Program

Program

Son dakika program haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan program ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını program haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Program

haberleri sayfasında son dakika yaşanan program gelişmeleri de dahil olmak üzere 16.443 program haberi bulunmuştur. Tüm program haberleri aşağıda listelenmiştir.
Erdoğan’dan emeklilerin beklediği mesaj: Fazla uzamaz, en kısa zamanda!
Erdoğan’dan emeklilerin beklediği mesaj: Fazla uzamaz, en kısa zamanda!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenen 78'inci Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrası Türkevi'nde gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin ücretlerinde ne zaman artış olacağıyla ilgili olarak, "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır" ifadelerini kullandı.
21.09.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de iş dünyası ile bir araya geldi: Türkiye, yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de iş dünyası ile bir araya geldi: Türkiye, yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78'inci Genel Kurulu kapsamında bulunduğu New York'ta Türk-Amerikan İş Konseyi 13'üncü Türkiye Yatırım Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Satın alma gücüne göre dünyanın 11. büyük ekonomisi, nominal olarak ise 17. büyük ekonomisiyiz. Türkiye, uluslararası yatırımcılar için güvenli liman olma konumunu sürdürüyor. Bu konumumuzu daha da perçinliyoruz" dedi.
21.09.2023Gündem
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu
Türk özel sektörü New York’ta konuşulduTürkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından, Goldman Sachs ev sahipliğinde ABD’nin New York kentinde düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı’nda Türk özel sektörü konuşuldu.
20.09.2023Ekonomi
YÖK'ten  'ders ücreti' uyarısı! Yıllık olarak alınamaz
YÖK'ten 'ders ücreti' uyarısı! Yıllık olarak alınamazYükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf üniversitelerinde dönem tekrarı yapan veya normal eğitim süresini uzatan öğrencilerden alınan ücretin, tekrar gerektiren ders veya dönem başına hesaplanması gerektiğini açıkladı.
19.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü kesen ABD'li sunucuya tepki gösterdi: Kesmeye hakkın yok, saygı duyacaksın
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü kesen ABD'li sunucuya tepki gösterdi: Kesmeye hakkın yok, saygı duyacaksınBirleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan PBS kanalına açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, "Rusya'ya güvenmemem için hiçbir neden yok. 50 yıldır AB kapısında bekletiyorlar. Batı ne kadar güvenilir ise Rusya'da o derece güvenilir" ifadelerini kullandı. Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'la ilgili soruya cevap verdiği sırada PBS sunucusu Amna Nawaz'ın sözünü kesmesinin ardından Erdoğan, "Kesmeye hakkın yok. Saygı duyacaksın, yargının verdiği karara saygı duyacaksın" dedi.
19.09.2023Gündem
Yatırımcılardan Türkiye'ye büyük ilgi! Orta Vadeli Program değiştirdi
Yatırımcılardan Türkiye'ye büyük ilgi! Orta Vadeli Program değiştirdiYabancı yatırımcıda Türkiye rekabeti başladı. Yabancı yatırımcı kur riski az olan alanlara yoğunlaşabilir. Orta Vadeli Program’ın açıklanmasının ardından doğrudan yatırımlarda ve portföy yatırımlarında beklenen yabancı ilgisine ilişkin açıklamalarda bulunan uzmanlar “Altı ay önce Türkiye’ye bakmadıklarını söyleyen yatırımcılar şimdi geri dönüyor. ‘Yeni rakipler gelmeden işimi bitireyim’ diye düşünüyorlar” açıklamasında bulundu.
16.09.2023Ekonomi
Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı
Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladıCHP Grup Başkanı Özgür Özel parti genel merkezinde CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. Özel açıklamasında "Bu kendinde suç görmeyenlerin hikayesidir. Parti yönetimi yenilginin sorumluluğunu üstlenmedi" ifadelerini kullandı. Özel, "Güçlü ve umut veren bir değişim için partinin lideri, kadrosu, tüzüğü yenilenmelidir" dedi.
