Gaziantepmanset

Gaziantepmanset

Son dakika gaziantepmanset haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gaziantepmanset ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gaziantepmanset haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gaziantepmanset

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gaziantepmanset gelişmeleri de dahil olmak üzere 61 gaziantepmanset haberi bulunmuştur. Tüm gaziantepmanset haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gaziantep'te özel ihtiyaçlı çalışanlar azimleriyle takdir topluyor
Gaziantep'te özel ihtiyaçlı çalışanlar azimleriyle takdir topluyorGaziantep'te glutensiz gıda temininde zorlanan çölyak hastaları ve glutensiz beslenmeyi tercih eden vatandaşlar için açılan Glutensiz Bir Başka Kafe'nin “özel ihtiyaçlı” çalışanları müşterilere en iyi hizmeti vermek için yoğun gayret sarf ediyor.
12.07.2024Gaziantep
Reyting rekorları kıran film ve dizilerin yolu Gaziantep'ten geçiyor: Tarihi dokusu doğal plato oldu!
Reyting rekorları kıran film ve dizilerin yolu Gaziantep'ten geçiyor: Tarihi dokusu doğal plato oldu!Sanayisi, yemekleri ve tatlıları ile nam salan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Gaziantep, son yıllarda ev sahipliği yaptığı dizi ve filmler için adeta doğal plato görevi görüyor. Doğal yapısı ve restore edilen eski konaklarıyla ekranları süsleyen Gaziantep’te çekilen dizi ve filmler reyting rekorları kırarken, kentin tanıtımına da katkı sağlıyor.
11.07.2024Gaziantep
Gaziantep'te artan sıcaklar yemeniye ilgiyi artırdı: her renk ve modelde var, yurt dışına ihraç ediliyor
Gaziantep'te artan sıcaklar yemeniye ilgiyi artırdı: her renk ve modelde var, yurt dışına ihraç ediliyorGaziantep'in geleneksel ürünlerinden yemeni, sıcak havada ayakları serin tutması ve sağlıklı olması nedeniyle yaz mevsiminde büyük ilgi görüyor.
10.07.2024Gaziantep
Gaziantep Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST'te birincilik hedefliyor
Gaziantep Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST'te birincilik hedefliyorGeçtiğimiz yıl başta olmak üzere önceki yıllarda dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST yarışmalarında önemli başarılar elde Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, bu yıl birinciliği hedefliyor.
9.07.2024Gaziantep
TİM açıkladı: Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyor
TİM açıkladı: Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu yıl dünyada buğday üretiminin 800 milyon ton, Türkiye'de ise 21,5 milyon ton olarak beklendiğini söyledi. Tiryakioğlu, bu rakamlara göre dünyada kişi başına buğday üretiminin 100, Türkiye'de ise 250 kilo olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin buğday üretimindeki gücü; hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektörümüzün iştigal alanındaki performansına da doğrudan yansıyor. 2023 verilerine göre yıllık buğday unu ve makarna ihracatımızın toplamı 5 milyon tonu buluyor. Geçen yıl 164 ülkeye 3,5 milyon ton buğday unu ihracatı gerçekleştiren Türkiye, 2015 yılından beri bu alanda dünya ihracat şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor" dedi.
9.07.2024Gaziantep
Gaziantep'te parkların güvenliğini atlı polisler sağlıyor
Gaziantep'te parkların güvenliğini atlı polisler sağlıyorGaziantep'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı olarak geçtiğimiz yılın sonunda kurulan Atlı Polis Grup Amirliğinde görevli ekipler, park, bahçe, mesire alanları ve ormanlarda güvenliği sağlıyor.
8.07.2024Gaziantep
Atıklardan üretilen elektrik ve ısıdan yararlanılan çilek serasında ilk hasat
