Gazete Vatan Logo

Evlenme hazırlığındaki çiftleri bekleyen tehlike! Dolandırıcılar pusu kurdu

Evlilik sürecine giren çiftleri ilgilendiren haber! Yaz ayları geldi, düğün hazırlıkları başladı. Her sektörde olduğu gibi düğün sektöründe de fırsatçılar harekete geçti. Uyarılar art arda geldi, dolandırıcıların yeni tuzağı ortaya çıktı. Sosyal medya hesabı üzerinden reklam veriyorlar, kurbanlarını seçtikten sonra hedeflerini gerçekleştiriyorlar. İşte evlenme arifesindeki çiftleri bekleyen tehlikenin detayları...

Evlenme hazırlığındaki çiftleri bekleyen tehlike! Dolandırıcılar pusu kurdu

Yaz ayları geldi çattı, evlenme hazırlıkları hız kazandı. Fakat çiftleri bu mutlu süreçte bekleyen bir tehlike şimdiden kendisini gösterdi. Düğün organizasyonu sahibi Mustafa Bozkurt, düğün yapacak çiftleri sosyal medya dolandırıcılarına karşı uyardı. Bozkurt’un anlattığına göre; bazı dolandırıcıların sosyal medya hesabı açarak çiftlerden yüksek miktarda kapora ücreti alıyorlar ve düğün günü adeta sırra kadem basıyorlar. Çiftler yeni dolandırıcılık yöntemine karşı uyaran Bozkurt, detayları anlattı ve önemli tavsiyelerde bulundu.

"YAZ SEZONU İLE BİRLİKTE KENDİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI"

Düğün organizatörü Mustafa Bozkurt, “Yaz sezonunun başlamasıyla beraber internet dolandırıcılığı maalesef düğünlerde de kendini göstermeye başladı. Şu anda sosyal medya düğün ve davet gibi organizasyonlarda çok aktif kullanılıyor. Maalesef kötü niyetli insanlar basit bir Instagram hesabı açıyorlar ve bu hesaplardan gelin ile damatlardan sponsorlu reklamlar yapıyorlar. Bunu gören çiftler uygun fiyatlı organizasyon aldıklarını sanarak bu insanlar ile anlaşıyorlar. Düğün günü ise organizatör bulamıyorlar” dedi.

Haberin Devamı

"KULLANILACAK MALZEMELERİ GÖRÜN VE DOLANDIRILMAYIN"

Bozkurt, “Çiftlerimize tavsiyelerimiz mutlaka anlaşacakları organizasyon şirketlerinin iş yerlerine gitsinler, düğün olacak otelde görüşme yapsınlar, kafede ve restoranda görüşmeyin. Bu gibi dolandırıcılar sizlere bilgisayardan kafe ve restoran tarzı yerlerde sunum yapıyorlar ve bu tarz bir düğün organizasyonu yapacağız diyorlar. Düğün yapacağınız kişilerin ofislerine gidin, kullanacakları malzemeleri görün ve dolandırılmayın” şeklinde konuştu.