Tatbikat

Tatbikat

Son dakika tatbikat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tatbikat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tatbikat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tatbikat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tatbikat gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.120 tatbikat haberi bulunmuştur. Tüm tatbikat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Deprem tatbikatı gerçeği aratmadı! Herkes seferber oldu, sadece saniyeler içerisinde...
Deprem tatbikatı gerçeği aratmadı! Herkes seferber oldu, sadece saniyeler içerisinde...Çanakkale'de deprem sonrası yıkılan iki katlı binanın enkazı altında kalan 4 kişinin kurtarılması için Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında 'Çanakkale Afet Müdahale Planı Yerel Düzey Saha Tatbikatı' gerçekleştirildi. Enkaz altından 3 kişinin sağ olarak çıkarıldığı, bir kişinin ise cansız bedenine ulaşıldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.
12.05.2022Yaşam
Deniz Aslanı 2022 başladı
Deniz Aslanı 2022 başladıSahil Güvenlik Komutanlığı'nın koordinasyonunda düzenlenen Deniz Aslanı-2022 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı başladı.
12.05.2022Gündem
'Deniz Aslanı- 2022 Tatbikatı' yarın başlayacak
'Deniz Aslanı- 2022 Tatbikatı' yarın başlayacakSahil Güvenlik Komutanlığı koordinasyonundaki 'Deniz Aslanı-2022 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı'nın fiili bölümü, Türk Arama Kurtarma Bölgesi içinde, Ege Denizi'nin uluslararası suları ile Türk hava sahasında yarın gerçekleştirilecek.
11.05.2022Gündem
Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte tam liste...
Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte tam liste...SGK tarafından ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için ilaç bedelinin kurumdan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler için yüzde 10’u, diğer kişiler için yüzde 20’si oranında katılım payı alınıyor. Katılım payı, SGK’dan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler için gelir ve aylıklarından, diğer kişiler için ise Kurumla sözleşmeli eczaneler tarafından kişilerden, tahsil edilir. Peki, Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte detaylar…
6.05.2022Sağlık
Belarus Ordusu’ndan ani tatbikat kararı
Belarus Ordusu’ndan ani tatbikat kararıBelarus Savunma Bakanlığı, silahlı kuvvetlerin büyük çaplı bir tatbikata başladığını duyurdu.
4.05.2022Dünya
Atina'dan çirkin oyun! Türkiye'yi hedef gösterdi...
Atina'dan çirkin oyun! Türkiye'yi hedef gösterdi...Atina'nın çirkin oyunu ortaya çıktı Türkiye tatbikattan çekildi. Yunanistan, ev sahipliğinde yapılacak ve Türk Hava Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı ‘NATO Kaplan Filolarını’ buluşturacak ‘Tiger Meet’ tatbikatında Türkiye’yi hedef gösterdi. Yunanistan’ın oyununun tespit edilmesi üzerine, Türk Hava Kuvvetleri tatbikattan çekildi. Türkiye, tatbikattan çekilme kararını 22 Nisan’da Yunan makamlarına iletti.
1.05.2022Gündem
Türkiye resti çekti! Türk Hava Kuvvetleri Atina'da yapılacak tatbikattan çekildi...
Türkiye resti çekti! Türk Hava Kuvvetleri Atina'da yapılacak tatbikattan çekildi...Yunanistan'ın ev sahipliğinde yapılacak bir tatbikatın icrasına yönelik hazırlanan belgede, Türkiye'yi hedef alan konuların yer aldığının tespit edilmesi üzerine Türk Hava Kuvvetlerinin tatbikattan çekildi.
30.04.2022Gündem
Ukrayna’ya topyekûn yığınak! ABD'den dev yardım paketi, İngiltere'den 8 bin asker, Polonya'dan 200 tank...
Ukrayna’ya topyekûn yığınak! ABD'den dev yardım paketi, İngiltere'den 8 bin asker, Polonya'dan 200 tank...Ukrayna ile Rusya savaşı tüm şiddetiyle devam ederken, Batı’nın askeri yardımları artık ağır silahları da kapsayacak şekilde hızla artıyor. ABD, Kongre’den 20 milyarı askeri olmak üzere 33 milyar dolarlık bütçe istedi. Ukrayna’nın Donbas bölgesine Rus hava saldırılarına karşı ilk kez S-300 savunma sistemi yerleştirildi.
