Mülteci

Mülteci

Son dakika mülteci haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mülteci ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mülteci haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mülteci

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mülteci gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.062 mülteci haberi bulunmuştur. Tüm mülteci haberleri aşağıda listelenmiştir.
ABD'yi şok eden facia! San Antonio'da 46 kişinin cesedi bulundu...
ABD'yi şok eden facia! San Antonio'da 46 kişinin cesedi bulundu...Texas eyaletinden gelen haber Amerika Birleşik Devletleri'ni sarstı. San Antonio'da terk edilmiş bir kamyonun kasasından 46 kişinin cansız bedenleri çıktı.
28.06.2022 Dünya
Rus gazeteci, Ukraynalı mülteci çocuklar yararına Nobel Ödülü'nü sattı! Rekor kırdı
Rus gazeteci, Ukraynalı mülteci çocuklar yararına Nobel Ödülü'nü sattı! Rekor kırdıRusya’da Mart ayında yayınını durduran Novoya Gazeta’nın Genel Yayın Yönetmeni Dmitry Muratov’un 2021 yılında aldığı Nobel Barış Ödülü’nün madalyası, dün müzayede 103.5 milyon dolara satıldı. Gelirin UNICEF aracılığıyla mülteci Ukraynalı çocuklar için kullanılacağı belirtildi.
21.06.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Göç sorununun Türkiye'nin omuzlarına yıkılması haksızlıktır
TBMM Başkanı Şentop: Göç sorununun Türkiye'nin omuzlarına yıkılması haksızlıktırKüresel Parlamenter Göç Konferansı'nda konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Düzensiz ve zorunlu göç olgusu bugün ülkelerin veya bölgelerin sorunu olmaktan çıkmış, bütün dünyanın sorunu haline gelmiştir. Göç meselesi Türkiye’nin sorunu olmadığı gibi, bu sorunun maddi ve manevi külfetinin de sadece Türkiye’nin omuzlarına yıkılması büyük bir haksızlıktır. Küresel göç meselesine ve göçmenlerin sorunlarına yönelik çözüm stratejileri için çaba göstermeye devam edeceğiz" dedi.
20.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a göçmen tepkisi: Katledilen mültecilerin durumuna şahit oluyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a göçmen tepkisi: Katledilen mültecilerin durumuna şahit oluyoruzKüresel Parlamenterler Konferansı'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 7 yıldır en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyiz. Bu sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük insan hareketliliğinin yaşandığı şu dönemde kimse sorumluluktan kaçamaz." dedi. Yunanistan'ın göçmen politikasına tepki gösteren Erdoğan, "Hemen her gün Yunan güvenlik güçleri tarafından zulmedilen, soyulan, darp edilen hatta katledilen mültecilerin dramlarına şahit oluyoruz." diye konuştu.
20.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesi
TBMM Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Göç sadece Türkiye'nin meselesi değil tüm dünyanın meselesi. Göçün en temel sebebi; insanların kendi doğdukları topraklardan mahrum olmalarıdır. Neden böyledir? Bunun en aktüel sebebi; onların yaşadıkları ülkelerin, Batılı ülkeler tarafından yaşanmaz hale getirilmesidir" dedi.
16.06.2022Siyaset
Bakan Soylu Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı
Bakan Soylu Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de yaşayan Suriyeli sayısına ilişkin detayları paylaştı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Şu anda Türkiye'de 3 milyon 700 bin Suriyeli var." dedi.
16.06.2022Siyaset
Rus oyuncu Ieva Andrejevaite 'pes' dedirtti! Sınır dışı edildi!
Rus oyuncu Ieva Andrejevaite 'pes' dedirtti! Sınır dışı edildi!Bir milyarderin doğum günü partisine gitmek için Ukraynalı mülteci taklidi yapan Rus aktris, etkinlikte çekilmiş fotoğraflarının internete sızdırılmasının ardından sınır dışı edildi.
14.06.2022Dünya
Kaçak göçmenlerle ilgili yeni tedbirler! Ve yasaklandı! Bugün itibarıyla başlıyor
Kaçak göçmenlerle ilgili yeni tedbirler! Ve yasaklandı! Bugün itibarıyla başlıyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Kurulu Toplantısı'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor. Kaçak göçmenlerle ilgili atılan yeni adımları paylaşan Bakan Soylu, Valiliklere yazı gönderiyoruz. Taksiciler il dışına taşıdıkları yabancı yolcuların 'seyahat belgelerini' kontrol etmek zorunda olacak. Kaçak göçmeni bir ilden başka bir ile taşımaya kimse aracılık etmesin. Onun için böyle bir yükümlülüğü bugün itibarıyla getiriyoruz." dedi.
