Kredi Derecelendirme

Kredi Derecelendirme

Son dakika kredi derecelendirme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi derecelendirme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi derecelendirme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Derecelendirme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi derecelendirme gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.437 kredi derecelendirme haberi bulunmuştur. Tüm kredi derecelendirme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi kararı! Flaş değişiklik, resmen duyuruldu, artık...
Kredi kararı! Flaş değişiklik, resmen duyuruldu, artık...Kredi kullanımı ile ilgili flaş karar! BDDK resmen duyurdu. Zorunluluk kaldırıldı. Yeni karar uygulanmaya başlıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararın detaylarını açıkladı. BDDK, 500 milyon lira ve üzerinde sektörde kredisi olan şirketlerin yeni kredi kullanabilmesi için getirilen derecelendirme zorunluluğunda değişikliğe gitti.
7.01.2022Ekonomi
Fitch'den flaş Türkiye tahmini!
Fitch'den flaş Türkiye tahmini!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin 2021 yılındaki büyüme beklentisini yüzde 9,2'den yüzde 10,5'e çıkardı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'ten yapılan açıklamada, Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.
3.12.2021Ekonomi
Ekonomide sevindiren gelişme! Moody's resmen açıkladı: Daha da büyüyecek
Ekonomide sevindiren gelişme! Moody's resmen açıkladı: Daha da büyüyecekUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye'deki mali disiplinin, kamu finansmanının dayanıklılığını sürdürmesini sağlayacağını bildirdi.
10.11.2021Ekonomi
Moody's 2022 yılını işaret etti: Dengelenecek!
Moody's 2022 yılını işaret etti: Dengelenecek!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, 2022'de küresel kredi koşullarının dengelenmesinin beklendiğini bildirdi.
2.11.2021Ekonomi
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
23.10.2021Ekonomi
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
22.10.2021Dünya
İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Sıfır araçlarda çip krizinin 2. el araba fiyatlarına etkisi ve 2. el araba piyasasında son durum!
İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Sıfır araçlarda çip krizinin 2. el araba fiyatlarına etkisi ve 2. el araba piyasasında son durum!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), çip krizi nedeniyle otomotiv sektöründeki toparlanmanın yavaş olacağını söyledi. Öte yandan Ağustos ayında gelen ÖTV düzenlemesi nedeniyle yüksek olan fiyatlar bazı modellerde düşse de artan dolar kuru nedeniyle fiyatlar yeniden yükselişe geçti. Peki, İkinci el araba fiyatları düşecek mi? 2. el araba piyasası ne zaman düşer? 2. el araba piyasası son durum…
20.10.2021Gündem
Ticaret Bakanı Muş duyurdu! Cumhuriyet tarihinde bir ilk
Ticaret Bakanı Muş duyurdu! Cumhuriyet tarihinde bir ilkTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aştık." dedi.
1.10.2021Ekonomi
Bakan Varank: İhracatta bir rekora daha imza atacağız
Bakan Varank: İhracatta bir rekora daha imza atacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Birilerinin kara propagandası devam ededursun. Güneş balçıkla sıvanmıyor, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat tam gaz yoluna devam ediyor." dedi.
29.09.2021Ekonomi
Standard&Poor's Türkiye büyüme tahminini yükseltti
Standard&Poor's Türkiye büyüme tahminini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye'ye yönelik 2021 yılı için ekonomik büyüme tahminini yüzde 6,1’den yüzde 8,6’ya yükseltti.
28.09.2021Ekonomi
Türkiye için sevindiren gelişme! Fitch resmen duyurdu: Son 10 yılın en yükseği...
Türkiye için sevindiren gelişme! Fitch resmen duyurdu: Son 10 yılın en yükseği...Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için bu yılki büyüme beklentisini yüzde 7,9'dan yüzde 9,2'ye çıkardı. Kredi derecelendirme kuruluşu, Küresel Ekonomik Görünüm raporunda, Türkiye'de 2021'de neredeyse son 10 yılın en yüksek büyümesinin yaşanmasının muhtemel olduğunu belirtti. Fitch, küresel ekonomiye ilişkin büyüme tahminini ise yüzde 6,3'ten yüzde 6'ya düşürdü.
16.09.2021Ekonomi
