Mevsimlik İşçi

Mevsimlik İşçi

Son dakika mevsimlik işçi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mevsimlik işçi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mevsimlik işçi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mevsimlik İşçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mevsimlik işçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 331 mevsimlik işçi haberi bulunmuştur. Tüm mevsimlik işçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Mevsimlik işçilikte yeni dönem başlıyor! Düğmeye basıldı
Mevsimlik işçilikte yeni dönem başlıyor! Düğmeye basıldıMevsimlik işçilerle ilgili flaş karar verildi. Tarlada, bahçede, bağda çalışacak işçi bulmak giderek zorlaşıyor; bu konuda yakın zamanda üretici bölgelerde profesyonel hizmet ofislerinin hayata geçirilmesi bekleniyor.
13.08.2022Ekonomi
Kırıkkale’de aynı aileden 6’sı çocuk 14 kişi içtikleri sudan zehirlendi
Kırıkkale’de aynı aileden 6’sı çocuk 14 kişi içtikleri sudan zehirlendiKırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde, içtikleri sudan zehirlenen aynı aileden 6’sı çocuk 14 kişi tedavi altına alındı.
25.07.2022Yaşam
Yıllık izin, ihbar ve kıdem tazminatı ile ilgili flaş detay! O sektörleri de kapsıyor
Yıllık izin, ihbar ve kıdem tazminatı ile ilgili flaş detay! O sektörleri de kapsıyorYüz binlerce çalışanı doğrudan ilgilendiriyor. Yıllık izin hakkı doğuyor. Birçok kişi bu haktan haberdar olmadığı için işverenden talepte bulunmuyor. Ayrıca kıdem ve ihbar tazminatı da ödeniyor. Detaylar belli oldu. Çok sayıda çalışan yararlanacak. Yıllık izin, kıdem ve ihbar tazminatı çalışanlaın en az bir yıl aynı iş yerinde çalışarak kazandığı haklar. Mevsimlik olarak çalışanlar bu haklardan yararlanamıyor. Ancak bazı durumlarda mevsimlik olarak çalışanlar için de yıllık izin, kıdem ve ihbar tazminatı hakkı doğuyor.
15 yaşındaki kızdan 2 gündür haber yok! Ailesinin çaresiz bekleyişi
15 yaşındaki kızdan 2 gündür haber yok! Ailesinin çaresiz bekleyişiBursa’nın Karacabey ilçesinde 2 gündür kendisinden haber alınamayan 15 yaşındaki Kezban Sakçak'ın bulunması için ekipler arama kurtarma çalışması başlattı.
31.05.2022Yaşam
LGS’ye girecek binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı, bu detaylara dikkat...
LGS’ye girecek binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı, bu detaylara dikkat...Binlerce öğrenciyi ilgilendiren uyarı! Geri sayım başladı, geleceğini güzel bir eğitimle şekillendirmek isteyen gençler için çok az bir zaman kaldı. Uzmanlardan uyarılar art arda geldi, MEB’in yayınladığı örnek sorulara dikkat çekildi. Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sayılı günler kaldı. Harıl harıl ders çalışan öğrenciler heyecanla 5 Haziran’ı bekliyor. Öğrencilerin derslerine düzenli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması kadar bu emekleri sınava doğru bir şekilde yansıtması da önem taşıyor. Son haftada, sene başından bu yana yapılan çalışmaların değerlendirmesinin yapılması gerektiğini ifade eden uzmanlar, “Hangi ders veya konularda iyisin, nerelerde eksiklerin var? Hangi soru türlerinde zorlanıyorsun? Son hafta en çok neye ihtiyacın var?” gibi sorularla durum değerlendirmesi yapılabileceğini söyledi. İşte LGS öncesi en çok merak edilen sorular ve rahat bir sınav için yapılması gerekenler...
26.05.2022Eğitim
İşsizlik maaşı ile ilgili son dakika açıklaması! Ve başladı, çalışanların ücretlerinden...
