Emekli Maaşları

Emekli Maaşları

Son dakika emekli maaşları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli maaşları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli maaşları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Maaşları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli maaşları gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.576 emekli maaşları haberi bulunmuştur. Tüm emekli maaşları haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT maaşları ne zaman yatacak, gecikecek mi? EYT maaşları eylüle mi kaldı, EYT’linin maaşı eylülde mi yatacak, ne zaman bağlanacak?
EYT maaşları ne zaman yatacak, gecikecek mi? EYT maaşları eylüle mi kaldı, EYT’linin maaşı eylülde mi yatacak, ne zaman bağlanacak?EYT maaşlarının ne zaman yatacağı merakla sorgulanıyor. Nisan ayına az bir süre kaldı, EYT başvurularını tamamlayan emekli adayları ilk maaşları için yapılan açıklamaları yakından takip ediyor. SSK ve Bağ-kur'dan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası sayesinde emeklilik hakkı kazanan vatandaşlar emekli maaşı ödeme tarihlerini tahsis numarasına göre sorgulanabilecek. Peki, EYT emekli maaşları ne zaman yatacak? EYT maaşları gecikecek mi, EYT maaşları eylüle mi kaldı, ne zaman bağlanacak? EYT maaşları eylülde mi yatacak?
30.03.2023Emekli
Emekliye zam! Dul ve yetim maaşları da artacak mı? Uzman isim açıkladı
Emekliye zam! Dul ve yetim maaşları da artacak mı? Uzman isim açıkladıEmekli maaşlarına ve bayram ikramiyeleri zam yapılmasının ardından en düşük emekli aylığı 7.500 TL olurken, bayram ikramiyesi 2 bin liraya yükseltildi. Yapılan artıştan kimler yararlanacak? Özellikle EYT düzenlemesi ile emeklilik hakkı kazanan kişiler yapılan zammın maaşlarına yansıyıp yansımayacağını merak ediyor. Dul ve yetim maaşı alanlar da ara zamdan hisseleri oranında yararlanmayı talep ediyor. İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, "Vatandaşlarımızın haklı serzenişlerinin karşılanacağını düşünüyorum.” diyerek merak edilenleri açıkladı.
29.03.2023Emekli
Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı 2023, zamlı emekli maaşları erken mi yatacak? Emekli maaşları ne zaman ödenecek, ayın kaçında yatıyor?
Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı 2023, zamlı emekli maaşları erken mi yatacak? Emekli maaşları ne zaman ödenecek, ayın kaçında yatıyor?Emekli maaşları erken yatacak mı 2023, bayramdan önce emekli maaşları yatacak mı? En düşük emekli aylığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya yükseltildi. Zamlı emekli maaşlarını almak için gün sayan vatandaşlar ise maaşların ne zaman yatacağını ve sorgulamaya başlandı. Peki, Emekli maaşı ne zaman yatar, Zamlı emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı?
28.03.2023Emekli
Emekli aylıkları ve ikramiyede kritik detay! 1 Nisan'da hesaplara yatıyor
Emekli aylıkları ve ikramiyede kritik detay! 1 Nisan'da hesaplara yatıyorEmekli maaşları ve emekli ikramiyesi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili kritik tarih açıklandı. Buna göre; 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere 15.6 milyon emeklinin bayram ikramiyesi 2 bin liraya çıkacak. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda toplamda emeklilere 62.4 milyar lira ikramiye yatırılacak. İşte emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
27.03.2023Emekli
İzin ücreti kararı! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Ödemek zorunda
İzin ücreti kararı! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Ödemek zorundaMilyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Yıllık izinler ile ilgili flaş karar verildi. Yargıtay, işçinin kullanılmayan yıllık iznine ilişkin ücretinden indirim yapılmasının mümkün olmadığına hükmetti. İşte haberin detayları...
Depremde tüm ailesini kaybetti! "Annem, kardeşim, ablam, üç kızım..."
Depremde tüm ailesini kaybetti! "Annem, kardeşim, ablam, üç kızım..."Deprem binlerce ailenin hayatını kararttı. 50 binden fazla kişinin yaşamını yitirmesinin ardından yüreklerde acı var. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Doğukan Yıldırım, Hatay'da tüm ailesini kaybeden Leyla Kokusever'e mikrofon uzattı. Depremzedenin gözyaşları ve anlattıkları yürekleri dağladı.
