Türk Mühendis

Türk Mühendis

Son dakika türk mühendis haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan türk mühendis ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını türk mühendis haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türk Mühendis

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türk mühendis gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.866 türk mühendis haberi bulunmuştur. Tüm türk mühendis haberleri aşağıda listelenmiştir.
5 Aralık Dünya Mühendisler Günü mesajları ve sözleri! 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü ne zaman ilan edildi?
5 Aralık Dünya Mühendisler Günü mesajları ve sözleri! 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü ne zaman ilan edildi?Dünya Mühendisler Günü için yapılan aramalar arttı. Dünya Mühendisler Günü ülkelere göre farklı günlerde kutlanıyor. Peki 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü ne zaman? Dünya Mühendisler Günü mesajları ve sözleri…
5.12.2022Gündem
5 Aralık Dünya Mühendisler Günü mü? Mühendisler Günü ne zaman?
5 Aralık Dünya Mühendisler Günü mü? Mühendisler Günü ne zaman? Bazı kaynaklarda 5 Aralık tarihinin Dünya Mühendisler Günü olarak kutlandığı sıklıkla dile getiriliyor. Özellikle sosyal medyada 5 Aralık’ta Dünya Mühendisler Günü ile ilgili paylaşımlar yapılıyor ve kutlama mesajları yayınlanıyor. Konuyla ilgili meslek odalarından geçmiş yıllarda açıklama yapılmıştı. Peki, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü mü? Mühendisler Günü ne zaman? 5 Aralık ne günü olarak kutlanır? Dünya Mühendisler Günü 5 Aralık mı? İşte detaylar…
4.12.2022Gündem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönemKonut yapımında bulunan şantiye şefleri ile ilgili yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında meslekle ilgili pek çok düzenleme getirildi. Buna göre şantiye şeflerinin aynı anda üstlenebilecekleri iş miktarı, işin büyüklüğüne göre düzenlenecek. Düzenlemeyi değerlendiren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Nusret Suna, şantiye şeflerinin kilit konumda olduğunu ifade ederek, çok kritik bir deprem hatırlatmasında bulundu.
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacak
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacakArtvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı 22 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle su tutmaya başlayacak. Dev barajda çalışmalar sona gelinirken, elektrik üretmeye başladığında ülke ekonomisine yıllık 4,1 Milyar TL katkı sağlamış olacak.
18.11.2022Ekonomi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Devletimle gurur duyuyorum
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Devletimle gurur duyuyorumTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dün üretemezsin diyenler, bunu dünyaya satamazsın diyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım sizin huzurunuzda milletimizin şahitliğinde bir söz daha veriyoruz. Önce Avrupa’ya sonra tüm dünyaya Türkiye’nin otomobilini satacağız” dedi.
29.10.2022Ekonomi
Dünyada benzeri yok! Türk mühendisler başardı: Tam not aldı
Dünyada benzeri yok! Türk mühendisler başardı: Tam not aldıDeniz harbinde yeni bir dönem. ASELSAN, tarihi bir başarıya imza attı. Türkiye'nin bugüne kadar ürettiği en gelişmiş insansız deniz aracı Marlin'in dünyada benzeri yok. Marlin'in elektronik harp başta olmak üzere sahip olduğu imkan ve kabiliyetlerin arkasında Aselsan var. Projede görev alan Türk mühendis, '“ASELSAN dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Elektronik harp yeteneği ile NATO tatbikatında boy göstermemiz herkesi şaşırttı. Planlı olarak şaşırtmaya devam etmek istiyoruz.' dedi.
28.09.2022Ekonomi
Selçuk Bayraktar Hürkuş'un 2. pilot koltuğuna geçti! Eğitmen Elif Ergin KIZILELMA'yı anlattı! İlk uçuş 2023'te
Selçuk Bayraktar Hürkuş'un 2. pilot koltuğuna geçti! Eğitmen Elif Ergin KIZILELMA'yı anlattı! İlk uçuş 2023'teBAYKAR'ın geliştirdiği Bayraktar KIZILELMA Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS), ilk kez TEKNOFEST Karadeniz'de vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. İnsansız savaş uçağı hakkında bilgi veren Bayraktar TB2 ve Bayraktar Akıncı Pilot Eğitmeni Elif Ergin, "KIZILELMA'yı hava ve kara muharebelerinde görebileceğiz. 35 bin fit operasyonel irtifaya çıkabilecek. 2023'ün ilk çeyreğinde KIZILELMA'nın ilk uçuşunu planlıyoruz" dedi.
31.08.2022Ekonomi
Bakan Varank: 'Rasat', milli güvenliğimizle alakalı hassas noktalarda işlev gördü
