Sed

Sed

Son dakika SED haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan SED ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını SED haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sed

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sed gelişmeleri de dahil olmak üzere 138 sed haberi bulunmuştur. Tüm sed haberleri aşağıda listelenmiştir.
SED yardımı Kasım ödemesi yattı mı? 2023 Kasım SED ödemesi ne zaman yatacak? Açıklama geldi
SED yardımı Kasım ödemesi yattı mı? 2023 Kasım SED ödemesi ne zaman yatacak? Açıklama geldiSED yardımı Kasım ayı ödemesi hakkında araştırmalar devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere çocuklarının bakımı için verilen SED yardımı (Sosyal ve Ekonomik destek) aylık olarak veriliyor. 2023 Kasım ayının gelişiyle birlikte hak sahipleri de "Kasım ayı SED ödemesi ne zaman yatacak?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Bakan Göktaş'tan konuyla ilgili açıklama geldi. Her ay belli tarihlerde yatan SED yardımından yararlanmak için bağlı bulunan İl Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmet Merkezine başvuruda bulunmak gerekiyor. Peki 2023 Kasım SED yardım ödemesi yattı mı? İşte detaylar...
19.11.2023Ekonomi
Emekli ve memur maaşına yüksek zam! Enflasyon oranı açıklandı, yeni maaşlar tek tek hesaplandı
Emekli ve memur maaşına yüksek zam! Enflasyon oranı açıklandı, yeni maaşlar tek tek hesaplandıEmekli ve memur maaşı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yukarı yönlü güncelledi. Enflasyon tahmini yüzde 58’den yüzde 65’e çıkarıldı. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre enflasyon aylık olarak yüzde 3,43 olurken yıllık yüzde 61,36 olarak açıklandı. Refah payının eklenmesiyle asgari ücret ve SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammının yüzde 50'yi bulması bekleniyor. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Yeni asgari ücret, emekli ve memur aylığı tek tek hesaplandı. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
3.11.2023Emekli
Emekli, memur ve asgari ücretliye görülmemiş zam! Oranlar ortaya çıktı, kritik tarih
Emekli, memur ve asgari ücretliye görülmemiş zam! Oranlar ortaya çıktı, kritik tarihEmekli, memur ve asgari ücretli milyonlarca vatandaşı maaşına zam geliyor. Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68 olurken, bu orana göre 6 aylık enflasyon ise yüzde 40.27 olacak. Refah payının eklenmesiyle asgari ücret ve SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammının yüzde 50'yi bulması bekleniyor. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Yeni asgari ücret, emekli ve memur aylığı tek tek hesaplandı. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
2.11.2023Emekli
Asgari ücret, emekli ve memur maaşına büyük zam! Enflasyon üzerinden hesaplandı işte yeni zam oranı...
Asgari ücret, emekli ve memur maaşına büyük zam! Enflasyon üzerinden hesaplandı işte yeni zam oranı...Yeni yıl yaklaşırken, emekli ve asgari ücret zammıyla ilgili ipuçları da geliyor. Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68 olurken, bu orana göre 6 aylık enflasyon ise yüzde 40.27 olacak. Refah payının eklenmesiyle asgari ücret ve SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammının yüzde 50'yi bulması bekleniyor. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Yeni asgari ücret, emekli ve memur aylığı tek tek hesaplandı. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
31.10.2023Emekli
Emekli ve memur zammında hesaplar değişti! İşte zamlı emekli ve memur maaşı tablosu
Emekli ve memur zammında hesaplar değişti! İşte zamlı emekli ve memur maaşı tablosuEmekli ve memur maaşı zammında hesaplar değşiti. Emekli ve memur maaşları Ocak ayında yeniden belirlenecek. Ocak zammı ile milyonların alım gücü artacak. Bakan Mehmet Şimşek'in ajansında 3 öncelikli gündem maddesi yer alıyor. Memur ve emekli maaşı zammı için ipuçları güçlendi. Merkez Bankası Ekim ayı enflasyon beklenti anketi sonuçlarını yayımladı. 2023 yılı enflasyon beklentisi yüzde 68,01 oldu. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
24.10.2023Emekli
Paralar banka hesaplarına yatırıldı! Ekim ayı ödemesi yapıldı
Paralar banka hesaplarına yatırıldı! Ekim ayı ödemesi yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Ekim ayı içerisinde 580 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını açıkladı.
15.10.2023Ekonomi
Ödemeler banka hesaplarına yatırıldı
Ödemeler banka hesaplarına yatırıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal desteklenmesi ve eğitim giderleri için eylül ayında 579 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.
16.09.2023Ekonomi
Emekli memur maaşlarına ek zam! Yeni oran belli oldu, hesap değişti, işte yeni maaşlar
Emekli memur maaşlarına ek zam! Yeni oran belli oldu, hesap değişti, işte yeni maaşlarMilyonlarca emekliyi yakından ilgilendiriyor. Emekli maaşı ve memur maaşları için ipuçları güçleniyor. Merkez Bankası, emekli ve memur zammı için merak edilen yeni enflasyon beklenti anketi sonuçlarını açıkladı. 2023 yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 67,22 oldu. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de zam tablosu belli oldu. İşte haberin detayları...
