Yeni Yasama Yılı

Yeni Yasama Yılı

Son dakika yeni yasama yılı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeni yasama yılı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeni yasama yılı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni Yasama Yılı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeni yasama yılı gelişmeleri de dahil olmak üzere 649 yeni yasama yılı haberi bulunmuştur. Tüm yeni yasama yılı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Ülkemize, Yeşil İklim Fonu'ndan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum." dedi.
27.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüştüSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM yeni yasama yılı açılışının ardından TBMM'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.
1.10.2021Siyaset
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacak
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacakTürkiye Büyük Millet Meclisi 76 günlük aranın ardından 27. Dönem 5. Yasama dönem mesaisine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu.Erdoğan, "Bir süre önce gündeme getirdiğimiz ülkemize yeni anayasa kazandırma teklifinin de Meclisimiz tarafından başarıyla hayata geçirileceğini ümit ediyorum. Yeni bir anayasa milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır." dedi.
1.10.2021Siyaset
Kabine toplantısı saat kaçta, ne zaman (bugün mü)? İşte Kabine toplantısı günü, saati ve gündeme alınacak konular!
Kabine toplantısı saat kaçta, ne zaman (bugün mü)? İşte Kabine toplantısı günü, saati ve gündeme alınacak konular!Kabine toplantısı ne zaman, bugün mü? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe'de toplanacak. Koronavirüs vakaları, fahiş fiyatlar, ABD ve Rusya ile ilişkilerinin ele alınması beklenen toplantının sonuçları merak ediliyor.
27.09.2021Gündem
Kabine toplanıyor! Türkiye nefesini tuttu! Ve belli oluyor! Yeni tedbirler...
Kabine toplanıyor! Türkiye nefesini tuttu! Ve belli oluyor! Yeni tedbirler...Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında pazartesi günü yapılacak. Meclis açılışı öncesinde yapılacak son Kabine Toplantısı'nda önemli gündem başlıkları bulunuyor. CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram detayları canlı yayında aktardı.
25.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan açıklaması! 'Yanındayız ve yanında olacağız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan açıklaması! 'Yanındayız ve yanında olacağız'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunarak, "Ermenistan aşağılık katliamlarla işgal ettiği Karabağ sorunu henüz çözülmemişken yeniden Azerbaycan topraklarına saldırdı ama bu sefer hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı. Türkiye olarak tüm imkanlarımızla ve kalbimizle Azerbaycan’ın yanındayız ve yanında olacağız." dedi.
2.10.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan idam cezası açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan idam cezası açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Taammüden adam öldürme suçları, küçüklere, kadınlara karşı işlenen cinsel suçlarla ilgili idam cezasının düşünülebileceği kanaatindeyim' dedi.
29.09.2020Siyaset
TBMM Genel Kurul salonu yenilendi
TBMM Genel Kurul salonu yenilendiTürkiye Büyük Millet Mecilisi (TBMM) Genel Kurul salonunda, yeni yasama yılı öncesi bakım ve onarım yapıldı.
21.09.2020Gündem
Yeni yasama yılı başladı
Yeni yasama yılı başladı19 Temmuz'da tatile giren TBMM Genel Kurulu, mesaisine yeniden başladı. Meclis açılışı öncesi Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Meclis'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı törenle karşılayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis açılış konuşmasını yaptı. Şentop'un konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
1.10.2019Siyaset
Davutoğlu’na ihraç talebi 117-7. maddeden
Davutoğlu’na ihraç talebi 117-7. maddedenAK Parti MYK’da verilen kesin ihraç istemi kararlarının parti tüzüğünün 117-7’ye maddesine göre alındığı kaydedildi. Davutoğlu’nun açıklamalarının ‘izah edilebilir sınırı geçtiği’ belirtildi.
4.09.2019Siyaset
Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan flaş sözler!
Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan flaş sözler!Meclis'in yeni yasama dönemi başladı. Genel Kurul, Meclis Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Açılışta konuşan Yıldırım, mikrofonun sesinin bir kaç saniye geç açılması üzerine “Kimse TBMM’nin sesini kısamaz" diyerek espri yaptı. Konuşmasında 15 Temmuz'a vurgu yapan Yıldırım, "FETÖ'cü hainler 15 Temmuz gecesi ağır silahlarla harekete geçtiler. Gazi Meclis o gece dimdik ayakta durdu. Kur saldırısında Meclis dik durdu" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Meclis'e geldi.
1.10.2018Siyaset
Meclis bugün açılıyor
Meclis bugün açılıyorTBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 2. Yasama Yılı için bugün toplanacak. Meclis’in yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla ilk tören, saat 13.00’te TBMM Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilecek.