30.04.2022Dünya
Türkiye'nin hamlesi Yunanlıları  çıldırttı: Adaya Türk bayrağı dikildi
Türkiye'nin hamlesi Yunanlıları çıldırttı: Adaya Türk bayrağı dikildiTürkiye'nin hamlesi Yunanlıları çıldırttı. Mavi Vatan 2022 tatbikatı Yunan basınında geniş yankı uyandırdı. Tüm dünya basınında büyük yankı uyandıran tatbikat için Yunanistan basını, Türkiye'nin Yunan adalarını ele geçirmek için tatbikat yaptığını iddia etti.
28.04.2022Dünya
NATO: Finlandiya ve İsveç NATO’ya üyelik başvurusunda bulunursa memnuniyetle karşılanacak
NATO: Finlandiya ve İsveç NATO’ya üyelik başvurusunda bulunursa memnuniyetle karşılanacakNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine başvurması durumunda memnuniyetle karşılanacaklarını ve sürecin hızlı ilerleyeceğini söyledi.
28.04.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop, satranç turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini verdi
TBMM Başkanı Şentop, satranç turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini verdiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, '23 Nisan Etkinlikleri Satranç Turnuvaları'nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
21.04.2022Siyaset
Bakan Soylu, Özbekistan Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri ile görüştü
Bakan Soylu, Özbekistan Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri ile görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özbekistan Cumhuriyeti Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Viktor Mahmudov ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21.04.2022Siyaset
Mavi Vatan'da dev tatbikat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar...
Mavi Vatan'da dev tatbikat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan-2022 tatbikatına canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Yeni gemilerle, denizaltılarla, silah sistemleriyle bölgesinin ve dünyanın en güçlü ülkesi olana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.
21.04.2022Siyaset
Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü başlıyor
Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü başlıyorTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 122 gemi ve 41 hava vasıtasının katılımıyla Ege Denizi, Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de eş zamanlı olarak düzenlenen Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü Muğla’nın Marmaris ilçesinde 45 deniz ve hava unsurunun katılımıyla başlıyor.
21.04.2022Gündem
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova: Rusya artık Ukraynalı müzakere heyetine güvenmiyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova: Rusya artık Ukraynalı müzakere heyetine güvenmiyorRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Ukrayna ile sürdürülen müzakereler hakkında yaptığı açıklamada, “Rusya artık Ukraynalı müzakere heyetine güvenmiyor” dedi.
20.04.2022Dünya
İzmir'de hava savunma atışları gerçekleştirildi! MSB görüntüleri paylaştı
İzmir'de hava savunma atışları gerçekleştirildi! MSB görüntüleri paylaştıMilli Savunma Bakanlığı'nca İzmir'de 'Hava Savunma Silahları ile Hava Hedeflerine Atış' faaliyeti gerçekleştirildiği belirtilerek, atış görüntüleri paylaşıldı.
8.04.2022Gündem
Metrelerce uzaktan tam isabet! Kadınlar görev başında
Metrelerce uzaktan tam isabet! Kadınlar görev başındaKars Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimlerde görev yapan kadın polisler, poligon ve tatbikatlardaki başarılı atışları ile göz dolduruyor. Kadın polisler, belirlenen hedefleri farklı silah modelleri ile metrelerce uzaktan tam isabetle vuruyor.
7.04.2022Yaşam
Rusya'dan 'savaş suçları' iddiası açıklaması: Uydurma ve yanlış...
Rusya'dan 'savaş suçları' iddiası açıklaması: Uydurma ve yanlış...Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna'nın Bucha kentinde işkence edilerek öldürülen sivillere dair görüntülerin Ukrayna ordusu ve istihbaratı tarafından provokasyon için çekildiğini iddia ederek, “Rusya Silahlı Kuvvetleri bazı ‘savaş suçları’ iddialarının açık bir şekilde uydurma ve yanlış olduğunu birçok kez kanıtlanmıştır” dedi.
5.04.2022Dünya
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, “Mart ayında terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda toplam 80 terörist, 76’sı sağ, 4’ü teslim olmak üzere etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 53’ü PKK/KCK, 27’si DEAŞ terör örgütü mensubudur” dedi.
