Para Cezası

Para Cezası

Son dakika para cezası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan para cezası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını para cezası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Para Cezası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan para cezası gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.377 para cezası haberi bulunmuştur. Tüm para cezası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Turizm amaçlı kiralanan konutlarda sıkı denetim! 16 bin kişi başvurdu, para cezası geliyor
Turizm amaçlı kiralanan konutlarda sıkı denetim! 16 bin kişi başvurdu, para cezası geliyorMuğla’da 16 bin kişi konutlarını “turizm amaçlı” kiralamak için başvuruda bulundu. 7 bin başvurunun kabul edildiği, başvurusu kabul edilen konutların turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Jandarma ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ekiplerince denetlendiği ve konutunu izinsiz kiralayanlara ise para cezası kesildiği bildirildi. Ünlü emlak siteleri tarafından Bodrum’da aylık ve yıllık kiralanan lüks villaların fiyatları aylık 250 bin lira ile yıllık 3 milyon 600 bin lira arasında değişiyor.
24.07.2024Gündem
Tüketicilerin korunmasına yönelik kanun teklifi, komisyonda kabul edildi
Tüketicilerin korunmasına yönelik kanun teklifi, komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
23.07.2024Ekonomi
Sahipsiz hayvanlarla ilgili düzenleme komisyondan geçti
Sahipsiz hayvanlarla ilgili düzenleme komisyondan geçtiSahipsiz hayvanlara yönelik düzenlemeler içeren Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi.
23.07.2024Gündem
Rekabet Kurulu 3 firmadan sözlü savunma aldı
Rekabet Kurulu 3 firmadan sözlü savunma aldıRekabet Kurulunda, Haks Hamzaoğlu Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ (Haks Kimya) ve aseptik sıvı gıda dolum makineleri ile aseptik sıvı gıda ambalajı üretimi, satışı alanında faaliyet gösteren iki şirket hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı yapıldı.
23.07.2024Ekonomi
Adana'da firari hükümlüler şok uygulamada yakalandı
Adana'da firari hükümlüler şok uygulamada yakalandıKozan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler gerçekleştirdiği huzur güven uygulamalarında dolandırıcılık suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan hükümlüyü yakalayıp cezaevine teslim etti.
23.07.2024Adana
Pazar günü iş yerini açanlara ceza geliyor: Tüm belediyelere yazı gönderildi
Pazar günü iş yerini açanlara ceza geliyor: Tüm belediyelere yazı gönderildi1 Temmuz’dan itibaren Ticaret Bakanlığının kararıyla İstanbul genelindeki esnaf odası, ticaret odası üyesi ve AVM içindeki tüm berber, kuaför ve güzellik uzmanlarının iş yerleri pazar günü kapalı olmaya başladı. Yasağa uymayanlara ilk olarak idari para cezası verilecek. Tekrarı halinde iş yerinin ruhsatı iptal edilecek.
23.07.2024Gündem
Rekabet Kurulu'ndan Volta Motor'a 6.5 milyon TL ceza
Rekabet Kurulu'ndan Volta Motor'a 6.5 milyon TL cezaRekabet Kurulu'nun motosiklet üretim ve satışı pazarlarında faaliyet gösteren Volta Motor hakkındaki soruşturması tamamlandı. Soruşturma kapsamında ilgili firmaya 6.584.515,20 TL tutarında idari para cezası verilmesine karar verildi.
18.07.2024Ekonomi
Adanalı çimento üreticilerinin savunması alındı! Karar 15 gün içinde açıklanacak
Adanalı çimento üreticilerinin savunması alındı! Karar 15 gün içinde açıklanacakRekabet Kurulunda, Adana ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren bazı hazır beton üreticilerine yönelik soruşturmanın sözlü savunma toplantısı gerçekleştirildi.
18.07.2024Adana
Rekabet Kurulu, hazır beton üreticilerinin sözlü savunmasını alındı
Rekabet Kurulu, hazır beton üreticilerinin sözlü savunmasını alındıRekabet Kurulunda, Adana ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren bazı hazır beton üreticilerine yönelik soruşturmanın sözlü savunma toplantısı gerçekleştirildi.
