Geri Dön
OtomobilHonda’nın Fireblade SP serisi Türkiye’de

Honda’nın Fireblade SP serisi Türkiye’de

Honda, 1992’deüretilen orijinal Fireblade modelinin 30’uncu yılı anısına özel bir seri üretti. Motosiklet 780 bin TL fiyatı ile satışa çıkacak.

Honda’nın Fireblade SP serisi Türkiye’de

Honda, ilk kez 1992 yılında motosiklet severler ile buluşturduğu ve 30 yıl içerisinde ikonik hale gelen Fireblade modelinin anısına özel bir seri sunuyor. 30’uncu yıla özel üretilen CBR1000RR-R Fireblade SP modelinde yer alan detaylar modelin, Honda tarihindeki önemini ortaya koyuyor.

Pistte ve caddelerde geçen 30 yıl

CBR1000RR-R Fireblade SP modelinin ilk çalıştırma anında ekran açılırken görülen 'Ateş Çemberi' animasyonu ile pistte ve caddelerde geçen 30 yıllık olağanüstü performansın anısına özel olarak tasarlanan 30’uncu yıl logosu sürücüyü karşılıyor. Bu logo, modelin 30 yıllık mirasını hatırlatıyor. Sınırlı sayıda üretilen her motosikletin gidon birleşim yerinde de lazerle işlenmiş türünün tek örneği olduğunun ispatı olan bir seri numara yer alıyor. Fireblade’in sadece performansıyla değil, baştan çıkarıcısı sesiyle de fark edilmesini sağlayan Akrapovic susturucu üzerinde de zarif bir dokunuşla işlenmiş 30’uncu yıl imzası bulunuyor. Ayrıca yakıt deposu kapağı ve akıllı anahtar üzerinde bulunan lazer işli 30’uncu yıldönümü logoları da CBR1000RR-R Fireblade SP 30. yıldönümü versiyonunun Honda tarihindeki önemini vurguluyor.