16.09.2023Emekli
SED yardımı yattı mı? 2023 Ağustos SED yardımı ne zaman yatacak, SED yardımı yatan iller hangileri? SED ödemeleri ne kadar oldu, Ağustos SED yardımı yattı mı?
SED yardımı yattı mı? 2023 Ağustos SED yardımı ne zaman yatacak, SED yardımı yatan iller hangileri? SED ödemeleri ne kadar oldu, Ağustos SED yardımı yattı mı?2023 Ağustos SED yardımı ne zaman yatacak, SED yardımı yatan iller hangileri? e-Devlet SED yardımı sorgulama süreci başladı. SED yardımı Ağustos 2023 ödemelerinde gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına çevrildi. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ödemeleri, memur maaşlarına yapılan yüzde 17,55 zam oranında arttı. Çocukların korunması ve desteklenmesine yönelik olan ödenek için aileler 'SED yardımı Ağustos 2023 yattı mı, SED yardımı ne zaman yatacak?' sorularına yanıt arıyor.
16.08.2023Ekonomi
Destek ödemeleri başladı! Bakan Göktaş rakamları açıkladı
Destek ödemeleri başladı! Bakan Göktaş rakamları açıkladıBakan Mahinur Özdemir Göktaş: “SED Hizmetinden Yararlanan Çocuklarımız İçin Ailelerin Hesaplarına Ağustos 2023 Ödemesi Olarak Toplam 575 Milyon TL Yatırdık”
16.08.2023Ekonomi
Zamlı ödemeler hesaplara yatırıldı! Bakan Göktaş detayları açıkladı
Zamlı ödemeler hesaplara yatırıldı! Bakan Göktaş detayları açıkladıYüzde 17,55 oranında zam yapıldı. Yeni ödemeler vatandaşların banka hesaplarına yapıldı.Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarını bu ay memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 584.118.187 TL yatırdık” dedi.
18.07.2023Ekonomi
SED yardımı ne kadar oldu 2023, SED yardımına zam geldi mi 2023? SED yardımı zammı 2023: SED yardımı temmuz ayında ne kadar olacak?
SED yardımı ne kadar oldu 2023, SED yardımına zam geldi mi 2023? SED yardımı zammı 2023: SED yardımı temmuz ayında ne kadar olacak?SED yardımı ne kadar oldu, SED yardımına zam var mı? İhtiyaç sahibi çocuklu ailelere yönelik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SED) Programı kapsamında yapılan yardımlar, haziran ayı içerinde yapılacak. Asgari ücret zammından sonra yardımdan faydalanan vatandaşlar ödemelerin zamlanıp zamlanmayacağı araştırmaya başladı. Peki, SED yardımına zam var mı, SED yardımı temmuzda ne kadar olacak? SED ödemesi bu ay zamlı mı yatacak?
21.06.2023Ekonomi
Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Hesaplara yatırılıyor
Destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Hesaplara yatırılıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayı içerisinde 561.123.454 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptıklarını açıkladı.
16.05.2023Ekonomi
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriKehf Suresinin Ramazanda ve geri kalan tüm zamanlarda da okunmasının faziletlerinden biri Hadisi şerifte belirtildiğine göre; bir kişinin Kehf Suresindeki ilk on ayeti ezberlerse, o kişi Deccal fitnesinden korunur.
9.05.2023Sureler
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Bakan Yanık duyurdu
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Bakan Yanık duyurduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanması için Nisan ayı içerisinde 645.269.922 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptıklarını açıkladı.
16.04.2023Ekonomi
Maddi destek devlet yardım başvurusu nasıl yapılır? Maddi destek yardımı ne kadar? Maddi destek e devlet başvuru ekranı…
Maddi destek devlet yardım başvurusu nasıl yapılır? Maddi destek yardımı ne kadar? Maddi destek e devlet başvuru ekranı…“Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED); temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere, çocukların aile ortamından ayrılmadan sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması amacıyla yapılan nakdi ve psiko-sosyal destektir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Türk ailelerine sağladığı bu destek, 2016 yılı Haziran ayından itibaren Mülteciler Derneği aracılığıyla geçici ya da uluslararası koruma altındaki bireylere de sunulmaya başlandı. Peki, maddi destek yardım başvurusu nasıl yapılır? Maddi destek yardımı ne kadar?
17.03.2023Ekonomi
SED yardımı ne zaman yatacak Mart 2023? SED ödemeleri yattı mı, SED yardımı her ay mı yatıyor, hangi durumlarda kesilir? SED ödemesi 2023!
SED yardımı ne zaman yatacak Mart 2023? SED ödemeleri yattı mı, SED yardımı her ay mı yatıyor, hangi durumlarda kesilir? SED ödemesi 2023!SED yardımı yattı mı, SED ödemeleri ne zaman yatacak? Çocukların temel ihtiyaçları için ailelere destek olarak verilen SED yardımı merakla bekleniyor. Mart ayının gelmesiyle yardım alan öğrenciler ödeme tarihleri ile ödemelerin hesaplara yatıp yatmadığı sorgulanıyor. Peki, SED yardımı ne zaman yatacak Mart 2023?
