Geri Dön

Ek tercih ile üniversiteye yerleşenler ne zaman ders başı yapacak? Ek tercih ile gelenlerin dersleri ne zaman başlayacak? Ders seçimi ne zaman?

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Ek tercih sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. Ek yerleştirme ile üniversiteyi kazananların akademik takvime göre ne zaman ders başı yapacakları merak ediliyor. Peki, Ek tercih yapanlar ne zaman okula başlayacak 2022? Ek yerleştirme ile üniversitelere yerleşenler için ders seçimi ne zaman? Dersler ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

Ek tercih ile üniversiteye yerleşenler ne zaman ders başı yapacak? Ek tercih ile gelenlerin dersleri ne zaman başlayacak? Ders seçimi ne zaman?

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Ek yerleştirme ile yerleşenler için kayıtlar ise 26-30 Eylül 2022 tarihlerinde alınacak. Öğrenciler, ek tercih ile üniversiteye yerleşenlerin derslerinin ne zaman başlayacağını araştırıyor.

EK TERCİH YAPANLAR NE ZAMAN OKULA BAŞLAYACAK 2022?

Ek yerleştirmede 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında öğrenciler kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Her okulun açılış ve ders seçim tarihleri farklı olduğundan öğrenciler, kazandıkları üniversitelerin akademik takvimine göre ders seçim işlemlerini online ya da öğrenci işlerinden yapabilecek.  

EK TERCİH İLE GELENLERİN DERSLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ek yerleştirme ile üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrenciler üniversite kayıtları ile ders seçimlerini gerçekleştirdikten sonra derslerine hemen başlayacak. Belirtilen sürelerde dersler başlamış ancak kayıt işlemleri devam ediyorsa devamsızlık geçerli olmayacak. Öğrencilerin, kayıt işlemleri ve ders seçimini tamamlandıktan sonra derslere katılması gerekiyor.