Geri Dön
MagazinCeyhun Fersoy ve Melis İşiten'den Tolga Güleryüz'e duygusal veda

Ceyhun Fersoy ve Melis İşiten'den Tolga Güleryüz'e duygusal veda

Amasya’daki trafik kazasında hayatını kaybeden tiyatro yapımcısı Tolga Güleryüz için Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde veda programı düzenlendi. Programa katılan oyuncular Ceyhun Fersoy ve Melis İşiten arkadaşlarına gözyaşları içinde veda etti.

Amasya’da tiyatro oyuncularını taşıyan minibüsün seyir halindeki tıra çarptığı kazada 3 tiyatro oyuncusu hayatını kaybetmişti. Kazada hayatını kaybeden tiyatro yapımcısı Tolga Güleryüz için Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde veda programı düzenlendi.

Gerçekleştirilen programa Tolga Güleryüz’in ailesi başta olmak üzere kaza esnasında aynı araçta bulunan oyuncu arkadaşları Ceyhun Fersoy, Melis İşiten ve Güleryüz’ün arkadaşları katıldı. Veda programında söz alan Ceyhun Fersoy, Güleryüz ile olan anılarını gözyaşlarıyla anlattı. Program sonrası Güleryüz’ün arkadaşları ve yakınları, ailesine başsağlığında bulundu.

“BENİ BIRAKAMAZSIN’ DEDİM ÇÜNKÜ TOLGA İLE YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VARDI”

Kürsüye çıkarak söz alan Ceyhun Fersoy, “Tolga, 2017’de beni arayarak ‘seninle çalışmak istiyorum’ dedi. Çok beyefendi bir insandı. Onu anlamak için onunla yaşamak lazım. O kadar çok sırrımız var ki onunla.

Biz bu sahnede onunla sayısız oyunlar oynadık. Kaza sonrası kapıdan çıkarken onu çekmeye çalıştım. ‘Beni bırakamazsın’ dedim çünkü Tolga ile yapacağımız çok şey vardı. Bir insan bu kadar aile terbiyesi göremez. Annesine babasına çok teşekkür ediyorum” dedi.

SERGEN DEVECİ'DEN PAYLAŞIM

Aynı araçtan yaralı olarak kurtulan oyuncu Sergen Deveci de sosyal medya hesabı üzerinden Güleryüz'e veda paylaşımda bulundu. Deveci paylaşımında; "Sevgili Tolga, hayatımızın hangi noktasında düğüm atıldığı bilinmiyor ve başımıza gelenler aklımıza gelmeyecek kadar bizden uzaksa; ya da en azından senin bize vaat ettiğin prensiplerin çok dışındaysa belli ki düşlediğimiz şeylerin çok dışındayız. Geri getiremiyor, değiştiremiyorsak acı olanı; yasak bir nüsha gibi taşımak, seninle en az bir kez el sıkışmış biri olarak borcum olsun. Ki sen kimin aklına gelirsen muhakkak tebessümle hatırlanacak bir anı bırakmışsındır. Bu gün sana veda ettik, söylenenler doğruysa bir gün de merhaba diyeceğiz" sözlerine yer verdi.

Ceyhun Fersoy ve Melis İşitenden Tolga Güleryüze duygusal veda

"GÖZLERİMİ KAPATIYORUM O ANI YAŞIYORUM"

Kazada ekip arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Ceyhun Fersoy, geçtiğimiz günlerde evinde çekilen bir fotoğrafı şu notla paylaşmıştı:

Nerden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum… Gözlerimi kapatıyorum o anı yaşıyorum, açıyorum gerçek olmadığını düşünüyorum… Sanki filmin içinde bir sahneyi oynamış gibiydik, haykırmak isyan etmek istemiyorum, çünkü 3 değerli arkadaşımız bunu istemezdi… Çok değerli yol arkadaşlarımı kaybetmenin üzüntüsünü tarif edemem, Allah düşmanımın başına vermesin… Şimdi ayağa kalkma zamanı… Güçlenip daha iyi olmalıyız, olacağız… Sizlerin sevgisi ve dualarıyla ayaktayız, bu kadar sevildiğimi bilmiyordum… Arayan, mesaj atan herkese sevgiler… Hepinize tek tek teşekkür ediyorum ve sarılıyorum, iyi ki varsınız. Üç değerli dostlarımız için bu bayrağı devralıp yolumuza devam edeceğiz… Onlara ihanet etmeyeceğiz…

Ceyhun Fersoy ve Melis İşitenden Tolga Güleryüze duygusal veda

"KAYBETTİKLERİMİZ İÇİN HER GÜN DAHA İYİ OLACAĞIZ"

Melis İşiten ise "Kaybettiklerimiz için her gün daha iyi olacağız. Sevginize bin şükür" ifadelerini kullanmıştı.

"BENİM İÇİN ENDİŞELENMEYİN"

Durumu Fersoy ve İşiten'e göre daha ciddi olan ve ambulans uçakla İstanbul’a ameliyat olmaya gelen Sergen Deveci de, "Sevginizi kısacık sürede gayet derinden hissettim. İkinci baharımın geriye kalan kısmında hep buna, bu sevgiye layık olmaya çalışacağım. Kaybettiğimiz canlarımıza, arkadaşlarımıza, dostlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Sağlıklı günlerde görüşmemiz dileklerimle lütfen benim için endişelenmeyin" mesajını yazmıştı.