Gazete Vatan Logo

Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Asgari ücret toplantısı ne zaman? 2023 Asgari ücret beklentisi ne?

Milyonlarca çalışanın beklendiği 2023 asgari ücretinin belirleneceği görüşmeler için süreç başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarih verdi. Bakan Bilgin, asgari ücretin belirleneceği takvim ve asgari ücret teklifleri ile ilgili TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla bir araya gelecek. Peki, Asgari ücret toplantısı ne zaman, saat kaçta? 2023 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret beklentisi ne? İşte asgari ücret toplantısı tarihi ve asgari ücret ile ilgili merak edilenler…

Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Asgari ücret toplantısı ne zaman? 2023 Asgari ücret beklentisi ne?

Milyonların gözü kulağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun görüşmelerinde. Çalışanların beklediği 2023 asgari ücretinin belirleneceği görüşmeler için tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya gelecek.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret görüşmeleri için 1 Aralık Perşembe günü TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla bir araya gelecek. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’u davet eden Bakan Bilgin, "Birlikte takvime karar vereceğiz" dedi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayında çalışmalarına başlayacak. Bakan Bilgin’in ev sahipliğinde Perşembe günü gerçekleşecek görüşmede komisyonun ilk toplantısının tarihinin de belli olması bekleniyor.