Sıfır Otomobil

Sıfır Otomobil

Son dakika sıfır otomobil haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıfır otomobil ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sıfır otomobil haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıfır Otomobil

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sıfır otomobil gelişmeleri de dahil olmak üzere 930 sıfır otomobil haberi bulunmuştur. Tüm sıfır otomobil haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında çarpıcı gelişme! Fiyatlar geri çekildi, kampanyalar geri dönüyor
Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında çarpıcı gelişme! Fiyatlar geri çekildi, kampanyalar geri dönüyorAraba fiyatlarındaki köpük hükümetin attığı peş peşe atımlar sonrası geri çekilmeye başladı. Alınan kararlar doğrultusunda yatırım amaçlı araba alımının önüne geçildi. Bu durum sonrası sadece ihtiyacı olduğu için araba alıp satanlar pazarda kaldı. İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak dikkat çeken detayların altını çizdi.
2.10.2023Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında çarpıcı gelişme! Fiyatlar geri çekildi, kampanyalar geri dönüyor
Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında çarpıcı gelişme! Fiyatlar geri çekildi, kampanyalar geri dönüyorAraba fiyatlarındaki köpük hükümetin attığı peş peşe atımlar sonrası geri çekilmeye başladı. Alınan kararlar doğrultusunda yatırım amaçlı araba alımının önüne geçildi. Bu durum sonrası sadece ihtiyacı olduğu için araba alıp satanlar pazarda kaldı. İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak dikkat çeken detayların altını çizdi.
5.09.2023Ekonomi
Araba alacak milyonları ilgilendiren açıklama geldi! Bakanlık ‘araba fiyatları düştü’ diyerek duyurdu
Araba alacak milyonları ilgilendiren açıklama geldi! Bakanlık ‘araba fiyatları düştü’ diyerek duyurduAraba fiyatları ile ilgili milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Sıfır araba ve stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamalarıyla mücadele resmen başladı. Formül bulundu, araba fiyatları düşüşe geçti. Bakanlık, otomotiv sektöründe fahiş fiyat ve stokçuluğa karşı alınan tedbirler sonucunda; kanun dışı ilan sayılarında ciddi düşüş sağlandığı, galerilerde sıfır otomobillere ulaşım sorununun ortadan kalktığı, fiyatların 3 haftadır artış göstermediği ve yer yer düşüşler de gözlemlendiği açıklandı. İşte araba fiyatları ile ilgili yeni gelişmeler...
2.08.2023Ekonomi
Sıfır otomobilde yeni dönem! Ticaret Bakanlığı stokçuluk ve fahiş fiyatlara karşı harekete geçti
Sıfır otomobilde yeni dönem! Ticaret Bakanlığı stokçuluk ve fahiş fiyatlara karşı harekete geçtiSıfır otomobi ve araçlarda stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamalarıyla mücadele etmek içinTicaret Bakanlığı yeni bir süreç başlatıyor.
2.08.2023Ekonomi
İkinci el araç piyasasında yeni yöntem! Kısıtlamayı aşmak için arkadan dolanıyorlar
İkinci el araç piyasasında yeni yöntem! Kısıtlamayı aşmak için arkadan dolanıyorlarİkinci el araç satışına fiyat kısıtlaması getirilmişti. Çoğu kişi araçlarını açık oto pazarlara götürerek istedikleri fiyata satmaya çalıştıkları ifade ediliyor. Hal böyle olunca 'sırada otomobil pazarları mı var?' sorusu gündeme geldi. Konuyla ilgili merak edilenleri Milliyet Gazetesi Otomobil Yazarı Levent Köprülü CNN Türk’e açıkladı. İşte detaylar...
26.07.2023Ekonomi
İstanbul'da taksi ücretlerine zam mı geldi? Yetkili isim açıkladı
İstanbul'da taksi ücretlerine zam mı geldi? Yetkili isim açıkladıİstanbul’da ticari taksilere zam geldiğine yönelik sosyal medyada ortaya atılan iddia asılsız çıktı. Bazı fırsatçı taksiciler, taksimetreye zam gelmiş gibi indi-bindi ücreti belirlemeye başladı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Yazı İşleri Müdürü Adem Coşkunyürek “Taksimetreye zam gelmedi, asparagas haberler bunlar. İBB’de alt komisyonda toplantı yapıldı” dedi.
