Para Cezası

Para Cezası

Son dakika para cezası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan para cezası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını para cezası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Para Cezası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan para cezası gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.246 para cezası haberi bulunmuştur. Tüm para cezası haberleri aşağıda listelenmiştir.
RTÜK'ten Tele 1'e 'Sedef Kabaş' cezası
RTÜK'ten Tele 1'e 'Sedef Kabaş' cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 'Cumhurbaşkanına hakaret' soruşturması kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş'ın sözleri nedeniyle Tele 1'e 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uyguladı. Aynı ihlalin tekrarları halinde kanalın lisansı iptal edilebilecek.
24.01.2022Gündem
Emniyet 81 ilde düğmeye bastı! Çok sayıda gözaltı var
Emniyet 81 ilde düğmeye bastı! Çok sayıda gözaltı varİçişleri Bakanlığı, 81 ilde 'Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması'nda 986 aranan kişinin yakalandığını, 49 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
22.01.2022Gündem
Fransız turistlere kabusu yaşatan taksici hakkında flaş gelişme!
Fransız turistlere kabusu yaşatan taksici hakkında flaş gelişme!Karaköy'de aldığı Fransız çiftten fazla para istemesi üzerine yaşadığı tartışmada kadın turisti alıkoyarak darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan taksici Mesut D. hakkında ev hapsi kararı verildi. Taksiciye 1823 TL idari para cezası uygulanırken 'Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi' İBB tarafından iptal edildi.
22.01.2022Gündem
Safiye Soyman ve Faik Öztürk hakkında şok iddia! 'Tanınmış kişiler olduğu için verdik'
Safiye Soyman ve Faik Öztürk hakkında şok iddia! 'Tanınmış kişiler olduğu için verdik'Bilecik’in Bozüyük ilçesinde şirket kurarak, çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan haklarında 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ve 5 bin gün adli para cezası istenen Safiye Soyman ve Faik Ersoy çiftinin yargılandığı davada ilk celse görüldü.
20.01.2022Gündem
Çocukların müstehcen fotoğraf ve videosunu çeken sanığa rekor ceza
Çocukların müstehcen fotoğraf ve videosunu çeken sanığa rekor cezaAydın'da sosyal medya üzerinde, farklı illerde yaşayan küçük yaştaki kız çocuklarını taciz edip, müstehcen fotoğraf ve videolarını çekerek bazılarını tehdit edip paylaştığı iddiasıyla yargılanan Serkan Aydın (37), 11 yıl süren dava sonunda rekor ceza aldı. Mahkeme, Aydın'ı 110 yıl hapis ve 668 bin lira da para cezasına çarptırdı.
20.01.2022Gündem
Avcılar'da doktora aşı dayağı! Sanığa 11 bin 250 lira para cezası
 Avcılar'da doktora aşı dayağı! Sanığa 11 bin 250 lira para cezasıİstanbul Avcılar'da 31 Aralık’ta öğle paydosunda aşı olmaya gelen Mehmet Saib Ergör kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini söyleyen Dr. Velit Çelebi'ye saldırmıştı. Hazırlanan iddianamenin ardından ilk duruşmada karar çıktı. Tutuklu Sanık Mehmet Saib Ergör, "kamu görevlisini basit yaralama" suçundan 11 bin 250 lira adli para cezasına çarptırılırken "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan beraatine karar verildi. Duruşmada savunma yapan Mehmet Saib Ergör, "Aile bireylerimin bulunduğu ortamda bu şekilde muameleye maruz kaldığım için kendime hakim olamadım ve doktora vurdum. Ben de doktorlara saygılı bir insanım" dedi.
19.01.2022Gündem
Zincir marketlerin zam ile ilgili konuşmaları ortaya çıktı! 'Fiyatı neden geri çektiniz? Sonra marjım düşük dersin'
Zincir marketlerin zam ile ilgili konuşmaları ortaya çıktı! 'Fiyatı neden geri çektiniz? Sonra marjım düşük dersin'Rekabet Kurulu, 5 zincir markete verilen toplam 2,7 milyar liralık idari para cezasının gerekçeli kararını yayımladı. Kararda 5 zincir marketin topla-dağıt özelliği sergileyen kartel niteliğinde anlaşma sağladıklarına kanaat getirilmesine karşın elde edilen satış gelirinin 5 zincir marketin cirolarının küçük bir kısmını kapsadığı gerekçesiyle hafifletici unsur olarak ele alınıp, idari para cezasının marketlerin yıllık gayri safi gelirinin yüzde 2’si ile yüzde 4’ü arasında verildiği kaydedildi. Rekabet Kurumu’ndan 2.7 milyar ceza alan 5 zincir marketle 1 tedarikçinin beraber hareket ettikleri yazışmalara yansıdı. Yazışmalarda bir tedarikçi, zam yapmayan marketleri uyarıyor.