15.09.2023Gündem
Emekli ve memura enflasyon üzerinde ek ödeme müjdesi! Emeklilikte yeni dönem
Emekli ve memura enflasyon üzerinde ek ödeme müjdesi! Emeklilikte yeni dönemEmeklilikte yeni dönem. Emekli ve memur maaşı ile ilgili son dakika zam açıklaması geldi. Türkiye'de bir kaç yıldır gündemde yer alan ikinci emeklilik düzenlemesi Orta Vadeli Program'a (OVP) da girdi. İkinci basamak emeklilik olarak yer alan sistem tamamlayıcı emeklilik olarak (TES) olarak biliniyor. Otomatik Katılımlı BES, devreye alınacak ikinci emeklilik sistemi ile daha da geliştirilecek. Emekli ve memur zammı için Ocak ayında yeniden belirlenecek. Emekliye zam düzenlemesi için de hazırlıklar sürüyor. Emekli ve memur Ocak zammı için güçlü bir ipucu geldi. OVP'de yeni enflasyon beklentisi yüzde 65 olarak paylaşıldı. Emekli maaşı ve memur zammı için de büyük önem arz eden 6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37,76 oldu. Öte yanan seyyanen zam ile ilgili merak edilen sorular cevabın buldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
15.09.2023Emekli
Kredi kartı kullanımında yeni dönem başlıyor! Kademeli olarak uygulanacak
Kredi kartı kullanımında yeni dönem başlıyor! Kademeli olarak uygulanacakKredi kartı kullanımıyla ilgili yeni açıklaması geldi. Enflasyonla mücadelede tüketimi dizginlemeyi hedefleyen program uyarınca, vatandaşların kredi kartı kullanımı, tüketim talebini dengeleyecek şekilde yeniden düzenlenecek. Peki Kredi kartlarıyla ilgili düzenlemeler uygulanırsa bunun enflasyona etkisi ne yönde olur? Hangi adımlar atılacak?
14.09.2023Ekonomi
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye'ye yatırım yapan herkes kazandı
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye'ye yatırım yapan herkes kazandıSanayii ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Güney Kore'de düzenlenen 24'üncü Dünya Bilgi Forumu'nda yabancı yatırımcılara seslenerek, "Türkiye'ye yatırım yapan herkes kazandı ve kazanmaya devam edecek, bundan emin olabilirsiniz. İhtiyacınız olan desteği size sağlamak için durmaksızın çalışıyoruz. Gelin birlikte çalışalım ve kazanalım" dedi.
13.09.2023Ekonomi
Sahneye şortla çıktığı için eleştirilen Mahsun Kırmızıgül'den açıklama geldi
Sahneye şortla çıktığı için eleştirilen Mahsun Kırmızıgül'den açıklama geldiBodrum konserinde sahneye şortla çıktığı için sosyal medyada olumsuz yorumlar alan Mahsun Kırmızıgül, bir ay sonra sessizliğini bozdu. "Dinleyicilerim bir daha sahneye çıkmam için ortalığı adeta yıktı" diyen sanatçı, sevenlerime bir kez olsun saygısızlık yapmadığını vurguladı.
13.09.2023Magazin
Canlı yayında rezalet! Muhabiri böyle taciz etti
Canlı yayında rezalet! Muhabiri böyle taciz ettiİspanya’nın başkenti Madrid'de canlı yayın sırasında kadın bir televizyon muhabirini eliyle taciz eden adam polis ekipleri tarafından tutuklandı.
13.09.2023Dünya
Maaş ve prim devletten! Herkesi kapsıyor, detaylar belli oldu
Maaş ve prim devletten! Herkesi kapsıyor, detaylar belli olduOrta Vadeli Program’da istihdamı artıracak adımlar da paylaşıldı. Bunlar içinde en dikkat çekeni mesleki eğitim oldu. Uzun süredir birçok işkolunda yaşanan ara elaman sorununun mesleki eğitimle çözümü planlanıyor. İşte nitelikli ara eleman ihtiyacının sağlanmasına yönelik yol haritası...
