Ön Ödemeli Kart

Ön Ödemeli Kart

Son dakika ön ödemeli kart haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ön ödemeli kart ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ön ödemeli kart haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ön Ödemeli Kart

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ön ödemeli kart gelişmeleri de dahil olmak üzere 103 ön ödemeli kart haberi bulunmuştur. Tüm ön ödemeli kart haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi kartlı ödeme tutarı değişti! Yüzde 25 arttı
Kredi kartlı ödeme tutarı değişti! Yüzde 25 arttı Kartlı ödeme tutarı Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 122 artarak 836,4 milyar TL oldu.
29.11.2023 Ekonomi
İş Bankası Troy Karta geçiş nasıl yapılır (Troy Kart başvurusu)? İş Bankası Troy Kart nedir?
İş Bankası Troy Karta geçiş nasıl yapılır (Troy Kart başvurusu)? İş Bankası Troy Kart nedir? İş Bankası müşterileri, nasıl TROY karta geçiş yapabileceklerini merak ediyor. Türkiye'deki vatandaşlar İsrail ve ABD ürünlerine yönelik boykotla karşılık veriyor. Boykota banka kart ödeme sistemi de dahil edildi. k Türkiye’deki müşterilerin ABD merkezli Visa ve Mastercard’ı terk ederek BKM (Bankalararası Kart Merkezi) tarafından 2017 yılında yerli ve milli olarak geliştirilen TROY kart sistemine geçmesi, TROY’un kullanım hacmini bir önceki aya göre yüzde 60’ya yaklaşan oranda artırdı.
16.11.2023 Ekonomi
İstanbul'da ulaşımda fiyatlar değişti: Otobüste 15, metrobüste 37.75 TL ücret farkı
İstanbul'da ulaşımda fiyatlar değişti: Otobüste 15, metrobüste 37.75 TL ücret farkı Toplu ulaşımda, kredi kartı ve banka kartlarıyla temassız ödeme yöntemi UKOME kararıyla; 26 Ekim 2022’den itibaren uygulanmaya başlandı. Yeni ücret tarifesiyle, 22.25 TL olan metrobüs ücretinin, kredi kartı ve banka kartıyla yapılan temassız ödemelerde 60 TL, İET otobüslerindeki 15 TL’lik tam bilet ücretinin ise 30 TL olduğu görüldü. Kredi kartı kullanarak ödeme yapan bazı İstanbullular, ücret farkını yüksek buldu. Metrobüse binmek için kredi kartıyla temassız ödeme yapan Asiye Zengin, "Bu ücret çok fazla, normalde 22,5 lira, benden 60 lira aldı. 60 lira bayağı yüksek" dedi. Zengin daha sonra, iade almak istediğini belirterek güvenlik görevlisinden yardım istedi, o anlar kameraya yansıdı.
16.08.2023 Ekonomi
Kredi kartlarıyla ilgili flaş gelişme! Haziran’da yüzde 109 arttı
Kredi kartlarıyla ilgili flaş gelişme! Haziran’da yüzde 109 arttı Kartlı ödeme tutarı haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 109 artarak 638,7 milyar TL oldu. Bir önceki ay kartlı ödeme tutarı 625,9 milyar TL olarak gerçekleşmişti.
3.08.2023 Ekonomi
Kartla yapılan kamu-vergi ödemeleri katlandı
Kartla yapılan kamu-vergi ödemeleri katlandı Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni de içeren kartlarla yapılan kamu-vergi ödemeleri, geçen yılın yaklaşık 2 katına ulaşarak 19,3 milyar TL tutarında gerçekleşti.
1.03.2023 Ekonomi
Kartlı ödemeler yüzde 117 büyüyerek yıllık 3,7 trilyon TL’ye ulaştı
Kartlı ödemeler yüzde 117 büyüyerek yıllık 3,7 trilyon TL’ye ulaştı 2022’deki toplam kartlı ödeme tutarı 2021’e göre yüzde 117 büyüyerek 3 trilyon 708 milyar TL’ye ulaştı.