25.03.2023Gündem
Emekliye zam ve ikramiye müjdesi! Yeni zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte emekli ödeme takvimi
Emekliye zam ve ikramiye müjdesi! Yeni zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte emekli ödeme takvimiEmekli milyonlarca vatandaşa çifte müjde geldi. Emekli zammı açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. En düşük emekli maaşı yüzde 36'nın üzerinde artışla 5500 TL'den 7500 TL'ye yükseldi. AK Parti düzenlemenin haftaya Meclis'te yasalaşacağını açıkladı. Böylece 2023 Ocak emekli zammı öncesi 3500 TL olarak uygulanan en düşük emekli maaşı yasal düzenleme sonrası kümülatif olarak yüzde 114'ün üzerinde zam almış olacak. Emekli maaşı zammı düzenlemesinden EYT'liler de faydalanacak. Öte yandan emekli bayram ikramiyeleri de açıklandı Buna göre emekliler 2 bin lira bayram ikramiyesi alacak. Peki zamlı maaşlar ne zaman hesaplara yatacak? İşte emekli SSK'lı ve Bağ-Kur'lu milyonları ilgilendiren ödeme takvimi...
25.03.2023Emekli
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan, depremlerin sonrasında yürütülen soruşturmalarda, bin 364 şüpheli hakkında işlem başlatıldığını, 302 şüphelinin tutuklandığını açıkladı. Erdoğan ayrıca emekliler de bir müjde verdi. Erdoğan, "5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz" dedi. Böylece en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya yükseldi.
22.03.2023Gündem
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyor
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyorMilyonlarca emekli ve EYT ile emekli olmak için gün sayanlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TÜED Başkanı Kazım Ergün konuyu görüşmek için bir araya geldi. Görüşme sonrası Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşını ve bayram ikramiyesini yükseltecek çalışmalarımız var" diyerek yeni düzenlemeyi duyurdu. İşte haberin detayları...
22.03.2023Emekli
EYT'liye ek zam! Tarih ve zam oranı verildi
EYT'liye ek zam! Tarih ve zam oranı verildiEYT maaşına ek zam geliyor. EYT'lilerin ilk emekli maaşları zamlı olarak yatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasına sunulan emeklilikte yaşa takılanlar yasası Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Böylece EYT'de başvuru süreci resmen başladı. Normalde 15-20 günlük sürede işlemleri biten aylık bağlama işlemleri saatler içinde tamamlanabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) "emekli olabilir" yazısı almaya gerek kalmadan işlemler online başlatılacak. İşte milyonların merak ettiği detaylar...
3.03.2023Ekonomi
Emekli maaşları yattı mı 16 Şubat 2023? SSK Bağkur Emekli Sandığı emekli maaşı erken mi ödenecek, şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? Ödeme takvimi!
Emekli maaşları yattı mı 16 Şubat 2023? SSK Bağkur Emekli Sandığı emekli maaşı erken mi ödenecek, şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? Ödeme takvimi!Emekli maaşları ne zaman yatacak, emekli maaşları yattı mı? Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem 10 ilde ağır hasara neden oldu. Depremlerin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli maaşlarının erken ödenmesine karar verdi ve maaşlarının yatacağı tarih atardı. Peki, emekli maaşları yattı mı, ne zaman ödenecek? İşte 4A, 4B, 4C SSK Bağkur emekli maaşları takvimine ilişkin merak edilenler...
16.02.2023Emekli
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı?
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı? Şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak, emekli maaşları erken mi ödenecek? Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük deprem felaketinde 5. güne girildi. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 ildeki memur maaşlarının erken yatacağını açıkladı. Yaşanan gelişmenin ardından emekli maaşlarıyla SSK ve Bağkur maaşlarının ne zaman yatacağı, erken yatıp yatmayacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alınan önlemler kapsamında SSK (4A) ve BAĞ-KUR (4B) emeklilerinin Şubat ödeme dönemi gelir/aylıklarının ödeme tarihlerine yönelik açıklama geldi. Peki, Emekli maaşları erken mi ödenecek, SSK ve BAĞ-KUR aylıkları erken mi ödenecek, ne zaman ödenecek?
Emekli maaşları erken mi ödenecek? Bağ Kur SSK emekli maaşları ne zaman yatacak?