13.09.2023Ekonomi
Dolar ve altın için yeni rekor tahmini geldi! Gram altın için uyarılar peş peşe yapıldı
Dolar ve altın için yeni rekor tahmini geldi! Gram altın için uyarılar peş peşe yapıldıDolar ve altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Dolar ve altın almak isteyen yatırımcıya peş peşe uyarılar yapıldı. Orta Vadeli Program'ın (OVP) açıklanması sonrası gözler döviz ve altın fiyatlarıyla ilgili piyasanın tahminine çevrildi. Uzman isimlerden dolar ve altın fiyatlarıyla ilgili tahminler geldi. Peki önümüzdeki dönemde altın ve dolar fiyatlarında yön ne olur? İşte tüm merak edilenler...
12.09.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonominin yol haritasını açıkladı: Türkiye’ye kredi akışı başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonominin yol haritasını açıkladı: Türkiye’ye kredi akışı başlıyorHindistan'daki G20 Liderler Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Enaflasyonla mücadelede atılacak adımları açıklayan Erdoğan, "Atacağımız yeni adımlarla kalıcı çözümleri hayata geçireceğimize inanıyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz ve ona ulaşmak için atacağımız nice adımlar Türkiye’nin ekonomik alanda da yıldızını parlatacak." dedi.
11.09.2023Gündem
Bakan Şimşek: OVP'de hedef, enflasyonu tek haneye düşürmek
Bakan Şimşek: OVP'de hedef, enflasyonu tek haneye düşürmekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye ilişkin son gelişmeleri yorumladı. Bakan Şimşek "Bizim programımız var. Aslında programın 3 temel bileşeni var. Ülkemizin karşı karşıya olduğu makro ekonomik sorunlardan biri dezenflasyon. Enflasyonu tekrar tek haneye getirecek bir program. Bu programla ortaya koyduk. Geçiş döneminden sonra daha güçlü şekilde sonuçlarını göreceğiz" dedi.
11.09.2023Ekonomi
TCMB Başkanı Erkan'dan OVP sonrası önemli mesaj
TCMB Başkanı Erkan'dan OVP sonrası önemli mesajMerkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, OVP açıklanması üzerine TBB yönetim kurulu ile bir araya geldi. Erkan bankacılık sektörünün varlık ve yükümlülüklerinde Türk Lirası cinsi kalemlerin ağırlıklarının artırılmasına yönelik uygulamalardaki kararlılıklarını vurguladı.
11.09.2023Ekonomi
Zorunlu afet sigortası geliyor! İşte 2024'te devreye girecek uygulamanın detayları
Zorunlu afet sigortası geliyor! İşte 2024'te devreye girecek uygulamanın detaylarıEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Zorunlu deprem sigortası geliyor. Gelecek yıl uygulamaya girecek afet sigortasıyla birlikte, bina tamamlama ve yapı sorumluluk sigortası da yaygınlaştırılacak. Kat malikleri, kiracılar eşyalarını sigortalayabilecek Modelle üzerinde çalışmalar tamamlandı, ürünün çıkmasıyla birlikte sigorta şirketleri sisteme entegre olacak, poliçe satışları başlayacak. Program'ın afet yönetimi bölümünde politika ve tedbirler 32 başlıkla sıralandı. Zorunlu deprem sigortasının beyanı ve ödemesinin etkin takibi sağlanacak. Bina tamamlama sigortası yaygınlaştırılacak.