31.01.2023 Ekonomi
Kartla ödeme tutarı Ekim ayında yüzde 129 arttı
Kartla ödeme tutarı Ekim ayında yüzde 129 arttı Ekim ayında yapılan toplam kartla ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 129 artarak 377,4 milyar TL oldu.
24.11.2022 Ekonomi
15 yaş altındakiler skuter yasağını ön ödemeli banka kartlarıyla aşıyor
15 yaş altındakiler skuter yasağını ön ödemeli banka kartlarıyla aşıyor Skuter kazalarını önlemek amacıyla, kullanıcılar için getirilen 15 yaş sınırının, ön ödemeli kartlarla aşıldığı ortaya çıktı. Marketlerde de satılan bankalara ait ön ödemeli kartlarla uygulamaya kayıt yaptıran 15 yaşın altındakiler, skuter kullanabiliyor.
7.11.2022 Yaşam
Eylül ayında değişti! Kartlı ödemeler yüzde 128 arttı
Eylül ayında değişti! Kartlı ödemeler yüzde 128 arttı Eylül ayında yapılan toplam kartla ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 128 artarak 363,4 milyar TL oldu.
2.11.2022 Ekonomi
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecek
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecek UKOME'de alınan kararla İstanbulkart dışındaki banka kartlarının toplu taşıma araçlarında kullanılması teklifi kabul edildi.
26.10.2022 Gündem
İBB'nin zam teklifi reddedildi
İBB'nin zam teklifi reddedildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşım ücret tarifelerinin düzenlenmesi teklifinde istenen yüzde 24,79'luk zam teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
26.10.2022 Gündem
Kredi kartı borcu olan ve kart kullanan herkesi kapsıyor! Büyük avantaj sağlıyor
Kredi kartı borcu olan ve kart kullanan herkesi kapsıyor! Büyük avantaj sağlıyor Kredi kartı borcu olan, kredi kartı kullanan ya da kart kullanmayı düşünen herkesi yakından ilgilendiriyor. Zorda kalındığında ya da gelirlerin yeterli olmadığı durumda çoğu kişinin imdadına kredi kartı yetişiyor. Kartlar çoğu zaman kişilere büyük ölçüde kolaylık sağlasa da, yönetme kısmında problem yaşandığı takdirde, ileride taksitler adeta bir borç dağına dönebiliyor. Vatandaşlar kara kara borcunu kapatmanın yollarını arıyor. Peki kredi kartı borcunu kapatmak için kredi çekmek doğru mu? Karttaki borcu kapatmak için, başka bir karttan nakit avans çekmek mantıklı mı? Kredi kartı borcunun devamlı olarak asgari tutarını ödeyerek borcun tamamından kurtulmak mümkün olur mu? Uzman isim kart borçlarına ilişkin çok kritik detaylara yer verdi...
25.10.2022 Ekonomi
Kartla ödeme tutarı Ağustos ayında yüzde 125 arttı
Kartla ödeme tutarı Ağustos ayında yüzde 125 arttı Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartlar ile ilgili açıklama geldi. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verileri duyurdu. Kartla Ağustos ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 125 artarak 346 milyar TL oldu. Öte yandan toplam kart sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16'lık bir artış yaşandı ve 322 milyon adede ulaştı. İşte detaylar...
28.09.2022 Ekonomi
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi...
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi... Kocaeli’de pazarlarda Ağustos ayı bolluğu yaşanıyor. Tezgâhın en pahalısı kuru bamya olurken kilosu 40 liradan alıcı buluyor, 5 liraya kadar düşen şeftaliye ise rağbet arttı.
5.08.2022 Ekonomi
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı!
