Kur Korumalı

Kur Korumalı

Son dakika kur korumalı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kur korumalı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kur korumalı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kur Korumalı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kur korumalı gelişmeleri de dahil olmak üzere 177 kur korumalı haberi bulunmuştur. Tüm kur korumalı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!Merkez Bankası kur korumalı mevduat hesabına (KKM) ilgiyi artırmak için yeni bir adım attı.
18.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2023Ekonomi
Kur Korumalı Mevduatlar 100 milyar doları aştı
Kur Korumalı Mevduatlar 100 milyar doları aştıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) haftalık verilerine göre kur korumalı mevduatlar (KKM) 21 Nisan haftasında 89.2 milyar TL artışla 1.98 trilyon TL ile yeni rekor seviyesine yükseldi.
28.04.2023Ekonomi
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktırTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ''Önümüzdeki dönemde, liralaşma stratejisi kapsamında uyguladığımız politika bileşimi sağlıklı kredi büyümesi kanalıyla finansal istikrarı ve finansman maliyeti kanalıyla potansiyel üretimi desteklemeye devam edecek ve arz-talep dengesine olumlu katkı verecektir. Bu doğrultuda fiyatlama davranışlarında ve enflasyon beklentilerinde iyileşme ile enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır" dedi.
28.03.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!Merkez Bankası PPK toplantı özetinde deprem felaketi sonrasında iktisadi faaliyete ilişkin göstergeler üzerinde belirsizlik oluştuğu, depremin doğrudan etkilerinin yanında, yeniden inşa faaliyetleri ve uygulanan destekleyici politikalar kanalıyla dolaylı etkilerinin zaman içinde değişen çeşitli sektörel ve bölgesel yansımaları olacağı belirtildi.
2.03.2023Gündem
Borsa neden düştü 31 Ocak 2023? Borsa İstanbul neden düşüyor?
Borsa neden düştü 31 Ocak 2023? Borsa İstanbul neden düşüyor?KKM'de faiz üst sınırının kaldırılması yatırımcıların tedirgin olmasına neden oldu bu da borsayı etkiledi. Hisse senetleri tasarrufların korunmasında enflasyonun rolü sürerken borsa İstanbul’da gün içinde yüzde 2 oranında düşüş yaşandı. Peki, 31 Ocak borsa neden düşüyor, borsa İstanbul neden düştü?
31.01.2023Ekonomi
Kur korumalı mevduatta faiz üst sınırı kaldırıldı
Kur korumalı mevduatta faiz üst sınırı kaldırıldıMerkez Bankası, kur korumalı mevduat (KKM) ürünü için getirilen politika faizinin en fazla 3 puan üzerinde faiz uygulamasına son verdi.
27.01.2023Ekonomi
Kur korumalı mevduat hesaplarıyla ilgili flaş karar! Resmen uzatıldı
Kur korumalı mevduat hesaplarıyla ilgili flaş karar! Resmen uzatıldıKur korumalı mevduat ile ilgili flaş karar verildi. Şirketlerin kur korumalı mevduattan elde ettikleri kazançlar için uygulanan kurumlar vergisi istisnası uzatıldı.
26.01.2023Ekonomi
Merkez Bankasından firmaların yurt dışı kaynaklı dövizlerinin TL’ye dönüşümüne destek
Merkez Bankasından firmaların yurt dışı kaynaklı dövizlerinin TL’ye dönüşümüne destekTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının, firmaların yurt dışı kaynaklı dövizlerinin Türk lirasına dönüşümüne destek sağlamasına ilişkin tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.
26.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) AK Parti grubuna ekonomiye ilişkin sunum yaptı.
25.01.2023Ekonomi
Merkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi
Merkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdiMerkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi. Teşvik amacıyla 3 aydan uzun vadeli TL hesaplarda zorunlu karşılık oranı sıfırlandı.
14.01.2023Ekonomi
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacak
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamları hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Orta Gelirliye Konut Projesi'nin detaylarını paylaşarak, "Son hazırlıklarımızı yaptık. Oldukça güçlü bir kampanya olacak. Kredi faiz oranı yüzde 1'in altında olacağını söyleyeyim" ifadelerini kullandı.
3.01.2023Ekonomi
Merkez Bankası TL ve faiz açıklaması!
Merkez Bankası TL ve faiz açıklaması!Merkez Bankası toplantı özetinde parasal aktarım mekanizmasının etkinliğini destekleyecek araçların kararlılıkla kullanılmaya devam edileceği ve fonlama kanalları başta olmak üzere tüm politika araç setinin liralaşma hedefleriyle uyumlu hale getirileceği kaydedildi.
