Geri Dön
DünyaFinlandiya ve İsveç'in hamlesinden sonra Rusya'dan NATO'ya misilleme geldi! Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...

Finlandiya ve İsveç'in hamlesinden sonra Rusya'dan NATO'ya misilleme geldi! Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararı Rusya'yı çıldırttı. Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu Luhansk bölgesinde tam kontrol sağlanmasının yakın olduğunu ve Mariupol'deki Azovstal çelik fabrikasından bin 908 Ukrayna askerinin teslim olduğunu duyurdu. NATO'nun genişleme hamlesine cevap vereceklerini belirten Bakan Şoygu, Rusya'da yeni askeri üsler kurulacağını açıkladı.

Finlandiya ve İsveç'in hamlesinden sonra Rusya'dan NATO'ya misilleme geldi! Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...

Rusya'dan yapılan son dakika açıklamasında Mariupol bölgesinde direnişin son kalesi olarak görülen ve uzun zamandır askerlerinin kuşatması altında olan Azovstal Çelik Fabrikası'ndan bin 900'den fazla Ukraynalı asker teslim olduğu açıklandı.

Finlandiya ve İsveçin hamlesinden sonra Rusyadan NATOya misilleme geldi Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...

ŞOYGU AÇIKLADI: LUHANSK'TA TAM KONTROL SAĞLANMAK ÜZERE
Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu bugün yaptığı açıklamada "Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin kurtuluşu tamamlanmak üzere" sözleri ile Ukrayna'nın ayrılıkçı Luhansk bölgesinde tam kontrol sağlanmasının yakın olduğunu açıkladı.

Bakan ayrıca, Moskova'nın kontrolü altındaki liman kenti Mariupol'deki Azovstal çelik fabrikasında bin 908 Ukrayna askerinin teslim olduğunu söyledi.

NATO'YA MİSİLLEME: RUSYA ASKERİ ÜSLER KURACAK
İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvuruları ile ilgili tartışmalar sürerken Bakan Şoygu Moskova'nın NATO genişlemesine yanıt olarak batı Rusya'da askeri üsler kuracağını duyurdu.

Şoygu, "Yıl sonuna kadar Batı Askeri Bölgesi'nde 12 askeri birlik kurulacak." dedi.

Finlandiya ve İsveçin hamlesinden sonra Rusyadan NATOya misilleme geldi Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...

BUGÜN 13 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ
Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları devam ederken, Rus ordusu ülke genelinde sivil yerleşimleri vurmayı sürdürüyor. Rus ordusu son olarak yine Ukrayna'nın Luhansk bölgesini hedef aldı. Saldırıda çok sayıda sivil yerleşim yeri hasar alırken, 13 sivil ise hayatını kaybetti.

Saldırının ardından Luhansk Valisi Sergey Gayday sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Düşman, Lysychansk ve Severodonetsk yakınlarında saldırılarına devam ediyor. Severodentsk'te 12 ve Hirske'de de 1 sivil olmak üzere 13 kişi hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.