Tsunami Uyarısı

Tsunami Uyarısı

Son dakika tsunami uyarısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tsunami uyarısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tsunami uyarısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tsunami Uyarısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tsunami uyarısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 266 tsunami uyarısı haberi bulunmuştur. Tüm tsunami uyarısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Japonya’da 5.2 büyüklüğünde deprem
Japonya’da 5.2 büyüklüğünde depremJaponya’nın Ishikawa eyaletinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
19.06.2022 Dünya
İstanbul Havalimanı'nda 3 ayrı operasyonda 58 kilo kokain ele geçirildi
İstanbul Havalimanı'nda 3 ayrı operasyonda 58 kilo kokain ele geçirildiTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Narkokim ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen üç ayrı operasyonda, 58 kilo 297 gram kokain ele geçirildi.
25.05.2022Gündem
Son dakika deprem ve tsunami  uyarısı! İstanbul için harekete geçildi, riskli ilçeler tek tek açıklandı, deprem sonrası tsunami vuracak, sular altında kalacak...
Son dakika deprem ve tsunami uyarısı! İstanbul için harekete geçildi, riskli ilçeler tek tek açıklandı, deprem sonrası tsunami vuracak, sular altında kalacak...Deprem ve tsunami ile ilgili son dakika uyarısı! İstanbul için korkutan açıklama geldi. Risk altındaki ilçeler tek tek açıklandı, olası bir depremde o bölge komple sular altında kalacak. Marmara Denizi ile kıyısı olan ilçelerde harekete geçildi, 131 noktada güvenli bölge tedbirleri alındı. Uzmanlar Ege ve Akdeniz’e de kıyısı olan bölgeler için de uyarıda bulunurken, beklenen büyük bir depremde tsunami felaketinin ne kadar etkili olacağını da açıkladı. Peki tsunamiden etkilenecek en riskli alanlar nereler? Olası bir tsunami felaketine karşı nasıl önlemler alınmalı? İşte Türkiye’nin en riski yerleri ve deprem ile tsunamiyle ilgili son dakika uyarıları...
25.05.2022Gündem
Avustralya açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem
Avustralya açıklarında 6.9 büyüklüğünde depremAvustralya’ya bağlı olan ve Pasifik Okyanusu’nda yer alan Macquarie Adası açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.
19.05.2022Dünya
Marmara’da korkutan görüntü Müsilaj hızla yayılıyor...
Marmara’da korkutan görüntü Müsilaj hızla yayılıyor...İstanbul sahillerinde müsilaj her geçen dakika artıyor. Tuzla açıklarında aynı noktada bir gün arayla çekilen görüntüler müsilajın artış hızını ortaya koydu.
27.04.2022Gündem
Deprem sonrası 'tsunami' uyarısı! ‘Zaman daralıyor’ deyip riskli illeri tek tek açıkladı
Deprem sonrası 'tsunami' uyarısı! ‘Zaman daralıyor’ deyip riskli illeri tek tek açıkladıDeprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için zaman daraldı, riskli bölgeler tek tek açıklandı. Korkutan deprem sonrası bu bölgelerin tehlike altında olduğu ortaya çıktı. Tsunami uyarısı geldi, yüzde 62 deyip deprem olasılığını duyurdu. İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, güneydeki Helen ve Kıbrıs fayına dikkati çekerek, "Helen ve Kıbrıs yayını bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, İzmir'den İskenderun'a kadar ki kıyı şeridi tsunami tehlikesi altında" dedi. Prof. Dr. Naci Görür de İstanbul için zamanın daraldığını ifade etti.
27.04.2022Gündem
Tayvan açıklarında 6.6 büyüklüğünde deprem!
Tayvan açıklarında 6.6 büyüklüğünde deprem!ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Tayvan açıklarında 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
22.03.2022Dünya
Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem! İki eyalet için tsunami uyarısı
Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem! İki eyalet için tsunami uyarısıJaponya'da merkez üssü Fukushima eyaleti olan 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Fukushima ve Miyagi eyaletleri için tsunami uyarısı yapıldı.
16.03.2022Dünya
Filipinler’de 5.6 büyüklüğünde deprem
Filipinler’de 5.6 büyüklüğünde depremFilipinler’in ikinci en büyük adası olan Mindanao açıklarında 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
20.02.2022Dünya
Rusya dünyaya fotoğrafla duyurdu: O adanın büyük kısmı haritadan silindi
Rusya dünyaya fotoğrafla duyurdu: O adanın büyük kısmı haritadan silindiTonga'da geçtiğimiz hafta meydana gelen yanardağ patlamasının ardından Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), patlamanın meydana geldiği Hunga Ha'apai Adası’nı uzaydan fotoğraflayarak adanın büyük kısmının haritadan silindiğini ortaya çıkardı.
22.01.2022Dünya
Tonga’daki yanardağ patlamasının ardından alarma geçildi! Birçok ülkede acil durum...
