Geri Dön
Magazin‘Bergen’ filmi Kozan’da neden yasaklandı? Halis Serbest ilk kez konuştu! Farah Zeynep Abdullah'a Q testi tepkisi

‘Bergen’ filmi Kozan’da neden yasaklandı? Halis Serbest ilk kez konuştu! Farah Zeynep Abdullah'a Q testi tepkisi

Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına özel açıklamalarda bulunan Halisb Serbest filmin ardından ilk kez konuştu.

‘Bergen’ filmi Kozan’da neden yasaklandı? Halis Serbest ilk kez konuştu! Farah Zeynep Abdullah'a Q testi tepkisi

Halis Serbest, filmle ilgili Kozan Belediye Başkanı ile görüşmediğini öne sürdü. “Ben kalabalık bir aileyim Kozan’da. Bir film yapıyorsunuz değil mi? Yaşanan yer neresi? Adana, Kozan. Olmaz, yakışık olmaz.” diyerek filmi istemediğini belirtti. Bergen’in katili Serbest, filmi hala izlemediğini söyleyerek “Bizlerden daha izleyen olmadı. Bu filmi ben gidip sinemada seyretmem.” dedi. Filmi internette yayınlandığında oradan izleyip yorum yapacağını ifade etti.

Kozan Belediye Başkanı Kasım Özgan iddialara yanıt verdi.

Kozan Belediye Başkanı Kasım Özgan ise, film şiddet içerdiği için yapılan proje kapsamında “yayınlamama” kararı alındığını belirtti. Halis Serbest ile ilgisi olmadığını ve kendisine “filmi vizyona sokmayın” adı altında bir talep gelmediğini söyleyerek “Kesinlikle öyle bir talep gelmedi. Gelseydi belki, zorlar, projemi iptal eder, yayınlardım” dedi. Filmin ilçede hiç yayınlanmadığını anlattı. Ardından da “Bergen” filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah’ın paylaşımı ile ilgili konuştu.

Farah Zeynep Abdullah, Belediye başkanının “Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak" sözlerini alıntılayarak ‘IQ testi’ göndermişti. Özgan, oyuncunun o paylaşımı için “Farah Zeynep Abdullah IQ testi yollamış. Bu ne demek oluyor? Bir sanatçıya yakışır mı? Ben sizinle hiç muhatap olmadım” diyerek isyan etti.