4.04.2022Gündem
Rusya'dan Moskova-Tokyo gerilimini artıracak adım
Rusya'dan Moskova-Tokyo gerilimini artıracak adımRusya'nın, Japonya'nın Kuzey Toprakları olarak adlandırdığı ve üzerinde hak iddia ettiği Kuril Adaları çevresindeki bölgede yeni bir askeri tatbikata başladığı bildirildi. Moskova'nın adımı, Ukrayna işgali ardından uygulanan yaptırımlarda batı dünyasının yanında yer alan Tokyo'ya "gözdağı" olarak yorumlandı.
2.04.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Hepsini havaya uçurdular... Ve savaşı kazanacak tarafı açıkladı!
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Hepsini havaya uçurdular... Ve savaşı kazanacak tarafı açıkladı!Rusya-Ukrayna savaşı 25'inci gününde... Bölgeden kritik haberler gelmeye devam ederken, New York Times Rusların Mykolaiv'deki bir deniz üssüne düzenlediği saldırıda 40'tan fazla Ukrayna askerin öldüğünü duyurdu. Ukrayna başbakan yardımcısı Iryna Vereshchuk, ellerinde bulunan Rus savaş esiri sayısını açıklarken Ukrayna savaşın başından beri Rus saldırılarında 115 çocuğun hayatını kaybettiğini duyurdu. Zelenski ise 'Bu savaşı durdurmak için sadece yüzde 1 şansımız varsa, bu şansı kullanmamız gerekiyor, bunu yapmalıyız' dedi. Ukrayna istihbaratı tarafından Rusya sınırına yakın bir bölgede bulunan ve Rus ordusunun Ukrayna’daki birliklerine ikmal yaptığı demiryolu hattındaki köprü havaya uçuruldu. Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanının Danışmanı Mihaylo Podolyak, “Bu savaşı yüzde 93 Ukrayna kazanacak” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
20.03.2022Dünya
Kuzey Avrupa ve Baltık ülkelerinde Rusya paniği! 'Bu durum yeni bir dünya savaşı anlamına gelir...'
Kuzey Avrupa ve Baltık ülkelerinde Rusya paniği! 'Bu durum yeni bir dünya savaşı anlamına gelir...'Rusya-Ukrayna savaşı Kuzey Avrupa ve Baltık ülkelerinde son dönemde büyük bir tedirginliğe neden oldu. Peki Ukrayna işgalinden sonra Rusya'nın Baltık ve Kuzey Avrupa coğrafyasını hedef alması yakın bir gelecekte söz konusu olabilir mi? Uzmanlar, "Bu durum yeni bir dünya savaşı anlamına gelir" diyerek çarpıcı yorumlarda bulundu.
19.03.2022Dünya
Japonya ve ABD'den ortak karar! Rusya'nın hamlesinin ardından...
Japonya ve ABD'den ortak karar! Rusya'nın hamlesinin ardından...Japonya ve ABD birlikleri, Japon adalarına yönelik bir işgal girişimi senaryosu altında hava indirme ve muharebe ortak askeri tatbikatı düzenledi.
16.03.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Putin çok kızdı 8 generali kovdu...
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Putin çok kızdı 8 generali kovdu...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta 16. güne girildi. Çatışmaların eksik olmadığı bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dnipro kentine hava saldırısı düzenlendi. Bir anaokulu ve bir apartman vurulurken bir ayakkabı fabrikası yerle bir oldu. Kremlin'den gelen flaş açıklamaya göre Putin Zelenski ile görüşmeye hazır olduğunu bildirdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Rusya-Ukrayna müzakere sürecinde bazı olumlu gelişmeler oluyor" açıklamasını yaparken Putin'in çatışmanın başlangıcından bu yana 'yaklaşık sekiz' Rus komutanı görevden aldığı duyuruldu...
11.03.2022Dünya
Antalya'da tarihi zirve! Dünya basını Lavrov - Çavuşoğlu - Kuleba görüşmesini manşetten verdi!
Antalya'da tarihi zirve! Dünya basını Lavrov - Çavuşoğlu - Kuleba görüşmesini manşetten verdi!Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle sürerken dünyanın gözü kulağı Antalya'daki tarihi zirvedeydi. Kuleba ve Lavrov'un görüşmesi uluslararası haber ajansları tarafından 'acil' koduyla dünyaya servis edildi, birçok uluslararası kanal ise canlı yayına geçti. Açıklamalar ise New York Times'tan BBC'ye, Al Jazeera'dan Haaretz'e birçok yayın organında manşetten verildi.
10.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tatbikat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tatbikat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.