Atıklardan üretilen elektrik ve ısıdan yararlanılan çilek serasında ilk hasatGaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Merkez Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda üretilen elektrikten elde edilen ısıdan faydalanılan, topraksız tarım tekniği kullanılan Çilek Serası'nın resmi açılışı ve ilk hasadı yapıldı.
6.07.2024Gaziantep
Gaziantep'te biriktirdiği atıklarla çocukları sevindiriyor
Gaziantep'te biriktirdiği atıklarla çocukları sevindiriyorGaziantep'te yaşayan 55 yaşındaki Sevgi Fidan, atıklar biriktirerek çocuklara futbol ve basketbol topu dağıtıyor.
2.07.2024Gaziantep
Karkamış Antik Kenti'nde 'Göbeklitepe modeli koruyucu çatı!
Karkamış Antik Kenti'nde 'Göbeklitepe modeli koruyucu çatı!Türkiye-Suriye sınır hattında bulunan, Anadolu ve Mezopotamya bölgesinde yüzyıllarca hüküm süren Hititlerin, bölgedeki en önemli yönetim merkezi olan Karkamış Antik Kenti'ne yapılan koruyucu çatı tamamlandı.
2.07.2024Gaziantep
Arabanlı minik tekvandocular Türkiye şampiyonasında Gaziantep’i temsil edecek
Arabanlı minik tekvandocular Türkiye şampiyonasında Gaziantep’i temsil edecekGaziantep’in Araban İlçesinde Minik tekvandocular 9-14 Temmuz tarihleri arasında Sivas'ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Gaziantep’i temsil edecek.
1.07.2024Gaziantep
Amerika'da yetişen bitki ilaç sanayisinde kullanılmak üzere Gaziantep'te yetiştirilecek!
Amerika'da yetişen bitki ilaç sanayisinde kullanılmak üzere Gaziantep'te yetiştirilecek!Gaziantep Üniversitesince (GAÜN) ilaç endüstrisine ham madde ve bölge çiftçisine gelir sağlamak için yürütülen çalışma kapsamında, ana vatanı Kuzey Amerika olan "Oenothera biennis" bitkisinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilebileceği belirlendi.
28.06.2024Gaziantep
Gaziantep Ticaret Borsası'ndan fotoğraf yarışması! Dereceye girenlere altın ödülü
Gaziantep Ticaret Borsası'ndan fotoğraf yarışması! Dereceye girenlere altın ödülüGaziantep Ticaret Borsası (GTB) bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Gaziantep’te Hasat Mevsimi’ temalı geleneksel fotoğraf yarışması ile birlikte Gaziantep’in tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla bu sene ilkini düzenlediği ‘Kadim Şehir Gaziantep’ fotoğraf yarışmasının startını aynı anda verdi.
27.06.2024Gaziantep
GTO Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı! Değerlendirmelerde bulunuldu
GTO Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı! Değerlendirmelerde bulunulduGaziantep Ticaret Odasının (GTO) haziran ayı olağan meclis toplantısı; Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis, Disiplin Kurulu ve Meslek Komite üyelerinin katılımıyla genişletilmiş olarak gerçekleştirildi.
27.06.2024Gaziantep
Gaziantep'te 58 yaşındaki adam düşme sonucu hayatını kaybetti, aile ihmal iddiasında bulundu
Gaziantep'te 58 yaşındaki adam düşme sonucu hayatını kaybetti, aile ihmal iddiasında bulunduGaziantep'te yaşayan 58 yaşındaki Ramazan Avcı, banyoda düştükten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Avcı'nın cenazesini adli tıpta teslim alan kardeşi ise kaldırıldığı hastanede 15 saat boyunca müdahale edilmediğini iddia ederek ölümün ihmal sonucu olduğunu söyledi.
27.06.2024Gaziantep
Gaziantep hayvanat bahçesine ziyaretçi rekoru!
Gaziantep hayvanat bahçesine ziyaretçi rekoru!Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Doğal Yaşam Parkı'nı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 85 bin kişi ziyaret etti.
26.06.2024Gaziantep
Gaziantep'te Baharat Müzesi'ne ziyaretçi yoğunluğu
Gaziantep'te Baharat Müzesi'ne ziyaretçi yoğunluğuGaziantep'teki Rayiha ve Baharat Müzesi, Kurban Bayramı tatilinde büyük ilgi gördü. 9 günlük tatil süresince 4 bin ziyaretçiyi ağırlayan müze, hem eğitim hem de gastronomi alanında eşsiz deneyimler sundu.
26.06.2024Gaziantep
Sığır derisinden el emeği ürünler üretiyor! 47 yıllık saraciye ustası teknolojiye direniyor
Sığır derisinden el emeği ürünler üretiyor! 47 yıllık saraciye ustası teknolojiye direniyorGaziantep'te 47 yıllık saraciye ustası Ökkeş Özsabancıoğlu, 2 metrekarelik dükkanında ürettiği el emeği ürünleri satarak geçimini sağlıyor.
26.06.2024Gaziantep
İki kişinin korneasını taşıyor! Kornea nakliyle 52 yaşında net görmeye başladı
İki kişinin korneasını taşıyor! Kornea nakliyle 52 yaşında net görmeye başladıGaziantep'te yaşayan keratokonus (uzak ve yakını net görememe) hastası Ali Sami Zabun, kornea nakliyle 52 yaşında iki gözüyle net görmeye başladı.
26.06.2024Gaziantep
7 kadın girişimci asırlık Antep evinde işletilen restoranda hünerlerini gösteriyor
7 kadın girişimci asırlık Antep evinde işletilen restoranda hünerlerini gösteriyorGaziantep'te 7 kadın girişimci tarafından asırlık Antep evinde işletilen restoranda, gastronomi kentinin lezzetleri müşterilerin beğenisine sunuluyor.
26.06.2024Gaziantep
Gaziantep’in Haylan Kabağı Reçeli, coğrafi işaret tescili aldı! İşaretli ürün sayısı 106’ya ulaştı
Gaziantep’in Haylan Kabağı Reçeli, coğrafi işaret tescili aldı! İşaretli ürün sayısı 106’ya ulaştıGaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Gaziantep’e özgü yöresel ve kültürel değerlerin tescillenerek korunması, şehrin eşsiz lezzetlerini gelecek nesillere taşımak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan Gaziantep Haylan Kabağı Reçeli’nin coğrafi işaret tescilini aldı.
25.06.2024Gaziantep
Lüks sitede taşlı sopalı kavga: 3 kişi yaralandı
Lüks sitede taşlı sopalı kavga: 3 kişi yaralandıGaziantep'te lüks bir sitede iki grup arasında taşlı ve sopalı kavga çıktı. Çıkan kavgada 3 kişi yaralandı.
25.06.2024Gaziantep
Jandarma'nın bulduğu iki yırtıcı kuşa Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne teslim edildi
Jandarma'nın bulduğu iki yırtıcı kuşa Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne teslim edildiGaziantep'te jandarma ekiplerinin bulduğu ve yaralı ve yorgun haldeki 2 yırtıcı kuş, tedavileri yapılarak tekrar doğaya kazandırılmak üzere Gaziantep Hayvanat Bahçesi Rehabilitasyon merkezi ekiplerine teslim edildi.
22.06.2024Gaziantep
Trafodan çıkan yangın geçici barınma merkezine sıçradı
Trafodan çıkan yangın geçici barınma merkezine sıçradıGaziantep’in Nizip ilçesinde trafonun alev alması sonucu çıkan yangın geçici barınma merkezine sıçradı. Merkezde kalanlar ilçede bulunan kapalı spor salonlarına sevk edilirken, çok sayıda ekip yangına müdahale etti.
22.06.2024Gaziantep
65 yıldır genç kızların çeyizlik sandıklarını el emeğiyle yapıyor
65 yıldır genç kızların çeyizlik sandıklarını el emeğiyle yapıyorGaziantep Bakırcılar Çarşısı'nda 65 yıldır sandık işlemeciliği yapan Osman Esterli, genç kızların çeyizlik sandıklarını el emeğiyle yapıyor.
21.06.2024Gaziantep
Bayramda koku nötralilzasyonu uygulaması devrede
Bayramda koku nötralilzasyonu uygulaması devredeŞahinbey Belediyesi Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlarını kestikten sonra yayılan kötü kokuların önüne geçmek için geçtiğimiz yıl başlattığı Koku Nötralizasyonu uygulaması bu yılda gerçekleştirdi.
18.06.2024Gaziantep

Benzer Haber Etiketleri

Gaziantepmanset ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gaziantepmanset haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.