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı! Son dakika kart açıklaması! Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2022 yılının ilk altı ayına ait verileri açıkladı. 2022 yılının ilk altı ayında kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 103 artarak 1,44 trilyon TL oldu. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. 2022 yılının ilk yarısında 1,44 trilyon TL tutarında kartlı ödeme gerçekleşti. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. Her üç kartlı ödemeden 2'sinde temassız ödeme tercih edildi.
5.08.2022 Ekonomi
İş Bankası resmen duyurdu! Kredi kartı, banka kartı kullanan tüm müşterileri kapsıyor, artık...
İş Bankası resmen duyurdu! Kredi kartı, banka kartı kullanan tüm müşterileri kapsıyor, artık... İş Bankası yeni kararı resmen duyurdu! Bankada hesabı olan yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Yeni yönetmelik ile ödeme işlemleri daha kolay hale geliyor. İş Bankası'ndan açıklama geldi ve tüm müşterilere duyuruldu. TR karekod ile ödeme özelliği getirildi. Kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart kullanan herkes kullanabiliyor. Karekodla ödemeye ilişkin adımlar detaylarıyla anlatıldı. İş Bankası'ndan yapılan son dakika açıklaması...
15.04.2022 Ekonomi
Kredi kartı ve banka kartı olan herkesi kapsıyor! Yüzde 49 arttı ve...
Kredi kartı ve banka kartı olan herkesi kapsıyor! Yüzde 49 arttı ve... Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kartı olan herkesi kapsıyor. Açıklama geldi ve belli oldu. Yüzde 49 arttı. BKM 2021 yılı kartlı ödeme verilerini açıkladı. Kartlı ödemeler yıllık 1,71 trilyon TL’ye ulaştı. En fazla harcama yılbaşı alışverişinde yapıldı. Günde ortalama 4,7 milyar TL kartlı ödeme gerçekleşti. Temassız ödeme tutar geçen yılın 3 katına ulaşırken internetten kartlı ödeme tutarı ise yüzde 75’lik büyüme ile 455 milyar TL oldu. İşte tüm detaylar...
1.02.2022 Ekonomi
Kredi kartı ve banka kartı kullanan herkesi kapsıyor! İki katına çıktı...
Kredi kartı ve banka kartı kullanan herkesi kapsıyor! İki katına çıktı... Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kart sahibi herkesi kapsıyor. İki katına çıktı. Kartlarla yapılan ödemelere ilişkin açıklama geldi. Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) verileri açıkladı. Kasım ayında kartlarla 181 milyar TL tutarında ödeme gerçekleşti. İnternetten kartlı ödeme tutarı ise kasım ayında geçen yıla göre yüzde 90 oranında bir artışla 55 milyar TL’yi geçti. 2021 yılında internetten kartlı ödeme tutarının en fazla yapıldığı gün markaların pek çok üründe indirim uyguladığı 26 Kasım Cuma oldu. Bu yıl kasım ayında her 3 TL kartlı ödemenin 1 TL’si internetten gerçekleşti.
23.12.2021 Ekonomi
Kredi kartı ve banka kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 10...
Kredi kartı ve banka kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 10... Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart kullanan herkesi ilgilendiriyor. Bankalararası Kart Merkezi resmen duyurdu. Yüzde 10 arttı. BKM'nin verilerine göre Türkiye’de 82,1 milyon adet kredi kartı, 146,1 milyon adet banka kartı ve 53,2 milyon adet ön ödemeli kart kullanılıyor. Geçen yılın aynı dönemine göre kredi kartı adedinde yüzde 11’lik, banka kartı adedinde yüzde 4’lük, ön ödemeli kart adedinde ise yüzde 33’lük artış oldu. Toplam kart sayısı ise yüzde 10 oranında yükseldi. Yabancı kartlarla yaz döneminde yapılan ödemeler 59 milyar TL’ye ulaştı.
21.10.2021 Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 51...