9.06.2022Gündem
Binali Yıldırım: Dünya küresel gıda krizinin arifesindedir
Binali Yıldırım: Dünya küresel gıda krizinin arifesindedir 25'nci Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Rusya ve Ukrayna bu savaş öncesi dünya gıda ihtiyacının 3'te 1'inden fazlasını sağlıyordu. Pandemide tedarik zinciri bozuldu. Fiyatlarda artış çok fazla oldu. Bir de bu kriz devreye girince bu gıda meselesi birçok meselenin önüne geçti. Bugün dünya, küresel gıda krizinin arifesindedir" dedi.
8.06.2022Siyaset
Afganistan göçmenlerle ilgili flaş açıklama! İçişleri duyurdu
Afganistan göçmenlerle ilgili flaş açıklama! İçişleri duyurduİçişleri Bakanlığı: Ocak ayından itibaren 11 bin 646'sı 66 charter seferiyle, 6 bin 610'u tarifeli olmak üzere toplam 18 bin 256 Afganistan uyruklu kaçak göçmen ülkesine geri gönderildi.
8.06.2022Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu:  Avrupa Birliği'ne tam üyeliği hedeflerimiz arasında görüyoruz
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Avrupa Birliği'ne tam üyeliği hedeflerimiz arasında görüyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, Avrupa Birliği'ne tam üyeliği hedeflerimiz arasında görüyoruz" dedi.
4.06.2022Siyaset
Suriyelilerle ilgili flaş açıklama! İçişleri Bakanlığı duyurdu
Suriyelilerle ilgili flaş açıklama! İçişleri Bakanlığı duyurduİçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıklayarak, “Ülkesine geri dönen Suriyeli sayısı 505 bin 190 olmuştur. Bugün itibarıyla ülkemizde kayıt altına alınan Suriyeli sayısı da 3 milyon 763 bin 652 kişidir.” ifadelerini kullandı.
3.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hedefi duyurdu! Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hedefi duyurdu! Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 7 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "Pakistan ile savunma sanayii alanında son dönemde geliştirilen somut iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz." diyerek ticaretteki yeni hedefi açıkladı. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise Türkiye'nin düşmanı her zaman Pakistan'ın da düşmanıdır" sözlerini kullandı.
1.06.2022Siyaset
İngiltere'den yasa dışı göçmenler açıklaması! Tarih belli oldu! Gönderiyorlar
İngiltere'den yasa dışı göçmenler açıklaması! Tarih belli oldu! Gönderiyorlarİngiltere, ülkeye yasa dışı yollarla giren düzensiz göçmen ve mültecileri 14 Haziran'da Ruanda'ya göndermeye başlayacağını duyurdu.
31.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İsveç ve Finlandiya açıklaması: Gerekli adımları atmamaları halinde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İsveç ve Finlandiya açıklaması: Gerekli adımları atmamaları halinde...Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiliz The Economist dergisi için bir makale kaleme aldı. Erdoğan makalede, Türkiye’nin, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliklerine itirazına ilişkin, "Müttefik olmak istedikleri devletlerin güvenlik kaygıları ve hassasiyetleri konusunda göstereceği tavır Türkiye’nin de bu ülkeleri ne kadar müttefik olarak görmek isteyeceğini belirleyecektir" yorumunda bulundu. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın gerekli adımları atmaması halinde Türkiye'nin duruşunun değişmeyeceğini vurguladı. Erdoğan ayrıca Türkiye'nin NATO üyesi ülkelerden terörle mücadelede destek vermelerini beklediğini dile getirdi.
30.05.2022Siyaset
Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme! ABD'ye flaş NATO mesajı verildi
Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme! ABD'ye flaş NATO mesajı verildiTürkiye ile ABD arasında son dakika görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'la telefonda konuştu. Görüşmede, bölgesel konuların yanı sıra İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik süreci ele alındı. Kalın, NATO’ya üye olmak isteyen ülkelerin ittifakın güvenlik ve terörle mücadele konusundaki değer ve ilkelerini benimsemek durumunda olduğunu ifade etti. İşte son dakika haberin detayları...
30.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.
30.05.2022Siyaset
Yunanistan'da Türkiye paniği! En kötü senaryoyu yazdılar: Doğu Akdeniz ve Oniki Ada...
Yunanistan'da Türkiye paniği! En kötü senaryoyu yazdılar: Doğu Akdeniz ve Oniki Ada...Ege'de, Doğu Akdeniz'de ve Kıbrıs'ta sürekli kriz çıkaran ve Türkiye karşıtı ittifaklar oluşturmaya çalışan Yunanistan'da basın gergin bir yaz yaşanabileceği iddiasını dile getirdi ve 'en kötü senaryoyu açıkladı.
