Ziya Selçuk

Ziya Selçuk

Son dakika Ziya Selçuk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ziya Selçuk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ziya Selçuk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ziya Selçuk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ziya selçuk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.675 ziya selçuk haberi bulunmuştur. Tüm ziya selçuk haberleri aşağıda listelenmiştir.
YKS değişecek mi, 2024 sınav sistemi nasıl olacak? 2024 YKS (üniversite sınavı) nasıl zor mu olacak?
YKS değişecek mi, 2024 sınav sistemi nasıl olacak? 2024 YKS (üniversite sınavı) nasıl zor mu olacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce her yıl üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları sınavı bu yıl haziran ayının son haftası yapılacağı tahmin ediliyor. Sosyal medyada dolanan sınav sistemi değişecek iddialarının ardından öğrenciler “YKS değişecek mi, 2024 sınav sistemi nasıl olacak? 2024 YKS (üniversite sınavı) nasıl zor mu olacak?” sorularına yanıt aranıyor.
28.09.2023 Eğitim
Ara tatil başlıyor! Uzmandan dikkat çeken uyarı: Ebeveynler bir konuda 'ıskalıyor'
Ara tatil başlıyor! Uzmandan dikkat çeken uyarı: Ebeveynler bir konuda 'ıskalıyor' Yaklaşık 19 milyon öğrencinin ara tatili başlıyor. Öğrenciler bu süreçte kısa bir mola vermiş olacak. Çocukların ara tatilde ders çalışmasının gerekli olup olmadığı, hangi aktivitelerin yapılabileceği, yatma saati ve teknoloji kısıtlaması veya esnetilmesi gibi konularda ebeveynlerin kafasında soru işaretleri olabiliyor. Uzman isim bu süreçte neler yapılabileceğine ilişkin bilgi verirken, günümüz çocuklarında ebeveynlerin bir konuda 'ıskaladığına' dikkat çekerek uyarıda bulundu. İşte detaylar...
13.11.2022 Eğitim
PİKTES öğretmenlerine kadro gelecek mi, PİKTES temizlik personeli kadroya alınacak mı? PİKTES öğretmen, güvenlik ve temizlik işçisi!
PİKTES öğretmenlerine kadro gelecek mi, PİKTES temizlik personeli kadroya alınacak mı? PİKTES öğretmen, güvenlik ve temizlik işçisi! Suriyeli öğrencilerin öğrenimlerini devam ettirmelerini sağlayan, Avrupa Birliği fonlarıyla ilerletilen PİKTES projesi kapsamındaki öğretmen, temizlik ve güvenlik görevlisi kadro bekliyor. PİKTES kadrosu bekleyenler projenin bitmesine az bir süre kala kadroya alınıp alınmayacakları sorguluyor. Peki, Piktes kadrosu gelecek mi? PİKTES temizlik personeli kadroya alınacak mı?
30.09.2022 Çalışma Hayatı
Dünya Fenerbahçeliler Günü sözleri ile en güzel, anlamlı resimli 19.07 Fenerbahçeliler Günü mesajları, görselleri! Fenerbahçeliler Günü kutlu olsun
Dünya Fenerbahçeliler Günü sözleri ile en güzel, anlamlı resimli 19.07 Fenerbahçeliler Günü mesajları, görselleri! Fenerbahçeliler Günü kutlu olsun Fenerbahçe, her yıl 19.07 tarihinde Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutluyor. 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü taraftarlar tarafından coşkuyla kutlanırken, Dünya Fenerbahçeliler Günü'ne özel en güzel, anlamlı, resimli sözler ve mesajlar da araştırılıyor. 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler günü sözleri, mesajları ve görselleri...
19.07.2022 Gündem
Ara tatilde seminer olacak mı? Semineler bu yıl yapılacak mı?
Ara tatilde seminer olacak mı? Semineler bu yıl yapılacak mı? 2021-2022 eğitim öğretim takvimi belli oldu. Takvim ile MEB programı da kesinlik kazandı. Öğretmenler ise açıklanan takvimden sonra seminerler ile ilgili araştırma yapmaya başladı. “Seminerler ne zaman, ara tatilde seminer olacak mı?” gibi sorulara yanıt aranıyor.
23.10.2021 Eğitim
Eylülde yasak gelecek mi 2021? Tekrar yasaklar geri gelecek mi?
Eylülde yasak gelecek mi 2021? Tekrar yasaklar geri gelecek mi? Vaka sayılarına bağlı olarak yeni yasakların gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Sağlık Bakanlığınca "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşılan Günlük Koronavirüs Tablosu'na göre ise Türkiye'de son 24 saatte 295 bin 206 Kovid-19 testi yapıldı, 19 bin 944 kişinin testi pozitif çıktı, 168 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 15 bin 537 oldu. Vaka sayısının yeniden 20 bin sınırına dayanması kabine toplantısında yeni yasak kararlarının alınıp almayacağının, sokağa çıkma yasağının ilen edilip edilmeyeceğinin sorgulanmasına neden oldu. Peki, Eylül'de yasak gelecek mi 2021? Yasaklar geri gelecek mi? Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağı olacak mı?
