İsmail Demir

İsmail Demir

Son dakika ismail demir haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ismail demir ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ismail demir haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İsmail Demir

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ismail demir gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.583 ismail demir haberi bulunmuştur. Tüm ismail demir haberleri aşağıda listelenmiştir.
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildi
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 3 Bayraktar TB2 insansız hava aracının (İHA) Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edildiğini bildirdi.
30.09.2022Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Bizim muhatabımız kuklalar değil
TBMM Başkanı Şentop: Bizim muhatabımız kuklalar değilİstanbul Teknopark'ta ARMELSAN AR-GE Merkezi'nin açılış törenine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop “Biz kimseyle düşman olmak istemeyiz ama bize düşman olacaklardan daha güçlü, teknolojik olarak onlara daha donanımlı olmak mecburiyetindeyiz. Özellikle başkalarının rüzgarıyla yelken açan Yunanistan gibi, lokomotif değil vagon devletler için söylenecek bir tek sözümüz vardır; 'Bizim muhatabımız esasen kuklalar değil, onları idare eden kuklacılardır" dedi.
24.09.2022Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı!  'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktıSavunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK canlı yayınında savunma sistemleri ve projelerle ilgili son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Demir, "Savunma sanayiinde dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız. Milli muharip uçak devreye girdiğinde havacılık alanında da dünyada ilk 5'e gireceğiz" dedi. Türkiye'nin insansız suüstü aracı 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı.
24.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Central Park'ta yürüyüş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Central Park'ta yürüyüşABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki temasları öncesinde Central Park'ta yürüyüş yaptı.
18.09.2022Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: TCG Anadolu, NATO ittifakının da bir parçası olacak
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: TCG Anadolu, NATO ittifakının da bir parçası olacakSavunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yapımı tamamlanarak test faaliyetleri süren TCG Anadolu Gemisi'ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Demir, "Haziran’da deniz kabul teslimlerine başladık. İnşallah bu yılsonunda kabulünün yapılmasını bekliyoruz” dedi.
17.09.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Aliyev'le görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'le görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 22'nci Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Semerkant'ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le bir araya geldi.
15.09.2022Siyaset
3336 TL hesaplara yatırılıyor! Ödemeler yeni sistem üzerinden yapılıyor, bugün başladı
3336 TL hesaplara yatırılıyor! Ödemeler yeni sistem üzerinden yapılıyor, bugün başladı3336 TL bugün hesaplara yatırılıyor. Ödemeler yapılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 849 milyon TL Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı. Evde Bakım Yardımı miktarı 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi için 2 bin 354 TL’den 3 bin 336 TL’ye çıkarılmıştı.
15.09.2022Ekonomi
Dünyada bir ilk! Marlin SİDA Türkiye tarafından geliştirildi, İsmail Demir paylaştı
Dünyada bir ilk! Marlin SİDA Türkiye tarafından geliştirildi, İsmail Demir paylaştıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, dünyanın elektronik harp kabiliyetine sahip ilk insansız su üstü aracı Marlin SİDA'nın Türkiye tarafından geliştirildiğini açıkladı.
15.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC. TRK" ile , Şanghay İşbirliği Teşkilatı 22’nci Devlet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere Özbekistan’a hareket etti.
15.09.2022Siyaset
İsmail Demir: Askerimizin yükünü hafif hissettiren projemizi tamamladık
İsmail Demir: Askerimizin yükünü hafif hissettiren projemizi tamamladıkCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Askerimizin 40 kilograma kadar yükünü, manevra yeteneğine en az etkiyle yüzde 80 hafif hissettiren Pasif Dış İskelet projemizi tamamladık. İlk prototiplerini güvenlik güçlerimizin kullanımına verdik" dedi.
14.09.2022Gündem
Uzun menzilli hava savunma füze sistemi “SİPER”den tarihi başarı
Uzun menzilli hava savunma füze sistemi “SİPER”den tarihi başarıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığınca geliştirilen uzun menzilli hava savunma füze sistemi SİPER projesinde, bir aşama daha başarıyla gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Uzun menzilli hava savunma füze sistemimiz SİPER adım adım yükseliyor. SİPER son test atışında yüksek hızlı hedeflerde 100 kilometreyi gözüne kestirdiğini gösterdi. SİPER, bu vuruş başarısıyla bir aşamayı daha tamamladı" dedi.
26.08.2022Ekonomi
Ukrayna ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndü
Ukrayna ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndüUkrayna’daki resmi temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda döndü. Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, saat 23.45'te Atatürk Havalimanı'na indi.
18.08.2022Siyaset
