Kiracı Ev Sahibi

Kiracı Ev Sahibi

Son dakika kiracı ev sahibi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kiracı ev sahibi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kiracı ev sahibi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kiracı Ev Sahibi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kiracı ev sahibi gelişmeleri de dahil olmak üzere 728 kiracı ev sahibi haberi bulunmuştur. Tüm kiracı ev sahibi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecek. Depremzedeler mağdur edilmeyecek." dedi.
27.03.2023Gündem
Bakan Soylu: 4 kategorideki vatandaşa 15 bin lira taşınma bedeli ödenecek
Bakan Soylu: 4 kategorideki vatandaşa 15 bin lira taşınma bedeli ödenecekİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 milyon 70 bin kişiye 10'ar bin lira ödeneme yapıldığını belirterek, "Eğer vatandaşlarımız sistemde hasarsızlığını görmüyorsa muhakkak kaymakamlıklarımızın ve valiliklerimizin önünde bulunan afet koordinasyon merkezlerine müracaat etsinler. Milletçe bu afetin altından birlikte kalkacağız. Afete karşı dirençli şehirler oluşturulacak. Afete karşı dirençli toplum olacak" dedi.
9.03.2023Gündem
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! 6 bin TL'ye 3.845 TL iade imkanı
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! 6 bin TL'ye 3.845 TL iade imkanıKiira geliri elde eden milyonlarca mülk sahibinin mart ayı sonuna kadar beyanname vermesi gerekiyor. Beyanname veren tüm mülk sahiplerinin vergi ödemesi gerekmiyor. İstisna, gider ve indirimler bulunuyor. Ayrıca vergi iadesi de söz konusu. Kiracının ödediği vergiyi mal sahibi iade alabiliyor. İşte konun detayları...
9.03.2023Ekonomi
Doğal gazda yeni müjde beklentisi! 'Çok kuvvetli teknik nedenlerimiz var'
Doğal gazda yeni müjde beklentisi! 'Çok kuvvetli teknik nedenlerimiz var'TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Karadeniz’de açıklanan doğal gaz rezervlerinin yanı sıra yeni gaz alanları için de, “Ümit beslemek için çok kuvvetli teknik nedenlerimiz var” dedi.
30.01.2023Ekonomi
Kiracı-ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Kritik 1 ay detayı
Kiracı-ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Kritik 1 ay detayıKiralardaki fahiş artış gündemdeki yerini koruyor. Mülk sahipleri hükümet tarafından devreye alınan yüzde 25'lik artış sınırını aşmak için her yolu deniyor. Pek çok ev sahibi ise mevcut kiracısını çıkararak evini yüksek bedeller ile yeniden kiraya vermek istiyor. Kiracı-ev sahibi arasındaki davanlar hiç olmadığı kadar artarken kiracılar sahip oldukları hakları merak ediyor.
30.01.2023Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Dikkat çeken tazminat kararı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Dikkat çeken tazminat kararıArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kazaya karışan kusurlu olan sürücü, karşı tarafın masrafları yanında bir de tazminat ödemek zorunda kalıyor. Avukat Cansen Erdoğan, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak kaza sonrası kusurlu tarafın ödemesi gereken tazminatlar ile ilgili bilgi verdi.
30.01.2023Gündem
Fizik profesörü tele-dolandırıcıların radarına girdi! Binlerce lira birden gönderdi
Fizik profesörü tele-dolandırıcıların radarına girdi! Binlerce lira birden gönderdiDolandırıcıların hedefinde bu kez de bir fizik profesörü vardı. Dolandırıcılar profesöre hangi bankada kaç hesabı olduğunu söyleyerek Prof. Dr. Mahmut Önder Hortaçsu’yu inandırmayı başardı. İşte tele-dolandırıcıların talepleri karşısında şaşkınlık yaşayan Hortaçsu’nun başına gelenler...
