İsmail Demir

İsmail Demir

Son dakika ismail demir haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ismail demir ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ismail demir haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İsmail Demir

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ismail demir gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.594 ismail demir haberi bulunmuştur. Tüm ismail demir haberleri aşağıda listelenmiştir.
Düşmana korku salacak! MİDLAS, ilk testinde HİSAR'ı ateşledi
Düşmana korku salacak! MİDLAS, ilk testinde HİSAR'ı ateşlediTürkiye başardı. Düşmana korku salacak. Tamamen yerli ve milli imzası taşıyor. Roketsan tarafından üretilen MİDLAS'ın ilk test atışına ilişkin görüntüler paylaşıldı. Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapıldı.
3.12.2022Ekonomi
İsmail Demir: Milli muharip uçağımız son montaj hattına girdi
İsmail Demir: Milli muharip uçağımız son montaj hattına girdiSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Milli Muharip Uçağımız son montaj hattına girdi. Böylece kritik bir aşamayı daha geride bıraktık. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Milli Muharip Uçağımızı ilmek ilmek örerek montajını tamamlayıp hangardan çıkaracağız" dedi.
23.11.2022Ekonomi
F-16'ların yerine geçecek! Yeni gelişme, başarıyla üretildi
F-16'ların yerine geçecek! Yeni gelişme, başarıyla üretildiTürkiye’nin 5’inci nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak’ta (MMU) önemli bir viraj dönüldü. MMU’nun beyni olarak nitelendirilen görev bilgisayarı TÜBİTAK BİLGEM tarafından başarıyla üretildi.
23.11.2022Ekonomi
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecek
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN'da, F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunu içeren 'Özgür' projesine ilişkin inceleme yaparak, "F-16’larımızın çeşitli modelleri var. İlk modellerinden başlamak üzere bu uygulama şu anda hayata geçiriliyor olacak. Adım adım F-16’larımız çok daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde Hava Kuvvetleri'mizin hizmetine devam edecekler" dedi.
10.11.2022Ekonomi
Savunma Sanayi Başkanı Demir: F-35 olmaz, biz de milli muharip uçak yaparız
Savunma Sanayi Başkanı Demir: F-35 olmaz, biz de milli muharip uçak yaparızCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bize yapamazsın dediklerinin aslında nasıl da birazcık çabayla yapılabildiğini görüyoruz. Evet, F-35 olmaz, biz de milli muharip uçak yaparız. Bizim önceliğimiz dışa bağımlılığımız olmadan ilerlemek" dedi.
27.10.2022Ekonomi
Mustafa Varank: Türkiye'ye karşı en küçük tehdide seyirci kalmayız
Mustafa Varank: Türkiye'ye karşı en küçük tehdide seyirci kalmayızSAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nın resmi açılış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Kimsenin endişe etmesine gerek yok. Türkiye'nin başkasının topraklarında gözü olmadı. Bizim savunma sanayii harikalarımız 10 yıllardır devam eden emperyalistlerin ya da maşalarının yaptığı zulümleri durdurmak için kullanılır. Türkiye'ye karşı yapılacak en küçük tehdide dahi seyirci kalmayız. Aksini düşünen varsa SAHA EXPO'yu görsünler" dedi.
25.10.2022Siyaset
Milli Savunma Bakanı Akar: Asıl yayılmacı, Yunanistan'ın ta kendisidir
Milli Savunma Bakanı Akar: Asıl yayılmacı, Yunanistan'ın ta kendisidirSAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nın resmi açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz sorunlara barışçıl çözüm önerileriyle yaklaşırken, bilinen bazı Yunanlı siyasiler kendi megali idea hayallerini örtmek, saklamak için Yeni Osmanlı diye bir söylem uydurdular. Bu söylemle akıllarınca Türkiye'yi yayılmacılıkla suçluyorlar. Asıl yayılmacı, kurulduğu günden bugüne burnumuzun dibine kadar gelip sürekli Türkiye'yi tahrik ve tehdit eden Yunanistan'ın ta kendisidir" dedi.
25.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana'da!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana'da!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye- Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 4'üncü toplantısı ile 'Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı'nın (CICA) 6'ncı zirvesine katılmak üzere Astana'da. Erdoğan, Kazakistanlı mevkidaşı tarafından resmi törenle karşılandı.
12.10.2022Dünya
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildi
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 3 Bayraktar TB2 insansız hava aracının (İHA) Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edildiğini bildirdi.
30.09.2022Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Bizim muhatabımız kuklalar değil
TBMM Başkanı Şentop: Bizim muhatabımız kuklalar değilİstanbul Teknopark'ta ARMELSAN AR-GE Merkezi'nin açılış törenine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop “Biz kimseyle düşman olmak istemeyiz ama bize düşman olacaklardan daha güçlü, teknolojik olarak onlara daha donanımlı olmak mecburiyetindeyiz. Özellikle başkalarının rüzgarıyla yelken açan Yunanistan gibi, lokomotif değil vagon devletler için söylenecek bir tek sözümüz vardır; 'Bizim muhatabımız esasen kuklalar değil, onları idare eden kuklacılardır" dedi.
24.09.2022Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı!  'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktıSavunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK canlı yayınında savunma sistemleri ve projelerle ilgili son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Demir, "Savunma sanayiinde dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız. Milli muharip uçak devreye girdiğinde havacılık alanında da dünyada ilk 5'e gireceğiz" dedi. Türkiye'nin insansız suüstü aracı 'Marlin' ilk kez CNN TÜRK'te görücüye çıktı.
