Geri Dön

Selenyum bakımından çok zengin, bağışıklık sistemini çelik gibi yapıyor! Bunu yiyen doktor yüzü görmüyor

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, tam bir vitamin ve mineral kaynağı. Güçlü bir antioksidan grubunda yer alıyor, haftada 2 kez tüketenlerde mucizevi etkiler gösteriyor. Bağırsak dostu, sindirim sisteminin kolay bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Selenyum, fosfor, magnezyum ve çinko gibi mineraller ile B ve E vitaminleri bakımından doğal kaynak; vücudu hastalıklara karşı koruyor. İşte bağışıklığı adeta çelik gibi güçlendiren besinler...

Selenyum bakımından çok zengin, bağışıklık sistemini çelik gibi yapıyor! Bunu yiyen doktor yüzü görmüyor

Vücudunuzun direncini artırmak ve hastalıklara karşı kendinizi korumak için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanız gerekir. Bağışıklığı güçlendirmenin en kolay yolu sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçiyor. Vitamin ve mineral kaynağı besinleri tüketerek bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz. Bu besinleri dolabınızdan eksik etmediğinizde hastalık nedir? bilmezsiniz. İşte bağışıklığı güçlendiren besinler...

MAYDANOZ

Posta.com.tr'nin haberine göre; maydanoz C vitamini zenginidir. Vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Maydanoz ödemin vücuttan atılmasında da etkisi olur. İster maydanoz suyu şeklinde, isterseniz salatalarda veya sabah kahvaltılarında bağışıklık sisteminizin güçlenmesi için sofranızdan eksik etmeyin.

Selenyum bakımından çok zengin, bağışıklık sistemini çelik gibi yapıyor Bunu yiyen doktor yüzü görmüyor

YUMURTA

Yumurta güçlü bir protein kaynağıdır. Hücrelerin çoğalması ve yenilenmesi için de vücudunuzun proteine ihtiyacı vardır. Yetersiz protein alındığında doku yıkımı başladığı için bağışıklık sistemi de zayıflamaya başlar. Yumurta beyazı ise protein açısından oldukça zengin bir besin. Sarısı ise hem demir hem de yine iyi bir antioksidan olan A vitamini içerir. Her sabah kahvaltıda 1 adet haşlanmış yumurta yiyerek bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Selenyum bakımından çok zengin, bağışıklık sistemini çelik gibi yapıyor Bunu yiyen doktor yüzü görmüyor

ISPANAK

Ispanak, içerdiği A ile C vitaminiyle güçlü bir antioksidan grubunda yer alır. Ispanak bu vitaminler sayesinde bağışıklığı güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korur. Özellikle C vitamini, A vitamininin kullanımını artırır. Güçlü bir bağışıklık sistemi için haftada 2 kez ıspanak yemeye özen gösterin.

YOĞURT

Yoğurt güçlü protein kaynağı olan besinler arasında yer alır. Ayrıca bağırsak dostudur ve sindirim sisteminin kolay bir şekilde çalışmasını sağlar. Vücutta yararlı bakterilerin çoğalması aynı zamanda zararlı bakterilerin vücutta yerleşmesini de önler. Probiyotikler kabızlık ve ishal gibi durumlarda da etkili olabilir. Güçlü bir bağışıklık için her gün 1 kase yoğurt yiyebilirsiniz.

KAPYA BİBER

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için oldukça önemli olan C vitamini, besinler arasında en yüksek oranda kapya biberi içerisinde bulunur. Yemeklerinize eklediğiniz bu biber çeşidi sayesinde, günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

AY ÇEKİRDEĞİ

Selenyum, fosfor, magnezyum ve çinko gibi mineraller ile B ve E vitaminleri bakımından doğal kaynak olan ay çekirdeği, sağlık açısından çok faydalıdır. Ay çekirdeği içerisinde bulunan B6 ve E vitaminleri ise immün sistem fonksiyonları için önemli yere sahiptir. Ay çekirdeği bağışıklığı güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korur.