30.01.2023Yaşam
MTV ödemeleri için yarın son gün! Kredi kartına taksit imkanı
MTV ödemeleri için yarın son gün! Kredi kartına taksit imkanıArabası olan milyonları doğrudan ilgilendiriyor. Otomobil, otobüs, motosiklet, kamyon ve kamyonet gibi motorlu araç sahiplerinin her yıl ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için yarın son gün. MTV ödemeleri için bankalar taksit kampanyaları düzenledi. MTV ödemelerini kredi kartıyla ödemelerde 4 taksite kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.
30.01.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısı
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısıEv sahiplerinden kiracılara akıl almaz banka oyunu ortaya çıktı. Bazı ev sahipleri, kiracıları evden çıkartmak için bu yöntemi kullanıyor. Avukatlar ise konuyla ilgili “İtiraz etmezlerse haklıyken haksız duruma düşerler” uyarısında bulundu.
11.01.2023Ekonomi
Ev sahibi, kiracı ve emlakçıları doğrudan ilgilendiriyor! Flaş karar: Zorunlu
Ev sahibi, kiracı ve emlakçıları doğrudan ilgilendiriyor! Flaş karar: ZorunluKira fiyatlarındaki fahiş artış ev arayan kişi sayısının artmasına neden olurken, konut arzındaki düşüş ev bulmayı da güç hale getirdi. Bütçesine uygun ev bulanlar ise ev sahibinin taleplerini kabul etmek zorunda kalıyor. Kimi mülk sahipleri kefil şartı isterken kimileri bir yıllık kira bedelini peşin olarak ister hale geldi. Kiracılar ise evden çıkmarılma korkusuyla evi muhtemel alıcı ve emlakçılara göstermek istemiyor. Bu yasal mı? Kiracının böyle bir hakkı var mı? İşte detaylar...
20.12.2022Ekonomi
Aksaray'da kiracı ev sahibi kavgası: 5 yaralı
Aksaray'da kiracı ev sahibi kavgası: 5 yaralıAksaray'da kira zammı yüzünden kiracı ile ev sahibi arasında çıkan kavgaya yakınları da karıştı. Yaşanan arbede sırasında 4 kişi darbedilirken 1 kişi de tabanca ile yaralandı.
19.11.2022Gündem
Kiracı, ev sahibi, emlakçı milyonları ilgilendiriyor! Fiyatlar ile ilgili flaş açıklama
Kiracı, ev sahibi, emlakçı milyonları ilgilendiriyor! Fiyatlar ile ilgili flaş açıklamaSatılık ve kiralık ev fiyatları ile ilgili son dakika değişiklikleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Uzun süredir fahiş artışılarla gündemde olan gayrimenkul sektöründe, hükümet tarafından fiyat artışlarının önüne geçilebilmesi için art arda adımlar atılıyor. Dar gelirli vatandaşın ev sahibi olabilmesi için sosyal konut projeleri devreye alınırken, fahiş kira artışlarının önüne geçilebilmesi için kira artışlarına sınırlama getirildi. Konutta suni fiyat artışı yapıp piyasayı manipüle edenlere yönelik ise çalışma başlatıldı. Emlakçılar fiyat artışından ev sahipleni sorumlu tutuyor. Sektör temsilcisi Ulvi Özcan, “Emlakçının ‘kim’ olduğu belli olmadan, emlakçılığın ‘nasıl’ yapılacağı belirtilmeden, mevzuata konmadan ne idüğü belirsiz insanların yaptığı manipülasyonlar emlakçılara mal edilemez” diye konuştu
30.08.2022Ekonomi
Kira anlaşmazlıkları ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmen duyuruldu
Kira anlaşmazlıkları ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmen duyurulduGelen son dakika haberine göre, kira anlaşmazlıkları ile ilgili harekete geçiliyor. Resmen duyurudu. Fahiş kira artışlarının ardından ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşananan anlaşmazlıklarda artış oldu. Yaşanan sorunlarının zorunlu arabulucuya taşınması gündeme geldi. Bakan Bozdağ konu ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.
23.08.2022Ekonomi
Ev fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ‘En az yüzde 25’ deyip müjdeyi verdi...