19.08.2021 Gündem
Yüz yüze eğitim olacak mı? Okullar yüz yüze eğitime ne zaman başlıyor?
Yüz yüze eğitim olacak mı? Okullar yüz yüze eğitime ne zaman başlıyor? Ertelenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek toplantı saat 13:30’da başlayacak. Koronavirüs salgının ana gündem maddesi olduğu toplantıda yeni önlemler ve tedbirler, yüz yüze eğitim ve okullar sel felaketi ve Afganistan’ın durumu değerlendirilecek. Peki, okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
19.08.2021 Eğitim
MEB resmen harekete geçti! Yeni Bakan Özer tarihi duyurdu, okullar...
MEB resmen harekete geçti! Yeni Bakan Özer tarihi duyurdu, okullar... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Resmen belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'dan son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığına atanması gerçekleşen Prof. Dr. Mahmut Özer, Bakanlık görevini Ziya Selçuk’tan devraldı. Milli Eğitim Bakanı Özer, “İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye’nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz” dedi.
6.08.2021 Eğitim
Milli Eğitim Bakanı'nın ilk mesaj! Ziya Selçuk görevi Prof. Dr. Mahmut Özer'e devretti...
Milli Eğitim Bakanı'nın ilk mesaj! Ziya Selçuk görevi Prof. Dr. Mahmut Özer'e devretti... Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev devir teslim töreni gerçekleşti. Ziya Selçuk görevi Prof. Dr. Mahmut Özer'e devretti. Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer "Saygıdeğer bakanımızla 3 yıl birlikte görev yaptık. Sayın bakanımızla ile birlikte başlayan projeler devam edecek. En temel amacım tüm çocuklarımızın kaliteli bir eğitim alması için fırsat eşitliği oluşturmaktır. Türkiye'nin inanılmaz güçlü bir öğretmen kadrosu var. Çok çalışacağız. Eylül'de okulları açmak için her ne olursa yapacağız" dedi.
6.08.2021 Eğitim
MEB harekete geçti! Değişiyor artık...
MEB harekete geçti! Değişiyor artık... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenleme. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine atanan Prof. Dr. Mahmut Özer ile birlikte eğitim sisteminde de köklü değişiklik geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın birkaç ay önce açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yapacağı değişiklikler için harekete geçiliyor. Yeni bakanın bu hamleleri yapması bekleniyor. İkili eğitim gidiyor, not sistemi değişiyor...
6.08.2021 Eğitim
Ziya Selçuk'tan öğrencilere veda mesajı! 'Yanınıza yeniden hoş geldim'
Ziya Selçuk'tan öğrencilere veda mesajı! 'Yanınıza yeniden hoş geldim' Milli Eğitim Bakanlığı görevinden affını isteyen ve talebi kabul edilen Ziya Selçuk, öğrencilere veda mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.
6.08.2021 Gündem
Sadri Şensoy kimdir? Yeni MEB bakan yardımcılarından Dr. Sadri Şensoy nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?
Sadri Şensoy kimdir? Yeni MEB bakan yardımcılarından Dr. Sadri Şensoy nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atanırken, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına da, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı. Sadri Şensoy kimdir, nereli?
6.08.2021 Gündem
Ziya Selçuk istifa mı etti? Ziya Selçuk’tan merak edilen veda açıklaması geldi!
Ziya Selçuk istifa mı etti? Ziya Selçuk’tan merak edilen veda açıklaması geldi! Ziya Selçuk istifa mı etti? Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine, yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi. Yazılı bir açıklama yapan Selçuk "Bana ülkemin çocukları için çalışma imkanı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum" dedi ve yeni Bakan Özer'e de başarılar diledi.
6.08.2021 Gündem
Petek Aşkar kimdir? Yeni MEB Bakan yardımcısı Petek Aşkar nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?
Petek Aşkar kimdir? Yeni MEB Bakan yardımcısı Petek Aşkar nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakan Ziya Selçuk’un ‘görevden af talebinin kabul edildiği’ bildirilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. MEB Bakan yardımcılığına getirilen isimlerden biri de Petek Aşkar oldu? Petek Aşkar kimdir? Yeni MEB Bakan yardımcısı Petek Aşkar nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?
6.08.2021 Gündem
Ahmet Emre Bilgili kimdir? MEB Bakan yardımcısı olan Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili nereli, kaç yaşında evli mi, çocuğu var mı?
