Kur Korumalı Mevduat

Kur Korumalı Mevduat

Son dakika Kur Korumalı Mevduat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Kur Korumalı Mevduat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Kur Korumalı Mevduat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kur Korumalı Mevduat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kur korumalı mevduat gelişmeleri de dahil olmak üzere 173 kur korumalı mevduat haberi bulunmuştur. Tüm kur korumalı mevduat haberleri aşağıda listelenmiştir.
KKM'de zorunlu karşılık oranları yükseltildi! Bankalar harekete geçti
KKM'de zorunlu karşılık oranları yükseltildi! Bankalar harekete geçtiResmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kur Korumalı Mevduat (KKM) Hesapları için zorunlu karşılık oranı 10 puan artırılarak yüzde 15'ten yüzde 25'e yükseltildi. Bankalar, da Kur Korumalı Mevduat'tan (KKM) çıkışı hızlandırmak için vites artırdı. İşte KKM ile ilgili son dakika gelişmelerinin ayrıntıları...
14.09.2023Ekonomi
KKM hesabını kapatana ekstra faiz! 500 bin liraya 12 bin 493 lira
KKM hesabını kapatana ekstra faiz! 500 bin liraya 12 bin 493 liraKur Korumalı Mevduattan çıkanlar için ekstra faiz müjdesi geldi. 500 bin liraya 12 bin 493 lira faiz gelirken KKM'den çıkanlara aylık faiz 20 bin 821 lira olacak. Ancak bu uygulamadan yararlanmak için tek şart var.
9.09.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan bankalara Kur Korumalı Mevduat talimatı
Merkez Bankası'ndan bankalara Kur Korumalı Mevduat talimatıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bankalara Kur Korumalı Mevduat talimatı gönderdi. Döviz dönüşümlü hesaplarda TL mevduata geçiş hedefi yüzde 5'ten yüzde 10'a yükseldi. Geçilecek TL mevduatın vadesi en az 32 gün olarak belirlendi.
28.08.2023Ekonomi
Merkez Bankası piyasaların beklediği kararı bugün açıklıyor! Faiz oranı için dikkat çeken tahmin
Merkez Bankası piyasaların beklediği kararı bugün açıklıyor! Faiz oranı için dikkat çeken tahminGözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Para Politikası Kurulu bugün saat 14.00'te faiz kararını açıklayacak. Peki piyasanın beklentisi ne yönde?
24.08.2023Ekonomi
Kur Korumalı Mevduat için yeni düzenleme: Merkez Bankası rezervleri artacak
Kur Korumalı Mevduat için yeni düzenleme: Merkez Bankası rezervleri artacakMerkez Bankası’ndan sadeleşme süreci kapsamında Türk lirası mevduatları artırırken, Kur Korumalı Mevduat’ı (KKM) azaltacak bir düzenleme hamlesi geldi.
23.08.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Körfez'den çok önemli imkanlar Türkiye'ye tahsis edilecek
Bakan Şimşek: Körfez'den çok önemli imkanlar Türkiye'ye tahsis edilecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir taraftan mali disiplini yeniden tesis ederken, bir taraftan da enflasyonu tek haneye düşürecek bir çaba içerisine girdiklerini belirterek, “Eylülün başında orta vadeli programı açıklayacağız” dedi. Şimşek "İnanıyorum ki Körfez merkezli finans kuruluşlarından da ihracatın finansmanına yönelik Körfez'den çok önemli imkanlar Türkiye’ye tahsis edilecek" dedi.
11.08.2023Ekonomi
Merkez Bankası gelecek için rotayı çizdi! Tam not aldı
Merkez Bankası gelecek için rotayı çizdi! Tam not aldıMerkez Bankası’nın yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan, fiyat istikrarını sağlamada kararlı olduklarını, faiz artırımının yanı sıra parasal ve miktarsal sıkılaştırma araçlarını kullanacaklarını söyledi. İşte Merkez Bankası Başkanı Erkan'ın açıklamalarından dikkat çeken detaylar...
28.07.2023Ekonomi
Kur korumalı zorunlu karşılık oranı ne demek? Kur korumalı zorunlu karşılık nedir, Kur korumalı mevduat zorunlu karşılık ne demek? Zorunlu karşılık oranı ne zaman tesis edilecek?
Kur korumalı zorunlu karşılık oranı ne demek? Kur korumalı zorunlu karşılık nedir, Kur korumalı mevduat zorunlu karşılık ne demek? Zorunlu karşılık oranı ne zaman tesis edilecek?Merkez Bankası zorunlu karşılık uygulamasında oran değişikliğine gitti.  Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesapları için zorunlu karşılık oranı tüm vadelerde yüzde 15 oldu. TCMB, zorunlu karşılıkları 2010 yılından başlayarak para politikasında etkin biçimde kullanmaya başlamıştı. Peki, Kur korumalı zorunlu karşılık nedir, Kur korumalı mevduat zorunlu karşılık ne demek? Zorunlu karşılık oranı ne zaman tesis edilecek?
21.07.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık uygulamasında değişiklik
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık uygulamasında değişiklikResmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kararı ile, zorunlu karşılıklar hakkında tebliğde değişikliğe gidildi. Kur Korumalı Mevduat Hesapları için zorunlu karşılık oranı tüm vadelerde yüzde 15 oldu.