Ev fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ‘En az yüzde 25’ deyip müjdeyi verdi...Ev fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi, oranlar belli oldu. Kira fiyatları düşecek. Enflasyondaki artışlar sonrası ev fiyatları fahiş oranda artmıştı, sektör temsilcilerinden art arda uyarılar geldi. Ev sahiplerinin pişman olduğunu belirten İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, tarih vererek ev fiyatlarının “en az yüzde 20-25 düşüş bekliyorum" dedi. Emlakçılar ve ev sahipleri ise kira artışına yüzde 25 sınırı gelmesine rağmen zam yapmaya devam ediyor. Bazı illerde yüzde 100 ve daha fazla kira artışları söz konusu! İşte ev fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son gelişmeler...
1.08.2022Ekonomi
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 25 sınırı ile ilgili flaş açıklama, 1+4 yıllık sürede...
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 25 sınırı ile ilgili flaş açıklama, 1+4 yıllık sürede...Kiracılara güzel haber! Fahiş kira artışları nedeniyle mağdur olan kiracılar ile ilgili düzenleme yapıldı. Kira artışlarına yüzde 25 sınırı getirildi. Peki bu sınır kimleri kapsıyor? Tüm kiracılar için yüzde 25'lik sınır ugulanabilir mi? Kira artış sınırı ile ilgili 5 yıl detayı dikkat çekiyor. 5 yıllık süre boyunca kira sözleşmesinde kiranın TÜFE’nin altında bir oranla artırılması kararlaştırılmamış ise beş yıl boyunca TÜFE artış oranı uygulanarak tespit edilen kira ödenir. Örneğin; kira sözleşmesinde kiranın yüzde 20 artırılacağı kararlaştırılmasına rağmen, 12 aylık TÜFE artış oranı yüzde 35 ise kira sözleşmesinde yer alan artış oranı, TÜFE artış oranının altında olduğundan yeni dönem kira artışı yüzde 35 değil, yüzde 20 olarak uygulanarak ödenir. Birçok ev sahibi yasal sınırın üzerine çıkmak istese de evini yüksel bedeller ile kiraya veren mülk sahipleri de şikayetçi. Geçen yıldan itibaren başlayan konut kiralarındaki artış ev sahiplerinin başına bela oldu. Yüksek bedelle fahiş zam yapan ev sahipleri kiraları alamıyor. Bu faihş kiraları ödeyemeyenler ise büyükşehirleri terk ediyor.
1.08.2022Ekonomi
Evini yüksek fiyata kiraya verenlerin büyük pişmanlığı! Bu sefer mal sahipleri mağdur: 'Sütten ağzım yandı, ellerim kırılsaydı...'
Evini yüksek fiyata kiraya verenlerin büyük pişmanlığı! Bu sefer mal sahipleri mağdur: 'Sütten ağzım yandı, ellerim kırılsaydı...'İstanbul'da son dönemde ev kiraları astronomik rakamlara ulaştı. Ev sahipleri evlerini değerinin üzerinde kiralarken, kirada oturmak durumunda kalan vatandaşlar fiyatlara bakınca 'Elimde kalan parayla nasıl geçineceğim' diyerek kara kara düşünüyor. 'Maaş kadar geliri' olduğunu düşünerek sevinen mal sahipleri, evini yüksek kiraya verdikten sonra kiracılarla yaşadığı problemlerle gündemde. Kimi parasını zamanında alamıyor kimi ise sorunlu kiracılar yüzünden karakol karakol geziyor...
18.07.2022Ekonomi
Kiracı ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Geçersiz sayılıyor! Depozito...
Kiracı ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Geçersiz sayılıyor! Depozito...Kira depozitosu ile ilgili flaş açıklama. Kira depozitosu Türk Borçlar kanunu md 342’ye göre, kiracının verdiği güvencedir. Ancak bu güvence, kiracının apartman veya site yönetimine olan aidat veya diğer benzeri borçları dahil, kira bedeli dışında kalan borçların bir güvencesidir. Kira bedeli, brüt değil, “aylık net” ne kadarsa, onun en fazla 3 katı depozito talep edilebilir. Fakat “kiralayan aylık net kiranın 5 katı depozito talep ediyor, yoksa evi kiraya vermiyor” denilebilir. Bu durumda, kira sözleşmesinin depozitonun 3 katını aşan kısmı TBK md 27 ikinci fıkra gereği geçersiz olacak ve ödenen fazla depozito ileride ödenecek depozitodan düşülebilecektir. Çünkü bu durumda kira sözleşmesinin tamamı değil, sadece depozito şartı geçersiz olacaktır. İşte depozito ile ilgili kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren detaylar...
