Dünyanın En Güzel Gölleri 19 August, 3:42'de eklendi

Hepsi birbirinden farklı ve güzel göller...

1.
Como Gölü, İtalya
19'uncu yüzyıldan beri, İtalya aristokrasinin en ünlü tatil ve dinlence bölgesi olan Como Gölü, sahip olduğu asaleti eski tarihlerden bu yana korumaya devam ediyor. En yenisi yüz yıllık olan sevimli Akdeniz evlerinin eşlik ettiği mükemmel doğa manzarası, birbirinden şık kafeleri, restoranları ve lüks otelleri ile bu böl Avrupa'nın en ayrıcalıklı tatil yerlerinden biri. Aradığınız romantik bir tatil, lüks ve konforlu bir kaçamak veya deniz ve doğa içinde huzur dolu anlarsa, Como her türlü talebinize anında yanıt verebiliyor.
2.
Annecy Gölü, Fransa
Göle adını veren Annency, Fransa ile İsviçre'ni yakınındaki küçücük bir şehir. Çimlere yayılmış insanlar, köpeklerini gezdirenler, bisiklet sürenler ve gölü seyreden sevgilileriyle Annency daha ilk anda size kendini sevdiriyor. Gölün en güzel zamanı havanın ısındığı ve plajlarından faydalanmaya başnadığı Mayıs - Eylül dönemi olsa da, diğer aylarda da yapılacak pek çok şey var. Göl ve çevresini keşfetmek için ahşap ve buram buram tarih kokan botlar aracılığyl farklı rotalar denenebilir veya göl çevresindeki köyler gezilerek, her birinin iskelesine inilebilir, çevreye göz atılabilir.
3.
Constance Gölü, Almanya,Avusturya,İsviçre
Bir göle değil de bir tabloya bakıyor izlenimi veriyor adeta. Avrupa'nın en büyük üçüncü gölü olan Constance Almanya, Avusturya ve İsviçre'nin arasında yer alıyor. Constance Gölü aynı gün içerisinde Almanya'da uyanıp, İsviçre'de bisiklet sürüp, akşam çayının Avusturya'da içebileceğiniz dünya üzerindeki tek yer. Sonsuz çayırları, üzüm bağları, meyve bahçeleri, plajları, Alp Dağları patikaları ile Constance Gölü, doğa adına ne arıyorsanız hepsini konuklarına sunuyor.
4.
Malawi Gölü, Malawi
Malawi Gölü denince ilk akla dünyanın hiçbir bölgesinde bulunmayan canlı türlerine ev sahipliği yapması geliyor. Doğal bir mucize olan bu gölün içine daldığınızda adeta rengarenk bir cümbüş ile karşılaşıyorsunuz. 600 kilometre uzunluğundaki göl, dünyanın en büyük 7'nci gölü olma ünvanına da sahip. Yapılan araştırmalar gölün seviyesinin 25 bin yıl boyunca çeşitli nedenlerle sürekli değiştiğini ve bu nedenle bu kadar geniş bir biyolojik çeşitliliğe sahip olduğunu gösteriyor.
5.
Ivag Gölü, İsveç
Ivag Gölü her şeyden çok dinginlik, huzur ve mutluluk vadeden çok özel bir sayfiye yeri. Geleneksel ahşap İsveç villaları, Ivag Gölü kıyılarında sıklıkla karşınıza çıkacak mimari harikalar... Ahşap botlar veya kanolarla gölün etrafında küçük bir gezintiye çıkın ve dğanın sesine kulak verin.
6.
Inle Gölü, Myanmar
60 milyon nüfusuyla Güney Doğu Asya'nın en büyük ikinci ülkesi olan Myanmar, cennetten kopan bir vahaya da evsahipliği yapıyor. Dingin maviliğin ortasında yüzen köyler, yemyeşil sazlıkların çevrelediği dağlar ve balıkçı kanolarına eşlik eden nadide kuşların sesiyle Inle Gölü ziyaretçilerine mistik bir deneyim yaşatma fırsatı sunuyor.
7.
Jasna Gölü, Slovenya
Nefes kesici dağ manzarası eşliğinde dinlenmek istiyorsanız, Jasna Gölü sizin için doğru nokta. Julijske Dağları'yla çevrili çam ormanları arasındaki bu büyüleyici göl mükemmel bir doğa tatili yapmak isteyenler için iyi bir seçenek olacak. Ayrıca Jasna Gölü ailece balık tutmanın keyfini çıkarmak için en doğru tercihlerden biri.
8.
Tahoe Gölü, Amerika
Meg Ryan'ın aşkı bulduğu anda ölüme kavuştuğu, City of angels filminin efsanevi final sahnesine konu olan Tahoe Gölü'ndeyiz. Adeta tropikal denizleri andıran berrak suyu sayesinde Tahoe Gölü, California'nın en özel yerlerinden biri haline gelmiş ancak siz yine de onun mavi - yeşil suyuna aldanmayın, o kadar soğuk ki içine girmek büyük cesaret istiyor. Tahoe aynı zamanda ortalama 300 metre derinliği ile de dünyanın en derin 10'ncu gölü olma özelliğine sahip.
seslendirme - film seslendirme