Kremlin

Kremlin

Son dakika Kremlin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Kremlin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Kremlin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kremlin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kremlin gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.038 kremlin haberi bulunmuştur. Tüm kremlin haberleri aşağıda listelenmiştir.
ABD'den Ukrayna'ya 400 milyon dolarlık askeri yardım
ABD'den Ukrayna'ya 400 milyon dolarlık askeri yardımABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ukrayna'ya kendi savunmasını güçlendirmesi için 400 milyon dolarlık askeri yardım yapılacağı belirtildi.
23.11.2022Dünya
Ukrayna'da teslim olan Rus askerlerinin korkunç sonu! Dünyayı şok eden görüntüler...
Ukrayna'da teslim olan Rus askerlerinin korkunç sonu! Dünyayı şok eden görüntüler...Ukrayna ile Rusya arasındaki kanlı savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Tüm dünyanın gözü Rusya'nın işlediği savaş suçlarına odaklanmışken gelen son haberler dikkatleri Ukrayna ordusna çevirdi. Rus güçlerinin Ukraynalı sivilleri ve askerleri işkence ederek öldürdüğü iddia edilmiş, dünya lideri Rusya'yı kınamıştı. Ancak sosyal medyada yayılan yeni bir video, savaştaki rüzgarın yönünü değiştirdi.
23.11.2022Dünya
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez oldu
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez olduDağlık Karabağ, Libya, Ukrayna'da çok önemli başarı gösteren yerli SİHA ve İHA'lar tüm dünyanın diline pelesenk oldu. Son olarak Fransızlar Bayraktar TB2'yi öve öve bitiremedi. Ünlü radyo ve televizyon ağı, France info tarafından yapılan haberde, "Bu drone'lar, Türkiye'nin dünyanın birçok bölgesinde vazgeçilmez bir tedarikçi olmasını sağlıyor" ifadelerine yer verildi. Haberde Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasında başı çeken Çin ile kıyaslandı.
16.11.2022Ekonomi
Kremlin Sözcüsü Peskov: Erdoğan ve Putin gerekirse tahıl anlaşmasını görüşebilir
Kremlin Sözcüsü Peskov: Erdoğan ve Putin gerekirse tahıl anlaşmasını görüşebilirKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gerekli bir durumda tahıl anlaşmasının uzatılması konusunda görüşme yapabileceğini söyledi.
16.11.2022Dünya
Putin’den Ukrayna’dan ilhak edilen kentlere yeni unvanlar
Putin’den Ukrayna’dan ilhak edilen kentlere yeni unvanlarRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'dan ilhak edilen Melitopol ve Mariupol kentlerine "Askeri Zafer Şehri", Luhansk ve Horlivka'ya ise "Emek Cesaret Şehri" unvanlarını verdi.
15.11.2022Dünya
Kiev'de patlama sesleri! 2 bina vuruldu
Kiev'de patlama sesleri! 2 bina vurulduUkrayna'nın Başkenti Kiev'de 2 büyük patlama sesi duyuldu. Görgü tanıkları patlama sesinin geldiği yerden siyah dumanların yükseldiğini bildiriyor.
15.11.2022Dünya
Herson, Ukrayna'nın kontrolünde! Rusya'dan flaş açıklama
Herson, Ukrayna'nın kontrolünde! Rusya'dan flaş açıklamaRusya-Ukrayna arasında devam eden savaştan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Rus askerlerinin çekildiği Herson, Ukrayna'nın kontrolüne geçti. Ukrayna Savunma Bakanlığı, "Birliklerimiz şehre girmeye başladı" ifadelerine yer verdi.
11.11.2022Dünya
ABD'deki ara seçimlerine ilişkin Rusya'dan açıklama geldi
ABD'deki ara seçimlerine ilişkin Rusya'dan açıklama geldiMoskova'dan yapılan son dakika açıklamasında ABD'de yapılan ara seçimlerin sonuçlarının ABD-Rusya arasındaki kötü ilişkileri iyileştirmeyeceği belirtildi.