16.07.2022Ekonomi
Kira sözleşmeleri ile ilgili flaş detay! Tarihi boş bırakmayın, 1 ay sonra...
Kira sözleşmeleri ile ilgili flaş detay! Tarihi boş bırakmayın, 1 ay sonra...Kira fiyatlarına gelen fajiş zamlar nedeniyle kiracıların büyük çoğunluğu mülk sahibi tarafında ya evden çıkarılıyor ya da yasal sınırların üzerinde zam talep ediyordu. Hükümet harekte geçti. Kira artışıına sınır getirildi. Sabit zam uygulamasının ardından harekete geçti. Konut kiralarında 1 Temmuz 2023’e kadar uygulanacak olan yüzde 25’lik kira artış sınırına takılmak istemeyen birçok ev sahibi, yeni kontratlarını 2 Temmuz’a öteliyor. Ev sahipleri ayrıca tahliye taahhüdü imzalatmak istiyor. Burada amaç kiracının istenilen tarihte evi boşaltmasını sağlamak. Kiralık ev bulmakta zorlanan kiracılar ise bu taahhüdü imzalıyor.
19.06.2022Ekonomi
Kirada büyük oyun! Fahiş zamların ardından bu kez de 'hava parası' ve sözleşme erteleme...
Kirada büyük oyun! Fahiş zamların ardından bu kez de 'hava parası' ve sözleşme erteleme...Fırsatçı ev sahipleri kira artışına gelen sabit zam uygulamasının ardından harekete geçti. Konut kiralarında 1 Temmuz 2023’e kadar uygulanacak olan yüzde 25’lik kira artış sınırına takılmak istemeyen birçok ev sahibi, yeni kontratlarını 2 Temmuz’a öteliyor. Ayrıca ev sahipleri, yeni dönemde hava parası dahi istemeye başladı.
16.06.2022Ekonomi
Aidat öder gibi ev sahibi olunacak! Tarih verildi
Aidat öder gibi ev sahibi olunacak! Tarih verildiEv sahibi olmak isteyen milyonlara müjde geldi. Aidat öder gibi ev sahibi olunacak. Ev sahibi olmak için tarih verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Vatandaşlarımız aidat öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olacaklar. Projeyi Cumhurbaşkanımız Ağustos ayında açıklayacak." dedi.
31.05.2022Ekonomi
Kira fiyatları zamlarıyla flaş gelişme! Yeni dönem! Kiracı şikayet hattı ve kara liste
Kira fiyatları zamlarıyla flaş gelişme! Yeni dönem! Kiracı şikayet hattı ve kara listeKiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiriyor. Fahiş kira fiyatlarıyla ilgili yeni dönem başlıyor. Kiracıları mağdur eden fahiş kira zamlarına karşı yeni adımlar atılıyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Kiracı Şikayet Hattı mekanizması gündemde. Hat üzerinden kiracılar kanuni hakları konusunda bilgilendirileceği gibi aynı zamanda ev sahiplerini ihbar da edebilecek. Şikâyet mekanizması ilerleyen zamanda e-Devlet Sistemi'ne de taşınacak. İşte kiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiren flaş detaylar...
26.05.2022Ekonomi
Satılık ve kiralık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, artış yüzde...
