Limak

Limak

Son dakika limak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan limak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını limak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Limak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan limak gelişmeleri de dahil olmak üzere 593 limak haberi bulunmuştur. Tüm limak haberleri aşağıda listelenmiştir.
1915 Çanakkale Köprüsü’ne Avrupa Çelik Köprü Ödülü
1915 Çanakkale Köprüsü’ne Avrupa Çelik Köprü Ödülü1915 Çanakkale Köprüsü, Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından köprülerde çelik kullanımını teşvik etmek amacıyla her iki yılda bir verilen Avrupa Çelik Köprü Ödülü’nü kazandı.
8.08.2022Ekonomi
En zengin Türk kim? En zengin 10 Türk belli oldu! İşte Forbes’e göre dünyanın en zengin Türkleri listesi!
En zengin Türk kim? En zengin 10 Türk belli oldu! İşte Forbes’e göre dünyanın en zengin Türkleri listesi!En zengin 10 Türk belli oldu. ABD merkezli Forbes dergisi, 2022 yılı dünyanın en zenginleri listesini yayımladı. Dünyada zirvede 219 milyar dolarlık servetiyle Tesla'nın kurucusu Elon Musk yer alırken, Forbes dergisine göre, Türkiye’de dolar milyarderi sayısı ise 27’den 24’e geriledi. En zengin Türk listesinin başında ise Murat Ülker var. Peki, En zengin 10 Türk kim, dünyanın en zengin Türkleri kimler oldu? İşte en zengin 10 Türk…
8.04.2022Dünya
İGA nedir, açılımı? İstanbul Havalimanı'nın yapını üstlenen İGA hakkında merak edilenler…
İGA nedir, açılımı? İstanbul Havalimanı'nın yapını üstlenen İGA hakkında merak edilenler…İGA açılımı, bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısıyla yeniden gündeme geldi. İstanbul Havalimanı açılışıyla çok konuşan İGA hakkında yapılan aramalar arttı. Peki; İGA nedir? İGA açılımı nedir? İşte İGA ile ilgili tüm merak edilenler...
28.03.2022Gündem
"TBMM’ye sunulacak teklif 20 gün içinde yasalaşacak"
"TBMM’ye sunulacak teklif 20 gün içinde yasalaşacak"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Spor yasasıyla ilgili "TBMM’ye sunulacak teklif 20 gün içinde yasalaşacak" ifadelerini kullandı.
23.03.2022Süper Lig
MEB harekete geçti 81 ilde başlıyor! Bakan resmen duyurdu...
MEB harekete geçti 81 ilde başlıyor! Bakan resmen duyurdu...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika olarak duyurdu! 81 ilde başlıyor, Bakan resmen açıkladı. Tamamen değişiyor. Bu ilk kez oldu, yüzde 59 kadar yükseldi. Yeni bir adım daha atılıyor, sayı daha fazla artırılacak. Öte yandan MEB atama müjdesini de verdi. Başvuru kılavuzu yayınlandı, alınacak personel sayısı belli oldu. İstanbul, İzmir, Ankara ve birçok ilde alımlar başladı, son tarih açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Özer son açıklamasında kızların okullaşma oranının ilk defa erkekleri geçtiğini, eğitim camiasındaki öğretmenlerin yüzde 59’unu kadınların oluşturduğunu belirterek, “81 ilimizde il müdür yardımcılarımızdan birinin kadın olmasını sağlayacağız. Okul müdürleri ve şube müdürlerinde de kadınlarımızın yönetimdeki temsiliyetlerini artıracağız” dedi. İşte son dakika MEB haberinin detayları ve personel alımı hakkında bilgiler...
