Geri Dön

Kolesterol ve kan şekerini dengeliyor, şeker hastalığına karşı şifa! İşte ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın anahtarı...

Kolesterol seviyesini dengeliyor, kanser ve diyabete karşı çok etkili! Güçlü bir antioksidan olduğu için ödem söktürücü ve şişlik giderici bir etki gösteriyor. Grip, nezle, bitmek bilmeyen öksürük, burun tıkanıklığı, hatta astım, bronşit, nefes darlığı gibi birçok solunum yolu hastalığı ile savaşıyor. Şeker hastalığında da önemli rol oynuyor, kan şekerinin dengelenmesini sağlıyor. Kabızlık tedavisinde önemli bir yere sahip, böbrek rahatsızlığı bulunanlara tavsiye ediliyor. İşte ciltte oluşan sivilcelere, akne ya da yara izlerine iyi gelen besinin tüm faydaları...

Kolesterol ve kan şekerini dengeliyor, şeker hastalığına karşı şifa! İşte ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın anahtarı...

CNN Türk'te yer alan habere göre; bitki çayları kış aylarında çok daha fazla içilmeye başlıyor. Gripten, nezleden korunmak ve boğazı yumuşatmak için içilen bitki çayları denildiğinde kuşburnu akla gelen etkili çaylardan oluyor. Ancak kuşburnunu diğer bitki çaylarından ayıran özelliği sadece grip ve nezle için değil birçok hastalık için çok faydalı olması. Toplumumuzda yeteri kadar içilmeyen kuşburnu çayını faydalarını duyduktan içmek isteyebilirsiniz. Ancak belirli bir hastalığınız varsa kuşburnu çayını düzenli olarak kullanmadan önce doktora danışmanız gerekiyor.

SOLUNUM HASTALIKLARINA ETKİLİ SONUÇLAR SAĞLIYOR

Kuşburnunun içinde bolca C vitamini bulunduğundan, bu vitamin grip, nezle, bitmek bilmeyen öksürük, burun tıkanıklığı, hatta astım, bronşit, nefes darlığı gibi birçok solunum yolu hastalığı ya da kış rahatsızlığında oldukça etkili.

Kolesterol ve kan şekerini dengeliyor, şeker hastalığına karşı şifa İşte ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın anahtarı...

YÜKSEK KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR

Kuşburnu, içerdiği yararlı maddeler sayesinde kötü kolesterolün de karşısında durabiliyor. Kolesterol seviyesinin dengelenmesinde önemli roller oynayan kuşburnunu böyle bir amaçla kullanacaksanız mutlaka öncesinde doktorunuza danışmanızda fayda var, bizden söylemesi.

ÖDEM SÖKTÜRÜYOR

Kuşburnu, güçlü antioksidan özellikler gösteren bir besin olduğundan ödem söktürücü, şişlik giderici bir etki oluşturmayı da başarıyor. Böyle bir sorunu olanlara günde 1 su bardağı kuşburnu çayı öneriliyor.

KANSERE KARŞI KORUYOR

Kuşburnunun bu antioksidan özellikleri sadece grip, nezle gibi nispeten daha kolay anlatılabilir olarak bildiğimiz hastalıklarda değil, kanser gibi çok daha ciddi rahatsızlıklarda da etkili olabiliyor. Kanserli hücrelerin oluşumunu engellediği gibi var olan zararlı hücrelerin yayılıp çoğalmasının da elinden geldiğince önüne geçiyor.

Kolesterol ve kan şekerini dengeliyor, şeker hastalığına karşı şifa İşte ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın anahtarı...

İLTİHAPLI BÖLGELERİ DAHA HIZLI İYİLEŞTİRİYOR

Antioksidan etkisi sayesinde vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran kuşburnu, aynı zamanda iltihaplı bölgelerin daha hızlı iyileşmesine de yardım ediyor. Eklem iltihaplanmalarında dahi olumlu etkilerde bulunduğu söyleniyor.

KAN ŞEKERİNİ DENGELEYEREK DİYABET HASTALARINA YARDIM EDİYOR

Tıpkı kolesterolde olduğu gibi kuşburnu, şeker hastalığında da kendine önemli roller ediniyor ve kan şekerinin dengelenmesini sağlıyor. Bu sayede özellikle yüksek kan şekeri problemi nedeniyle şeker hastası olanların yardımına koşuyor. Tabii yine de düzenli olarak kullanmaya başlamadan önce, her zaman söylediğimiz gibi doktorunuza danışmanızda yarar var.

BÖBREKLERİ DAHA SAĞLIKLI HALE GETİRİYOR

Kuşburnu içerdiği bazı faydalı asitler sayesinde böbreklerin de sağlıkla çalışmaya devam etmesini sağlıyor. Bu özelliği nedeniyle özellikle böbrek rahatsızlığı bulunanlara öneriliyor.

Kolesterol ve kan şekerini dengeliyor, şeker hastalığına karşı şifa İşte ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın anahtarı...

KABIZLIĞI GİDERİYOR

Bağırsakların aktivitelerini de etkileyen kuşburnu, kabızlık tedavisinde de önerilen bitkisel yöntemlerden biri.

CİLT PROBLEMLERİNİ ÇÖZÜYOR

Yukarıda da sık sık adını andığımız antioksidan özellikleri sayesinde kuşburnu aslında tepeden tırnağa tüm hücrelerimizin temizlenmesinde önemli rol üstleniyor. Hal böyle olunca ciltte oluşan sivilcelere, akne ya da yara izlerine de iyi geliyor. Çok daha ışıl ışıl bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Bunun için düzenli olarak kuşburnu çayı içebileceğiniz gibi, daha hızlı etki görebilmek adına kuşburnu yağını da değerlendirebiliyorsunuz üstelik.