19.01.2022Ekonomi
Doktor Barış Yağcı kadın hastasına tecavüz etmişti! İç çamaşırı detayı şok etti
Doktor Barış Yağcı kadın hastasına tecavüz etmişti! İç çamaşırı detayı şok ettiUşak'ta daha önce alkol alarak sokak köpeğini tüfekle öldüren ve komşularının ev ve arabalarını kundaklamak suçlarından hakkında cezai işlem uygulanan pratisyen hekim, muayene ettiği kadın hastasına tecavüz etmekten tutuklandı. İğrenç olay sabah uyandığında iç çamaşırlarının çıkarılmış olduğunu gören kadının savcılığa yaptığı şikayetin ardından ortaya çıktı.
18.01.2022Yaşam
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan flaş destek kararı, 1.876 TL ödenecek, borç, yapılandırma ve taksit ödemesi...
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan flaş destek kararı, 1.876 TL ödenecek, borç, yapılandırma ve taksit ödemesi...SGK'da yeni dönem başlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu harekete geçti. Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. SGK 1.876 TL'ye kadar destek ödemesi yapacak. Bu ödemeden online olarak başvuruda bulunanlar yararlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) ödenen sigorta primlerinden yapılan 5 puanlık indirimde yeni dönem başladı. Buna göre İşçi başına 5 puanlık destek 250-1876 lira arasında değişiyor. Edinilen son dakika bilgisine göre işçinin primini yatırmayan teşviklerden yararlanamayacak İşverenin Türkiye genelindeki borcuna bakılacak. İşyerinin birinde borç çıksa diğeri de prim indirimi alamayacak SGK'ya olan borçlarını ödeyen, yapılandıran ve taksitlerini düzenli ödeyenler ise prim indiriminden yararlanabilecek. Gerçek kişilere Bağ-Kur prim sorgulaması yapılmayacak.
Tapuda değiştiriliyor, gayrimenkul sektöründe büyük oyun! Tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı...
Tapuda değiştiriliyor, gayrimenkul sektöründe büyük oyun! Tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı...Ev alacak herkes için geçerli. Tapuda büyük oyun! Gayrimenkul sektöründe hemen herkes başvuruyor. Ancak yasal değil. Cezai yaptırımı var. tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı gibi ödemelerden kurtulmak isteyenler bu yönteme başvuruyor. Gayrimenkul alım satımında tapuda beyan edilen tutarın yüzde 4’ü tapu harcı olarak ödeniyor. Satış bedelini düşük göstererek tapu harcından kaçmak yasal değil ama sık başvurulan bir yöntem. Öyle ki ilk teklif edilen bu oluyor.
17.01.2022Ekonomi
Sapık doktor Barış Yağcı kadın hastasını ilaçla uyutup cinsel istismarda bulundu
Sapık doktor Barış Yağcı kadın hastasını ilaçla uyutup cinsel istismarda bulunduUşak'ta daha önce alkol alarak sokak köpeğini tüfekle öldürmek ve komşularının ev ve araçlarını kundaklamak suçlarından hakkında cezai işlem uygulanan pratisyen hekim Barış Yağcı, ilaçla uyuttuğu kadın hastasına tecavüz etmekten tutuklandı.
17.01.2022Yaşam
Antalya'da Pitbull dehşeti! 2 çocuk annesi kadını bu hale getirdi
Antalya'da Pitbull dehşeti! 2 çocuk annesi kadını bu hale getirdiAntalya'da üniversiteden dönen oğlunu almak için evden çıkan Öznur Karaca'ya (45), iki Pitbull cinsi köpek saldırdı. Bir inşaat işçisinin demir çubukla köpeklere vurmasıyla Karaca, kendisini otomobile kilitleyerek saldırıdan yaralı kurtuldu. Köpeklerden birinin, 2 yıl önce de Karaca'ya saldırdığı ortaya çıktı. Köpeklerin sahibine 30 bin lira ceza uygulandı.
16.01.2022Gündem
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...