21.07.2023Ekonomi
İstanbul'daki sıfır araba stokçuları görüntülendi! Ormana bile saklamışlar
İstanbul'daki sıfır araba stokçuları görüntülendi! Ormana bile saklamışlarTürkiye genelinde bayilerdeki sıfır araç sıkıntısı devam ederken, İstanbul'un çeşitli noktalarında stoklanan araçlar dikkat çekti. Eyüpsultan'da otoyol kenarında, Zeytinburnu'nda ise bir otoparkta stoklanan araçlar, drone ile görüntülendi Sıfır otomobil satışı gerçekleştiren bir bayinin ise el altından ücret alarak dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı.
20.07.2023Gündem
Sıfır arabada ‘fatura’ oyunu! ‘Fark verdin mi var diyorlar’
Sıfır arabada ‘fatura’ oyunu! ‘Fark verdin mi var diyorlar’Araba alacakları yakından ilgilendiren son dakika uyarısı! Sıfır otomobil satışı gerçekleştiren bir bayinin el altından ücret alarak kendisini de dolandırmaya çalıştığını belirten Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri, İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, başından geçenleri anlattı.
20.07.2023Otomobil
Sıfır araç alacaklar dikkat! Bayilerin elden para alma oyunu ortaya çıktı
Sıfır araç alacaklar dikkat! Bayilerin elden para alma oyunu ortaya çıktıAdana’da sıfır otomobil alan bir kişi, bayiye elden verdiği ve faturasını alamadığı 60 bin lirasını istedi. Bayiye istedikleri 60 bin lirayı da verirken görüntüleyen adam, kendisi gibi birçok mağdurun olduğunu söyledi.
19.07.2023Gündem
Araba fiyatlarını kökten etkileyecek uygulama! 15 Temmuz'da hayata geçiyor, dikkat çeken noter açıklaması geldi
Araba fiyatlarını kökten etkileyecek uygulama! 15 Temmuz'da hayata geçiyor, dikkat çeken noter açıklaması geldiAraba alacak milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! İkinci el araba fiyatlarını kontrol altına alacak uygulama hayata geçti. İkinci el araç fiyatlarının, sıfır otomobil fiyatını geçmeyecek olmasını ve yılda 3'ten fazla bireysel araç satışının kabul edilmemesini içeren karar, 15 Temmuz'da yürürlüğe giriyor. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ikinci el otoda tebdili kıyafetle denetim yaptıklarını belirterek, "Yaklaşık 4.800 kişi 50'den fazla satış yapmış. Savunma istendi, ceza gönderilecek" dedi. Öte yandan Bakan Bolat, "Türkiye Noterler Birliği'yle de işbirliği sağlandı, 15 Temmuz itibarıyla Noterler de yılda 3'ten fazla bireysel satışı gerçekleştirmeyecekler" dedi. TOBB Otomotiv Ticaret Meclis Üyesi Fahrettin Batı ise uygulamanın sıfır otomobil fiyatlarında nasıl bir etkisi olacağını açıkladı.
13.07.2023Otomobil
Otomobil piyasasını yakından ilgilendiren gelişme! İkinci el, sıfır araç fiyatlarını geçemeyecek
Otomobil piyasasını yakından ilgilendiren gelişme! İkinci el, sıfır araç fiyatlarını geçemeyecekİkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı. Yönetmeliğe göre; ikinci el araçların fiyatının, sıfır liste fiyatından yüksek belirlenmesi 1 Ocak 2024'e kadar yasaklandı.
5.07.2023Ekonomi
Temmuz ayı sıfır otomobil fiyatlarına kara bulut gibi çöktü! Seat fiyat listesinde bir gecede 130 bin TL fark var!
Temmuz ayı sıfır otomobil fiyatlarına kara bulut gibi çöktü! Seat fiyat listesinde bir gecede 130 bin TL fark var!Temmuz ayı sıfır otomobil fiyatlarına kara bulut gibi çöktü. Otomobil tutkunlarının en çok tercih ettiği Seat Temmuz fiyat listesini açıkladı. Seat Ibiza, geçtiğimiz aya göre 130 bin TL'yi geçen zamlı fiyatla listede yer aldı. Hadi gelin listeye birlikte bakalım.
3.07.2023Otomobil
Havalimanı otoparkında 'sıfır araba' muamması! Stokçular mı koydu?
Havalimanı otoparkında 'sıfır araba' muamması! Stokçular mı koydu?Diyarbakır Havalimanı otoparkında, eksi 1’inci katta plakasız ve ambalajları üzerinde onlarca sıfır otomobil park halinde görüntülendi. Ne zaman ve kim tarafından park edildiği bilinmeyen otomobillerin stokçular tarafından konulduğu iddia edilirken, telefonla ulaşılan otopark yetkilisi, ilk önce otoparkta böyle araçların olmadığını, fotoğraf ve görüntülerinin olduğunun belirtilmesi üzerine ise araçların kiralama şirketlerine ait olduğunu ve plakaları takıldıktan sonra kiraya verildiğini söyledi.