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 51... Kredi kartı kullanan herkes için geçerli Bankalararası Kart Merkezi resmen açıkladı. Yüzde 51 arttı. BKM'nin verilerine göre ağustos ayında kartlı ödeme tutarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51 artışla 154 milyar TL'ye ulaştı. Toplam kart sayısı yüzde 11 oranında artış göstererek 276,8 milyon adet oldu. Ticari kredi kartı adedi ise ağustos itibarıyla 7,3 milyona ulaştı. Ticari kredi kartları ile yapılan ödemelerin toplam kredi kartı ödemeleri içindeki payı da geçen yıla göre artarak yüzde 30'a ulaştı ve her 3 TL kredi kartı ödemesinin 1 TL'si ticari kredi kartlarıyla gerçekleşti.
28.09.2021 Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 30...
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Değişti, yüzde 30... Kredi kartı kullanan herkes için geçerli. Bankalararası Kart Merkezi açıkladı. Yüzde 30 arttı. BKM verilerine göre, geçen ay ticari kredi kartlarıyla yapılan ödeme tutarı 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 67 artarak 27,9 milyar TL olurken, ticari kredi kartları ile yapılan ödemelerin toplam kredi kartı ödemeleri içindeki payı geçen yıla göre artarak yüzde 30'a ulaştı ve her 3 TL kredi kartı ödemesinin 1 TL'si ticari kredi kartlarıyla gerçekleşti.
15.06.2021 Ekonomi
İş Bankası resmen duyurdu! Ön ödemeli kart ile...
İş Bankası resmen duyurdu! Ön ödemeli kart ile... İş Bankası harekete geçti. Banka tarafından müşterilere duyuruldu. İsteyen herkes yararlanabiliyor. Başvurular internetten yapılıyor. Türkiye İş Bankası ve TEMA Vakfı’nın iş birliği kapsamında geliştirilen Doğasever MaxiPara kartla başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma faaliyetlerine destek olunacağı kaydedildi.
20.05.2021 Ekonomi
Kredi kartı kullananlar dikkat! Arttı, yüzde...
Kredi kartı kullananlar dikkat! Arttı, yüzde... Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor. Yüzde 72 arttı. BKM tarafından yapılan açıklamada son rakamlar duyuruldu. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile nisan ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72 artarak 117 milyar TL oldu.
18.05.2021 Ekonomi
Banka ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! İki katına çıktı...
Banka ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! İki katına çıktı... Banka kartı ve kredi kartı kullanan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Açıklama geldi. Yüzde 100 arttı. Kredi kartı ve banka kartları ile ilgili veriler duyuruldu. Kredi kartı adedinde geçen yıla göre yüzde 10’luk, banka kartı adedinde yüzde 6’lık, ön ödemeli kart adedinde ise yüzde 39’luk artış yaşandı. Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile mart ayında yapılan toplam ödeme tutarı yüzde 48 arttı. Kartlarla yapılan ödemelerde en fazla artış kamu/vergi ödemeleri sektöründe görüldü. İnternetten kartlı ödeme tutarı ise geçen yıla göre yüzde 100 arttı.
23.04.2021 Ekonomi
VakıfBank resmen duyurdu! Kartlarla ilgili flaş açıklama
VakıfBank resmen duyurdu! Kartlarla ilgili flaş açıklama VakıfBank resmen duyurdu. Kartlar ile ilgili yüz binleri ilgilendiren açıklama yapıldı. Şubeye gitmeye gerek yok. Herhangi bir ücret de ödenmiyor. Anında teslim ediliyor ve hemen para yüklemesi yapılıp kullanılabiliyor. ATM'lerde nakit çekim ve POS'larda alışveriş yapılabiliyor. Kart oluşturma, kayıp kart, çalıntı kart, kart iptali, kart yenileme ve bakiye yükleme gibi işlemler ise zamandan bağımsız ve kesintisiz gerçekleştiriliyor. Hızlı ve güvenli şekilde çalışan ön ödemeli kartlara ilişkin VakıfBank'tan önemli açıklama geldi.
22.04.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ön Ödemeli Kart ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ön ödemeli kart haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.