Damat cinayetinin arkasından skandal çıktı! İğrenç iddia...
Damat cinayetinin arkasından skandal çıktı! İğrenç iddia...Gaziantep’te trafik kazasının ardından yaşanan damat cinayetinde ortaya atılan fuhuş iddiası kan dondurdu. Damadını öldüren kayınpeder, ifadesinde damadı Halil Ağbaş’ın kızını fuhşa zorladığını iddia ederken, damadın çok sayıda suç kaydı olduğu ortaya çıktı.
18.08.2022Yaşam
Gaziantep’te dehşete düşüren damat cinayeti! Her satırı korkunç
Gaziantep’te dehşete düşüren damat cinayeti! Her satırı korkunçGaziantep’te öfkeli kayınbabanın tartıştığı damadıyla arasında yaşanan kovalamaca cinayetle son buldu. Motosikletiyle şarampole yuvarlanan yaralı damadı Halil Ağbaş’ı av tüfeğiyle vurarak öldüren kayınbaba İsmail Demir’in kızı ve oğlunun yardımıyla gerçekleştirdiği cinayet dehşete düşürdü.
17.08.2022Yaşam
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir geçtiğimiz gün Haber Global'de katıldığı programda, Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki son gelişmelerini anlattı. Milli Muharip Uçak ve KIZILELMA ile ilgili önemli gelişmeleri duyuran Demir, "F-35 vermeyenler bir gün utanacak" dedi.
12.08.2022Gündem
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Milli gözcü İHA STM TOGAN’ın ilk teslimatları yapıldı! SSB Başkanı Demir duyurdu
Milli gözcü İHA STM TOGAN’ın ilk teslimatları yapıldı! SSB Başkanı Demir duyurduCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM tarafından milli imkanlarla geliştirilen mini gözcü İHA sistemi TOGAN’ın ilk teslimatının yapıldığını açıkladı. STM TOGAN, keşif, gözetleme ve istihbarat faaliyetlerinde kullanılacak.
SSB Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin yerli projesi SİPER'deki son durumu anlattı
SSB Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin yerli projesi SİPER'deki son durumu anlattıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, CNN Türk yayınına özel açıklamalarda bulundu. Demir, Türkiye'nin yerli projesi SİPER'deki son durumu anlattı.
5.08.2022Haber
Yerli hava savunma sistemi SİPER'de kritik gelişme! Savunma Sanayii Başkanı duyurdu
Yerli hava savunma sistemi SİPER'de kritik gelişme! Savunma Sanayii Başkanı duyurduCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin yerli projesi SİPER'deki son durumu anlattı. Demir, “Nihai SİPER füzemizin yolculuğunda bir versiyonunu çıkardık onun testlerini yapıyoruz. Bu sistemler test ile kendini ispatlamalı ve kalifiye olmalı. İnşallah belirlenen takvimde BLOK 0’da bunu başlatacağız” dedi.
Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi
Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismiUzayın geniş ve sonsuzluğu içerisinde gök bilimciler tarafından araştırmalar sürerken Ay, Mars ve Venüs’te keşfedilen oluşumlara dünyadan verilen isimlerin yanı sıra 21 Türk ismi yazıldı.
Türkiye için sevindiren gelişme! 'ÇAKIR' için tarih belli oldu
Türkiye için sevindiren gelişme! 'ÇAKIR' için tarih belli olduÖğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini artırmak ve savunma sanayiinde iş sahibi olma imkanlarını geliştirmek amacıyla başlatılan TEKNOFEST Roket Yarışları'na katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Akıncı İHA'lara entegre edilecek 'ÇAKIR' füzesi için tarih verdi.
4.08.2022Ekonomi
İsmail Demir: Daha stratejik ürünler için elimizden geleni yapacağız
İsmail Demir: Daha stratejik ürünler için elimizden geleni yapacağızCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sanayinin çalışmalarının başka ülkelerce ilgi ile takip edildiğini belirterek, "Bizi izlemeye devam etsinler. Kendi işimize bakıyoruz. Türkiye'nin daha stratejik ürünlere sahip olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizim yolumuz belli" dedi.
Düşmana korku salacak! Resmen seri üretime geçti, ilk kez yerli ve milli...
Düşmana korku salacak! Resmen seri üretime geçti, ilk kez yerli ve milli...Türkiye için sevindiren gelişme. Düşmana korku salacak. Resmen seri üretime geçti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ilk kez yerli ve milli olarak üretilen PMT 12.7 MM makineli tüfeğin seri üretime geçtiğini kaydetti. İşte son dakika haberinin detayları...
3.08.2022Ekonomi
'SUNGUR' TSK'ya teslim edildi! Savunma Sanayii Başkanı duyurdu
'SUNGUR' TSK'ya teslim edildi! Savunma Sanayii Başkanı duyurduSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, portatif hava savunma füzesi Sungur'un, omuzdan atılan versiyonunun Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edildiğini açıkladı.
Türk üretimi İHA ve SİHA’lar dünya gündeminde! Ukrayna'da savaşın kaderini değiştirdi: Türkiye güç merkezi haline geldi...
Türk üretimi İHA ve SİHA’lar dünya gündeminde! Ukrayna'da savaşın kaderini değiştirdi: Türkiye güç merkezi haline geldi...Şubat ayı sonunda Rus ordusunun Ukrayna topraklarına girmesiyle başlayan savaşta Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türkiye üretimi İHA ve SİHA’lar savaşta kilit bir rol oynamaya başladığından beri tüm dünyanın gözü de ülkemize çevrildi. Türkiye son yirmi yılda silah üretiminde küresel bir oyuncu haline geldi diyen dünya basını neredeyse her gün Türkiye’nin bu büyük başarısını manşetlerine taşımaya başladı. Bunun son örneği ise Wall Street Journal’ın konuyla ilgili makalesi ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'le yapılan röportaj oldu…
22.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İsmail Demir ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ismail demir haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.