17.07.2024Ekonomi
Başıboş köpek düzenlemesi Meclis'te
Başıboş köpek düzenlemesi Meclis'teBaşıboş sokak köpekleri ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bu konuyla ilgili olarak yeni bir adım daha atılıyor. AK Parti'nin başıboş sokak köpeklerine ilişkin hazırladığı teklif, bugün Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülecek.
17.07.2024Gündem
Adana'da evinde uyuşturucu satarken suçüstü yakalanan sanığa 19,5 yıl hapis
Adana'da evinde uyuşturucu satarken suçüstü yakalanan sanığa 19,5 yıl hapisAdana’da evinde uyuşturucu sattığı iddia edilen ve evinin önünde suçüstü yakalanan sanık 19.5 yıl hapis ve 39 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.
16.07.2024Adana
Adana'da Kozan polisi uygulamalarda 6 hükümlü yakaladı
Adana'da Kozan polisi uygulamalarda 6 hükümlü yakaladıKozan İlçe Emniyet Müdürlüğü, 8-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan 6 hükümlüyü yakaladı.
16.07.2024Adana
Yıkım kararının iptali için cinsel ilişki teklif eden eski müdürün savunması ortaya çıktı: Konuşmalar boşboğazlıktan öteye gitmedi
Yıkım kararının iptali için cinsel ilişki teklif eden eski müdürün savunması ortaya çıktı: Konuşmalar boşboğazlıktan öteye gitmediAntalya'da cinsel ilişki karşılığında iş yerinin yıkım kararını kaldırmaya yönelik Suriye uyruklu Faten E. adlı kadınla pazarlık görüntüleri ortaya çıkan eski Aksu Belediyesi Yapı Denetim Müdürü Nevzat Avcı'nın savunması ortaya çıktı.
16.07.2024Gündem
Adana'da çeşitli suçlardan yakalanan 120 şüpheli tutuklandı! Dikkat çeken rapor
Adana'da çeşitli suçlardan yakalanan 120 şüpheli tutuklandı! Dikkat çeken raporAdana Emniyet Müdürlüğü, 8-14 Temmuz tarihleri arasında çeşitli suçlardan aranan 415 şüphelinin yakalandığını ve 120'sinin tutuklandığını bildirdi.
16.07.2024Adana
Sahte zeytinyağı üreten işletmeye operasyon düzenlendi
Sahte zeytinyağı üreten işletmeye operasyon düzenlendiGaziantep'te gerçekleştirilen gıda güvenliği denetiminde sahte zeytin yağı ürettiği belirlenen işletmeye para cezası verildi.
13.07.2024Gaziantep
Ticaret Bakanlığı'ndan işletmelere 12,6 milyon lira ceza uygulandı
Ticaret Bakanlığı'ndan işletmelere 12,6 milyon lira ceza uygulandıTicaret Bakanlığı, piyasaya sürülen riskli ürünler ile etiketlerde olması gereken zorunlu bilgilere ilişkin yapılan denetimlerde, 2024 yılının ilk 6 ayında 12 milyon 695 bin 594 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
13.07.2024Ekonomi
AK Parti'den sokak köpekleri teklifi: 17 maddelik teklif hazırladık!
AK Parti'den sokak köpekleri teklifi: 17 maddelik teklif hazırladık!Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeler içeren Hayvanları Koruma Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler kanun teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
12.07.2024Gündem
Sosyal medyada bukalmen, baykuş satanlara ceza!
Sosyal medyada bukalmen, baykuş satanlara ceza!Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Kadir Çokçetin, sosyal medyada Yemen bukalemunu, kuzgun, peçeli baykuş ve piton gibi ticareti yasaklanan hayvanları satışa sunan kişilere 230 bin TL para cezası uygulandığını duyurdu.
11.07.2024Gündem
İzinsiz drone uçurmaya büyük ceza geliyor! Yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de!
