İşsizlik Maaşı

İşsizlik Maaşı

Son dakika işsizlik maaşı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan işsizlik maaşı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını işsizlik maaşı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İşsizlik Maaşı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan işsizlik maaşı gelişmeleri de dahil olmak üzere 827 işsizlik maaşı haberi bulunmuştur. Tüm işsizlik maaşı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kısa çalışma ödeneğinde son 12 aya dikkat! İşsizlik maaşı alamayana nakdi ücret desteği...
Kısa çalışma ödeneğinde son 12 aya dikkat! İşsizlik maaşı alamayana nakdi ücret desteği...Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği ile ilgili son dakika gelişmesi! Deprem bölgesinde her iki uygulama da 22 Şubat itibarıyla başladı. Peki, kimler kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteğinden yararlanacak, destekler kapsamında çalışanlara ne kadar ödenecek?
1.03.2023Ekonomi
Yeni işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? 2023 İşsizlik maaşı hesaplama!
Yeni işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? 2023 İşsizlik maaşı hesaplama!2023 Asgari ücretinin belirlenmesiyle birlikte işsizlik maaşı tutarı da değişti. Sigortalıların kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmaları durumunda işsiz kaldıkları dönem için ödenen işsizlik maaşı ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağı, başvurunun nereye ve nasıl yapılacağı da merak ediliyor. Peki, Yeni işsizlik maaşı ne kadar? En yüksek ve en düşük işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşsizlik maaşı hesaplama!
Asgari ücret zammı sonrası yeni maaşlar belli oldu! Hesaplara yatacak, tek tek açıklandı
Asgari ücret zammı sonrası yeni maaşlar belli oldu! Hesaplara yatacak, tek tek açıklandıAsgari ücret zammı sonrası yeni maaşlarla ilgili son dakika açıklaması geldi. 2023 yılı asgari ücrete gelecek olan zam oranını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Buna göre yeni asgari ücret 8 bin 500 oldu. 2023 yılı asgari ücretine yapılan zam sonrası birçok maaş artıyor. 65 yaş aylığı yani yaşlılık maaşı başta olmak üzere, engelli maaşı ve işsizlik maaşı alanların maaşları artıyor, kıdem tazminatları yükseliyor, staj ücretleri, rapor paraları isteğe bağlı sigorta primi ve GSS primi de zamdan etkileniyor. Peki, Asgari ücret hangi maaşları etkiler? Asgari ücret neleri değiştirecek? Asgari ücretin maaşlara etkisi ne olur? Yeni asgari ücret kimleri etkileyecek? İşte tek tek asgari ücretin etkileyeceği kalemler ve asgari ücretle değişecek yeni ödemeler...
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurdu
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurduAsgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca vatandaşın beklediği açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız" ifadelerini kullandı.
17.12.2022Ekonomi
İkinci işte çalışan milyonlara güzel haber! İş sözleşmesindeki madde geçersiz sayılıyor
İkinci işte çalışan milyonlara güzel haber! İş sözleşmesindeki madde geçersiz sayılıyorÇalışan milyonlarca kişi için güzel haber geldi. İkinci işte çalışmak isteyen vatandaşları ilgilendiren detaylar belli oldu. Avukat Cansen Erdoğan, "Kişi aynı anda birden fazla işyerinde çalışabilir, günün belirli saatlerinde bir iş yerinde diğer saatlerinde başka bir iş yerinde çalışabilir" diyerek bilinmesi gereken o şartı açıkladı.
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! İşveren çalışana ödemek zorunda
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! İşveren çalışana ödemek zorundaÖzel bir şirkette moto kurye olarak çalışan genç, aynı anda başka bir şirkette de çalışınca kapı önüne konuldu. Davaya son noktayı koyan Bölge Adliye Mahkemesi emsal bir karara imza attı.
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönemKonut yapımında bulunan şantiye şefleri ile ilgili yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında meslekle ilgili pek çok düzenleme getirildi. Buna göre şantiye şeflerinin aynı anda üstlenebilecekleri iş miktarı, işin büyüklüğüne göre düzenlenecek. Düzenlemeyi değerlendiren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Nusret Suna, şantiye şeflerinin kilit konumda olduğunu ifade ederek, çok kritik bir deprem hatırlatmasında bulundu.
