Gazete Vatan Logo
MagazinBurak Özçivit'ten Kevin Spacey açıklaması geldi!

Burak Özçivit'ten Kevin Spacey açıklaması geldi!

Ünlü oyuncu Burak Özçivit, Dünya Kupası'nın düzenlendiği Katar'da Kevin Spacey ile bir araya gelmişti. Tuba Ünsal, ünlü oyuncunun Spacey ile buluşmasını sert bir dille eleştirdi. Cinsel taciz iddiaları nedeniyle yargılanan Spacey ile fotoğraflarını paylaşan Özçivit, gelen tepkiler sonrasında kareleri kaldırdı. Özçivit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çekti.

Burak Özçivit'ten Kevin Spacey açıklaması geldi!

Burak Özçivit, iş insanı Adel Ali Bin Ali'nin davetlisi olarak gittiği Katar'da Amerikalı oyuncu Kevin Spacey ile buluşmuş, ünlü aktörle bir araya geldiği anları sosyal medya hesabından yayınlamayı ihmal etmemişti. 37 yaşındaki Özçivit'in hayranları, Spacey'nin hakkında çıkan cinsel saldırı suçlamalarını hatırlatarak buluşmaya yoğun tepki göstermişti.

İkinci kez anne olmaya hazırlanan Fahriye Evcen de eşinin fotoğraflarına kayıtsız kalmamış, Özçivit'in paylaşımına kalp emojisi koyarak yorum yapmıştı. Ancak takipçileri Evcen'in fotoğraflara yaptığı bu yorumu da eleştirmişti.

Fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşmasıyla gündem olan Özçivit'e bir tepki de meslektaşı Tuba Ünsal'dan geldi.

"PARA KARŞILIĞI TECAVÜZLE YARGILANAN OYUNCUYLA POZ VERMEK"

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Özçivit'in Spacey ile buluşmasını sert bir dille eleştiren Ünsal, "Para karşılığında tüm dünyanın karşısında durduğu taciz ve tecavüzle yargılanan bir oyuncuyla yan yana poz vermek! Utanıyorum sizden ve sizinle aynı işi yapmaktan... Tecavüze uğrayan çocuklardan biri 14 yaşında" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

 

FOTOĞRAFLARI KALDIRDI

Burak Özçivit, takipçilerinin eleştirilerine kayıtsız kalamadı ve Kevin Spacey ile Dünya Kupası'nın yapıldığı Katar'da çekilen fotoğraflarını sosyal medyadan kaldırdı.

"DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞAMAKTAYIM"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan oyuncu şunları söyledi:

Bu kadar hassas ve üzücü bir konuyu sonradan öğrendim. Bunun derin üzüntüsünü yaşamaktayım ve bununla ilgili gerekeni hemen yaptım. Bu konunun kesinlikle karşısında olduğumu belirtmek istiyorum. Bu güne kadar böyleydi bu hassasiyet bundan sonra da böyle olacak.

KEVIN SPACEY HAKKINDAKİ İDDİALAR NELER?

Oscar ödüllü 63 yaşındaki oyuncu Kevin Spacey, biri 14 yaşında bir çocuk olmak üzere birden fazla cinsel taciz ve saldırı suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı. Netflix, cinsel taciz suçlamalarının ardından Spacey’i başrolünde yer aldığı House of Cards dizisinden çıkarmıştı.

Spacey, hakkındaki cinsel saldırı ve taciz suçlamalarını birçok defa reddetmişti. Spacey’nin son olarak Anthony Rapp isimli oyuncuya 14 yaşındayken cinsel saldırıda bulunduğuna ilişkin dava düşürülmüştü.

Hakkında kasım ayında yeni iddialar ortaya atılan Spacey, İngiltere ve Galler'deki başlıca savcılık makamı olan Kraliyet Savcılığı Servisi'nin açtığı yedi cinsel taciz suçlamasıyla yargılanacak.

Haberin Devamı

Burak Özçivitten Kevin Spacey açıklaması geldi

Hakkında çıkan suçlamalar nedeniyle beyazperdeden ve kamuoyundan uzun bir süre uzak kalan Spacey, 16 Ocak’ta İtalya’nın Turin şehrinde düzenlenen National Museum of Cinema etkinliğinde konuşmacı olarak yer alacak. Oyuncu aynı zamanda Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nün de sahibi olacak.