Moody's: Türkiye'de katılım bankacılığının payı 5 yılda en az iki katına yükselecek
Moody's: Türkiye'de katılım bankacılığının payı 5 yılda en az iki katına yükselecekUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’de katılım bankacılığının toplam bankacılık varlıkları içerisindeki payının gelecek 5 yılda en az iki katına yükselmesinin beklendiğini bildirdi.
6.09.2021Ekonomi
ABD tarım dışı istihdam verileri ne zaman açıklanacak? ABD tarım dışı istihdam verisi ağustos 2021!
ABD tarım dışı istihdam verileri ne zaman açıklanacak? ABD tarım dışı istihdam verisi ağustos 2021!ABD tarım dışı istihdam verileri açıklandı mı? Küresel piyasalar, dün ABD'de açıklanan ADP özel sektör istihdam verisinin beklentilerin altında kalmasının ardından bugün yine ABD'de yayımlanacak ağustos ayı istihdam raporundaki verilere odaklandı. Peki, ABD tarım dışı istihdam verileri bugün saat kaçta açıklanacak?
3.09.2021Gündem
Moody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 6'ya yükseltti
Moody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 6'ya yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5'ten yüzde 6'ya çıkardı.
31.08.2021Ekonomi
Fitch Ratings, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yükseltti
Fitch Ratings, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" ve not görünümünü "durağan" olarak korudu.
13.08.2021Ekonomi
Moody's Türkiye'ye ilişkin güncelleme yapmadı
Moody's Türkiye'ye ilişkin güncelleme yapmadıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını bildirdi.
4.06.2021Ekonomi
S&P, Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme  yapmadı
S&P, Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.
28.05.2021Dünya
Moody's, Azerbaycan'ın not görünümünü "pozitife" yükseltti
Moody's, Azerbaycan'ın not görünümünü "pozitife" yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Azerbaycan'ın kredi notunu teyit ederken, not görünümünü "pozitife" çevirdi.
6.04.2021Ekonomi
Fitch, Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükseltti
Fitch, Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'ye ilişkin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 3,5'ten 6,7'ye, 2022 yılı büyüme tahminini ise yüzde 4,5'ten 4,7'ye yükselttiğini açıkladı.
17.03.2021Dünya
Moody's'den flaş 'Türkiye' açıklaması
Moody's'den flaş 'Türkiye' açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türk lirasının güçlenmesini, sermaye girişlerinin yaşanmasını sağlayan para politikalarındaki değişimin Türkiye’nin kredisi açısından pozitif bir unsur olduğunu bildirdi.
3.03.2021Ekonomi
Moody’s, Türkiye’nin büyüme tahminlerini yükseltti
Moody’s, Türkiye’nin büyüme tahminlerini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye’nin 2021 yılı büyüme tahmininin yüzde 3,5’ten 4’e, 2022 yılı büyüme tahminini ise yüzde 4’ten yüzde 5’e yükselttiğini bildirdi.
24.02.2021Ekonomi
Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "durağan"a çevirdi
Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "durağan"a çevirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.
19.02.2021Ekonomi
Katılım bankaları ile ilgili flaş açıklama! İkiye katlanacak
Katılım bankaları ile ilgili flaş açıklama! İkiye katlanacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'ten Türkiye açıklaması geldi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde 2'ye katlanacağı duyuruldu. Moody's, Türkiye'de katılım bankalarının toplam bankacılık varlıkları içerisindeki payının gelecek 5 yıl içerisinde 2 katına çıkmasının beklendiğini duyurdu.
15.02.2021Ekonomi
Merkez Bankası açıklayacak! Tüm gözler orada
Merkez Bankası açıklayacak! Tüm gözler oradaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı yurt içi piyasaların odağında yer alırken, yurt dışında yoğunlaşan veri takvimi takip edilecek.
13.02.2021Ekonomi
S&P Türkiye'nin notunu teyit etti
S&P Türkiye'nin notunu teyit ettiS&P, Türkiye'nin döviz cinsinden kredi notunu "B ", yerel para birimi cinsinden kredi notunu ise "BB-" olarak teyit etti.
23.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeMoody’skrediFitch RatingsMoody's

Kredi Derecelendirme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi derecelendirme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.