22.03.2022Eğitim
Yüz yüze eğitim ile ilgili flaş açıklama! Bakan Özer duyurdu
Yüz yüze eğitim ile ilgili flaş açıklama! Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Bakan Özer, yüz yüze eğitime kararlı bir şekilde devam ettiklerini, artık okul bahçesinde maske kullanılmadığını ve sınıflarda 1-2 vaka olduğunda eğitime ara verilmediğini belirterek, "Eğitim sistemimizde bulunan 855 bin dersliğin hiçbirisi yüz yüze eğitime ara vermeden eğitim-öğretime devam ediyor. Başarılı bir şekilde bu süreci, bu noktaya getirdik. İnşallah bundan sonra da hiçbir sıkıntı olmadan bu dönemi bitireceğiz " dedi.
21.03.2022Eğitim
1915 Çanakkale Köprüsü iki kıtayı altıncı kez birleştirdi! Bakan Karaismailoğlu duyurdu
1915 Çanakkale Köprüsü iki kıtayı altıncı kez birleştirdi! Bakan Karaismailoğlu duyurduDünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü unvanına sahip olan 1915 Çanakkale Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Asya ile Avrupa yakalarını birbirine bağlayan boğaz köprüsünde karşıdan karşıya geçiş süresi 6 dakikaya indi.
18.03.2022Ekonomi
Tarihi gün! Çanakkale 1915 açılıyor
Tarihi gün! Çanakkale 1915 açılıyorDünyanın iki ayak arası en uzun mesafeye ve en uzun kule yüksekliğine sahip köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü bugün saat 16.00 itibarıyla açılıyor. Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde hizmete başlayacak köprünün açılışını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yapacak. 3.1 milyar Euro’ya mal olan köprünün geçiş ücreti de bugün belli olacak.
18.03.2022Gündem
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Fiyatlar düşüyor, sınır belli oldu! Kademeli tarifede...
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Fiyatlar düşüyor, sınır belli oldu! Kademeli tarifede...Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Fiyatlar düşüyor. Kademeli tarifeyle faturalarda fiyatlar değişti. Ev içinde tasarruf faturanıza ciddi oranda etki yapıyor. Açıklanan yeni tarifelerle birlikte mesken abone grubundaki müşteriler için kademeli tarife uygulamasına geçildi. Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere devreye alınan kademeli tarifede, tarife uygulama dönemi ve günlük tüketim sınırı aboneler için dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.01.2022Ekonomi
Destek veriliyor, kadın girişimcilere müjde! 200 bin lira...
Destek veriliyor, kadın girişimcilere müjde! 200 bin lira...Destek veriliyor, girişimci kadınlar için büyük fırsat! Dev banka resmen duyurdu, 200 bin liraya kadar çıkıyor, tarih verildi. Halkbank, Türkiye’de kadın girişimci ekosistemini büyütme hedefiyle Üreten Kadınlar Yarışması’nı başlatıyor. Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından oluşan bir jürinin belirleyeceği başarılı girişimciler, başta nakdi yardımlar olmak üzere girişimlerini büyütecek desteklerle ödüllendirilecek. Ödül töreni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek.
6.01.2022Ekonomi
Elektrik faturasıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 15 daha az ödeyeceksiniz
Elektrik faturasıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 15 daha az ödeyeceksinizElektrik faturasıyla ilgili son dakika detayı. Elektrik faturası ücretini düşürmenin yolları var. Bunların başında; klasik eski tip ampulleri LED’e dönüştürmek, elektrikli ev aletlerinde enerji verimliliği yüksek olanları tercih etmek, cihazları stand-by’da yani fişe takılı bırakmamak, buzdolabının kapağını uzun süre açık bırakmamak gibi yöntemler geliyor. Elektrikte faturayı düşürmenin yollarından biri de üç zamanlı (çok zamanlı da deniyor) tarife. Bu yolla elektriği en ucuz zaman diliminde kullanarak yüzde 13-15 civarında tasarruf sağlamak mümkün. İşte elektrik faturasından tasarruf etmek için yöntemler...
26.11.2021Ekonomi
Dünyada üçüncü! Ve tamamlandı, kasım sonu itibariyle...