Emekli maaşları erken mi ödenecek? Bağ Kur SSK emekli maaşları ne zaman yatacak?Emekli maaşları erken mi yatacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük deprem sonrası alınan kararlar bir bir açıklanıyor. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli aylıklarının erken ödeneceğini duyurdu. Peki emekli maaşları hangi tarihte yatacak?
10.02.2023Gündem
Emekli maaşları erken ödenecek
Emekli maaşları erken ödenecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli aylıklarının erken ödeneceğini açıkladı. Buna göre; İşçi emeklisi maaşları 14-16 Şubat, Bağkur emekli maaşları da 16-17 Şubat'ta ödenecek.
10.02.2023Ekonomi
Memura enflasyon farkı nasıl hesaplanır, memur enflasyon farkı ne kadar oluştu? Memur toplu sözleşme enflasyon farkı
Memura enflasyon farkı nasıl hesaplanır, memur enflasyon farkı ne kadar oluştu? Memur toplu sözleşme enflasyon farkıTürkiye İstatistik Kurumu ocak ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları ocakta yıllık yüzde 57,68 oldu. Yİ-ÜFE (2003=100) 2023 yılı ocak ayında bir önceki aya göre %4,15, bir önceki yılın Aralık ayına göre %4,15, bir önceki yılın aynı ayına göre %86,46 ve on iki aylık ortalamalara göre %125,53 artış gösterdi. Peki, Memur enflasyon zammı kaç oldu, memur enflasyon farkı 2023 ne kadar? İşte memur toplu sözleşme zammı 2023…
3.02.2023Memur
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurdu
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Bilgin duyurduEmeklilik için gün sayan milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika EYT açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'nin 2023'e maliyetinin 150 milyar lira civarında olabileceğini söyledi. Bilgin, EYT düzenlemesinin haftaya Meclis'e geleceğini söyledi.
24.01.2023Ekonomi
Memur ve emekli maaş zam farkı tarihi belli oldu mu? 15 günlük zam farkı ne zaman yatacak 2023?
Memur ve emekli maaş zam farkı tarihi belli oldu mu? 15 günlük zam farkı ne zaman yatacak 2023?Zam farklarını yatırılma tarihi memur ve emeklinin gündeminde bulunuyor. Yüzde 30 olarak açıklanan memur ve emeki maaş zam farkı hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki emekli ve memur maaşı zam farkı ne zaman yatacak, 15 günlük zam farkı yattı mı?
22.01.2023Memur
İkinci el konutlar için yeni çalışma! Bakan Nebati duyurdu
İkinci el konutlar için yeni çalışma! Bakan Nebati duyurduOrta gelirliye yönelik düzenlenen Yeni Evim kampanyasına ilişkin açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut fiyatlarına ilişkin tüm verilerin ellerinde bulunduğunu ve fırsatçıların radarlarında olduğunu dile getirdi. İkinci el konutların ise bu kampanyaya dahil olmayacağını belirten Nebati, bankalarla görüşerek yeni bir çalışma başlattıklarını söyledi. Nebati, "son noktaya geldiğimizde belirlenen faiz oranlarıyla ikinci el konut konusuna girilebilir" dedi.
11.01.2023Ekonomi
Emekli, memur, dul ve yetim maaşlarına büyük zam! Taban hesap değişti
Emekli, memur, dul ve yetim maaşlarına büyük zam! Taban hesap değiştiEmekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına ek zam geliyor. Emekliler için taban maaş 5.500 TL’ye çıkartıldı. Peki bu nasıl uygulanacak? Hesap nasıl yapılacak? Dul yetim maaşı alanlar bundan nasıl yararlanacak? Milyonlarca vatandaş bu soruların yanıtını merak ederken, 3600 ek gösterge sonrası yeni memur ve emekli maaşları ortaya çıktı. Ek gösterge artışı, mevcut emeklilerin aylıklarına yansıyacak. Ek gösterge artışından yararlanan emekliler, şubat ayından itibaren yeni ek gösterge üzerinden emekli aylığı almaya başlayacaklar.
