Kozan

Kozan

Son dakika KOZAN haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KOZAN ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KOZAN haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kozan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kozan gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.154 kozan haberi bulunmuştur. Tüm kozan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Mahalleliyi kurban sofrası bir araya getirdi
Mahalleliyi kurban sofrası bir araya getirdi Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Gökgöz Mahallesi sakinleri yıllardır sürdürdükleri kurban geleneğini bu yılda sürdürdü. Kurban Bayramında bir araya gelen mahalleli kurban kestikten sonra köy meydanında bir araya geldi.
18.06.2024 Adana
Adana'da 18 yıllık gelenek bozulmadı, çocuklar bu bayramda da harçlıklarını aldı
Adana'da 18 yıllık gelenek bozulmadı, çocuklar bu bayramda da harçlıklarını aldı Adana'nın Kozan ilçesinde bir vatandaşın, 2006 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği çocuklara bayram harçlığı dağıtımı etkinliği bu bayramda da gerçekleşti.
17.06.2024 Adana
Adana'da bu ilçede herkesin bir lakabı var! 'Ölüler kahvehanesi'nde toplanıyorlar
Adana'da bu ilçede herkesin bir lakabı var! 'Ölüler kahvehanesi'nde toplanıyorlar Adana'nın Kozan ilçesinde özellikle nostaljik kahvehanede ölen herkes lakabıyla anılıyor.
17.06.2024 Adana
Adana sıcağında yetişiyor! Faydası saymakla bitmiyor: Şifa için üretiliyor
Adana sıcağında yetişiyor! Faydası saymakla bitmiyor: Şifa için üretiliyor Adana'nın Kozan ilçesinde Kurban Bayramı ile birlikte köylülerin odun ateşinde şifa için ürettikleri dutun pekmez yolculuğu başladı.
17.06.2024 Adana
Adana'da Babalar Günü'nde yaşadığı gururu anlattı! "Yalnız bırakmadı"
Adana'da Babalar Günü'nde yaşadığı gururu anlattı! "Yalnız bırakmadı" Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan ve 1992 yılında Şırnak Besler bölgesinde mayına basması sonucu sol ayağını kaybederek ampüte olan Gazi Yasin Sakallı, Babalar Günü'nde gurur dolu bir gün yaşadığını ifade etti.
17.06.2024 Adana
Bayram tatili ve sıcak ilçeyi sessizliğe bürüdü
Bayram tatili ve sıcak ilçeyi sessizliğe bürüdü Adana'nın Kozan ilçesinde hava sıcaklığı nem ile birlikte 50 derece hissedilince Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar yayla ve denizlere akın etti, ilçe sessizliğe büründü.
17.06.2024 Adana
Adana'da torbacılar yakalanınca “Kraliçe arı” taşıdıklarını söyledi
Adana'da torbacılar yakalanınca “Kraliçe arı” taşıdıklarını söyledi Adana'da narkotik polisleri durdukları hafif ticari araçtaki arı kovanlarının içerisinde bal peteklerinin altına zulalanmış vaziyette 53 kilo 600 gram metamfetamin ele geçirirken olayla ilgili yakalanan 2 kişi tutuklandı. Tutuklanan şüpheliler ifadelerinde, “Kovanlarla içerisinde kraliçe arıları taşıyoruz, ballar var onu götürüyoruz” diyerek savunma yaptığı öğrenildi.
15.06.2024 Adana
Adana'da yüzlerce dönüm mısır tarlası sulanamadığından kurudu
Adana'da yüzlerce dönüm mısır tarlası sulanamadığından kurudu Adana'nın Kozan ilçesinde yüzlerce dönüm ekili mısır, sulanamayınca olgunlaşmadan kurudu. Çiftçiler damlama sistemini kurduklarını ama su olmadığı için kullanamadıklarını söyledi.
12.06.2024 Adana
Depremzede yolda bulduğu cüzdanı polise teslim etti
Depremzede yolda bulduğu cüzdanı polise teslim etti Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'da evi yıkıldığı için Adana'nın Kozan ilçesine yerleşen depremzede, yolda bulduğu ve içinde 3 bin 350 lira bulunan cüzdanı polise teslim etti.
13.06.2024 Adana
Adana'da üretiyor, Avrupa'ya satıyor! Gram fiyatı 200 liranın üstünde
Adana'da üretiyor, Avrupa'ya satıyor! Gram fiyatı 200 liranın üstünde Adana’nın Kozan ilçesinde Ali Gök 15 yıl önce Safranbolu’dan getirdiği bir safran soğanıyla başladığı üretimini büyüttü.
11.06.2024 Adana
Adana'da kirazı işçi bulamayınca köylüler imece usulü topladı
Adana'da kirazı işçi bulamayınca köylüler imece usulü topladı Adana'nın Kozan ilçesinde kiraz hasadı için işçi bulamayınca köylüler kirazı imece usulü hasat etti.
10.06.2024 Adana
Adana Kozan'da çocuk yüzünü andıran bulut belirdi
Adana Kozan'da çocuk yüzünü andıran bulut belirdi Adana'nın Kozan ilçesinde bulutta çocuk yüzü belirmesi görenleri hayrete düşürdü.
9.06.2024 Adana
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı! Belediye'den sokak hayvanları için çağrı
Adana'da sıcaklık rekoru kırıldı! Belediye'den sokak hayvanları için çağrı Araç termometrelerinin 49 dereceyi gösterdiği Adana'nın Kozan ilçesinde belediye hoparlörlerinden, ev ve iş yerlerinin önüne su koyulması için çağrıda bulunuldu.
