Geri Dön

2022 Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman? KYK ek yerleştirme başvuruları nasıl ve nereden yapılır?

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Ek yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlar ÖSYM tarafından açıklandı. YKS ek terci sonuçları ile birlikte, üniversitelere kayıt hakkı elde eden öğrenciler de eğitim görecekleri şehirlerde KYK yurtlarında kalabilmek için yurt başvurularının açılmasını bekliyor. Peki, Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman? KYK ek yerleştirme başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte detaylar…

2022 Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman? KYK ek yerleştirme başvuruları nasıl ve nereden yapılır?

ÖSYM tarafından 2022 YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt hakkı kazanan öğrenciler, KYK ek tercih yurt başvurularının başlayacağı tarihi araştırıyor. Peki, Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman? KYK ek yerleştirme başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Ek yerleştirme KYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte detaylar…

EK TERCİH KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu ek yerleştirme ile üniversitelere kayıt hakkı kazananlar için başvuru tarihlerini henüz açıklamadı. Başvuru tarihlerinin belli olmasıyla birlikte KYK ek yerleştirme başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

KYK EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, yurt içi ve yurtdışı değişim programına katılan öğrenciler, lisans tamamlama öğrencileri ve burslu olmayan uluslararası öğrencilerin başvuruları Bakanlıkça belirlenecek süre içerisinde e-Devlet Kapısı üzerinden yapılıyor.

Ek yerleştirme KYK yurt başvuru değerlendirme sonuçları; Bakanlık internet sayfası http://sonuc.gsb.gov.tr adresinden duyuruluyor.