29.12.2022Ekonomi
Kur korumalı mevduat hesapları için yeni karar!
Kur korumalı mevduat hesapları için yeni karar!Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Kur Korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesapları 31 Aralık 2023'e kadar açılabilecek.
17.12.2022Ekonomi
2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri TBMM'de kabul edildi
2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri TBMM'de kabul edildiTBMM Genel Kurulu'nda 2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri kabul edildi.
16.12.2022Gündem
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon mesajı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Merkez Bankası olarak fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmek temel amacımız doğrultusunda, enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elimizdeki tüm araçları liralaşma stratejisi çerçevesinde kararlılıkla kullanmaya devam edeceğiz” dedi.
2.12.2022Ekonomi
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurdu
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "2022 yıl sonu enflasyon tahminini 4,8 puanlık güncelleme ile yüzde 60,4'ten yüzde 65,2'ye, 2023 yıl sonunu tahminimizi ise 3,1 puanlık güncelleme ile yüzde 19,2'den yüzde 22,3'e güncelledik" dedi.
25.11.2022Ekonomi
KYK borçları silindi mi? KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?
KYK borçları silindi mi? KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?KYK borç faizlerinin de yer aldığı 52 maddelik torba yasa teklifi TBMM'de kabul edildi. 2 bin liranın altında icra takibindeki borçlar tasfiye edilecek. Peki, KYK borçları silindi mi? Peki, KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?
4.11.2022Gündem
Milyonlara müjde! Kabul edildi, faiz ve borçlar siliniyor
Milyonlara müjde! Kabul edildi, faiz ve borçlar siliniyorMilyonları ilgilendiren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklifte öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemeler yer alıyordu. Yasalaşan teklifle birlikte öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeyecek. Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak. Pandemi döneminde kesilen maske cezaları silinecek. İşte milyonları etkileyecek o düzenlemeler...
4.11.2022Ekonomi
Bakan Nebati: Döviz kurlarında yaşanan yüksek oynaklık dengelendi
Bakan Nebati: Döviz kurlarında yaşanan yüksek oynaklık dengelendiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur korumalı mevduat (KKM) ve döviz kurlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
31.10.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “2022 Eylül sonu itibariyle KKM uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir ve bu zaten kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır” dedi.
26.10.2022Ekonomi
Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı? TBMM torba yasa maddeleri 2022-2023!
Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı? TBMM torba yasa maddeleri 2022-2023!Torba yasa maddeleri, Meclis’te yeni dönemin başlamasıyla vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Maske cezaları, KYK borç faizleri ve basın kanunu gibi birçok maddenin yer aldığı torba yasanın detayları netleşiyor. Peki, Torba yasada neler var, ne zaman çıkacak? Vergi, Bağkur, ehliyet, imar affı torba yasada var mı?
14.10.2022Gündem
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te açıkladı: Asgari ücret ve memur maaşlarının artışı enflasyon altında olmayacak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te açıkladı: Asgari ücret ve memur maaşlarının artışı enflasyon altında olmayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te, Türkiye'nin ekonomideki yol haritası, enflasyon, asgari ücret ve memur maaşlarındaki artışla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Sert frene basmıyoruz, artış hızının azalması lazım" diyen Bakan Nebati, "Aralık ayında enflasyonun baz etkisiyle azalmasını göreceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Nebati, asgari ücret ve memur maaşlarının artışıyla ilgili olarak ise "Enflasyon altında artış olmayacak" dedi.
7.10.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret mesajı: Tüm ücretlilerin kayıplarını telafi edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret mesajı: Tüm ücretlilerin kayıplarını telafi edeceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılı açılışında yaptığı konuşmada, “Önündeki tüm engelleri birer birer kaldırarak Türkiye’nin küresel siyasi, ekonomik, askerî güç mücadelelerinin ortasında bir istikrar adası olarak hedeflerine doğru ilerlemesini sağlamakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, yılbaşında asgari ücretlilere, memurlara ve emeklilere yapılacak maaş zammıyla ilgili, "Kayıplarını telafi edeceğiz" dedi.
1.10.2022Siyaset
Altın fiyatlarında sürpriz gelişme! Yeni rekor için tarih verildi
Altın fiyatlarında sürpriz gelişme! Yeni rekor için tarih verildiAltın fiyatlarında düşüş trendi devam ediyor. Altını önümüzdeki süreçte neler beklediğiyle ilgili uzmanlar açıklamalarda bulunarak yeni rekor tahmini yaptı.
30.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kur Korumalı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kur korumalı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.