En az 2588 lira hesaba yatıyor! Çalışan herkesi kapsıyor, bilinmeyen ayrıntılar ortaya çıktı
En az 2588 lira hesaba yatıyor! Çalışan herkesi kapsıyor, bilinmeyen ayrıntılar ortaya çıktıÇalışan milyonları ilgilendiriyor. En az 2588 lira hesaba yatıyor. İşsizlik sigortasıyla ilgili milyon ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. İşsizlik maaşı için işten çıkış belgesi verildikten sonra ‘30 gün içinde’ İşkur’a başvurmak şart. 30 gün sonra da başvurulabilir ama gecikilen süre için işsizlik maaşı ödenmiyor. İşte işsizlik maaşıyla ilgili dikkat çeken ayrıntılar...
3.11.2022Ekonomi
Borcu veya alacağı olan herkesi ilgilendiren karar! Haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz
Borcu veya alacağı olan herkesi ilgilendiren karar! Haklıyken haksız duruma düşebilirsinizYargıtay’dan borcu ve alacağı olan milyonları ilgilendiren emsal niteliğinde bir karara imza atıldı. Hiçbir yazılı beyan olmadığı halde sosyal medyada borçlu olduğuna ilişkin ifadeler kullanılması delil sayıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Avukat Ali Oktay Coşgun, bu tip uygulamalardaki yazışmaların belge niteliği taşıdığına dikkat çekerek, haklıyken suçlu duruma düşürecek konuyla ilgili de çarpıcı bilgiler verdi.
26.10.2022Gündem
Emekliliği etkiliyor! Prim günlerine ekleniyor, talepte bulunulması gerekiyor
Emekliliği etkiliyor! Prim günlerine ekleniyor, talepte bulunulması gerekiyorEmekli olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor. Emeklilik ile ilgili dikkat çeken detay ortaya çıktı. Ödenen primler işçinin uzun vadeli prim günlerine ekleniyor ve emeklilik hesabında geçerli oluyor. İşsizlik maaşı alırken 90 gün içinde iş bulup 12 ay kesintisiz çalışanlar Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) talepte bulunarak sigorta primlerinin eklenmesini sağlayabilir. İşte işsizlik maaşı ve emeklilik ile ilgili milyonları ilgilendiren detay...
17.10.2022Emekli
Asgari ücret ile çalışanlar dikkat! Emsal ücret tespiti yapılıyor
Asgari ücret ile çalışanlar dikkat! Emsal ücret tespiti yapılıyorYargıtay asgari ücretle çalışanları yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Kararda, "Uzun yıllar boyunca aynı işyerinde asgari ücretle çalışmaya devam edilmesi hayatın olağan akışına aykırıdır." denildi. Kararı değerlendiren uzmanlar, benzer şekilde uzun yıllar asgari ücretle çalışmaya devam edenler için dikkat çeken uyarılarda bulundu.
İşsizlik maaşı, yemek parası ve nakdi destek ile ilgili son dakika gelişmesi! Düzenleme geliyor, borçlar da siliniyor
İşsizlik maaşı, yemek parası ve nakdi destek ile ilgili son dakika gelişmesi! Düzenleme geliyor, borçlar da siliniyorElektrik, doğal gaz ve ısınma desteği ile ilgili son dakika gelişmesi Çalışan ve ihtiyaç sahibi milyonları ilgilendiren açıklama geldi. Borçlar siliniyor, işsizlik maaşı ve nakdi ücret desteğinde flaş değişiklik, tamamen değişiyor. Yeni düzenleme yolda, yemek ücretinden ısınma ve elektrik desteklerine; 65 yaş aylığından evde bakım yardımına kadar pek çok konuda çalışma yürütüldüğü ortaya çıktı. İşte milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika gelişmesinin detayları...
12.10.2022Ekonomi
Ev kiralamada yeni dönem! Fiyatlar uçuşa geçti, öğrencilere uyarılar art arda geldi
Ev kiralamada yeni dönem! Fiyatlar uçuşa geçti, öğrencilere uyarılar art arda geldiÖSYM’nin tercih sonuçlarını açıklaması ile milyonlarca öğrenci uygun fiyata kiralık ev ve yurt araştırmaya başladı. Uzmanlar, bu süreçte fiyatlarda herhangi bir düşüşün olmayacağını ifade ederek, öğrenciler arasında oda kiralama döneminin iyice yayıldığını belirtti. Yeni alışkanlığın aidat ve faturalarda bir dizi krizi de beraberinde getirebileceği uyarısında bulunan uzmanlar, fahiş fiyatların nasıl düşürülebileceğine ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Öğrencilere rehber olacak tavsiyeler ve kira fiyatlarındaki son gelişmeler haberimizde...