İşsizlik maaşı ile ilgili son dakika açıklaması! Ve başladı, çalışanların ücretlerinden...İşsizlik maaşı, fazla mesai, yıllık izin hakkı, kıdem ve ihbar tazminatı ile ilgili açıklama geldi. Bildirim detayı önem taşıyor. İşçi ve işveren milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Nisan ayı ile birlikte turizm ve tarım sektörlerinde hareketlenme başladı. Bu dönemlerde yoğun bir şekilde sezonluk işçi çalıştırılıyor. İşçilerin sözleşme bitiminde işsizlik maaşı ve kıdem tazminatı hakkı olup olmadığı merak ediliyor. İşverenin sezon sonunda gelecek yıl işçiye kendisi ile çalışılmayacağını bildirirse tazminat yükümlülüğü bulunmuyor. Bildirim yapılıp yapılmaması önemli bir detay. Çünkü herhangi bir bildirimde bulunulmaz ve işçi işe başlatılmazsa işveren iş akdini feshetmiş sayılıyor. Öte yandan işsizlik sigortası fonuna mevsimlik işçilerin ücretlerinden de prim kesiliyor. Peki sezonluk işçiler işsizlik maaşı alabilir mi? Kıdem tazminatı hakları var mı?
Dernek aracılığıyla PKK'ya yardıma 16 gözaltı
Dernek aracılığıyla PKK'ya yardıma 16 gözaltıDüzce'de mevsimlik işçilerden tehdit ve şiddet yoluyla para topladıkları ve bunları 'dernek' aracılığıyla terör örgütü PKK/KCK'ya gönderdikleri tespit edilen 16 şüpheli, polisin operasyonu ile gözaltına alındı.
4.04.2022Gündem
İŞKUR ÇAYKUR işçi alımı başvurusu nasıl yapılır (başvuru ekranı)? ÇAYKUR işçi alımı şartları nelerdir, Çaykur işçi alımı 2022 başvuruları başladı mı?
İŞKUR ÇAYKUR işçi alımı başvurusu nasıl yapılır (başvuru ekranı)? ÇAYKUR işçi alımı şartları nelerdir, Çaykur işçi alımı 2022 başvuruları başladı mı?ÇAYKUR işçi alımı başvurusu 2022 süreci ile ilgili aramalar arttı. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarına noter kurası ile 350 geçici beden işçisi (tahmil tahliye), Rize Cumhuriyet Çay Fabrikası'na 19 engelli geçici işçi, Artvin Arhavi Çay Fabrikası'na 11 engelli geçici işçi; 100. Yıl Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü'ne 250 lise ve dengi okul mezunu teknik kariyerli geçici işçi alımı yapacak. Toplam 630 mevsimlik işçi için başvurular 28 Şubat - 4 Mart 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak. Peki, ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR ÇAYKUR işçi alımı başvurusu 2022 nasıl yapılır? İşte Çaykur işçi alımı başvuru ekranı…
ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuruları ne zaman? ÇAYKUR İŞKUR mevsimlik işçi alımı şartları nelerdir?
ÇAYKUR 630 işçi alımı başvuruları ne zaman? ÇAYKUR İŞKUR mevsimlik işçi alımı şartları nelerdir? ÇAYKUR işçi alımı 2022 başvuru süreci sorgulanmaya başlandı. ÇAYKUR işçi alımı başvurusu ne zaman başlayacak, başvuru şartları neleri? Sorularına yanıt aranıyor. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde işçi alımı yapacak. Toplam 630 mevsimlik işçi için başvurular 28 Şubat - 4 Mart 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.
Karısıyla ilişkisi olduğunu düşündüğü patronuna ait araca EYP yerleştiren koca tutuklandı
Karısıyla ilişkisi olduğunu düşündüğü patronuna ait araca EYP yerleştiren koca tutuklandıDenizli’de internetten öğrenerek yaptığı el yapımı bombayı karsının ilişki yaşadığı patronunun arabasına yerleştiren koca, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
7.01.2022Yaşam
Karısının patronuyla ilişkisi olduğundan şüphelendi! Bomba yapıp arabaya koydu
Karısının patronuyla ilişkisi olduğundan şüphelendi! Bomba yapıp arabaya koyduDenizli'nin Pamukkale ilçesinde, Hasan D. (42) boşanma davasının sürdüğü eşinin, ilişkisi olduğunu düşündüğü patronu apart işletmecisinin otomobiline uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı yerleştirdiği suçlamasıyla gözaltına alındı. Hasan D.'nin internetten yapımını öğrendiğini söylediği bombayı, eşi ile patronu aynı andan otomobile bindiğinde patlatmayı planladığını anlattığı öğrenildi.
6.01.2022Yaşam
Akşener: Dolar arttıkça milletin alım gücü düşüyor
Akşener: Dolar arttıkça milletin alım gücü düşüyorİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Dolar arttıkça milletin alım gücü düşüyor" dedi.