Ahmet Emre Bilgili kimdir? MEB Bakan yardımcısı olan Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili nereli, kaç yaşında evli mi, çocuğu var mı? Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer olurken, MEB Bakan yardımcılarından biri de Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili oldu. Peki, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili kimdir, nereli, kaç yaşında?
6.08.2021 Gündem
Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli, kaç yaşında, evli mi eşi kim?
Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli, kaç yaşında, evli mi eşi kim? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir, Milli Eğitim Bakanı nerelidir? Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan istifa eden Ziya Selçuk yerine bakan yardımcısı olarak görev yapan Mahmut Özer'i Milli Eğitim Bakanı olarak atadı.
6.08.2021 Gündem
Mahmut Özer kimdir? Milli Eğitim Bakanlığına atanan Prof. Dr. Mahmut Özer kaç yaşında, nereli?
Mahmut Özer kimdir? Milli Eğitim Bakanlığına atanan Prof. Dr. Mahmut Özer kaç yaşında, nereli? Prof. Dr. Mahmut Özer, Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine gelen isim oldu. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Mahmut Özer, Tokat'ta doğdu ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde eğitim gördü. İşte, Mahmut Özer hayatı...
5.08.2021 Eğitim
Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı
Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.
5.08.2021 Gündem
Telafi eğitimine ilişkin Bakan Selçuk'tan flaş açıklama!
Telafi eğitimine ilişkin Bakan Selçuk'tan flaş açıklama! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimine ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, "Telafide yeni dönem başlıyor. Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık. TRT EBA öğretmenlerimiz, geçen yıldan hatırlatmalarla çocukları yeni döneme ısındıracak bir hafta sonu kuşağı hazırladı." ifadelerini kullandı.
5.08.2021 Eğitim
YAŞ toplantısı ne zaman, günü belli mi? Yüksek Askeri Şura Toplanıyor!
YAŞ toplantısı ne zaman, günü belli mi? Yüksek Askeri Şura Toplanıyor! Yüksek Askeri Şura'nın ağustos ayında yapacağı toplantı gündem arasına girdi. TSK bünyesinde Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ), ağustos ayında bir araya geleceğinden, toplantının hangi gün yapılacağı merak edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılması planlanan toplantıda, albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları da gözden geçirilecek. Peki, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ne zaman?
4.08.2021 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti.
4.08.2021 Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı afetten etkilenen vatandaşlar için okul pansiyonlarını açtı
Milli Eğitim Bakanlığı afetten etkilenen vatandaşlar için okul pansiyonlarını açtı Milli Eğitim Bakanlığı, okul pansiyonlarını afetten etkilenen vatandaşlar için açtı, psikososyal destek çalışması başlattı.
2.08.2021 Gündem
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, sonuçlar...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, sonuçlar... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gençler için harekete geçti. Tek tek açıklandı. Birçok kişi merak ediyordu. MEB tarafından yayınlanan rehberde detaylar paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, dijital dönüşüm ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde geleceğin mesleklerine ilişkin bir rehber yayımladı. Rehberde endüstri 4.0, yapay zeka, simülasyon, robotik kodlama, 3d yazıcı ve siber güvenliğin meslekleri de dönüştüreceği vurgulandı. İşte geleceğin meslekleri...
31.07.2021 Eğitim
Bakan Selçuk son dakika olarak duyurdu! 11 ilde başlıyor
Bakan Selçuk son dakika olarak duyurdu! 11 ilde başlıyor Yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak konusu olurken son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 ilde başlayacak projeyi resmen duyurdu. Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için oluşturulan 'Mobil Okul'u ziyaret eden Bakan Selçuk, "Tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilimizde 'Mobil Okul' projesini başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.
30.07.2021 Eğitim
MEB'den son dakika kararı! 81 ilde başlıyor, tüm okullarda...
MEB'den son dakika kararı! 81 ilde başlıyor, tüm okullarda... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'dan son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Okulların açıklaması ve yüz yüze eğitimle ilgili flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmen duyurdu. Detaylar belli oldu. Bakan Selçuk, koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle okul açılış tarihlerinde bir değişiklik olup olmayacağını ilişkin, "Temizlik ve hazırlık anlamanıda okullarımızda ne yapılması gerekiyorsa çalışmalarımızı son hızla yürütüyoruz. Dün 81 il müdürümüzle bir toplantı yaptık ve hangi ilimizin, hangi ilçemizin ne tür eksiği olduğu konusunda bir görüş alışverişinde bulunduk. Ve gördüm ki okullarımızda gerçekten bir problem yok. Okulların 6 Eylül'de açılması bizim için son derece önemli' açıklamasında bulundu.
28.07.2021 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ziya Selçuk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ziya selçuk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.