Tonga’daki yanardağ patlamasının ardından alarma geçildi! Birçok ülkede acil durum...Dünya şokta. Ajanslar son dakika duyurdu. ABD Ulusal Tsunami Uyarı Merkezi, Tonga’daki yanardağ patlamasının ardından ABD’nin Kaliforniya'dan Alaska'ya kadar olan batı kıyısı ile Kanada'daki Britanya Kolumbiyası eyaleti için tsunami uyarısında bulundu.
15.01.2022Dünya
Pasifik'teki patlama 800 km'den duyuldu! Tsunami dalgaları kıyıyı vurdu
Pasifik'teki patlama 800 km'den duyuldu! Tsunami dalgaları kıyıyı vurduPasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Tonga'da patlayan Hunga Tonga volkanı tsunamiye yol açtı. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Cumartesi günü gerçekleşen patlamanın ardından tsunami uyarısı verildiğini bildiriyor.
15.01.2022Dünya
Hunga Tonga volkanı patladı Pasifik Okyanusu'nda tsunamiye yol açtı
Hunga Tonga volkanı patladı Pasifik Okyanusu'nda tsunamiye yol açtıPasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Tonga'da patlayan Hunga Tonga volkanı tsunamiye yol açtı. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Cumartesi günü gerçekleşen patlamanın ardından tsunami uyarısı verildiğini bildiriyor.
15.01.2022Dünya
Endonezya'da 7.4 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da 7.4 büyüklüğünde depremEndonezya'nın Maluku eyaletinin güney kıyılarında 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tsunami uyarısı yapılmazken, artçı sarsıntıları karşı uyarıda bulunuldu.
29.12.2021Dünya
Fiji açıklarında 6.1 büyüklüğünde deprem
Fiji açıklarında 6.1 büyüklüğünde depremABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Fiji açıklarında 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
26.12.2021Dünya
Endonezya 7.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Tsunami alarmı verildi...
Endonezya 7.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Tsunami alarmı verildi...Endonezya açıklarında meydana gelen deprem korku yarattı. Pasifik Ateş Çemberi'ndeki adalar ülkesindeki şiddetli sarsıntı, Avustralya'nın kuzeyinde bile hissedildi. Tsunami dalgalarının depremin merkez üssünden 1000 kilometre kadar uzağa ulaşması bekleniyor.
14.12.2021Dünya
Endonezya açıklarında 5.6 büyüklüğünde deprem
Endonezya açıklarında 5.6 büyüklüğünde depremEndonezya Meteoroloji, Klimatoloji ve Jeofizik Ajansı, Endonezya’nın doğusunda yer alan Maluku eyaleti açıklarında 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Ajans, depremin ardından tsunami uyarısı yapmadı.
11.12.2021Dünya
Japonya'da 6,1 büyüklüğünde deprem
Japonya'da 6,1 büyüklüğünde depremJaponya'nın başkenti Tokyo'nun kuzeydoğusunda 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tsunami uyarısı yapılmadı.
7.10.2021Dünya
Filipinler'de 5,7 büyüklüğünde deprem
Filipinler'de 5,7 büyüklüğünde depremFilipinler'in Cebu eyaletinin Talisay kentinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
26.09.2021Dünya
Marmara Denizi'nde tsunami uyarısı!
Marmara Denizi'nde tsunami uyarısı!Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti. Oruç, "Marmara Denizi'nde 1200 metrelik çukurluklar var. Yıkıcı depremde Marmara denizinde ortalama 1 metrelik dalga yüksekliği 50 ile 100 metre arasında kıyıya su kütlesinin gelmesine neden olabilir" dedi.
24.09.2021Gündem
Avustralya 6 büyüklüğünde depremle sarsıldı
Avustralya 6 büyüklüğünde depremle sarsıldıGelen son dakika haberine göre, Avustralya'nın Victoria eyaletinde meydana gelen 6,0 büyüklüğündeki depremde, eyaletin başkenti Melbourne’daki bazı binalarda hasar meydana gelirken, tsunami uyarısı verilmedi.
22.09.2021Dünya
Meksika'da 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Meksika'da 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldiMeksika'nın güneyinde 6,9 büyüklüğünde deprem oldu.Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, can kaybı bilgisinin olmadığını açıkladı.
8.09.2021Dünya
Şili'de 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Şili'de 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiGüney Amerika ülkesi Şili'de 5,6 büyüklüğünde deprem oldu.
1.09.2021Dünya
Vanuatu'da 6,8 büyüklüğünde deprem
Vanuatu'da 6,8 büyüklüğünde depremGüney Pasifik Okyanusu’nda yer alan Vanuatu'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntının ardından tsunami uyarısı yapıldı.
18.08.2021Dünya
Haiti açıklarında 7,2 büyüklüğünde deprem! Ölü sayısı  227'ye çıktı
Haiti açıklarında 7,2 büyüklüğünde deprem! Ölü sayısı 227'ye çıktıGüney Amerika ülkesi Haiti'nin açıklarında 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası tsunami uyarısı verildi. Depremde ilk belirlemelere göre 227 kişi hayatını kaybetti.
14.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tsunami Uyarısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tsunami uyarısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.