Fiyatlara zam kararı! Ücretlendirme değişti: İlkokul, ortaokul ve liselerde...Fiyatlara zam kararı. Son dakika duyurdular. İlkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor. Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiriyor. Zam oranı belli oldu. Özel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor. Kolejlerde en fazla yüzde 36 zam yapılabilecek. Ancak yüzde 25-30 oranında zam yapmayı düşünen okullar da var. Yine pek çok özel okul, burs ve indirimlerle velilere avantajlar sunmaya da devam edecek. Mevcut ücrete yüzde 36 zam olursa nasıl rakamlar ortaya çıkar diye bir hesaplama yaptık. Özel okullarda eğitim ücretleri, eğitim kademesine, bulunduğu il ve ilçeye göre değişiyor. İlkokulda rakamlar ortalama 50 bin TL’den başlıyor. Yüzde 36 zam gelirse bu okulların ücreti 68 bin TL’ye çıkacak. Ortaokul ve liselerde de ise eğitim ücreti 60 bin TL’den başlıyor. Zamla rakam 81 bin 600 TL’ye ulaşacak. Yabancı kolejler başta olmak üzere sınavla öğrenci alan okullarda ise rakamlar daha yüksek. Öyle ki bu konuda her yıl rekoru elinde tutan Robert Kolej’de bu yıl eğitim ücreti 130 bin TL’den başlıyordu, 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyordu. Şimdi okul yüzde 36 zam yaparsa eğitim ücreti 176 bin 800 TL’den başlayacak, 293 bin 624 TL’ye kadar ulaşabilecek.
14.01.2022Ekonomi
Tehlike arz eden köpek ırklarıyla ilgili flaş açıklama! Bakanlık duyurdu
Tehlike arz eden köpek ırklarıyla ilgili flaş açıklama! Bakanlık duyurduSon dakika haberi... Tarım ve Orman Bakanlığı, Ankara'da 1925, İstanbul’da 4 bin 858, İzmir'de 2 bin 541 olmak üzere, Türkiye genelinde 20 bin 843 tehlike arz eden köpeğin mikroçip uygulanarak kayıt altına alındığını açıkladı.
14.01.2022Gündem
Milyonlarca öğrenci ve veliyi kapsıyor! Zam oranı netleşti
Milyonlarca öğrenci ve veliyi kapsıyor! Zam oranı netleştiMilyonlarca öğrenciyi kapsıyor. Zam oranı belli oldu. Özel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor. Kolejlerde en fazla yüzde 36 zam yapılabilecek. Ancak yüzde 25-30 oranında zam yapmayı düşünen okullar da var. Yine pek çok özel okul, burs ve indirimlerle velilere avantajlar sunmaya da devam edecek. Mevcut ücrete yüzde 36 zam olursa nasıl rakamlar ortaya çıkar diye bir hesaplama yaptık. Özel okullarda eğitim ücretleri, eğitim kademesine, bulunduğu il ve ilçeye göre değişiyor. İlkokulda rakamlar ortalama 50 bin TL’den başlıyor. Yüzde 36 zam gelirse bu okulların ücreti 68 bin TL’ye çıkacak. Ortaokul ve liselerde de ise eğitim ücreti 60 bin TL’den başlıyor. Zamla rakam 81 bin 600 TL’ye ulaşacak. Yabancı kolejler başta olmak üzere sınavla öğrenci alan okullarda ise rakamlar daha yüksek. Öyle ki bu konuda her yıl rekoru elinde tutan Robert Kolej’de bu yıl eğitim ücreti 130 bin TL’den başlıyordu, 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyordu. Şimdi okul yüzde 36 zam yaparsa eğitim ücreti 176 bin 800 TL’den başlayacak, 293 bin 624 TL’ye kadar ulaşabilecek.
14.01.2022Eğitim
Sahte doçent Zehra Zulal Atalay'ın cezası belli oldu
Sahte doçent Zehra Zulal Atalay'ın cezası belli olduSon dakika haberine göre, Aksaray Üniversitesi'nin doçentlik belgesinin sahte olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasının ardından tutuklanan Zehra Zulal Atalay Laçin, 'Dolandırıcılık' suçundan 1 yıl 3 ay hapis ve 11 bin 300 lira para cezası aldı.
14.01.2022Gündem
Tehlike arz eden 6 köpek ırkının kayıt alınmasında süre bitiyor! 15 bin lira para cezası var
Tehlike arz eden 6 köpek ırkının kayıt alınmasında süre bitiyor! 15 bin lira para cezası varTehlikeli ırk olarak kabul edilen köpeklerin kısırlaştırılıp kayıt altına alınması için verilen süre yarın sona eriyor. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, yaklaşık 2 bin 500 köpeğe çip takıldığını belirterek kayıt altına alınmadığı tespit edilen köpeklere el konulacağını, sahibine ise 15 bin lira idari para cezası kesileceğini söyledi.
13.01.2022Gündem
Kayıt altına alınan tehlikeli ırk sayısı 12 bin 100'e yükseldi
Kayıt altına alınan tehlikeli ırk sayısı 12 bin 100'e yükseldiTürkiye genelinde dün 5 bin 160 olarak açıklanan kayıt altına alınan tehlike arz eden köpek sayısı, bir günde yüzde yüzün üzerinde artarak, 12 bin 100'e yükseldi.