20.10.2021Siyaset
İlaçlı bidondan su içen 7'si çocuk 13 mevsimlik işçi zehirlendi!
İlaçlı bidondan su içen 7'si çocuk 13 mevsimlik işçi zehirlendi!Eskişehir’de, çadırda kalarak, tarlada çalışan Şanlıurfalı mevsimlik işçilerden 7’si çocuk 13 kişi, zirai ilaç kalıntıları olan bidondan içtikleri sudan zehirlenip, hastaneye kaldırıldı.
10.07.2021Gündem
OGM personel alımı 2021! OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM personel alımı şartları 2021!
OGM personel alımı 2021! OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM personel alımı şartları 2021!Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'ne (OGM) işçi alınacak. Yayımlanan ilana göre, Orman Genel Müdürlüğü 3'ü daimi , 2 bin 80'si ise geçici mevsimlik işçi olmak üzere 2 bin 83 işçi alınacak. Peki, OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? OGM personel alımı şartları ne? İşte OGM mevsimlik işçi alımı 2021 başvuru şartları...
LGS sınav takvimi! LGS ne zaman? LGS başvurusu nasıl yapılır? İşte MEB LGS kılavuzu ve liselerin kontenjanları
LGS sınav takvimi! LGS ne zaman? LGS başvurusu nasıl yapılır? İşte MEB LGS kılavuzu ve liselerin kontenjanlarıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuru kılavuzunu yayımladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav (LGS) başvuru ve uygulama kılavuzu erişime açıldı. Adaylar, LGS sınav takvimi, LGS başvuru ve MEB LGS kılavuzu ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, 2021 LGS başvurusu nasıl yapılır? 2021 LGS ne zaman? İşte LGS sınav takvimi, liselerin kontenjanları ve MEB LGS kılavuzu...
5.04.2021Eğitim
Çaykur mevsimlik işçi alımı 2021 başvuruları başladı! İşte  Çaykur başvurusu ve İŞKUR başvuru ekranı!
Çaykur mevsimlik işçi alımı 2021 başvuruları başladı! İşte Çaykur başvurusu ve İŞKUR başvuru ekranı!Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarına 200 geçici çay eksperi ve 300 geçici beden işçisi alınacak. ÇAYKUR işçi alımı başvuruları başladı. Peki, Çaykur mevsimlik işçi alımı 2021 başvuruları nasıl yapılır? Çaykur mevsimlik işçi alımı 2021 başvuru şartları ne? İşte İŞKUR Çaykur işçi alımı başvuru ekranı ve ilanın detayları...
ÇAYKUR işçi alımı yapacak! ÇAYKUR işçi alımı ne zaman başlayacak 2021? ÇAYKUR 500 işçi alımı 2021 başvuru hakkındaki detaylar…
ÇAYKUR işçi alımı yapacak! ÇAYKUR işçi alımı ne zaman başlayacak 2021? ÇAYKUR 500 işçi alımı 2021 başvuru hakkındaki detaylar…ÇAYKUR 500 işçi alımı yapacak. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) bünyesine işçi alımı için açıklama geldi. 500 işçi alımı için başvuru tarihleri ve detayları merak ediliyor. ÇAYKUR işçi alımı şartları ve başvuru koşulları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Peki, ÇAYKUR işçi alımı 2021 başvurusu ne zaman? ÇAYKUR iş başvurusu 2021 detayları…
İBB'deki işçi alımı formülü tartışma yarattı! '35 CHP'den, 15 İYİ’den...'
İBB'deki işçi alımı formülü tartışma yarattı! '35 CHP'den, 15 İYİ’den...'CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP İBB grubunda mevsimlik işçi alımlarında verdiği bu örnekle sosyal medyanın başlıca tartışma konusu oldu. Nas, toplantıya katılanlara 100 işçi için alım oranlarını anlattıktan sonra, “Çoğu arkadaşımız, ilçe başkanlarımız her şeyi biliyor ama sizler bilmiyorsunuz” dedi.
30.01.2021Siyaset
ÇAYKUR kura sonuçları! ÇAYKUR Arhavi, Cumhuriyet, Çamlı ve Tirebolu kura sonuçları!