21.06.2023Gündem
Otomobil piyasasına yeni marka ve modeller geliyor! İşte yeni araçlar...
Otomobil piyasasına yeni marka ve modeller geliyor! İşte yeni araçlar...Sıfır araba ve otomobil piyasasına yeni marka ve modeller geliyor. Çinli otomobil markalarının pazar payı kısa sürede yüzde 2.7'e çıktı. Yeni gelecek markalarla birlikte Çinli otoların, Türkiye otomotiv pazarında iddiası artacak
19.06.2023Otomobil
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İki kat arttı
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İki kat arttıAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Yılın ilk yarısında ikinci el araç fiyatlarındaki artış oranı sıfır kilometrenin iki katını geçti. Ocak-Haziran 2023 döneminde sıfır kilometre araç fiyatları yüzde 28 zamlanırken, ikinci el araç fiyatları yüzde 70 arttı. Aradaki uçurum her yaz satışlarını arttıran ikinci el piyasasına da yansıdı. Uzmanlar, sıfır otomobil alamayanların ikinci ele yöneldiğini ancak ‘balon’ fiyatlar ve krediye erişim sıkıntıları nedeniyle satışların sönük geçtiğini söyledi.
19.06.2023Ekonomi
Sıfır araba satın aldı, başına gelmeyen kalmadı! 'Komple bittim'
Sıfır araba satın aldı, başına gelmeyen kalmadı! 'Komple bittim'Sıfır kilometre aldığı otomobilinin yağ yakması nedeniyle değişim için gittiği Elazığ şubesinde daha çok masraf çıkarılan Burhan Gürçay, daha sonra da araçta çeşitli arızaların çıkması ve mağduriyetinin giderilmemesi üzerine yargıya başvurdu.
18.06.2023Gündem
Ulaşımda bayram tarifesi! Fiyatlar açıklandı
Ulaşımda bayram tarifesi! Fiyatlar açıklandıKurban Bayramı’na günler kala tatil rotalarını son anda belirleyenler için uçaklarda yer bulmak zorlaştı. Otobüs ve Yüksek Hızlı Tren için rezervasyonlar sürüyor. 9 günlük tatil döneminde İstanbul’dan Antalya ve Bodrum’a gidiş-dönüş uçak bileti kişi başı en az 2 bin 350 TL. Otobüsle aynı rota gidiş-dönüş 1.000 TL ila 1.500 TL arasında değişiyor. Bu bayramda en ekonomik otomobili kiralamanın günlüğü ise 1.300 TL’den başlıyor.
16.06.2023Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili harekete geçildi! Bakan Bolat otomotiv sektörüyle buluşacak
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili harekete geçildi! Bakan Bolat otomotiv sektörüyle buluşacakTicaret Bakanı Ömer Bolat, otomotiv sektörü temsilcileriyle, sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarındaki hareketleri görüşecek.
15.06.2023Ekonomi
İkinci el araba fiyatları ile ilgili yeni açıklama! 'Bayramdan sonra artacak'
İkinci el araba fiyatları ile ilgili yeni açıklama! 'Bayramdan sonra artacak'Araba fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el araba almayı düşünen milyonları ilgilendiren açıklama geldi. Kurban Bayramı öncesinde piyasa hareketlendi, fiyatlar değişti. Pazarda araç satanlar, ikinci el otomobilinin yatırım aracı olarak görüldüğünü ifade etti. Fiyatların bayramdan sonra daha fazla artacağı belirtildi. İşte ikinci el otomobil ile ilgili son gelişmeler...
12.06.2023Otomobil
Araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Araba yatırım aracı olmaktan çıkıyor
Araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Araba yatırım aracı olmaktan çıkıyorAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Araba fiyatları yatırım aracı olmaktan çıkıyor.10 kişiden 4’ünün yatırım için satın aldığı sıfır otomobil, döviz kurlarının piyasa normallerine dönmeye başlamasıyla yatırım aracı olmaktan çıkıyor. Sektör temsilcilerine göre, ilk 5 ayda 445 bin adedi geçen otomobil ve hafif ticari araç pazarı, kalan 7 ayda 400-450 bin adetlik satışla bu yılı ortalama 900 bin adetle kapatacak. Yatırım amaçlı satışların yerini ise yavaş yavaş ihtiyacı olup da bulamayan vatandaşlar ve biriken filo talebi alacak.