13.01.2022Gündem
Sosyal Güvenlik Kurumu'na anında bildirim gitti! İptal kararı geldi, emsal niteliğinde
Sosyal Güvenlik Kurumu'na anında bildirim gitti! İptal kararı geldi, emsal niteliğindeSosyal Güvenlik Kurumu'na olay anında haber veriliyor. SGK tarafından yapılan inceleme sonucunda ceza kesiliyor. 2021 itibarı ile uygulanan ortak çalışma sonucunda pek çok kişi ceza ödedi. Ancak SGK cezası ile ilgili emsal niteliğinde bir karar verildi. İzmir'de bir medikal firmasına sigortasız işçi çalıştırmaktan 11 bin 89 lira ceza kesildi. Duruma anlam veremeyen firma yetkilileri, araçlarının bir çalışanları tarafından başkasına verildiğini, bu kişinin trafik cezası yediğini ve bu sırada şirkette çalışmadığının belirlenmesi ile SGK'ya haber verildiğini öğrendi. Bu kişi ile bağlantılarının olmadığını kanıtlayan firma, mahkemeye başvurarak cezayı iptal ettirdi.
13.01.2022Gündem
Yasak geldi! O ilimizde flaş karar, saat 24:00'den sonra...
Yasak geldi! O ilimizde flaş karar, saat 24:00'den sonra...Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Covıd-19’un yeni varyantı olan Omicron’un yayılmasını önlemek amacıyla nikah ve düğün merasimlerine gece yarısından sonra müzik yasağı getirildi.
13.01.2022Gündem
Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? 14 Ocak köpek yasağı!
Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? 14 Ocak köpek yasağı!6 köpek ırkı için son 2 gün. Yasaklı köpek ırklarının kayıt altına alınması ve kısırlaştırılması için verilen süre 14 Ocak'ta sona eriyor. Kanuna aykırı davrananlara verilecek ceza 15 bin liradan başlıyor. Peki, Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? İşte 14 Ocak köpek yasağı detayları...
12.01.2022Gündem
Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş gelişme! Ülke harekete geçti, vergi geliyor...
Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş gelişme! Ülke harekete geçti, vergi geliyor...Koronavirüs salgını ile mücadele güçlü bir şekilde devam ediyor. Özellikle Delta, Beta ve Mu mutasyonlarının ardından ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Omicron varyantı büyük paniğe neden olurken, art arda aşı, maske ve mesafe çağrıları geliyor. Pandemiyle birlikte daha önce aşı sertifikası gündem olurken, Kanada’dan flaş bir hamle geldi. İddiaya göre; ülke yönetimi koronavirüs aşısı yaptırmak istemeyenlere özel bir vergi hazırlıyor.
12.01.2022Dünya
Parayla tez yazdırıyorlar! İndirim ve taksit yapıyorlar, fiyatlar döneme göre değişiyor, sayfa ücreti 90 lira...
Parayla tez yazdırıyorlar! İndirim ve taksit yapıyorlar, fiyatlar döneme göre değişiyor, sayfa ücreti 90 lira...Akademik tez yazma borsaya dönüştü. İnternette ‘parayla tez’ yazınca karşınıza ‘danışmanlık’ adı altında onlarca site çıkıyor. Sayfa başına 70-90 lira. İndirim ve taksit de var.
11.01.2022Gündem
Yasağa rağmen avlanıp, sosyal medyada paylaştı; ceza kesildi
Yasağa rağmen avlanıp, sosyal medyada paylaştı; ceza kesildiDüzce'de, yasağa rağmen karaca avlayıp, sosyal medyadan paylaşan M.Ç.'ye 12 bin 683 TL ceza uygulandı.
11.01.2022Yaşam
Zincir marketlerle ilgili son dakika açıklaması! Rekabet Kurumu duyurdu
Zincir marketlerle ilgili son dakika açıklaması! Rekabet Kurumu duyurduSon dakika haberi... "Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle duyurdu, gerekçeli karar için tarih verildi. Başkan Küle, "Zincir marketlere ilişkin gerekçeli karar önümüzdeki haftabaşı web sitemizden yayımlanır. Zincir marketler ve 1 tedarikçi olmak üzere 2.7 milyar TL ceza verilmişti. Delil niteliği taşıyan tüm iletişimi, koordinasyonu gerekçeli kararda göreceksiniz. Cezanın nedeni tedarikçiler aracılığı ile zincir marketler arasındaki fiyat geçişlerini birlikte sağlamak olarak özetleyebiliriz” dedi.
11.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

aşıZincir marketlerzamSosyal Güvenlik Kurumupitbull

Para Cezası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki para cezası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.