8.01.2023Emekli
Emekli ve memura ek zam! 3600 ek gösterge sonrası yeni emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandı
Emekli ve memura ek zam! 3600 ek gösterge sonrası yeni emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandıEmekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına ek zam geliyor. 3600 ek gösterge sonrası yeni memur ve emekli maaşları ortaya çıktı. Ek gösterge artışı, mevcut emeklilerin aylıklarına yansıyacak. Ek gösterge artışından yararlanan emekliler, şubat ayından itibaren yeni ek gösterge üzerinden emekli aylığı almaya başlayacaklar. Söz konusu düzenleme ile 1. dereceye kadar yükselen tüm çalışanların ek göstergesi 600 puan artırıldı. Öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi, avukat, müdür gibi bazı meslek gruplarında ise 2200 veya 3000’den 3600’e çıkartıldı. İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili tüm detaylar...
7.01.2023Emekli
EYT son dakika! Maaş ve tazminat artıyor, prim ve gün sayısı detayı
EYT son dakika! Maaş ve tazminat artıyor, prim ve gün sayısı detayıEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) başvuru sonrasındaki ay başından itibaren emekli maaşları hesaplanmaya başlayacak. 3 dönem için hesaplanacak maaşlarda enflasyon büyüme hızı aylık bağlama oranı ve yapılan zamlar da yer alacak. Bu ay EYT düzenlemesini içeren yasanın Meclis Başkanlığı’na gelmesi bekleniyor. EYT ile ilgili kritik maaş ve tazminat detayı ortaya çıktı. İşte haberin detayları...
6.01.2023Emekli
Zamlı 2023 emekli maaşı! Emekli maaşı ne kadar 2023? Ocak zammı SSK Bağkur en düşük emekli maaşları!
Zamlı 2023 emekli maaşı! Emekli maaşı ne kadar 2023? Ocak zammı SSK Bağkur en düşük emekli maaşları!SSK ve Bağkur emeklisi 13 milyona yakın kişi 2023 yılında emekli maaşlarına yapılacak zammı merak ediyordu. TÜİK'in 3 Ocak Salı günü açıkladığı Aralık ayı enflasyon rakamlarıyla belli olan emekli maaş zammı önce yüzde 25’e, ardından da yüzde 30’a yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti TBMM Grup daha önce yüzde 25 olarak açıklanan memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30 olarak açıklamasının ardından emekli maaşlarının ne kadara yükseldiği merak konusu oldu. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? cevabını haberimizde derledik. İşte SSK, BAĞKUR emekli maaşları 2023...
5.01.2023Emekli
2023 memur zammı! Memur maaşları ne kadar oldu, yüzde 30 zam sonrası memurlar ne kadar maaş alacak?
2023 memur zammı! Memur maaşları ne kadar oldu, yüzde 30 zam sonrası memurlar ne kadar maaş alacak? Memur maaşları ne kadar oldu, memur zamlarına yüzde kaç oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve tüm emeklilerin maaş artışlarının yeniden değerlendirildiğini ve alınan son kararla artışın yüzde 30'a çıkartıldığını açıkladı.
5.01.2023Memur
SSK emekli maaşları 2023 ne kadar oldu? Emekli zammı güncellendi! Yeni emekli maaşı yüzde kaç zamlandı, SSK emekli maaşı şu an kaç TL?
SSK emekli maaşları 2023 ne kadar oldu? Emekli zammı güncellendi! Yeni emekli maaşı yüzde kaç zamlandı, SSK emekli maaşı şu an kaç TL?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında emekliye yapılan zammın güncellediğini açıklayarak, en düşük emekli maaşının 3500 liradan 5 bin 500 liraya yükseldiğini duyurdu. Peki, SSK emekli maaşları ne kadar oldu 2023? SSK emekli zammı sonrası emekliler ne kadar maaş alacak?
5.01.2023Emekli
2023 maaş yüzdesi hesaplama! Yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? Memur ve BAĞKUR, SSK emekli maaş zammı hesaplama!
2023 maaş yüzdesi hesaplama! Yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? Memur ve BAĞKUR, SSK emekli maaş zammı hesaplama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emeklinin maaşına yapılan zam oranının revize edildiğini söyleyerek yeni zam oranının yüzde 30 olduğunu duyurdu.  Memur, memur emeklileri ile SGK emeklileri maaşlarını yüzde 30 zamlı alacak. Peki yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? İşte memur ve emekli maaş zammı hesaplama yöntemine dair merak edilenler…
5.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Maaşları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli maaşları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.