12.06.2023Ekonomi
Sıfır arabada 'ek paket' tuzağı! Ücreti ödeyen aracına daha hızlı kavuşuyor
Sıfır arabada 'ek paket' tuzağı! Ücreti ödeyen aracına daha hızlı kavuşuyorSıfır otomobil piyasasındaki üretim ve tedarik problemlerinden dolayı ortaya çıkan arz problemi her geçen gün büyürken, fiyatlarda da fahiş artışa neden oldu. Bu durumu fırsat bilen bazı sıfır araba bayileri, müşterileri öncelikli hele getirmek için ‘uydurma gerekçelerle’ ekstra ücret istemeye başladı. Üstelik bu duruma olumlu cevap veren alıcıya, yeni aracına hızlı kavuşacağını vaat ederek. İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, vatandaşları fırsatçılara karşı uyardı.
8.06.2023Ekonomi
İkinci el arabada büyük yoğunluk! Yüzde 100'e çıktı
İkinci el arabada büyük yoğunluk! Yüzde 100'e çıktıİkinci el araba ile ilgili flaş gelişme! İkinci el araç piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Yüksek talep ve tedarik sorunlarından dolayı sıfır otomobil bulamayanlar mayıs ayının ortasından önce ikinci el otomobil almak için adeta zamanla yarışıyor. Son bir haftada ekspertiz noktalarındaki trafiğin yüzde 100 arttığını belirten uzmanlara göre, artan bu talebin arkasında ‘önümüzdeki dönemde döviz yükselecek’ endişesi var.
14.05.2023Ekonomi
Araç satışıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti, iptal ediliyor
Araç satışıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti, iptal ediliyorAraç satışlarıyla ilgili yeni bir karar verildi. Sıfır otomobil alırken tüketicilerin yaşadığı problemler üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Yeni düzenlemeye giden Bakanlık bundan böyle araç satışından kaçınan, yüksek fiyat talebinde bulunan veya tüketiciyi aksesuar almaya zorlayan firmaların yetki belgesini iptal edecek.
6.05.2023Ekonomi
Araba fiyatlarına büyük zam geliyor! Sıfır ve ikinci el arabada fiyatlar değişiyor, işte ÖTV detayı
Araba fiyatlarına büyük zam geliyor! Sıfır ve ikinci el arabada fiyatlar değişiyor, işte ÖTV detayıAraba almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarına zam geliyor. Sıfır otomobil bulmak ve almak neredeyse imkansız hale geldi. Araç sahibi olmak isteyenler bugün sipariş verse dahi o arabaya kavuşmaları en az 2 ay sürüyor. O sürede ise araçlar kur farkından dolayı zamlanıyor. Kur farkından kaynaklanan artışın yanı sıra bir kötü haber de sektör temsilcilerinden geldi sıfır otomobilde mayıs ayında fiyatlara zam geleceği belirtildi. Öte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ticari araçlara yönelik ÖTV indirimini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası gözler ÖTV indirimine çevrilirken hafif ticari araç yatırımcısında panik satışları başladı. İşte sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili son dakika haberinin detayları...
28.04.2023Ekonomi
Araba fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! ÖTV ve zam açıklamaları art arda geldi
Araba fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! ÖTV ve zam açıklamaları art arda geldiAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Araba alacakları ilgilendiren zam ve ÖTV açıklamaları peş peşe geldi. Araba almak isteyen milyonlarca vatandaş yeni duyurular ışığında araba fiyatlarının hangi seviyeye geleceğini araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ticari aracını yenilemek isteyen esnafın artık ÖTV ödemeyeceğini açıkladı. Bu açıklamalarının ardından "Hangi araçta ne kadar indirim olacak? Otomobil fiyatları ne kadar düşecek?" sorularına yanıt aranmaya başlandı. Euro kurundaki artış ise yurt içi piyasalarda zam olarak etkisini göstermeye başladı. Bu anlamda ilk zam haberi de sıfır otomobil fiyatları için geldi. İkinci el otomobilde de fiyatlar artmaya başladı. Konuyla ilgili konuşan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "Esnafımız Covid-19 döneminde büyük kayıplara uğramıştı. ÖTV muafiyetinin bir kez daha sağlanması esnafımız için çok önemlidir" dedi. İşte araba fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
26.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sıfır Otomobil ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sıfır otomobil haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.