6.06.2024 Adana
Türkiye'nin en sıcak yeri Antalya oldu
Türkiye'nin en sıcak yeri Antalya oldu Meteorolojiİ'nin dün 06.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleşen en yüksek sıcaklıklar verisinde ilk 6 sırayı Antalya'daki ölçüm istasyonları aldı. Kaş ilçesi, 46,2 derece ile Türkiye'nin en sıcak yeri oldu.
6.06.2024 Gündem
Adana çocuklar serin olduğu için sulama kanalını tercih ediyor! "Klima bizi serinletmiyor"
Adana çocuklar serin olduğu için sulama kanalını tercih ediyor! "Klima bizi serinletmiyor" Tüm zamanların Haziran ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı Adana'nın Kozan ilçesinde çocuklar daha serin olduğu için sulama kanalını tercih ettiklerini söyledi.
6.06.2024 Adana
Adana sıcağına dayanamayan vatandaşlar eski araçlarına ev tipi klima taktırıyor
Adana sıcağına dayanamayan vatandaşlar eski araçlarına ev tipi klima taktırıyor Sıcakların 40 derecenin üzerinde seyrettiği Adana'nın Kozan ilçesinde eski araç sahipleri aşırı sıcaklara dayanamayarak araçlarına ev tipi klima taktırdı.
6.06.2024 Adana
Adana'da atık su arıtma tesisleri ile temiz bir gelecek planlanıyor! Yeni tesis müjdesi
Adana'da atık su arıtma tesisleri ile temiz bir gelecek planlanıyor! Yeni tesis müjdesi Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), çevreyi ve su kaynaklarını korumak amacıyla ilçelere atık su arıtma tesisleri inşa ediyor. Bu tesisler sayesinde, toplanan atık suların mevzuata uygun olarak arıtıldığını ve zararsız hale getirildiğini kaydeden ASKİ, böylece kirli suların, su kaynaklarına karışması engellendiğini ifade etti.
4.06.2024 Adana
Adana'da termometreler 40 dereceyi aştı, vatandaş tabiata akın etti
Adana'da termometreler 40 dereceyi aştı, vatandaş tabiata akın etti Adana’nın Kozan ilçesinde termometrenin 40 dereceyi aşması ile birlikte vatandaşlar doğal tabiat parkına ve soğuk su kaynaklarına akın etti.
4.06.2024 Adana
Adana'da pamuk yorgan artık tercih edilmiyor! "Sağlık açısından önemli bir yorgan"
Adana'da pamuk yorgan artık tercih edilmiyor! "Sağlık açısından önemli bir yorgan" Adana'nın Kozan ilçesinde pamuk yorgan esnafı artık elyaf yorgan tercih edildiğini, pamuğa olan ilginin çok azaldığını söyledi.
2.06.2024 Adana
Bu manastır Ayasofya'dan ilham alınarak yapıldı: Kilikya Manastırı
Bu manastır Ayasofya'dan ilham alınarak yapıldı: Kilikya Manastırı 700 yıl boyunca Adana'da yaşayan Ermenilerin en önemli ibadet merkezi olan Kilikya Manastırı Kozan ilçesinde yer alıyor. Döneminin Hristiyan dünyasında çok büyük bir yeri olan manastır, Ayasofya'dan ilham alınarak inşa edildi.
2.06.2024 Adana
Adana'da ata tohumu ve fidelerine yoğun ilgi! 5 liradan satılıyor
Adana'da ata tohumu ve fidelerine yoğun ilgi! 5 liradan satılıyor Adana’nın Kozan ilçesinde bir vatandaşın ürettiği ata tohumu ve fideleri yoğun ilgi görüyor.
31.05.2024 Adana
Samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu
Samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu Adana’nın Kozan ilçesinde samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu.
30.05.2024 Adana
Sır gibi gizlenen tarih bu duvarların arkasında: Kozan kalesi
Sır gibi gizlenen tarih bu duvarların arkasında: Kozan kalesi Kozan şehir merkezinde, gerek ihtişamı ve heybetiyle, gerekse bir sır gibi gizlediği tarihiyle dikkati çeken Kozan (Sis) Kalesi, Çukurova’daki kalelerin muhteşem örnekleri arasında yer alıyor.
30.05.2024 Adana
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’den Sehlikoğlu Müzesine övgü
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’den Sehlikoğlu Müzesine övgü Kurtuluş Savaşı’nda Adana Cephesi’nin açılmasında gayret ve emeği olan Kozanlı İstiklal Madalyalı Sehlikoğlu Hasan Efendi’nin iki torunu Cemal Selekoğlu ve Kemal Sehlikoğlu kardeşlerin şahsi girişimleriyle müze haline getirilen ve Kozan’ın Çukurköprü mevkiinde bulunan tarihi yapıları Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Kozan Belediye Başkanı Mustafa Atlı ziyaret etti.
28.05.2024 Adana
Adanalı emekli öğretmen üretime başladı! Kilogramı 5 bin eurodan satılıyor
Adanalı emekli öğretmen üretime başladı! Kilogramı 5 bin eurodan satılıyor Tokattan getirdiği Akzambak soğanlarını yaylasına ekerek kadınlara istihdam oluşturmak için üretime başladı. Seramik sanatçısı Nermin Elmalı'nın hayali Kozan ve Feke'de Akzambak köyü kurarak kadınlara yeni bir istihdam oluşturup ilham olmak.
29.05.2024 Adana

Benzer Haber Etiketleri

Kozan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kozan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.