9.11.2022Dünya
Rusya'dan tahıl anlaşması ilgili flaş açıklama: Türkiye ve BM ile görüşmeleri sürdürüyoruz
Rusya'dan tahıl anlaşması ilgili flaş açıklama: Türkiye ve BM ile görüşmeleri sürdürüyoruzKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, askıya alınan tahıl anlaşması konusunda Türkiye ve BM ile görüşmelerini sürdürdüklerini söyledi. Rusya Savunma Bakanlığı, askıya alınan tahıl anlaşması hakkında yaptığı açıklamada, “Rusya bu anlaşmadan çıkmıyor, uygulanmasını askıya alıyor" dedi.
31.10.2022Gündem
Dünya diken üstünde! Putin emri verdi, Rusya'dan nükleer hamlesi
Dünya diken üstünde! Putin emri verdi, Rusya'dan nükleer hamlesiGeçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın kirli bomba kullanacağı iddiası dünya gündemini sarsmıştı. Rusya, iddiayı uluslararası görüşmelerde dillendirerek dünyaya duyurmuştu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuyla ilgili çok çarpıcı bir açıklamada bulunarak "Ukrayna'nın planlarından haberdarız" derken açıklamasındaki 'dünya savaşı' göndermesi dikkat çekti.
26.10.2022Dünya
Rusya'dan flaş açıklama! Türkiye'nin gaz ticaret merkezi olması için çalışmalar sürüyor
Rusya'dan flaş açıklama! Türkiye'nin gaz ticaret merkezi olması için çalışmalar sürüyorKremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya ve Türkiye'nin doğalgaz konusundaki temaslarının hem en üst düzeyde hem de çalışma düzeyinde aktif olarak sürdürüldüğünü belirtti.
25.10.2022Dünya
Rusya'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması: Farklı bir pozisyon alıyor
Rusya'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması: Farklı bir pozisyon alıyorKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye'nin arabuluculuk başta olmak üzere birçok konuda çaba gösterdiğini ifade ederken, 'Ankara, Paris ve Berlin'den farklı bir pozisyon alıyor' ifadelerini kullandı.
24.10.2022Dünya
Doktor Kıyamet, kâbus senaryosunu açıkladı! İşte nükleer füzenin hedefi olacak ilk kent
Doktor Kıyamet, kâbus senaryosunu açıkladı! İşte nükleer füzenin hedefi olacak ilk kentRusya ile Ukrayna arasındaki savaş son sürat devam ediyor... Rusya'dan gelen nükleer uyarıların yankıları sürerken ABD'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Doktor Doom (Doktor Kıyamet) olarak da bilinen Nouriel Roubini, nükleer füzenin hedefi olacak ilk kenti açıkladı. Batı ile Rusya, Ukrayna'daki savaş nedeniyle tarihinin en gergin dönemini yaşıyor.
23.10.2022Dünya
Rusya’dan tahıl koridoru tehdidi!
Rusya’dan tahıl koridoru tehdidi!Kremlin yönetimi 22 Temmuz’da İstanbul’da varılan tahıl koridoru anlaşmasını İran yapımı dronların cephede kullanılıp kullanılmadığına dair soruşturmayı engellemek için koz olarak kullanıyor. Rusya’nın BM Temsilcisi, olası bir soruşturma durumunda anlaşmadan çekileceklerini açıkladı.
21.10.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Öncekilerden çok daha farklı bir hazırlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Öncekilerden çok daha farklı bir hazırlıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Dördüncü Toplantısı’na katılmak üzere Kazakistan'da temaslarda bulundu. Erdoğan, Kazakistan dönüşünde gazetecilere gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Putin'in 'Avrupa için Türkiye’de büyük bir gaz merkezi kurulabilir’ açıklamasına ilişkin Erdoğan, 'Böyle bir dağıtım merkezi için, bu iş için tabii ki Trakya en önemli yer olarak görülüyor. Biz başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza ve Rusya tarafında ilgili kuruma müşterek bir çalışma yapmaları talimatını Sayın Putin ile birlikte verdik' dedi. Ege Adaları'ndaki silahlanma konusunda net mesaj veren Erdoğan, 'Biz zırhımızı kuşandıktan sonra tedbirlerimizi aldıktan sonra bize bunlar hiç ürküntü vermez' ifadelerini kullandı. Başörtüsü düzenlemesi hakkında olayın sadece başörtüsü olayı olmadığının altını çizen Erdoğan, aile konusunu da bu düzenlemenin içerisine koymak istediklerini belirtti. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret konusunda da önemli mesajlar veren Erdoğan, 'Başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum' açıklamasında bulundu.