9.09.2022Ekonomi
İşsizlik maaşı, kıdem tazminatı ve emeklilik süresi ile ilgili flaş detay! e-Devlet üzerinden yapılıyor
İşsizlik maaşı, kıdem tazminatı ve emeklilik süresi ile ilgili flaş detay! e-Devlet üzerinden yapılıyorÇalışma hayatına başlayan herkes bir süre çalıştıktan sonra emekli olmanın yolarını arıyor. Ancak bazı durumlarda emeklilik süresi uzayabiliyor. Hayatının belli bir döneminde kayıt dışı olarak çalışanlar, çalıştıkları süre kadar geç emekli oluyor. Sigortasız olarak çalışmak sadece emeklilik tarihinin uzamasına neden olmuyor aynı zamanda çalışanın pek çok hak kaybı yaşamasına da sebebiyet veriyor. Sigortasız çalışan kişi iş kazası geçirmesi durumunda ya da meslek hastalığına yakalanması halinde yasal haklara sahip olamıyor. Öte yandan işten çıkarılması durumunda tazminat talep edemeyen sigortasız çalışanlar işsizlik maaşına da başvuruda bulunamıyor.
Devletten aldığı hibe ile başladı, şimdi paraya para demiyor! 'Yüksek verim aldık' deyip fiyatını açıkladı
Devletten aldığı hibe ile başladı, şimdi paraya para demiyor! 'Yüksek verim aldık' deyip fiyatını açıkladıYozgat’ın Çekerek ilçesine bağlı Özükavak beldesinde, devletten aldığı destekle kurduğu serada domates üreten girişimci Sariye Aslan, aile bütçesine katkı sağlıyor. Kilosunu 10 liradan sattığını ifade eden Sariye Aslan, “Bu sera, kasabamızda bir ilk. Bu projeyi KOP ile gerçekleştirdik. Yüzde 80 devletimizin desteği, yüzde 20 de sera işletmecimizin desteği ile bu projeyi buraya yaptı” dedi.
7.09.2022Ekonomi
Son dakika destek kararı! Kapsam genişletiliyor, ödeme miktarı artıyor
Son dakika destek kararı! Kapsam genişletiliyor, ödeme miktarı artıyorDevlet destekleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yüz binlerce kişi bekliyordu. Destek kapsamı genişletildi. Ödeme miktarı artırıldı. Ayrıca yeni sosyal yardım kalemleri de uygulamaya girecek. Destek paketi ile ilgili detaylar ekim ayında açıklanacak.
7.09.2022Ekonomi
Prim eksiği olanlar emeklilik yaşı dolunca toplu prim ödeyerek emekli olabiliyor mu?
Prim eksiği olanlar emeklilik yaşı dolunca toplu prim ödeyerek emekli olabiliyor mu? Milyonları ilgilendiriyor! Prim eksiği olanlar dikkat! Emeklilik için beklemenize gerek yok! Türkiye’de emekli olabilmek için çalışanların üç şartı sağlaması gerekiyor. Bunlar, yasada yaş, yıl ve prim sayısını doldurmak olarak ifade ediliyor. Emeklilik yaşını doldurmuş ancak prim dışında tüm şartları sağlayanlar emekli olup olamayacaklarını araştırıyor. Peki, Emeklilik için prim günü eksik olanlar ne yapmalı? Prim eksiği olanlar emeklilik yaşı dolunca toplu prim ödeyerek emekli olabiliyor mu? Eksik primde toplu ödeme yapılabilir mi? İşte detaylar…
3.08.2022Emekli
İkale ile işten ayrılma nedir? İkale ile işten ayrılan işsizlik maaşı alabilir mi?
