Geri Dön
EmekliEmekliye bayram ikramiyesi müjdesi! Ödemeler hesaplara yatmaya başladı

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi! Ödemeler hesaplara yatmaya başladı

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi. Hesaplarını kontrol edin. Ödemeler başladı. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiriyor. Kurban Bayramı'na günler kala emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı sorgulanıyor. Bayram ikramiyesi emeklilere Ramazan ve kurban Bayramı olmak üzere senede iki kez ödenmekte. Peki emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? İşte son dakika haberinin detayları...

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi! Ödemeler hesaplara yatmaya başladı

Emekli bayram ikramiyesinin miktarı ve ödeneği tarih merak ediliyor. SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığından emekli olan vatandaşlar konu ile ilgili sorgulamalar yapıyor. İkramiye miktarına zam yapılıp yapılmayacağı da gündemde yer alan konulardan oldu. Peki emekli bayram ikramiyesi ne kadar ve yattı mı?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ödenmeye devam ediyor. Maaş tarihleri 17-21 Temmuz arasında olan 4/A'lı işçi emeklileri için ikramiye ödemeleri dün başladı.

22-26 Temmuz tarihlerinde maaş alanlara ise ikramiyeleri bugün ödeniyor. Maaş tarihi 2-5 Temmuz arası olan 4/C'li memur emeklilerinin de ikramiye ödemeleri bugün tamamlanacak.

ÖDEMELER 8 TEMMUZ'A KADAR SÜRECEK

4/B'li Bağ-Kur emeklileri için ise ikramiye ödemeleri yarın yapılacak. Ödemeler 8 Temmuz'a kadar devam edecek. Daha önce 1100 lira olarak ödenen ikramiye bu bayramda da aynı miktarda hesaplara yatırılacak.

4 (a) (SSK) kapsamında maaş alan vatandaşların aylık ödeme günü;

17, 18, 19, 20, 21 olanlara 5 Temmuz 2022,

22, 23, 24, 25, 26 olanlara 6 Temmuz 2022,

4 (b) (BAĞKUR) kapsamında maaş alan vatandaşların 7 Temmuz 2022,

4 (c) (EMEKLİ SANDIĞI) kapsamında aylık alan vatandaşlara aylık ödeme günü;

1 Temmuz olanlara 2 Temmuz,

-2, 3, 4, 5 Temmuz olanlara aylıkları ile birlikte 2-5 Temmuz 2022 tarihinde ödenecek.

KİMLER YARARLANACAK?

SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek. Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

2 AYLIK ALANLAR NE YAPACAK?

2 dosyadan hangisinde aylık oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak ödenecek.

KESİNTİ YAPILABİLİYOR MU?

İkramiye ödemesinden kesinti yapılamıyor ve bu ödemeler haczedilemiyor.

BAŞVURU GEREKİYOR MU?

Hayır, SGK ödemeyi başvuru gerekmeksizin yapıyor.