14.10.2022Siyaset
Kremlin'den flaş açıklama: Ukrayna görüşmesi Türkiye'de olabilir
Kremlin'den flaş açıklama: Ukrayna görüşmesi Türkiye'de olabilirKremlin'den yapılan açıklamada "Putin ve Erdoğan, Türkiye'nin Rusya-Ukrayna görüşmesine ev sahipliği teklifini görüşebilir" ifadeleri yer aldı.
10.10.2022Siyaset
Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildi
Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü’ne düzenlenen saldırının Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik bir terör saldırısı olduğunu ifade ederken, Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Aleksandr Bastırkin ise bombalı saldırının faillerinin tespit edildiğini bildirdi.
9.10.2022Dünya
Putin yarın Güvenlik Konseyi’ni toplayacak
Putin yarın Güvenlik Konseyi’ni toplayacakRusya’yı Kırım’a bağlayan Kırım Köprüsü’nde dün meydana gelen patlamanın ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yarın Güvenlik Konseyi’ni toplayacağı bildirildi.
9.10.2022Dünya
Putin, Kerç Boğazı'nda güvenliğin arttırılmasına yönelik kararname imzaladı
Putin, Kerç Boğazı'nda güvenliğin arttırılmasına yönelik kararname imzaladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü'nde yaşanan patlamanın ardından Kerç Boğazı'nda önlemlerin arttırılmasına yönelik kararname imzaladı.
8.10.2022Dünya
Kırım köprüsü nerede, kaç km? Kerç Köprüsünün önemi ve özellikleri ne? Kırım köprüsü vuruldu!
Kırım köprüsü nerede, kaç km? Kerç Köprüsünün önemi ve özellikleri ne? Kırım köprüsü vuruldu!Putin'in 8 yıl önce el koyduğu yarımada ile Rusya arasındaki bağlantıyı sağlayan devasa köprü bu sabahki patlamanın ardından çöktü. Peki, Kırım köprüsü nerede, kaç km, özellikleri neler?
8.10.2022Dünya
Kırım Köprüsü'nde büyük patlama! Rusya'dan ilk açıklama geldi
Kırım Köprüsü'nde büyük patlama! Rusya'dan ilk açıklama geldiKırım Yarımadası ile Rusya'yı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü'nün demiryolu bölümünde bulunan yakıt tanklarından birinde patlama meydana geldi. Patlamaya, yakıt tankında çıkan yangının neden olduğu belirtildi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Kırım Köprüsü'ndeki durum ile ilgili raporlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sunuldu" dedi.
8.10.2022Dünya
Kırım Köprüsü'nde büyük patlama
Kırım Köprüsü'nde büyük patlamaKırım Yarımadası ile Rusya'yı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü'nün demiryolu bölümünde bulunan yakıt tanklarından birinde patlama meydana geldi. Patlamaya, yakıt tankında çıkan yangının neden olduğu belirtildi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Kırım Köprüsü'ndeki durum ile ilgili raporlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sunuldu" dedi.
8.10.2022Dünya
Kremlin Sözcüsü Peskov: Zelenskiy'in açıklamaları dünya savaşı başlatma çağrısıdır
Kremlin Sözcüsü Peskov: Zelenskiy'in açıklamaları dünya savaşı başlatma çağrısıdırUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in, Rusya'ya karşı NATO'nun önlem alması gerektiğine yönelik çağrısına cevap veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bu sözleri dünya savaşı başlatma çağrısı olarak nitelendirdi.
6.10.2022Dünya
AB ülkeleri, Rusya’ya yönelik 8. yaptırım paketinde siyasi anlaşma sağladı
AB ülkeleri, Rusya’ya yönelik 8. yaptırım paketinde siyasi anlaşma sağladıAvrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Çekya'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, üye ülkelerin büyükelçilerinin Rusya’ya yönelik 8. yaptırım paketinde siyasi anlaşma sağladıkları belirtildi.
5.10.2022Dünya
Putin'den son dakika kararı! Artık Rusya'nın mülkiyetinde
Putin'den son dakika kararı! Artık Rusya'nın mülkiyetindeRusya Devlet Başkanı Putin, Zaporijya Nükleer Santrali'nin Rus mülkiyetine geçirilmesine yönelik kararname imzaladı.
5.10.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kremlin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kremlin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.