Gazete Vatan Logo

0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi! 60 ay vade imkanı

Kredi faiz oranları ile ilgili flaş açıklama! 0.99 faizli kredi kullanıma sunuluyor. Limit 50 bin TL olarak belirlendi. Geri ödemeler 5 yılda yapılacak. 0.99 faizli kredi paketinin detayları netleşti. Açıklamalar art arda geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, binaların yalıtım çalışmasında kullanılmak üzere daire başına 50 bin lira kredi imkanı sunulacağını açıkladı. Buna göre bina yalıtımı yaptıracakları, 60 ay vadeli, 0,99 faizli kredi imkanı bekliyor.

0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi! 60 ay vade imkanı

Kredi kullanımı ile ilgili önemli bir adım atılıyor. 0.99 faiz oranı ile 50 bin TL'lik kredi kullanıma sunuluyor. Çok sayıda kişi için büyük önem taşıyan kredinin detayları netleşti. Dünya genelinde yaşanmakta olan enerji krizi nedeniyle, enerji için yapılan harcamalar da artıyor. Elektirik ve doğal gaz fiyatlarında görülen artış vatandaşın cebine de yansıyor. Özellikle kış aylarında ısınma giderlerinin artmasının bir nedeni de eski binalarda ısı yalıtımının bulunmaması. Yalıtımı iyi olmayan binalarda oturanlar daha fazla fatura ödüyor. Hükümet yalıtımsız binalar için harekete geçti. Isı yalıtımı yaptıranlara kredi desteği sunuluyor. Düşük faiz oranı ile sunulan krediden başvuruda bulunan vatandaşlar yararlanıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu.

 50 BİN LİRA 60 AY VADELİ 0.99 FAİZLE KREDİ İMKANI

İCumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada kredi paketi ile ilgili, "Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak kapsamında enerji verimliliğine büyük önem veriyoruz. Ülkemizdeki yapı stoğunun büyük kısmının yalıtımsız olması gereğinden fazla enerji kullanımına yol açıyor. Yalıtım için yeni çalışma başlatıyoruz. Binaların yalıtım çalışmasında kullanılmak üzere daire başına 50 bin lira 60 ay vadeli 0,99 faizle kredi imkanı getiriyoruz. Hem aile bütçesine hem devlet bütçesine olumlu katkısı olacağına inandığım bu paketle ilgili detaylar ilgili bakanlıklar tarafından kamuoyuna açıklanacak.” diye konuştu.

Haberin Devamı

0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi 60 ay vade imkanı

"HANELERDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından yaptığı bu açıklamadan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da sosyal medya hesapları üzerinden konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakanlık, yaptığı paylaşımlarda, "Hanelerde enerji verimliliği için önemli adım... Hedef; konutlardaki ısıtma ve soğutmayı en az enerji ve en yüksek verimlilikle sağlamak. Haneleri ısıtacak kampanya... 50 Bin TL, 60 Ay Vadeli, 0.99 Faiz Oranı... Hanelerde yalıtımı teşvik edecek uygun kredi imkanlarıyla daha az enerji, daha yüksek verimlilik" ifadelerine yer verdi.

Haberin Devamı

0.99 faiz oranı ile 50 bin TL kredi 60 ay vade imkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise, detayları “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’ni hayata geçiriyoruz. öylelikle hem enerji verimliliğimizi artıracak hem de sera gazı emisyonunu azaltarak sürdürülebilir çevre politikalarımızı da destekleyeceğiz. Milletimize hayırlı olsun” mesajıyla paylaştı.