Bakan Varank: 'Rasat', milli güvenliğimizle alakalı hassas noktalarda işlev gördüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin ilk yer gözlem uydusu 'Rasat'a ilişkin "'3 yıl ömrü olacak' diye tasarlanan ürün, 11 yıl boyunca ülkemize hizmet etti. Vatandaşlarımızın sorunlarını da giderecek şekilde bu uydudan faydalanıldı. Milli güvenliğimizle alakalı çok hassas noktalarda işlevler gördü" dedi.
Kodlama Maratonu’nda başarılı gençler ipi göğüsledi
Kodlama Maratonu’nda başarılı gençler ipi göğüslediBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) ve Huawei Türkiye’nin, bilişim alanında yetenekli yazılımcıların eğitimine yönelik birlikte yürüttüğü bir proje olan Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun ikincisi bugün tamamlandı. İki kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren 16 başarılı gence ödülleri Ankara'daki BTK Başkanlığı’nda düzenlenen törende takdim edildi.
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Bazı adaylar eğitim görmek istedikleri üniversite ve bölümleri tercih işlemlerini tamamlarken kimi de üniversitelerin olanakları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Süreç daralırken hala tercih işlemini tamamlamayan pek çok aday da bulunuyor. Bu yıl çok sayıda kurum ve kuruluş tercih işlemlerini yapacak adaylar için burs programını açıkladı. Bunların başında özel üniversiteler geliyor. Bazı ayrıcalıklı bölümlerde de YÖK burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda önemli marka ve kurumların vakıfları da burs programlarını ve şartlarını açıkladı. Tercih sürecinde henüz bölümünüze karar vermediyseniz “Hangi kurumlardan burs alabilirim? Üniversite için nerelerden burs alabilirim?” diyorsanız sizin için üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıfların listesini hazırladık. İşte üniversite eğitiminiz boyunca burs alabileceğiniz yerler…
2.08.2022Eğitim
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek?
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek? Üniversite tercihi yapacak öğrencilere YÖK’ten burs desteği. YÖK Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında öğrencilere sağlanan burs desteklerini bu yıl arttırdı. Yeni açılan bölümler ile sanayi işbirliği çerçevesinde bazı bölümlere burs desteği sağlanacak. Peki, YÖK lisans bursu hangi bölümlere veriliyor? YÖK bursları ne? İşte YÖK lisans bursu verilecek bölümler…
26.07.2022Eğitim
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründü
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründüMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ve son reaktörünün temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle atıldı. Dönmez, "Yarım asrı aşan nükleer enerji yolculuğunda artık tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı. Akkuyu sadece ekipman olarak değil iş gücü hacmiyle de dünyanın en büyük projelerinden biri olacak. Akkuyu 550 bin parçadan oluşacak" dedi.
21.07.2022Ekonomi
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldı
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldıBeyazıt Meydanı yenileme projesi kapsamında yerlere döşenen taşlar, iddiaya göre hatalı olduğu için tıraşlama çalışması başladı.
6.07.2022Gündem
Antalya'daki lunapark kazası sonrası o oyuncak kaldırılıyor
Antalya'daki lunapark kazası sonrası o oyuncak kaldırılıyorAntalya'da, lunaparkta 3 çocuğun yaralandığı kazada savcılığın soruşturması devam ederken, işletme yetkilileri, oyuncağı parktan kaldırmak için çalışma başlattı. Kazaya ilişkin gözaltı kararı ve şikayet olmadığı da kaydedildi. Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, "Olası lunapark kazalarının önüne ancak konusunda uzman makine mühendislerinin denetimi ile geçilebilir" dedi.
13.06.2022Yaşam
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Yapamayacağımız bir şey yok
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Yapamayacağımız bir şey yokTürkiye'nin ve Karadeniz Bölgesi'nin 2. havalimanı olma özelliğine sahip Rize-Artvin Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'im katıldığı törenle açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu törende yaptığı açıklamada, "Rize-Artvin Havalimanı büyük ve güçlü Türkiye adına dünyaya önemli bir mesajdır. Yapamayacağımız bir şey olmadığını göstermiştir." dedi.
14.05.2022Ekonomi
Rize-Artvin Havalimanı bugün açılıyor
