Mutlu İş Hayatının İpuçları 28 August, 1:51'de eklendi

Çalışma hayatının içinde yakınmalar elbette olacak. Ancak bunları en aza indirmek ve daha mutlu bir ortamda çalışmak da mümkün. En yapılması gerekn ise çoğu zaman olduğu gibi sadece istemek!

1.
Çalışma hayatının en çok rutinliğinden yakınılır
Bundan kurtulmak için kişisel gelişminize yoğunlaşın. Yöneticinizden mevcut iş tanımınıza ek olarak yeni görevler talep edin. :Uzmanlık alanınızla örtüşen farklı disiplinlerdeki profesyonel kurslara katılarak ilgi alanının genişletebilirsiniz.
2.
Çalışma arkadaşlarınızla yeni projeler üretmek üzere biraraya gelin
Farklı departmanlardan kişilerin de bulunacağı bu toplantılar size diğer bölümlerin işleyişi hakkında bilgi verirken iş arkadaşlarınızla kaynaşmanızı da sağlar. Yeni projeler üzerine beyin fırtınası yapmak iş heyecanınızı canlı tutar.
3.
Her zaman için hata yapma ihtimaliniz olduğunuzu kabul edin
Kendiniz dahil her hangi bir iş arkadaşınızın yaptığı bir hatayı büyütmeyin. İş hayatında hatalar yapılır. Düzeltilebilenler düzeltilir ve kısa sürede de unutulur gider.
4.
İş yerinde gerildiğinizde de yapabilecekleriniz var
Öncelikle işe biraz ara verin. Mümkünse dışarı çıkın ve derin derin nefes alıp verin. Diyaframdan aldığınız nefesinizi bir süre tutun ve bırakın. Bunu birkaç kez tekrar edin. Ofiste yapacağınız basit meditasyon sizi tekrar olumlu ve çalışabilir yapar.
5.
Masanızı kişiselleştirin
Yüzünüzü güldüren, sizi rahatlatan objeleri masanızda bulundurun. Fotoğraflar, biblolar, çiçekler size iyi gelen her tür dekorasyon malzemesi işyerinde sizinle olmayı hak ediyor.
6.
Gülümsemek de esnemek gibi bulaşıcıdır
Gülümsemeyi ihmal etmeyin. İşinizi yaparken bile kendinizle ilgili yönleri aklınızdan geçirerek gülümsemenizi sürdürebilirsiniz. Etkisi şaşırtıcı olacak.