ÇAYKUR kura sonuçları! ÇAYKUR Arhavi, Cumhuriyet, Çamlı ve Tirebolu kura sonuçları!ÇAY İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (ÇAYKUR) işe alacağı 39 eski hükümlü ve 61 engelli mevsimlik işçi için kura çekimi gerçekleşti. Noter huzurunda yapılan kura çekimine pandemi dolayısıyla seyirci alınmadı. İşte ÇAYKUR Arhavi, Cumhuriyet, Çamlı ve Tirebolu kura sonuçları ve listesi...
Aksaray'da otomobil şarampole devrildi: 1 ölü 4 yaralı
Aksaray'da otomobil şarampole devrildi: 1 ölü 4 yaralıAksaray'da otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 1 bebek öldü, 4 kişi yaralandı.
2.12.2020Yaşam
ÇAYKUR 600 mevsimlik işçi alacak! ÇAYKUR personel alımı 2020 şartları ve kura sürecinin detayları...
ÇAYKUR 600 mevsimlik işçi alacak! ÇAYKUR personel alımı 2020 şartları ve kura sürecinin detayları...AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesini sağlamak amacıyla ÇAYKUR'a, 2021 yılı yaş çay sezonu başlayana kadar 600 mevsimlik işçi almayı planladıklarını söyledi. ÇAYKUR 600 mevsimlik işçi alımı şartları nelerdir? İşte Çaykur personel alımı detayları...
"Türkiye'de 2019 yılında çalışan çocuk  sayısı 720 bin"
"Türkiye'de 2019 yılında çalışan çocuk sayısı 720 bin"Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, TÜİK'in 2019 verilerine göre Türkiye'de 5-17 yaş grubundaki çalışan çocuk sayısının 720 bin olduğunu belirtti.
Emekli olmak isteyen milyonlara kötü haber! Meclis'e sunuldu...
Emekli olmak isteyen milyonlara kötü haber! Meclis'e sunuldu...Milyonlar bekliyordu ve Meclis'e sunuldu. Emekli olma hayali kuranların prim gününü doldurmaları zorlaşıyor. Bir işyerinde ayda on günden az çalıştırılan 25 yaş altı gençler için sadece yüzde 2 oranında iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile yüzde 12.5 oranında genel sağlık sigortası (GSS) primi ödenecek. İşveren, bu kişiler için yüzde 20 oranında malullük, yaşlılık, ölüm sigortası primi ödemeyecek. Başka bir ifadeyle, gençlerin bir işyerinde ayda 10 günden az çalıştıkları süreler, emekliliklerine sayılmayacak.TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen istihdam paketinde yer alan esnek çalışma düzenlemeleriyle çalışanların bu kez emeklilik için gerekli prim gününü dolduramadıkları için emekli olmakta zorlanacakları endişesi dile getiriliyor. EYT’lilere, emeklilikte güne takılanların (EGT) ekleneceği yorumları yapılıyor.
26.10.2020Emekli
Yüz yüze eğitim nasıl olacak? 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimle ilgili tüm bilgiler...
Yüz yüze eğitim nasıl olacak? 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimle ilgili tüm bilgiler...Pazartesi günü anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim başlıyor. Ancak halen merak edilen sorular mevcut. Çocukların hangi günler okula gideceği, kaç saat ders yapılacağı, sınıfların nasıl olacağı ve virüsten nasıl korunacakları veliler açısından kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. İşte 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimle ilgili tüm bilgiler...
19.09.2020Eğitim
İstanbul'da mesai saatleri ne zaman değişecek? İstanbul Valisi açıkladı: İstanbul'da mesai saatleri 2020 nasıl olacak?
İstanbul'da mesai saatleri ne zaman değişecek? İstanbul Valisi açıkladı: İstanbul'da mesai saatleri 2020 nasıl olacak?İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) temsilcileri ile kademeli mesai düzenlemesi için çalışma toplantısında buluştu. Toplantının ardından açıklama yapan Yerlikaya 'Yarın akşam İBB simülasyon yapacak. Niyetimiz en geç cuma günü bunu şehrimizle paylaşmak. Cuma günü artık şehrimizde kamu-özel 5 milyon 200 bin üzerindeki tüm hemşehrilerimizle ilgili sağlıklı önemli ama altını tekrar çiziyorum ortak akılla vardığımız kararı paylaşacağız. Hemen ertesi gün değil, en azından pandemi kurulunun önereceği bir takvim içerisinde yürürlüğe girdirmek' dedi.
15.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mevsimlik İşçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mevsimlik işçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.