İkale ile işten ayrılma nedir? İkale ile işten ayrılan işsizlik maaşı alabilir mi? Çalışma hayatında sıklıkla karşılaşılan durumların başında ikale ile işten ayrılma geliyor. İkale işçi ile işverenin karşılıklı anlaşarak iş sözleşmesini feshetmesi anlamına geliyor. İşçinin ikale ile işverenler anlaşması neticesinde imzalanacak sözleşmede dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. İşveren ve işçinin anlaşmasıyla devreye giren ikale anlaşması ile ilgili hak kaybına uğramamak için yasal hakların bilinmesi büyük önem taşıyor. Peki, İkale ile işten ayrılma nedir? İkale ile işten ayrılan işsizlik maaşı alabilir mi? İkalede kıdem tazminatı alınır mı? İkale ile işten ayrılana kaç maaş verilir? İşte ikale sözleşmeleri hakkında çalışanların dikkat etmesi gerekenler…
Paralar faizi ile geri alınıyor! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor, aylık 5.137 TL ve...
Paralar faizi ile geri alınıyor! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor, aylık 5.137 TL ve...Başvuran 10 ay aralıksız ödeniyor. 30 gün içerinde müracaatta bulunulması gerekiyor. 5.137 TL'lik ödemeden yararlananlar ile ilgili kritik detay ortaya çıktı. Faizi ile geri alınıyor. Çalışanların işten çıkartılmaları durumunda yeni bir iş bulana kadar hayatlarını idame etmeleri için İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. Bu ödenekten yararlanabilmesi için çalışanların bazı şartları taşıyor olması gerekiyor. İşsizlik ödeneği alınabilmesi için son 3 yılda en az 600 gün prim ödemesinin yapılmış olması ve son 120 gün hizmet akdi ile çalışılmış olması gerekiyor. Çalışanların kendi isteği ile işten çıkması durumunda işzilik maaşı ödenmiyor. Son dönemlerde bazı kurumsal firmalar çalışanlarına işten çıkmarma paketi hazırlıyor. Bu şekilde işszilik maaşı alma hakkı olmadığı halde bu ödemeden yararlanan kişiler ise aldıkları parayı faizi ile geri ödemek zorunda kalıyor. Ancak geekli şartların tam olarak sağlanması durumunda işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. Bı şartları taşıyan kişiler iş akdinin feshinden itibaren 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvurmaları durumunda işsizlik maaşı alıyor. Peki 30 günlük başvuru süresi kaçırılırsa ne olur? İşte işsizlik maaşı ile ilgili merak edilen detaylar...
5.137 TL gerekli şartları taşıyan herkese ödeniyor, paralar PTT hesaplarına yatırılıyor, 10 ay boyunca...
5.137 TL gerekli şartları taşıyan herkese ödeniyor, paralar PTT hesaplarına yatırılıyor, 10 ay boyunca...Milonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiriyor. Temmuz ayı itibarı ile ödeme rakamı değişti. Asgari ücret zammı sonrası 5.137 TL'ye yükseldi. 30 gün içerisinde başvuruda bulunanlar alıyor. En az 6 ay ödeniyor. Çalışanların işten çıkartılmaları durumunda yeni bir iş bulana kadar hayatlarını idame etmeleri için İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. Bu ödenekten yararlanabilmesi için çalışanların bazı şartları taşıyor olması gerekiyor. İşsizlik ödeneği alınabilmesi için son 3 yılda en az 600 gün prim ödemesinin yapılmış olması ve son 120 gün hizmet akdi ile çalışılmış olması gerekiyor. Gerekli şartları taşıyanlar iş akdinin feshinden itibaren 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvurmaları durumunda işsizlik maaşı alıyor. Peki kim ne kadar işsizlik maaşı alabilir? İşsizlik maaşı alanlar sağlık hizmetlerinden de yararlanabiliyor mu? İşte tüm çalışanları ilgilendiren konun ayrıntıları...
5.137 TL her ay ödeniyor! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor, 30 günlük başvuru süresi kaçırılırsa...
5.137 TL her ay ödeniyor! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor, 30 günlük başvuru süresi kaçırılırsa...Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Zam geldi. Ödeme miktarı 5.137 TL'ye yükseldi. Başvuran 10 ay aralıksız alıyor. 30 gün içerinde müracaatta bulunulması gerekiyor. Çalışanların işten çıkartılmaları durumunda yeni bir iş bulana kadar hayatlarını idame etmeleri için İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. Bu ödenekten yararlanabilmesi için çalışanların bazı şartları taşıyor olması gerekiyor. İşsizlik ödeneği alınabilmesi için son 3 yılda en az 600 gün prim ödemesinin yapılmış olması ve son 120 gün hizmet akdi ile çalışılmış olması gerekiyor. Gerekli şartları taşıyanlar iş akdinin feshinden itibaren 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvurmaları durumunda işsizlik maaşı alıyor. Peki 30 günlük başvuru süresi kaçırılırsa ne olur? İşte işsizlik maaşı ile ilgili merak edilen detaylar...
