Kırmızı Liste

Kırmızı Liste

Son dakika kırmızı liste haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kırmızı liste ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kırmızı liste haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kırmızı Liste

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kırmızı liste gelişmeleri de dahil olmak üzere 239 kırmızı liste haberi bulunmuştur. Tüm kırmızı liste haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye kıyılarındaki balinalar tehlikede! Kaşalot ve uzun balina...
Türkiye kıyılarındaki balinalar tehlikede! Kaşalot ve uzun balina...Doğa gözlemcisi, zooloji ve taksonomi alanlarında araştırmalar yapan Dr. Pedram Türkoğlu, Akdeniz ve Ege'de yaşamını sürdüren 6 balina türü olduğunu belirterek, bunlardan kaşalot ve uzun balinanın 'nesli tehlikede' sınıfına girdiğini söyledi.
10.02.2022Yaşam
İngiltere'den son dakika seyahat yasağı kararı! 11 ülkeyi listeden çıkardı
İngiltere'den son dakika seyahat yasağı kararı! 11 ülkeyi listeden çıkardıİngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, kırmızı seyahat listesinden 11 ülkenin çıkarıldığını duyurdu.
14.12.2021Dünya
İngiltere yasağı kaldırdı 200 bin İngiliz Türkiye'ye geliyor
İngiltere yasağı kaldırdı 200 bin İngiliz Türkiye'ye geliyorSon dakika haberine göre; Turizm sektörünün İngiltere'den uzun süredir beklediği haber geldi. İngiltere'nin, Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması turizmcilerin yüzünü güldürdü.
22.09.2021Ekonomi
İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı
İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardıİngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye'yi 22 Eylül itibarıyla seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı.
17.09.2021Dünya
İngiltere kırmızı liste güncellemesi ne zaman? Türkiye kırmızı listeden ne zaman çıkar, İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaracak mı?
İngiltere kırmızı liste güncellemesi ne zaman? Türkiye kırmızı listeden ne zaman çıkar, İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaracak mı?İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaracak mı, kırmızı liste ne zaman güncellenecek? Mayıs ayından bu yana 'yüksek riskli ülkeler' listesinde bulunan Türkiye kırmızı listeden çıkarılmayı bekliyor. Uygulanan kural kapsamında sadece İngiliz vatandaşları ve oturma izni olanlar, Türkiye'den İngiltere'ye seyahat edebiliyor.
17.09.2021Gündem
İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkartacak
İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkartacakSon dakika haberine göre; İngiliz The Times gazetesinin haberine göre; İngiltere Kovid-19 seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmaya hazırlanıyor.
17.09.2021Dünya
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk var
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk varTatil için İngiltere'den Türkiye'ye gelen aile, geri dönüşte Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaşanan zorlukları anlattı. Türkiye'nin kırmızı listede bulunması nedeniyle karantina süreci için Karadağ'a giden aile orada da kırmızı listeye alınınca ülkeden ülkeye dolaştı. İşte yaşananlar...
5.09.2021Gündem
İngiltere kırmızı liste ne zaman kalkar, İngiltere Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı mı? İngiltere Türkiye kırmızı liste son durum!
İngiltere kırmızı liste ne zaman kalkar, İngiltere Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı mı? İngiltere Türkiye kırmızı liste son durum!İngiltere kırmızı liste güncellemesi ne zaman, sorusunun yanıtı merak ediliyordu. İngiltere uluslararası seyahatler için yeşil, sarı ve kırmızı listelerini güncelledi. Peki, İngiltere Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı mı? İngiltere Türkiye kırmızı liste son durum…
28.08.2021Gündem
Fransa'dan flaş karar! Türkiye'yi Kovid-19 salgınında seyahat kısıtlaması getirilen  "kırmızı ülkeler" listesinden çıkardı...
Fransa'dan flaş karar! Türkiye'yi Kovid-19 salgınında seyahat kısıtlaması getirilen "kırmızı ülkeler" listesinden çıkardı...Son dakika haberine göre; Fransa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği "kırmızı ülkeler" listesinden Türkiye'yi çıkardı.
17.06.2021Dünya
İngiltere'den flaş Türkiye kararı! Kırmızı listeye alındı
İngiltere'den flaş Türkiye kararı! Kırmızı listeye alındıİngiltere Ulaştırma Bakanı Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan kırmızı listeye dahil etme kararı aldıklarını açıkladı.
7.05.2021Dünya
Bakan Soylu duyurdu! 'Jandarmamız 'kırmızı Liste'ye bir çizgi çekti
Bakan Soylu duyurdu! 'Jandarmamız 'kırmızı Liste'ye bir çizgi çektiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından, Mardin'de Eren-5 Operasyonu kapsamında etkisiz hale getirilen 6 teröristten 2'sinin "kırmızı" ve "turuncu" listelerde yer aldığını belirtti.
30.03.2021Gündem
Uzun yıllar hiç görülmemiş bir tür! Van'da tedavi altına alındı