15.03.2023Ekonomi
Bakan Yanık: Martta 582 milyon 692 bin 272 TL SED ödemesi yapıldı
Bakan Yanık: Martta 582 milyon 692 bin 272 TL SED ödemesi yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimleri ve eğitim giderlerinin karşılanması için mart ayında 582 milyon 692 bin 272 lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.
15.03.2023Gündem
Aile destek programı! 2023 Şubat ayı aile destek paketi ne zaman yatacak 2023, aile destek ödemelerine zam geldi mi, şubat ayın kaçında yatıyor?
Aile destek programı! 2023 Şubat ayı aile destek paketi ne zaman yatacak 2023, aile destek ödemelerine zam geldi mi, şubat ayın kaçında yatıyor?Aile Destek Paketi Ocak 2023 ödemeleri için verilen tarih sorgulanıyor. İhtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 850 TL-1250 TL aralığında değişen miktarlarda her ay verilen ödenmeler 1 yıl boyunca devam edecek. Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında yaşlı ve engelli aylığı, Evde Bakım Yardımı ve SED ödemelerinde artış olduğundan aile destek programından yararlanan vatandalar aile destek parasının ne kadar olduğunu da sorulamaya devam ediyor. Peki, 2023 aile destek parası ne kadar oldu? Aile destek yardımı zamlı mı yatacak, aile destek ödemelerine zam geldi mi? Aile destek ödemeleri ne zaman yapılacak?
31.01.2023Ekonomi
Sosyal yardımlarda memur maaş katsayısı oranında artış
Sosyal yardımlarda memur maaş katsayısı oranında artışAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan düzenleme sonrası; yaşlı aylığının 1997 TL'ye, yüzde 40-69 arası engelli aylığının 1594 TL'ye, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığının 2 bin 392 TL'ye, Evde Bakım Yardımı'nın 4 bin 336 TL'ye ve Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemesinin 3 bin 38 TL'ye yükseldiğini açıkladı.
24.01.2023Ekonomi
İhtiyaç sahibi aileler için paralar hesaplara yattı, hemen kontrol edin!
İhtiyaç sahibi aileler için paralar hesaplara yattı, hemen kontrol edin!İhtiyaç sahibi ailelere ödeme müjdesi geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Derya Yanık iyi haberi duyurdu. Ocak 2023 zamlı SED ödemesi hesaplara yattı. e-devlet üzerinden başvuruların yapıldığı Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi şartları yerine getirenlere veriliyor. Bakan Derya Yanık, dar gelirli ailelerin çocuklarının okul masrafları ve diğer harcamalarının karşılanması için Ocak 2023'te toplam 434.039.508,44 TL yatırıldığını açıkladı.
18.01.2023Ekonomi
Bakan Yanık: İhtiyaç sahibi çocuklar için aralıkta 366 milyon 630 bin TL ödeme yaptık
Bakan Yanık: İhtiyaç sahibi çocuklar için aralıkta 366 milyon 630 bin TL ödeme yaptıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık "İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için aralık ayında toplam 366 milyon 630 bin 637 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptık. 2022 yılında ailelerimize yaptığımız SED ödemesi toplam miktarı 3 milyar 499 milyon TL oldu" dedi.
16.12.2022Ekonomi
SED yardımı sorgulama! Kasım ayı SED yardımı yattı mı, SED yardımı ne zaman yatacak 2022?
SED yardımı sorgulama! Kasım ayı SED yardımı yattı mı, SED yardımı ne zaman yatacak 2022?SED yardımı yattı mı, Kasım ayı SED yardımı ne zaman yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen SED yardımı ödemeleri için Bakan Yanık’tan açıklama geldi. Kasım ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı sorusuna böylece açıklık geldi. Peki, SED yardımı ne zaman yatacak 2022? İşte SED yardımı sorgulama…
19.11.2022Ekonomi
Paralar hesaba yatırıldı! Bakan duyurdu
Paralar hesaba yatırıldı! Bakan duyurduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi olarak Kasım 2022’de toplam 356.906.974 TL yatırıldığını bildirdi.
19.11.2022Ekonomi
4 çocuğunu bırakıp 15 yaşındaki çocuğa kaçtı! Bakanlık harekete geçti
4 çocuğunu bırakıp 15 yaşındaki çocuğa kaçtı! Bakanlık harekete geçtiKahramanmaraş'ta yaşanan olayın canlı yayınlanan bir programa taşınmasının ardından tüm Türkiye bu olayı konuşmaya başladı. 23 yaşında ve 5, 4, 2 yaş ve 5 aylık çocuğu bulunan Gülizar Akbulut TikTok'ta tanıştığı 15 yaşında bir çocuğa kaçtı. Gülizar'ın eşi katıldığı canlı yayında sinir krizi geçirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. İşte Türkiye'de günlerdir konuşulan olayın detayları...
19.11.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sed ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sed haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.