İzinsiz drone uçurmaya büyük ceza geliyor! Yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de!Ulaştırma alanında düzenlemeleri içeren kanun Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni düzenlemelere göre uçuş izni almadan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü veya mülki idare amirlerince belirlenen alanlar dışında insansız hava aracı (İHA) uçuran ve genel kolluk kuvvetleri tarafından tespit edilen kişiler hakkında mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından 60 bin lira idari para cezası uygulanacak. Bunun yanında yolcular, havalimanlarında teknik cihazlarla yapılan kontrollerin sonuçlandırılamaması durumunda kendisinin ve eşyasının elle aranmasını kabul etmediği takdirde havaalanı ve hava aracına kabul edilmeyecek.
9.07.2024Gündem
Polisin 'dur' ihtarına uymayan motosiklet sürücüsü yük trenine çarptı
Polisin 'dur' ihtarına uymayan motosiklet sürücüsü yük trenine çarptıAdana’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayan motosikletlinin, hemzemin geçit üzerinden kaçmaya çalıştığı an cep telefonu kamerasına yansıdı. Şüpheliler kaçmaya çalıştığı sırada arkadan gelen yük treni sebebiyle kaza yapıp trenle birlikte sürüklendi. Yakalanan sürücüye 44 bin 299 TL para cezası kesildi.
8.07.2024Adana
Çetnik selamı nedir, çetnik selamının anlamı ne? Çetnik selamı yapmak yasak mı, çetnik selamı yapan futbolcular ceza aldı mı?
Çetnik selamı nedir, çetnik selamının anlamı ne? Çetnik selamı yapmak yasak mı, çetnik selamı yapan futbolcular ceza aldı mı?UEFA gol sevinci olarak bozkurt işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral'a 2 maç ceza verdi. Söz konu karar tepkiyle karşılaşılınca Sırbistan üstünlüğüne vurgu yapan "çetnik selamı" bir kez daha gündeme geldi. Peki, Çetnik selamı nedir, çetnik selamının anlamı ne? Çetnik selamı yapmak yasak mı, çetnik selamı yapan futbolcular ceza aldı mı?
6.07.2024Gündem
Bakanlık açıkladı! Fiyatlarını kapı önüne yazmayan işletmelere ceza
Bakanlık açıkladı! Fiyatlarını kapı önüne yazmayan işletmelere cezaTicaret Bakanlığı yeme içme sektöründe hizmet veren ve fiyat listesini kapı önünde bulundurmayan işletmelere 47 milyon lira ceza kestiğini açıkladı.
6.07.2024Ekonomi
BOZKURT İŞARETİ TARİHİ | Bozkurt işaretinin anlamı nedir, bozkurt işareti ne demek? Bozkurt sembolü ne zaman çıktı, Atatürk bozkurt işareti yaptı mı?
BOZKURT İŞARETİ TARİHİ | Bozkurt işaretinin anlamı nedir, bozkurt işareti ne demek? Bozkurt sembolü ne zaman çıktı, Atatürk bozkurt işareti yaptı mı?Avusturya maçında attığı 2 golle dünyanın gündemine oturan Merih Demiral’ın Bozkurt işareti yapması tepki çekti. Almanya'nın başvurusu üzerine Merih Demiral hakkında UEFA soruşturma başlattı. Öte yandan TFF konuya ilişkin bir savunma dosyası hazırladı. Peki Bozkurt işareti ve simgesi ne demek, Bozkurt sembolü ne zaman çıktı, Atatürk bozkurt işareti yaptı mı? Bozkurt işaretini ilk kim yaptı? İşte Bozkurt işaretinin anlamı ve merak edilen diğer detaylar…
5.07.2024Gündem
EURO 2024'te UEFA'dan Türkiye'ye para cezası
EURO 2024'te UEFA'dan Türkiye'ye para cezasıEURO 2024'teki Gürcistan ve Çekya maçlarındaki olaylar nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu tarafından Türkiye'ye toplamda 95 bin euro para cezası kesildi.
5.07.2024Süper Lig
UEFA'dan Merih Demiral'a skandal ceza! TFF, CAS'a gidiyor
UEFA'dan Merih Demiral'a skandal ceza! TFF, CAS'a gidiyorUEFA, Merih Demiral’a 2 maç ceza verdi. TFF ve milli futbolcu CAS'a başvuru yapma kararı aldı.
5.07.2024Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

Para Cezası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki para cezası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.