Dünyada üçüncü! Ve tamamlandı, kasım sonu itibariyle...Artvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı. Yer altına inşa edilen santralde elektro mekanik işlemleri süren baraj, gelecek ay su tutmaya başlayacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Kasım sonu itibarıyla su tutacak baraj, 4 ay sonra da enerji üretmeye başlayacak” dedi.
7.10.2021Gündem
Zam kararı! Sınırlama getirildi, artık...
Zam kararı! Sınırlama getirildi, artık...Fiyatlar tavan yaptı. 6 ayda yüzde 175 arttı. Bakanlık harekete geçti. Sınırlama getirildi. İnşaat sektörünü kilitleyen yüksek fiyat artışına el koyan Ticaret Bakanlığı, klinker ihracatına da kısıtlama getirdi.
5.09.2021Ekonomi
Türkiye rekor kırdı! İlk 10 ülke arasına girdi! 31 bin 436 megavat...
Türkiye rekor kırdı! İlk 10 ülke arasına girdi! 31 bin 436 megavat...Son dakika haberi... Türkiye’nin ekonomisiyle ilgili sevindiren haberler art arda geliyor. TÜİK’in ikinci çeyrekteki büyümeyi yüzde 21.7 olarak duyurmasının ardından, hidroelektrik üretiminde de flaş bir gelişme yaşandı. Türkiye, geçen yıl devreye alınan 2 bin 500 megavatlık hidroelektrik kapasitesiyle dünyada bu alanda en yüksek kapasiteye sahip ilk 10 ülke arasına girdi. Ülkenin hidroelektrik kurulu gücü, temmuz sonu itibarıyla rekor seviyeye ulaştı.
1.09.2021Ekonomi
Yeniköy Termik Santrali yangın son durum! Milas Yeniköy Termik Santrali kimin, ne zaman yapıldı? Yangın Termik Santraline ulaştı mı?
Yeniköy Termik Santrali yangın son durum! Milas Yeniköy Termik Santrali kimin, ne zaman yapıldı? Yangın Termik Santraline ulaştı mı?Muğla'nın Milas ilçesindeki Kemerköy Termik Santrali'nin sahasının alevlere teslim olmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'tan bu sefer Yeniköy Termik Santrali için uyarı yaptı. Tokat, "Yangın, yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum'a elektrik verilemeyebilir. Yangın, kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali'ne doğru ilerliyor" dedi. Peki, yangın termik santrale ulaştı mı? Milas Yeniköy Termik Santrali kimin, ne zaman yapıldı? Yeniköy Termik Santrali yangınında son durum…
6.08.2021Gündem
Kemerköy termik santrali kimin, santraldeki yangın söndü mü? Milas Kemerköy termik santrali ne zaman yapıldı?
Kemerköy termik santrali kimin, santraldeki yangın söndü mü? Milas Kemerköy termik santrali ne zaman yapıldı?Kemerköy termik santrali söndü mü? Milas'ta günlerdir devam eden yangın dün akşam saatlerinde Kemerköy Termik Santrali'ni sarmış ve 11 saat süren yangın ancak sabah saatlerinde söndürülmüştü. Termik Santral ve çevresindeki son durum gün ağarınca ortaya çıktı. Paylaşılan videolarda bölgenin yeşilden siyaha döndüğü, söndürme çalışmalarına katılan TOMA'lardan birinin yanarak küle döndüğü hasarın büyüklüğü belli oldu. Peki, Kemerköy termik santrali kimin, Kemerköy termik santrali ne zaman yapıldı?
5.08.2021Gündem
‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular devam ediyor
‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular devam ediyorTürkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular yoğun ilgiden dolayı uzatıldı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunu üstlendiği yarışmada amaç, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemek, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmak ve Türkiye’de heykel sanatının gelişmesini sağlamak. Heykel sanatına yeni değerler kazandırmak hedefindeyiz.