24.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Central Park'ta yürüyüş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Central Park'ta yürüyüşABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki temasları öncesinde Central Park'ta yürüyüş yaptı.
18.09.2022Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: TCG Anadolu, NATO ittifakının da bir parçası olacak
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: TCG Anadolu, NATO ittifakının da bir parçası olacakSavunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yapımı tamamlanarak test faaliyetleri süren TCG Anadolu Gemisi'ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Demir, "Haziran’da deniz kabul teslimlerine başladık. İnşallah bu yılsonunda kabulünün yapılmasını bekliyoruz” dedi.
17.09.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Aliyev'le görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'le görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 22'nci Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Semerkant'ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le bir araya geldi.
15.09.2022Siyaset
3336 TL hesaplara yatırılıyor! Ödemeler yeni sistem üzerinden yapılıyor, bugün başladı
3336 TL hesaplara yatırılıyor! Ödemeler yeni sistem üzerinden yapılıyor, bugün başladı3336 TL bugün hesaplara yatırılıyor. Ödemeler yapılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 849 milyon TL Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı. Evde Bakım Yardımı miktarı 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi için 2 bin 354 TL’den 3 bin 336 TL’ye çıkarılmıştı.
15.09.2022Ekonomi
Dünyada bir ilk! Marlin SİDA Türkiye tarafından geliştirildi, İsmail Demir paylaştı
Dünyada bir ilk! Marlin SİDA Türkiye tarafından geliştirildi, İsmail Demir paylaştıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, dünyanın elektronik harp kabiliyetine sahip ilk insansız su üstü aracı Marlin SİDA'nın Türkiye tarafından geliştirildiğini açıkladı.
15.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC. TRK" ile , Şanghay İşbirliği Teşkilatı 22’nci Devlet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere Özbekistan’a hareket etti.
15.09.2022Siyaset
İsmail Demir: Askerimizin yükünü hafif hissettiren projemizi tamamladık
İsmail Demir: Askerimizin yükünü hafif hissettiren projemizi tamamladıkCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Askerimizin 40 kilograma kadar yükünü, manevra yeteneğine en az etkiyle yüzde 80 hafif hissettiren Pasif Dış İskelet projemizi tamamladık. İlk prototiplerini güvenlik güçlerimizin kullanımına verdik" dedi.
14.09.2022Gündem
Uzun menzilli hava savunma füze sistemi “SİPER”den tarihi başarı
Uzun menzilli hava savunma füze sistemi “SİPER”den tarihi başarıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığınca geliştirilen uzun menzilli hava savunma füze sistemi SİPER projesinde, bir aşama daha başarıyla gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Uzun menzilli hava savunma füze sistemimiz SİPER adım adım yükseliyor. SİPER son test atışında yüksek hızlı hedeflerde 100 kilometreyi gözüne kestirdiğini gösterdi. SİPER, bu vuruş başarısıyla bir aşamayı daha tamamladı" dedi.
26.08.2022Ekonomi
Ukrayna ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndü
Ukrayna ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndüUkrayna’daki resmi temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda döndü. Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, saat 23.45'te Atatürk Havalimanı'na indi.
18.08.2022Siyaset
Damat cinayetinin arkasından skandal çıktı! İğrenç iddia...
Damat cinayetinin arkasından skandal çıktı! İğrenç iddia...Gaziantep’te trafik kazasının ardından yaşanan damat cinayetinde ortaya atılan fuhuş iddiası kan dondurdu. Damadını öldüren kayınpeder, ifadesinde damadı Halil Ağbaş’ın kızını fuhşa zorladığını iddia ederken, damadın çok sayıda suç kaydı olduğu ortaya çıktı.
18.08.2022Yaşam
Gaziantep’te dehşete düşüren damat cinayeti! Her satırı korkunç
Gaziantep’te dehşete düşüren damat cinayeti! Her satırı korkunçGaziantep’te öfkeli kayınbabanın tartıştığı damadıyla arasında yaşanan kovalamaca cinayetle son buldu. Motosikletiyle şarampole yuvarlanan yaralı damadı Halil Ağbaş’ı av tüfeğiyle vurarak öldüren kayınbaba İsmail Demir’in kızı ve oğlunun yardımıyla gerçekleştirdiği cinayet dehşete düşürdü.
17.08.2022Yaşam
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir geçtiğimiz gün Haber Global'de katıldığı programda, Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki son gelişmelerini anlattı. Milli Muharip Uçak ve KIZILELMA ile ilgili önemli gelişmeleri duyuran Demir, "F-35 vermeyenler bir gün utanacak" dedi.
12.08.2022Gündem
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Milli gözcü İHA STM TOGAN’ın ilk teslimatları yapıldı! SSB Başkanı Demir duyurdu
Milli gözcü İHA STM TOGAN’ın ilk teslimatları yapıldı! SSB Başkanı Demir duyurduCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM tarafından milli imkanlarla geliştirilen mini gözcü İHA sistemi TOGAN’ın ilk teslimatının yapıldığını açıkladı. STM TOGAN, keşif, gözetleme ve istihbarat faaliyetlerinde kullanılacak.

Benzer Haber Etiketleri

İsmail Demir ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ismail demir haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.