11.09.2023Ekonomi
Emeklilikte yeni dönem! İkinci maaş alma şansı doğuyor, aylık 1.040 lira destek
Emeklilikte yeni dönem! İkinci maaş alma şansı doğuyor, aylık 1.040 lira destekÇalışanları yakından ilgilendiriyor. Emeklilikte yeni dönem başlıyor. İkinci maaşı alma şansı doğuyor. 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) açıklandı. En dikkat çekici kısımlarından biri de program dönemi içinde tamamlayıcı emeklilik sistemine geçilecek olması. İşte son dakika haberin detayları...
11.09.2023Emekli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaletsizliklere itiraz ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaletsizliklere itiraz ediyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenledi. Savaşlar dolayısıyla milyonlarca insanın evini terk ettiğine dikkat çeken Erdoğan, 'insan hayatının değersizleştiği bir dünyada hiçbirimiz kendimizi güvende hissedemeyiz. Yerinden edilenlerin ülkelerine dönüşü sağlanmalı. Daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz' dedi. Kutsal kitaplara saldırının nefret suçu olduğunu belirten Erdoğan, bu suçun G20'de kınandığının altını çizdi.
10.09.2023Gündem
Evi olmayana yeni kampanya geliyor! Detaylar belli oldu
Evi olmayana yeni kampanya geliyor! Detaylar belli olduEvi olmayan herkesi ilgilendiriyor. Dar gelirliye konut kredisi kampanyası geliyor. Uygun fiyatlı üretilecek konutlara kamu bankaları düşük faizli destek sağlayacak. Orta Vadeli Program kapsamında konut kredisi ve emeklilik sistemi başta olmak üzere 85 milyon vatandaşın cebine doğrudan yansıyacak uygulamalar geliyor.
10.09.2023Ekonomi
KKM hesabını kapatana ekstra faiz! 500 bin liraya 12 bin 493 lira
KKM hesabını kapatana ekstra faiz! 500 bin liraya 12 bin 493 liraKur Korumalı Mevduattan çıkanlar için ekstra faiz müjdesi geldi. 500 bin liraya 12 bin 493 lira faiz gelirken KKM'den çıkanlara aylık faiz 20 bin 821 lira olacak. Ancak bu uygulamadan yararlanmak için tek şart var.
9.09.2023Ekonomi
Kredi kartı kullanımında yeni dönem! Tamamen değişiyor, bankalar harekete geçti
Kredi kartı kullanımında yeni dönem! Tamamen değişiyor, bankalar harekete geçtiKredi kartı kullanan herkesi doğrudan ilgilendiriyor. Orta Vadeli Program’da (OVP) kredi kartı kullanımının yeniden düzenleneceğine ilişkin ifadenin yer alması ve birçok bankanın yüksek limitli kredi kartı sahiplerine kart limitlerinin düşürüldüğüne ilişkin mesajlar göndermesinin ardından, kart limitlerinin artırılma süreçlerinin de zorlaştırıldığı ortaya çıktı.
9.09.2023Ekonomi
Bakan Şimşek'ten Dünya Bankası açıklaması: Güçlü bağlılığı takdir ediyoruz
Bakan Şimşek'ten Dünya Bankası açıklaması: Güçlü bağlılığı takdir ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye 35 milyar dolarlık finansman desteğ ile ilgili, "Dünya Bankası'nın paha biçilmez ortaklığını ve Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü bağlılığını takdir ediyoruz" dedi.
8.09.2023Ekonomi
Yeni emeklilik sistemi TES! Tazminat ayrıntısı dikkat çekiyor, işte TES'in şifreleri...
Yeni emeklilik sistemi TES! Tazminat ayrıntısı dikkat çekiyor, işte TES'in şifreleri...Yeni emeklilik sistemi geliyor. 2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program yayınlandı ve ekonomide 3 yıllık yol haritası netleşti. Peki OVP’de bireysel emeklilik sistemi ve kıdem tazminatı nasıl olacak? SGK Uzmanı Yılmaz, tek tek anlattı. İşte detaylar...
8.09.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Program ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki program haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.