Uzun yıllar hiç görülmemiş bir tür! Van'da tedavi altına alındıNesli tükenmekte olan ve ülkemizde çok az görülen yakalı toy kuşu Bitlis'te yaralı olarak bulunup tedavisinin yapılması için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Nesli tükendiği için kırmızı listede olan yakalı toy kuşunun kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten merkez müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, "Bize birçok hayvan türü geliyor ama bazı hayvanlar bizde heyecan yaratıyor. Nesli tükenmekte olan kırmızı listede yer alan ve ülkemizde uzun yıllardır hiç görülmemiş bir türün bizim bölgemizde görülüp, bizim hastanemizde misafir olması bizi heyecanlandırıyor" dedi.
5.01.2021Yaşam
PKK'da çöküş başladı! Terörist Cemil Bayık...
PKK'da çöküş başladı! Terörist Cemil Bayık...Terör örgütünde çöküş sürerken örgütün elebaşlarından Cemil Bayık stratejik açıdan bittiklerini resmen itiraf etti. MİT ve TSK’nın başarılı operasyonları ile PKK’nın Kandil’deki elebaşıları için çember daralıyor. Örgüt elebaşılarından Bayık, “MİT içimize kadar sızmış. Kandil’e yönelik saldırılar bunu doğrulamaktadır” sözleriyle yaşadıkları korkuyu itiraf etti. Bayık'ın sözlerinin ardından PKK tepe kadrosunda bu itirafın yersiz olduğu gerekçesiyle kavga başladı.
1.12.2020Gündem
Bakan Soylu duyurdu! 4 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Soylu duyurdu! 4 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakanı Soylu, “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni”nde konuştu. Bakan Soylu, Lice'de biri kırmızı listede yer alan 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Soylu, 'İkna çalışmalarımız, teslim çağrılarımız dağdaki her örgüt mensubu için köprüden önce son çıkıştır' dedi.
6.10.2020Gündem
BAE Veliaht Prensi'nin danışmanı Muhammed Dahlan hakkında "kırmızı bülten" talebi
BAE Veliaht Prensi'nin danışmanı Muhammed Dahlan hakkında "kırmızı bülten" talebiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın danışmanı Muhammed Dahlan hakkında "kırmızı bülten" talebinde bulundu.
20.08.2020Gündem
Eren Bülbül’ün ölüm sebebi ne? Eren Bülbül kimdir, nereli? (Eren Bülbül ölümü)
Eren Bülbül’ün ölüm sebebi ne? Eren Bülbül kimdir, nereli? (Eren Bülbül ölümü)1 Ocak 2020 doğumlu Eren Bülbül ölümünün 3. yılında tüm Türkiye’de anılıyor. Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında 15 yaşında şehit oldu. İşte Eren Bülbül ölümü ve merak edilenler…
11.08.2020Gündem
Hollanda'dan flaş 'Türkiye' kararı!
Hollanda'dan flaş 'Türkiye' kararı!Hollanda hükumeti, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu "riskli ülkelerden" dönen kişiler için uygulanan 14 günlük karantina zorunluluğuna son verdi. Bunun yerine, "turuncu" ya da "kırmızı" listedeki ülkelerden dönenlerin belirli bir süre evde kalması istenecek.
2.08.2020Dünya
Ardahan’da nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldü
Ardahan’da nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldüArdahan merkeze bağlı Akyaka köyünde, nesli tükenme tehlikesi altındaki türlerden olan alaca sansar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
14.07.2020Yaşam
Kendi türünü yiyor! 'Görünce çok şaşırdık'
Kendi türünü yiyor! 'Görünce çok şaşırdık'Dünyada sadece Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan tombul çekirge (Bradyporus) yumurtasını daha kaliteli hale getirmek için erkeğini yerken, sönmüş volkanik Karacadağ eteklerinde görüntülendi. Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nce (IUCN) Kırmızı Liste'ye alınması için başvuru yapılan türle ilgili bilgi veren Dicle Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, "Tabii bu uzun antenli çekirgelerde görülen bir olay aslında, ama bu tür için hiç şahit olmamıştık. Bunu görüntülerde gördük ve çok şaşırdık hakikaten" dedi.
1.07.2020Yaşam
Gercüş'te nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldü
Gercüş'te nesli tükenmekte olan alaca sansar görüldüBatman'ın Gercüş ilçesinde nesli tükenmekte olan alaca sansar görüntülendi.
26.06.2020Yaşam
Selçuk Bayraktar açıkladı! Tarihi rekor...
Selçuk Bayraktar açıkladı! Tarihi rekor...Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından bir heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Bayraktar, TB2 İHA ile milli havacılık tarihinin bir rekorunun daha kırıldığını ifade etti.
10.06.2020Gündem
Bakanlık duyurdu! Muhammed  Dahlan kırmızı  kategoriye eklendi
Bakanlık duyurdu! Muhammed Dahlan kırmızı kategoriye eklendiİçişleri Bakanlığınca, arama ve yakalama kaydı bulunan Muhammed Dahlan'ın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoriye eklendiği bildirildi.
13.12.2019Gündem
Teröristin günlüğü gerçeği ortaya çıkardı
Teröristin günlüğü gerçeği ortaya çıkardıİçişleri Bakanlığı Jandarma Özel Harekat unsurlarının, 21 Temmuz'da Bingöl'ün Yedisu ilçesi kırsalında düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirdiği birisi mavi kategorideki iki PKK'lı kadın teröristin günlükleri ortaya çıktı.
29.11.2019Gündem
Terör örgütü PKK’ya  üst düzey darbe
Terör örgütü PKK’ya üst düzey darbeİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır kırsalında 19 Temmuz'da etkisiz hale getirilen beş teröristten 2'sinin birçok terör eyleminin talimatını veren teröristler olduğu ve kırmızı listede yer aldığını bildirdi.
7.11.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kırmızı Liste ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kırmızı liste haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.