20.07.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz açıkladı: Yeni vergiler söz konusu değil
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz açıkladı: Yeni vergiler söz konusu değil'Yeni vergiler gelecek mi?' sorusu cevabını buldu. Ek bütçe yasa teklifiyle ilgili Komisyon görüşmeleri sırasında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Ek bütçeyi yeni vergi varsayımıyla getirmedik. Mevcut vergiler ve TBMM gündemindeki torba yasa teklifi kapsamındaki vergi düzenlemeleri dışında yeni bir vergi söz konusu olmayacak” dedi.
13.07.2023Ekonomi
Döviz mevduat hesaplarında uygulanan stopaj oranı yüzde 25'e yükseltildi
Döviz mevduat hesaplarında uygulanan stopaj oranı yüzde 25'e yükseltildiResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile; döviz mevduat hesaplarında uygulanan stopaj oranı yüzde 25'e yükseltildi. Kur Korumalı Mevduat Hesabına uygulanan stopaj istisnası ise yıl sonuna kadar uzatıldı.
27.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CNN TÜRK ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz Asgari ücrette ara zam konusuna değinerek "Enflasyona çalışanları ezdirmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
15.06.2023Ekonomi
Merkez Bankası’dan KKM için yeni karar
Merkez Bankası’dan KKM için yeni karar1 Haziran'dan itibaren açılacak veya yenilenecek kur korumalı mevduat (KKM) hesaplarında prim ödemesi vade sonunda yapılabilecek.
1.06.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!
Merkez Bankası'ndan flaş KKM adımı!Merkez Bankası kur korumalı mevduat hesabına (KKM) ilgiyi artırmak için yeni bir adım attı.
18.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2023Ekonomi
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır
Kavcıoğlu: Enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktırTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ''Önümüzdeki dönemde, liralaşma stratejisi kapsamında uyguladığımız politika bileşimi sağlıklı kredi büyümesi kanalıyla finansal istikrarı ve finansman maliyeti kanalıyla potansiyel üretimi desteklemeye devam edecek ve arz-talep dengesine olumlu katkı verecektir. Bu doğrultuda fiyatlama davranışlarında ve enflasyon beklentilerinde iyileşme ile enflasyonda kalıcı olarak düşüş sağlanacaktır" dedi.
28.03.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!Merkez Bankası PPK toplantı özetinde deprem felaketi sonrasında iktisadi faaliyete ilişkin göstergeler üzerinde belirsizlik oluştuğu, depremin doğrudan etkilerinin yanında, yeniden inşa faaliyetleri ve uygulanan destekleyici politikalar kanalıyla dolaylı etkilerinin zaman içinde değişen çeşitli sektörel ve bölgesel yansımaları olacağı belirtildi.
2.03.2023Gündem
Borsa neden düştü 31 Ocak 2023? Borsa İstanbul neden düşüyor?
Borsa neden düştü 31 Ocak 2023? Borsa İstanbul neden düşüyor?KKM'de faiz üst sınırının kaldırılması yatırımcıların tedirgin olmasına neden oldu bu da borsayı etkiledi. Hisse senetleri tasarrufların korunmasında enflasyonun rolü sürerken borsa İstanbul’da gün içinde yüzde 2 oranında düşüş yaşandı. Peki, 31 Ocak borsa neden düşüyor, borsa İstanbul neden düştü?
31.01.2023Ekonomi
Kur korumalı mevduatta faiz üst sınırı kaldırıldı
Kur korumalı mevduatta faiz üst sınırı kaldırıldıMerkez Bankası, kur korumalı mevduat (KKM) ürünü için getirilen politika faizinin en fazla 3 puan üzerinde faiz uygulamasına son verdi.
27.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) AK Parti grubuna ekonomiye ilişkin sunum yaptı.
25.01.2023Ekonomi
Merkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi
Merkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdiMerkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi. Teşvik amacıyla 3 aydan uzun vadeli TL hesaplarda zorunlu karşılık oranı sıfırlandı.
14.01.2023Ekonomi
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacak
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamları hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Orta Gelirliye Konut Projesi'nin detaylarını paylaşarak, "Son hazırlıklarımızı yaptık. Oldukça güçlü bir kampanya olacak. Kredi faiz oranı yüzde 1'in altında olacağını söyleyeyim" ifadelerini kullandı.
3.01.2023Ekonomi
Merkez Bankası TL ve faiz açıklaması!
Merkez Bankası TL ve faiz açıklaması!Merkez Bankası toplantı özetinde parasal aktarım mekanizmasının etkinliğini destekleyecek araçların kararlılıkla kullanılmaya devam edileceği ve fonlama kanalları başta olmak üzere tüm politika araç setinin liralaşma hedefleriyle uyumlu hale getirileceği kaydedildi.
29.12.2022Ekonomi
Kur korumalı mevduat hesapları için yeni karar!
Kur korumalı mevduat hesapları için yeni karar!Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Kur Korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesapları 31 Aralık 2023'e kadar açılabilecek.
17.12.2022Ekonomi
2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri TBMM'de kabul edildi
2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri TBMM'de kabul edildiTBMM Genel Kurulu'nda 2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri kabul edildi.
16.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kur Korumalı Mevduat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kur korumalı mevduat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.