30.05.2022Dünya
Fatih Terim onu 17 yaşındayken keşfetmişti! Mülteci kampından çıktı dün gece final maçında oynadı
Fatih Terim onu 17 yaşındayken keşfetmişti! Mülteci kampından çıktı dün gece final maçında oynadıDün gece Real Madrid ile Liverpool arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finali futbolseverleri büyülerken, özellikle Madrid'de oynayan başarılı kaleci Courtois'in yaptığı kurtarışlar maça damga vurdu. Fatih Terim'in yorumcu olarak katıldığı 90 dakikada 'Mavi Şimşeklerdeki' bir oyuncunun mülteci kampından Real Madrid'e kadar uzanan hayat öyküsü ise görenleri hayrete düşürdü.
Kadirov tehditler yağdırdı! Sadece 6 saniye sürer
Kadirov tehditler yağdırdı! Sadece 6 saniye sürer Savaşın başından beri Rusya’nın ve Putin’in en büyük destekçisi olan Çeçen lider Ramazan Kadirov, Polonya’ya tehdit savurarak "Ukrayna işi bittiğinde size neler yapabileceğimizi gösterebiliriz" dedi.
27.05.2022Dünya
İstanbul’da düzensiz sığınmacılara soluk aldırılmıyor
İstanbul’da düzensiz sığınmacılara soluk aldırılmıyorDoğu Afrika, Orta ve Güney Asya bölgelerinden yasadışı yollarla gelip, Türkiye’ye giriş yapan ve İstanbul’a kadar ulaştığı belirtilen 199 göçmenin yakalandığı açıklandı. Polis tarafından toplanan düzensiz göçmenlerin, sınır dışı edilmek üzere kentin belli bölgelerinde bulunan göçmen gözaltı kamplarına alındığı öğrenildi.
23.05.2022Yaşam
Evine kabul ettiği mülteci 10 yıllık evliliğini bitirdi! Şok eden ilişki
Evine kabul ettiği mülteci 10 yıllık evliliğini bitirdi! Şok eden ilişkiRusya-Ukrayna savaşından kaçan Ukraynalı mülteci kadın İngiltere'de bir ailenin evine sığındı. Ukraynalı kadını evlerine alan çift başlarına geleceklerden habersizdi. 10 günde hayatları tepetaklak olan İngiliz çiftin başına gelenler ülkeyi ayağa kaldırdı.
22.05.2022Yaşam
Savaştan kaçan Ukraynalı kadın bebeği ile birlikte Türkiye'ye sığındı! Rusya'daki kayınpederinin sözleri şoke etti...
Savaştan kaçan Ukraynalı kadın bebeği ile birlikte Türkiye'ye sığındı! Rusya'daki kayınpederinin sözleri şoke etti...Rus ordusunun Ukrayna'yı işgal etmesinden sonra Türkiye'ye gelen Ukraynalılardan biri de Viktoriia Lulka. Genç kadın savaşın başladığı gece patlamayla yataktan fırladıkları anı ve Rusya'da yaşayan kayınpederinin o dakikalardaki sözlerini unutamadığını söylüyor. Eşini Ukrayna'da bırakarak yola çıkmak zorunda kalan Lulka, Timur adlı 5 aylık bebeğiyle İstanbul'a gelirken yolda yaşadıkları dehşeti de anlattı.
18.05.2022Dünya
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Günü geldiğinde gidecekler
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Günü geldiğinde gideceklerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararıyla ilgili, "Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir. Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma." dedi. Son zamanlarda göç meselesiyle ilgili provokasyonların olduğunu vurgulayan Ömer Çelik, Türkiye'nin göç yönetimiyle mücadele ettiğini ve zamanı geldiğinde sığınmacıların ülkelerine döneceğini açıkladı. Ayrıca Çelik, sığınmacılarla ilgili asayiş sorunlarına vatandaşların kendilerinin müdahalede bulunmaması istedi.
12.05.2022Siyaset
Türkiye'deki yabancı sayısını duyurdu! İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan flaş göçmen açıklaması
Türkiye'deki yabancı sayısını duyurdu! İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan flaş göçmen açıklamasıİçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu. Çataklı görseller ile desteklediği açıklamalarında, "2017'den sonra Suriyeliler resmen gelmemeye başlamış. Fırat Kalkanı Operasyonu ile beraber güvenli bölge oluşturduk. Zeytin Dalı ve Barış Pınarı ile beraber orada durdular. Askerimizi gönderdik ve operasyonları yaptık. 10 milyon göçmen gelmesi ihtimalini bu sayede 3 milyonda tuttuk." dedi.
11.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mülteci ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mülteci haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.