5.137 TL'ye yükseldi! En az 6 ay ödeniyor, 30 gün içerisinde...
5.137 TL'ye yükseldi! En az 6 ay ödeniyor, 30 gün içerisinde...Milonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiriyor. Temmuz ayı itibarı ile ödeme rakamı değişti. Asgari ücret zammı sonrası en düşüğü 2 bin 568 lira, en yükseği 5 bin 137 lira oldu. Başvuru için 30 gün sınırı bulunuyor. Çalışanların işten çıkartılmaları durumunda yeni bir iş bulana kadar hayatlarını idame etmeleri için İŞKUR tarafından işsizlik maaşı ödemesi yapılıyor. Bu ödenekten yararlanabilmesi için çalışanların bazı şartları taşıyor olması gerekiyor. İşsizlik ödeneği alınabilmesi için son 3 yılda en az 600 gün prim ödemesinin yapılmış olması ve son 120 gün hizmet akdi ile çalışılmış olması gerekiyor. Gerekli şartları taşıyanlar iş akdinin feshinden itibaren 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvurmaları durumunda işsizlik maaşı alıyor.
EYT’de kritik 5 formül! Milyonlar bekliyordu, 50 yaşını tamamlayan...
EYT’de kritik 5 formül! Milyonlar bekliyordu, 50 yaşını tamamlayan... Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son dakika gelişmesi! EYT’li yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren açıklamalar art arda geldi. Çözüm getirecek yeni formüllerin detayları da ortaya çıktı. Avrupa modeli ve 50 yaşını tamamlama formülü üzerinde duruluyor. Uygulanacak seçeneklerden hangisi Türkiye’deki sosyal güvenlik yapısına uygun olursa, sosyal güvenlikte aktif, pasif dengesini bozmayacak ve ilave yük getirmeyecekse bunlardan birisi hayata geçirilecek. İşte Emeklilikte Yaşa Takılanlar için düşünülen formüllerin detayları...
18.07.2022Emekli
Fatura desteğinde flaş değişiklik! Limit yükseldi, yüz binlerce yeni abone alacak, 216 lira PTT hesaplarına yatırılacak
Fatura desteğinde flaş değişiklik! Limit yükseldi, yüz binlerce yeni abone alacak, 216 lira PTT hesaplarına yatırılacakElektrik faturasına devlet desteğinde yeni dönem başldı. Limit değişti, artık yüz binlerce abone fatura desteğinden yararlanabilecek. Destek ödemelerinde başvuru şartı bulunuyor. Devletin dar gelirliye yönelik 1 Mart 2019’da başlattığı ‘elektrik tüketim desteği’ devam ediyor. Elektrik yardımından daha önce 2.1 milyon abone faydalanıyordu, şubat itibarıyla bu sayı 4 milyona çıkarıldı. Peki fatura desteğinden kimler yararlanabilir? Elektrik desteği başvurusu nereye yapılır? İşte konun ayrıntıları...
13.07.2022Ekonomi
Zam geldi! İşsizlik maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı ve kıdem tazminatı ödemelerinde büyük artış! En düşüğü 2.588 lira...
Zam geldi! İşsizlik maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı ve kıdem tazminatı ödemelerinde büyük artış! En düşüğü 2.588 lira...Asgari ücrette yüzde 30 artışa gidildi ve 1 Temmuz’dan itibaren günlük brüt 215.70 TL, aylık brüt 6.471 TL, net 5.500.35 lira oldu. Yeni asgari ücretin işverene maliyeti ise 7.603.43 oldu. Asgari ücret artışı pek çok ücretin de artmasını sağladı. Emekli, çalışan, emekli olmak isteyen, stajyer, engelli gibi birçok kesim yeni maaş ve primleri değişti. Bu değişiklik ve zamların yanı sıra asgari ücret artışı vatandaşın yaptığı bazı ödemelerin de artmasına yol açacak. Örneğin doğum ve askerlik borçlanması, GSS primi, BES kesintileri de arttı.

Benzer Haber Etiketleri

İşsizlik Maaşı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki işsizlik maaşı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.