Satılık ve kiralık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, artış yüzde...Konut fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 110 arttı. Konut fiyatlarına ilişkin veriler geldi. Ev fiyatlarında her geçen ay astronomik artışlar yaşanıyor. İnşaat maliyetlerinin artması satılık ev fiyatlarını doğrudan etkilerken, beraberinde önemli sorunlar getiriyor. Arz açığı artarken yatırımcı ve yabancı talebinin artması da fiyatların artmasına neden oluyor. Konut krizi giderek derinleşiyor. Vatandaşın ev sahibi olması neredeyse imkansız hale geldi, kiralık ev tutmak da artık cep yakıyor. Ev sahibi olmak isteyenler için kredi paketleri açıklandı ancak 1 gün bile geçmeden on binlerce fırsatçı devreye girerek fiyatları yükseltti. Hazine ve Maliye Bakanlığı konu ile ilgili düğmeye bastı. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) konut fiyat endeksi verilerini duyurdu. İşte konut sektöründe ve fiyatlarla ilgili yaşanan son gelişmeler...
23.05.2022Ekonomi
Ödemeler başlıyor! Faizsiz olarak veriliyor, yarın hesaplarda olacak...
Ödemeler başlıyor! Faizsiz olarak veriliyor, yarın hesaplarda olacak...Paralar hesaplara yatırılıyor. Ödemeler yarın başlıyor. Bakan duyurdu. 490 milyon TL nakdi avans ödemesi yapılacak. 3 defa ödeniyordu, 5'e çıkarıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkşeker ile 'Sözleşmeli Tarım' kapsamında bu yıl pancar eken 28 bin 800 çiftçiye 24 Mayıs'ta, toplamda yaklaşık 490 milyon TL ödeme yapılacağını duyurdu.
23.05.2022Ekonomi
Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin düşmeye devam ediyor, değer kaybında dikkat çeken iki sebep...
Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin düşmeye devam ediyor, değer kaybında dikkat çeken iki sebep...Kripto para piyasasında son dakika! Yeni gelişmeler ve açıklamalar peş peşe geliyor. Luna’da yaşanan krizin ardından kafalarda çok sayıda soru işareti bulunuyor. 'Luna 1 dolar olacak mı?' sorusu da merak edilmeye başlandı. Öte yandan Bitcoin düşmeye devam ediyor. CoinShares'in raporuna göre, Luna krizinin ardından Bitcoin'de yaşanan düşüş yüksek alım iştahı olarak değerlendirildi. Uzmanlar ise Bitcoin'deki düşüşü iki nedene bağladı. Peki Bitcoin'deki düşüşün sebepleri ne? Luna'nın perde arkasında neler yaşandı? İşte kripto para piyasasına ilişkin son değerlendirmeler...
23.05.2022Ekonomi
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alın
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alınSite ve apartmanlarda oturan milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı. Pek çok vatandaş haberdar değil. Kiracıların ve ev sahiplerinin talepte bulunması gerekiyor. Son bir yıl içerisinde kiralık ve satılık ev fiyatlarında görülen fahiş artış aidatlara da yansıdı. Özellikle sitelerde oturanlar kiralarla yarışır aidat miktarları ödemeye başladı. Her ay düzenli olarak ödenen aidatlar site yada apartman giderlerinin karşılanması için kullanılıyor. Ancak yıl içerisinde net gider rakamı belli olmadığı için ortalama bir miktar üzerinden hesaplama yapılıyor. Bu nedenle mahsuplaşma yapılmasının talep edilmesi gerekiyor. Yıl sonunda gelir ve giderlerin sıfırlanması hem kiracılar hem de mülk sahipleri için önemli. Çünkü, apartman ve site yönetimine her ay düzenli olarak ödenen aidat olarak nitelendirdiğimiz aylık sabit miktar, aslında ortak gider avansı. Avans olarak alındığına göre, dönem bitince gerçekleşen gider hesabının yapılması ve ödenen miktarla karşılaştırılarak herkesle ayrı ayrı mahsuplaşmanın yapılması gerekiyor. Ancak sitelerin çoğu bunu yapmıyor. Uzmanlar mahsuplaşma konusunda özellikle sitelerde oturanların ısrarcı olmasını ve ödenen fazla parayı talep etmelerini öneriyor.
23.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kiracı Ev Sahibi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kiracı ev sahibi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.