yaratacak

Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca çalışan merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Asgari ücrette toplumun, işçinin beklentisini karşılayacak ciddi bir rakam belirleyeceğiz. Bayram havası yaratacak, rahat bir nefes aldıracak bir seviyede belirleneceğini belirtmek isterim" açıklamasında bulundu.

Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi! Bakan resmen duyurdu: Bayram havası yaratacak

TBMM'de devam eden 2022 bütçe görüşmelerinde Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuştu. Bakan Bilgin asgari ücretle ilgili heyecan verici açıklamalarda vulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, ''Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız. Düşük gelirli asgari ücretle çalışanlar için bir bayram havası yaratacaktır. Bunu şimdiden müjdelemek isterim. Asgari ücretle çalışan bazen 15 ila 20 milyon çalışan işçi var deniyor. Bu rakamlar doğru değil. Yaklaşık 6 milyon civarında asgari ücretli işçimiz var.'' ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

3600 ek göstergeyle ilgili açıklamada bulunan Bilgin, ''3600 ek gösterge meselesini teknik olarak toplumda hakkaniyet duygusunu zedelemeyecek şekilde ele alıyoruz. Önümüzdeki hafta komisyonumuzu toplayacağız. Sonra da yüce meclise göndereceğiz. Sizin takdirinizle bu meseleyi bir vaat olmaktan çıkardık, sözleşmenin anlamı 2022 yılında uygulamaya sokacağız diye imzaladık. Meclise geldiği zamanda meclisin gereğini yapacağına inancımız tamdır.'' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler