Fahiş Fiyatlar

Fahiş Fiyatlar

Son dakika fahiş fiyatlar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fahiş fiyatlar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fahiş fiyatlar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fahiş Fiyatlar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fahiş fiyatlar gelişmeleri de dahil olmak üzere 319 fahiş fiyatlar haberi bulunmuştur. Tüm fahiş fiyatlar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Togg'un Gemlik tesislerinde her 3 dakikada 1 araç üretiliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Togg'un Gemlik tesislerinde her 3 dakikada 1 araç üretiliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gemlik’te SIRO Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü Temel Atma Töreni’nde konuştu.
24.04.2023Gündem
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Hedefin altında kalmayacağız
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Hedefin altında kalmayacağızTicaret Bakanı Mehmet Muş "Yılın tamamlanmasına 15 gün kaldı, ihracata geçen sene koyduğumuz hedefin altında kalmayacağız" dedi.
16.12.2022Ekonomi
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek?
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Hükümetten ekonomi ile ilgili yeni önlemler yolda! Enflasyonla mücadele kapsamında fahiş fiyatlar ile ilgili hükümet yeni adımlar atıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve marketler ile ilgili kontrollerin sıkılaştırılacağını belirtti. Fiyat İstikrar Komitesi'ni kurarak takibini zincir marketlerde fiyat denetimlerinin arttırılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyat farklılıklarının önüne geçeceklerini ve Fiyat İstikrar Komitesi’nin çalışmalara başlayacağını söyledi. Peki, Fiyat İstikrar Komitesi nedir? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Fiyat İstikrar Komitesi marketleri nasıl denetleyecek, ceza verecek mi? Marketlerdeki fahiş fiyat farklılıkları nasıl önlenecek? İşte detaylar…
30.11.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Yeni uygulama devreye alınacak
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Yeni uygulama devreye alınacakCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından zincir marketlerin fahiş fiyat artırımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu dönemde yeni bir kampanyanın alevlendirdiğini görüyoruz. Ortaya koyulan ithamlar Ticaret Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Kamuoyunda huzursuzluğa yol açan her rahatsızlığın üzerine gitmek bizim görevimizdir. Ticaret Bakanlığımız önümüzdeki günlerde yeni uygulamayı devreye alacaktır." dedi.
28.11.2022Ekonomi
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek?
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? İçişleri Bakanlığı üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala yurtlarla ilgili genelge yayınladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgede yurtlarla ilgili fahiş fiyat uygulayanlarla, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin barınmasına varana kadar pek çok sorunun çözümü için önerilerde bulunuldu. Peki, Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? Durumu olmayan öğrenciler nasıl yurt bulacak? İşte İçişleri Bakanlığı’nın yurt genelgesi ve yurtlar ile ilgili yapılacak çalışmalar…
11.08.2022Eğitim
Konut fiyatlarındaki köpük eriyecek! Ev sahipleri harekete geçti, sayı hızla artıyor
Konut fiyatlarındaki köpük eriyecek! Ev sahipleri harekete geçti, sayı hızla artıyorUzun süredir fahiş fiyatlar ile gündemde olan gayrimenkul sektörü ile ilgili harekete geçildi. Sosyal konut projesi ve hazine arazilerinin vatandaşa satılacağı haberleri, konut sektöründe fiyatların düşeceği beklentisini oluşturdu. Durum böyle olunca vatandaş satışa geçti. İnternet ilanlarında son 1 haftada 20 bin konut ve ticari iş yeri satışa çıktı. Sektör temsilcileri “Fiyatların düşeceğini gören ev sahibi evini tavandan satmak için harekete geçti” dedi.
7.08.2022Ekonomi
Ucuz konut, kredi kartı borçları ve fahiş fiyatlar... Tüm Türkiye'nin gözü kabine toplantısında!
Ucuz konut, kredi kartı borçları ve fahiş fiyatlar... Tüm Türkiye'nin gözü kabine toplantısında!Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Ukrayna’dan tahıl sevkiyatına ilişkin son durum kabinenin öncelikli gündem maddesi olacak. Toplantıda ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ele alınacak.
1.08.2022Gündem
Plaja ücret ödemeyeni sokmuyorlar! Fahiş fiyat
Plaja ücret ödemeyeni sokmuyorlar! Fahiş fiyatSahillerde kurulan işletmeler, yasal olmamasına rağmen plajı kullanmak isteyenlerden giriş ücreti talep ediyor. Gözde plajlarda bu ücretler ciddi rakamlara ulaşabiliyor.
18.06.2022Yaşam
Kiralar neden arttı? Kiralarda neden fahiş fiyatlar uygulandı? Emlakçılar ile ilgili iddialar!
Kiralar neden arttı? Kiralarda neden fahiş fiyatlar uygulandı? Emlakçılar ile ilgili iddialar!Son aylarda yaşanan kira artışları önlenemez hale geldi. Konut fiyatları ve kiralamalarda fahiş fiyatların uygulanmaya başlamasıyla birlikte hükümet çalışma başlatmıştı. Ancak gelen şikayetler kira artışlarındaki durumu gözler önüne seriyor. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, konut fiyatlarındaki fahiş artışlara ilişkin fırsatçılık yapanların bulunduğunu, ev sahiplerinin yüksek kira talepleri konusunda KDK'ya çok sayıda başvuru yapıldığını açıkladı. Peki, Kiralar neden arttı? Kiralarda neden fahiş fiyatlar uygulandı? Kira artışında ev sahibi mi yoksa emlakçı mı sorumlu? İşte detaylar…
2.06.2022Ekonomi
Ev sahibi en fazla ne kadar zam yapabilir? Yüksek kira artışı yapan ev sahibine ceza var mı?
Ev sahibi en fazla ne kadar zam yapabilir? Yüksek kira artışı yapan ev sahibine ceza var mı? Son günlerin en tartışmalı konularından olan yüksek kira artışları ile ilgili hükümet çalışma yapıyor. Ev sahiplerinin kiracılar üzerinde yarattığı baskı ve fahiş kira artışları ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan kanuni yaptırım açıklaması geldi. Peki, Ev sahibi en fazla ne kadar zam yapabilir? Yüksek kira artışı yapan ev sahibine ceza var mı? İşte Bakan Murat Kurum’un kira atışları ile ilgili açıklaması!
31.05.2022Ekonomi
Fahiş fiyatlar, enflasyon, hükümlü izinleri, NATO... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor!
Fahiş fiyatlar, enflasyon, hükümlü izinleri, NATO... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor!Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yoğun bir gündem ile toplanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında açık cezaevlerinde kalan hükümlülerin izinlerinin uzatılması, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri ve fahiş fiyat artışlarının gündeme gelmesi bekleniyor.
23.05.2022Gündem
Aile destek ve konut finansmanı paketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurdu
Aile destek ve konut finansmanı paketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme ele alındı. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı.
9.05.2022Gündem
Beyaz eşya fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Fahiş zamlara 'dur' denildi
Beyaz eşya fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Fahiş zamlara 'dur' denildiFahiş fiyatlar ile ilgili son dakika gelişmesi! Evlenecek ya da evini yenileyecek olanları çok yakından ilgilendiriyor. Beyaz eşya fiyatlarındaki hızlı yükseliş ile ilgili Rekabet Kurumu'ndan önemli bir adım geldi. Yaklaşan düğün sezonu öncesinde Türkiye'nin önde gelen bir beyaz eşya üreticisinin, e-ticaret sektöründe hakim konumda olan yalnızca beş e-ticaret firması ile çalışacağını satış noktalarına duyurması düğün sezonu öncesi hem vatandaşta hem de diğer e-ticaret platformlarında şok etkisi yarattı.
8.05.2022Ekonomi
Ev alacaklara indirim müjdesi! Resmen açıklandı, artık...
Ev alacaklara indirim müjdesi! Resmen açıklandı, artık...Ev alma planı yapanlara güzel haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Uzun süredir gündemdeydi. Tüketicilerin ve sektör temsilcilerinin talepleri dikkate alındı. Konut satışında KDV indirimi geldi. KDV indirimi ev fiyatlarının da düşmesini sağlayacak. Peki KDV indirimi hangi konutlarda geçerli olacak. İşte ev alacak herkesi çok yakından ilgilendiren KDV indirim kararının detayları...
28.03.2022Ekonomi
Kabine Toplantısı bugün saat kaçta toplanıyor? Kabine toplantısı kararları ne zaman açıklanacak?
Kabine Toplantısı bugün saat kaçta toplanıyor? Kabine toplantısı kararları ne zaman açıklanacak?Kabine toplantısı ne zaman yapılacak 2022, saat kaçta? Kabine toplantısı kararları için gözler Beştepe’ye çevrildi. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ve ekonomi toplantının ana gündem maddesi olurken, Ramazan önce fahiş fiyatların da toplantıda ele alınması bekleniyor. İşte Kabine toplantısı ile ilgili merak edilenler…
28.03.2022Gündem
Ayçiçek yağı fiyatlarına ‘fırsatçı’ zammı! 190 lira...
Ayçiçek yağı fiyatlarına ‘fırsatçı’ zammı! 190 lira...Ayçiçek yağını fahiş fiyatlar ile satanlar ve ayçiçek yağı stokçuları ile mücadele devam ediyor. Sosyal medyada 'ayçiçek yağı bitiyor' iddiasının atılmasının ardından birkaç gün içerisinde yaklaşık bir ayda satılacak ayçiçek yağı stoku iki gün içerisinde eritilirken, fiyatlar katlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ihbar edin’ talimatının ardından denetimler sıklaştırıldı. Ticaret Bakanlığı fiyatları, Maliye Bakanlığı ise zabıtalarla birlikte stokları denetlemeye başladı.
9.03.2022Ekonomi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen harekete geçildi, yeni sistem devreye girdi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen harekete geçildi, yeni sistem devreye girdiMarketlerde yeni dönem başladı. Artık harekete geçilecek. Bakanlık harekete geçti. Resmen duyuruldu. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirim Sistemi'nin toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için e-Devlet Kapısı'ndan da sunulmaya başlandığını bildirdi. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için şikayet bildirim sistemi oluşturdu. Öte yandan geçtiğimiz günlerde gıda ürünlerindeki yüzde 8 KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Programında temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklamıştı. İşte son dakika haberin detayları...
20.02.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Bugün itibarıyla izolasyon sürecimi tamamladım
Emine Erdoğan: Bugün itibarıyla izolasyon sürecimi tamamladımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, bugün itibarıyla izolasyon sürecini tamamladığını belirterek, "Süreçle yakından ilgilenen sağlık ekibimize teşekkür ediyor, ülkemizin dört bir yanında görev yapan sağlık çalışanlarına kolaylıklar diliyorum." dedi.
16.02.2022Gündem
Elektrik, fahiş fiyatlar, KDV indirimi, enflasyon, Ukrayna-Rusya gerilimi... Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda...
Elektrik, fahiş fiyatlar, KDV indirimi, enflasyon, Ukrayna-Rusya gerilimi... Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda...Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Kritik toplantıda ekonomideki son gelişmelerle birlikte Ukrayna-Rusya gerilimi ele alınacak.
16.02.2022Gündem
Kiralık dairelerle ilgili flaş detay! Kapış kapış gidiyor! 5.500 lira...
Kiralık dairelerle ilgili flaş detay! Kapış kapış gidiyor! 5.500 lira...Kiralık ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! İstanbul'da kiralık evler adete kapışılıyor. İstanbul’un yanı başında ama megakentin karmaşasından uzak olan Adalar'a olan ilgi, koronavirüs salgınıyla birlikte adeta zirveye çıktı. Halen Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedef Adası’nda yerleşim bulunurken, kiralık ve satılık konut fiyatları da dikkat çekiyor. Yıllık olarak kiraya verilen dairelerin 3 bin TL ile konum, manzara, havuz ve dekorasyonla beraber 6 bin TL’ye kadar çıkabildiğine dikkat çeken Caner Ceyhun Acarer, “Çok özel yalılar ve geniş bahçeli müstakil evler 15-25 bin TL arasında rakamlara kiraya verilebiliyor ama o mülklere olan talep genel talebin yüzde biri kadar bile değil. Satılık dairelerde 700 bin TL’den başlayıp 1 milyon 500 bin TL’ye kadar kat mülkiyetli, 3 oda 1 salon daire bulunabiliyor. Tabi bazı ev sahipleri fahiş fiyatlar ile evlerini satmaya çalışıyor ama 2 milyon TL üzeri daireler sadece ilanlarda kalıyor, alıcısı çıkmıyor” diyerek, Adalar'ın fiyat skalasının Maltepe ve Kartal ilçeleriyle aynı seviyeye denk geldiğini ekledi.
15.02.2022Ekonomi
Son dakika indirim açıklaması! Yüzde 10...
Son dakika indirim açıklaması! Yüzde 10...KDV değişikliğinin ardından flaş indirim açıklaması geldi. Dün başlayan KDV indirimi etiketlere yansıdı. Ancak fahiş fiyatlar hala vatandaşların alım gücünü zorluyor. Sektör temsilcilerinden art arda önemli açıklamalar geldi. YUMBİR Başkanı İbrahim Afyon yumurtayı yüzde 20 ila 25 kârla satan marketlerin indirime destek vermesini talep etti. Türkiye Perakendeciler Federasyonu da marketlere yüzde 10 indirim yapılması çağrısında bulundu.
15.02.2022Ekonomi
Fahiş fiyatlarda yeni gelişme! Ayçiçek yağı, mercimek, pirinç, çikolata, çerez ve...
Fahiş fiyatlarda yeni gelişme! Ayçiçek yağı, mercimek, pirinç, çikolata, çerez ve...Gıda fiyatlarındaki fahiş fiyatlar tüketicilerin gündemindeki yerini koruyor. Birçok ürüne yapılan peş peşe zamların ardından vatandaşlardan gelen şikayetler sonucunda marketlerdeki fiyat denetimleri arttı. Dolar kurundaki yükseliş bahane edilerek yapılan zamlar doların düşmesinin ardından geri çekilmedi. Çikolata, çerezde görülen gramaj oyunu şimdi de bakliyatta başladı. Kurdaki düşüşle fiyat indirimi beklenirken paketler küçüldü. Bakliyatlar yarım kiloluk ambalaja konuldu. 'Fırsat ürünü' yazılarak fiyat düştü algısı yaratılmaya başladı. Örneğin zincir markette yarım kilogram paketle satılan kırmızı mercimek 11.95 TL'den satışa sunulurken aynı mercimeğin bir kilogramı başka markette 12.50 TL'den satılıyor. Aynı şekilde yarım kilogramlık nohut 11.95 TL'den satılırken başka bir markette bu ürünün bir kilogramı 19.95 liradan satışa sunuluyor.
16.01.2022Ekonomi
Özel okul zammı ne kadar olacak? İşte 2022 özel okul zam oranları!
Özel okul zammı ne kadar olacak? İşte 2022 özel okul zam oranları!Özel okulların 2022-2023 eğitim-öğretim yılı erken kayıt dönemi fahiş fiyatlar tartışmalara neden olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okullardaki yapılan zam oranına ilişkin yeni bir karar aldı. Bakanlık özel okullarda yapılacak zam oranını açıkladı. Öte yandan Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), geçen hafta yaptığı 2022- 2023 yılına ait okul ücretleri için azami artış açıklamasını, gelen tepkiler üzerine geri çekti. Peki, Özel okul zammı ne kadar olacak? Özel okul zam oranları 2022 ne kadar? İşte detaylar…
12.01.2022Eğitim
Zam oyunu deşifre oldu! Etiket ile kasa fiyatı farklı, 500 gram peynirde 20 TL...
Zam oyunu deşifre oldu! Etiket ile kasa fiyatı farklı, 500 gram peynirde 20 TL...Fahiş fiyatlar ile ilgili harekete geçildi. Tek tek tespit ediliyor. Büyük tuzak! Bİrçok müşteri farkında olmadan fazla para ödüyor. Etiket fiyatı kasaya gidince artıyor. Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, rutin olarak ve vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine marketlerde fahiş fiyat denetimlerini sürdürüyor. Dün gerçekleştirilen denetimlerde özellikle peynir ve türevlerinde etiket fiyatı ile kasadaki fiyat arasındaki farklar hayrete düşürdü. Bir markette yapılan denetimde 500 gram beyaz peynirdeki 20 liralık fiyat oyununu ise zabıta ekipleri affetmedi.
29.12.2021Gündem
Araba alacaklara güzel haber! Tarih verdi! Büyük indirim geliyor! Yüzde 50...
Araba alacaklara güzel haber! Tarih verdi! Büyük indirim geliyor! Yüzde 50...Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Araba fiyatlarıyla ilgili tarih verildi! Büyük indirim geliyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan otomobil data şirketi Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “2022 hem sıfır hem de ikinci el arabalar için daha hareketli, fiyatların bugünküne göre daha makul seyrettiği bir yıl olacak. Döviz kurunun da gerilemesiyle 1 ay sonra ikinci el araba fiyatlarında yüzde 50’lik bir düşüş öngörüyoruz” dedi.
28.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fahiş Fiyatlar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fahiş fiyatlar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.