Rize-Artvin Havalimanı bugün açılıyorTürkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün hizmete açılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca Türkiye'nin yüz ölçümünü de değiştiren 3 milyon metrekarelik alanda deniz doldurularak tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uçağı ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev uçağı Rize-Artvin Havalimanı'na iniş yaptı. Dev havalimanının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gerçekleştirecek.
14.05.2022Gündem
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlanıyor!  Taksim'de 1 Mayıs hareketliliği...
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlanıyor! Taksim'de 1 Mayıs hareketliliği...Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Bayram dolayısıyla dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkinlikler düzenleniyor.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sendikalar Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. 1 Mayıs 81 ilde de meydanlarda kutlanıyor.
1.05.2022Gündem
1 Mayıs nerede kutlanacak, 1 Mayıs programı saat kaçta? 1 Mayıs İşçi Bayramı Maltepe mitingi 2022
1 Mayıs nerede kutlanacak, 1 Mayıs programı saat kaçta? 1 Mayıs İşçi Bayramı Maltepe mitingi 20221 Mayıs İşçi Bayramı nerede kutlanacak, 1 Mayıs programı nasıl olacak? 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı yarın Türkiye’nin dört bir yanında kutlanacak? 1 Mayıs tarihi yaklaştıkça, kutlamaların hangi illerde, nerede yapılacağı da sorgulanmaya başlandı. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve birçok kuruluş İstanbul’daki 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamalarını Maltepe Meydanı’nda düzenliyor.
30.04.2022Gündem
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruz
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruzKalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, İstanbul Havalimanı'yla ilgili, "Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyar avro para harcıyoruz. 25 yılda devlete 26 milyar kira ödüyoruz. Her yıl kiramızı ödüyoruz" dedi.
19.04.2022Ekonomi
DİSK Başkanı Çerkezoğlu: Taksim için Vali Yerlikaya ile görüşme yaptık
DİSK Başkanı Çerkezoğlu: Taksim için Vali Yerlikaya ile görüşme yaptıkDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
8.04.2022Gündem
Dünyayı titretecek! Selçuk Bayraktar KIZILELMA'yı anlattı
Dünyayı titretecek! Selçuk Bayraktar KIZILELMA'yı anlattıİnsansız hava araçlarında yeni bir döneme giriliyor. Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı için de çalışmalar uzun süredir devam ediyor. Bu hafta yeni bir gelişme oldu. İlk prototip modele kanat takıldı. Selçuk Bayraktar, üretim hattındaki KIZILELMA'yı anlattı.
2.04.2022Gündem
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...Hükümet harekete geçeti. Temel gıda maddesi içinde yer alan un, ekmek, makarna ile hayvan yeminin ana maddesini oluşturan hububat, baklagiller ile yağlı tohumlarda antrepolardan yurt dışına gönderilme durduruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla da buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ürünlerini eken çiftçilere, bu yıla mahsus olmak üzere dekarda 50 lira ek gübre desteği sağlandı.
12.03.2022Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Ukrayna'dan gelen öğrencilerin başvurusu 3 bini buldu
YÖK Başkanı Özvar: Ukrayna'dan gelen öğrencilerin başvurusu 3 bini bulduYÖK Başkanı Erol Özvar, Ukrayna'daki savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen öğrencilere yatay geçişte kolaylık sağlandığını belirterek, "Başvurular halen devam etmekte. Bugün itibarıyla bu başvurular, 3 bini bulmuş vaziyette. Bu başvuruların daha ne kadara ulaşacağını kestirmeniz mümkün değil" dedi.
11.03.2022Eğitim
Üniversite tercihlerinde bu bölümü seçenlere 3 bin 500 TL burs ve istihdam desteği!
Üniversite tercihlerinde bu bölümü seçenlere 3 bin 500 TL burs ve istihdam desteği!Yükseköğretim Kurulu (YÖK) TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası arasında protokol imzalandı. Harita ve Geomatik Mühendisliği’ni seçen öğrencilere burs verilecek. Gelecek yıl bu bölümlerde eğitim gören öğrencilere 3 bin 500 TL burs verilecek. Ayrıca protokol kapsamında öğrencilere iş imkanı da sağlanacak.
11.03.2022Eğitim
Türk roket takımı ABD’de yarışacak
Türk roket takımı ABD’de yarışacakTeknofest yarışmalarında tanışan 5 farklı üniversiteden öğrencinin kurduğu Marmara Roket Takımı, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek ‘Sounding Rocket’ yarışmasına katılacak.

Benzer Haber Etiketleri

Türk Mühendis ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türk mühendis haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.