30.09.2018Siyaset
Meclis yarın toplanıyor! Erdoğan milletvekillerine hitap edecek...
Meclis yarın toplanıyor! Erdoğan milletvekillerine hitap edecek...TBMM Genel Kurulu, yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışında milletvekillerine hitap edecek. Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusundaki yetkinin uzatılması ile BM'nin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği hareket ve misyonlara katılımına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri Genel Kurulda görüşülecek.
30.09.2018Siyaset
TBMM Başkanlık Divanı yarın toplanıyor
TBMM Başkanlık Divanı yarın toplanıyorTBMM Başkanlık Divanı, 1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı öncesinde toplanıyor.
26.09.2018Siyaset
Meclis artık farklı çalışacak
Meclis artık farklı çalışacak Yeni yasama yılıyla birlikte TBMM Genel Kurulu’nun işleyişini düzenleyen İçtüzük’ün yeni hükümleri devreye girecek. Yeni İçtüzük’le yasalar daha hızlı geçecek
2.10.2017Siyaset
Hükümet Sözcüsü Bozdağ: MTV artışı aşağı çekilecek
Hükümet Sözcüsü Bozdağ: MTV artışı aşağı çekilecekHükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MTV'ye (Motorlu Taşıtlar Vergisi) yapılan yüzde 40 zammın, Bakanlar Kurulu'nda gündeme geldiğini, zam oranının aşağı çekileceğini açıkladı
2.10.2017Siyaset
Kahraman'dan 26. Dönem 3. Yasama Yılı için TBMM'de resepsiyon
Kahraman'dan 26. Dönem 3. Yasama Yılı için TBMM'de resepsiyonTBMM Başkanı Kahraman'ın yeni yasama yılı dolayısıyla verdiği resepsiyona Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve çok sayıda davetli katıldı
1.10.2017Siyaset
Bahçeli'den Kuzey Irak açıklaması: Türkiye'ye yakışan...
Bahçeli'den Kuzey Irak açıklaması: Türkiye'ye yakışan...MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı, Barzani referandumdan bütün unsurlarıyla vazgeçtiğini ifade ederse, o zaman orada yaşayan Kürt ve diğer topluluklara her konuda yardımcı olunabileceğini ifade ediyor ki bu, Türkiye'ye yakışır, insancıl bir yaklaşımdır" dedi.
1.10.2017Siyaset
FETÖ lideri Gülen'in iadesi hakkında flaş açıklama
FETÖ lideri Gülen'in iadesi hakkında flaş açıklamaFETÖ lideri Gülen'in Türkiye'ye iadesi ile ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den son dakika açıklaması geldi.
29.09.2021Gündem
Erdoğan'dan komutanlara: Her an hazır olun
Erdoğan'dan komutanlara: Her an hazır olunCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın İran'a gittiğini açıkladı. Erdoğan kendisinin de İran'a gideceğini belirterek, "Kuzey Irak konusunu da görüşeceğiz. Süreç için ciddi bir yol haritasını belirlemiş olarak dönmüş olacağız" dedi.
29.09.2021Gündem
Meclis'te sürpriz görüşme
Meclis'te sürpriz görüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli Meclis'te İsmail Kahraman'ın makamında görüştü.
29.09.2021Gündem
TBMM Personel Giyecek Yönetmeliği'nde türban düzenlemesi
TBMM Personel Giyecek Yönetmeliği'nde türban düzenlemesiTBMM'de 1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı öncesinde "Personel Giyecek Yönetmeliği Taslağı" hazırlandı. Yeni taslakta türban da yer aldı
29.09.2021Gündem
Kötü haberi son dakika aldı: Darbeyi vurdular! Artık yapamayacak!
Kötü haberi son dakika aldı: Darbeyi vurdular! Artık yapamayacak!ABD Senatosu'ndan son dakika haberleri geliyor... Senato'nun 100 üyesinin oy birliğiyle aldığı aldığı kararla, Trump memnun olmadığı yetkilileri görevden alamayacak ve yeni atama yapamayacak.
4.08.2017Dünya
Eğitimde tam güne geçiliyor
Eğitimde tam güne geçiliyorGrup toplantısında hükümetin orta vadeli programını açıklayan Başbakan Yıldırım, “Öğrencilere kötü haber, tam gün okuyacaklar” dedi
29.09.2021Gündem
TBMM yeni yasama yılı açılışında iki farklı mesaj
TBMM yeni yasama yılı açılışında iki farklı mesajSERPİL ÇEVİKCAN15 Temmuz darbe girişiminin hedefindeki TBMM dün yeni yasama yılına başladı...
29.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Yasama Yılı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeni yasama yılı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.