22.06.2021Kültür Sanat
MESA sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyor
MESA sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyorSanata ve sanatçıya her zaman destek olan MESA, sosyal sorumluluk vizyonu doğrultusunda en önemli evrensel değerlerden kültür ve sanata öncelik veriyor. MESA Holding, 52 yıldır kalite ve güven ile anılan çizgisini 49 yıldır sanatın ve kültürün adresi olan Milliyet Sanat ile heykel sanatına destek vermek için birleştiriyor. MESA Holding, bu yaklaşım ile Milliyet Sanat’ın ikincisini gerçekleştirdiği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına sponsor olarak destek veriyor.
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başladı
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başladıTürkiye’nin 49 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı.
Ziraat GYO halka arz eşit mi, oransal mı? Ziraat GYO halka arz bugün işlem görecek! Ziraat GYO halka hisse fiyatı ve borsa kodu
Ziraat GYO halka arz eşit mi, oransal mı? Ziraat GYO halka arz bugün işlem görecek! Ziraat GYO halka hisse fiyatı ve borsa koduZiraat GYO halka ne zaman işlem görecek sorusu yanıt buldu. Ziraat GYO halka arz işlemleri bugün başlıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin halka arzını onayladıktan sonra, Ziraat GYO halka arz işlemlerine dair detaylar araştırılmaya başlandı. Ziraat GYO halka arz hisse fiyatı ve borsa kodu nedir? Ziraat GYO halka arz eşit mi oransal mı?
28.04.2021Gündem
Elektrik açıklaması! Yüzde 30 artış...
Elektrik açıklaması! Yüzde 30 artış...Tüm elektrik abonelerini ilgilendiriyor. Açıklama geldi. Yüzde 30 arttı. Yaşanan artışın nedenleri açıklandı. Koronavirüse karşı yeni önlemler kapsamında şirketlerin evden çalışma sistemine geçmesi ve Ramazan ayının da başlamasıyla birlikte vatandaşın uyku alışkanlıkları değişti. Konutlarda, sahura kadar hareketlilik sürüyor. Buna bağlı olarak elektrik tüketimi de hızla arttı. Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, bu durumun Güney Marmara Bölgesi’nde günlük tüketimi, Ramazan etkisinde olmayan güne göre 02.00– 06.00 saatleri arasında konutlarda yüzde 30’a kadar yükselttiğini söyledi. Türkiye genelinde 6-7 Nisan’da 02.00 – 06.00 saatleri arasında saatlik tüketim 30 milyon kilovatsaat olarak ölçüldü. 13-14-15 Nisan’da sahur saatleri olan 02.00 ve 06.00 arasında (her bir saat için) 33 ile 34 milyon kilovatsaate çıktı. Yüzde 10’u aşkın tüketim artışı söz konusu.
18.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütçe uygulama sonuçlarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılının aralık ayı ile ocak-aralık dönemi merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını Dolmabahçe Ofisi'nde açıkladı.
15.01.2021Ekonomi
Nihat Özdemir kimdir? Kaç yaşında? Koronavirüse yakalan Özdemir’in sağlık durumu…
Nihat Özdemir kimdir? Kaç yaşında? Koronavirüse yakalan Özdemir’in sağlık durumu…TFF, Başkan Nihat Özdemir'in koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Nihat Özdemir kimdir? Nereli?
2.12.2020Gündem
ABD'den flaş Türkiye açıklaması: Kararlıyız
ABD'den flaş Türkiye açıklaması: KararlıyızABD İhracat-İthalat Bankası (EXIM Bank) Yönetim Kurulu Üyesi Spencer Bachus, ABD'nin Türkiye ile ticari ilişkilerini geliştirmeye kararlı olduğunu ifade etti.
23.09.2020Dünya
Golf tutkunları, Limak Kemer Golf Cup’ta buluştu
Golf tutkunları, Limak Kemer Golf Cup’ta buluştuBu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen Limak Kemer Golf Cup’ta ödüller sahiplerini buldu.
10.11.2021Diğer Sporlar

Benzer Haber Etiketleri

Limak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki limak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.