Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Son dakika DİŞ AĞRISI haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan DİŞ AĞRISI ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını DİŞ AĞRISI haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Diş Ağrısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan diş ağrısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 552 diş ağrısı haberi bulunmuştur. Tüm diş ağrısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kanserle savaşıyor, binlerce yıllık şifa kaynağı! Bir tutamı yetiyor, dizanteri, diş ağrısı, kulak iltihabı...
Kanserle savaşıyor, binlerce yıllık şifa kaynağı! Bir tutamı yetiyor, dizanteri, diş ağrısı, kulak iltihabı...Kanserle adeta savaşıyor. Sadece kanser değil pek çok rahatsızlığa iyi geliyor. Sumak, binlerce yıldır kullanılan ve antik uygarlıklarda çocuklarda salya akmasına, dizanteriye, diş ağrısına ve hatta kulak iltihabına doğal olarak uygulanan önemli bir baharat. Tüm bu etkileri eski tıp uygulamalarında öne çıksa da modern zamanlarda da hem lezzeti hem de içeriğindeki yoğun antioksidanlar sayesinde adeta bir şifa kaynağı tüketilmeye devam ediliyor. Anadolu ve Orta Doğu'da yaygın olarak kullanılan bu baharat, Doğu Avrupa'da da tüketiliyor. Özellikle salatalarda kullanılsa da bazı yemeklerde de lezzet veren önemli bileşenlerden biri. İşte sumağın faydaları...
7.03.2022Sağlık
Diş ağrısı sanıp 6 sağlam dişini çektirdi, gerçek bambaşka çıktı! 'Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim'
Diş ağrısı sanıp 6 sağlam dişini çektirdi, gerçek bambaşka çıktı! 'Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim'Genellikle diş ağrısıyla karıştırılan ve halk arasında 'delirten hastalık' olarak bilinen trigeminal nevralji ile 18 yıldır boğuştuğunu bilmeyen Mehmet Selim Koçak (65), ağrıdan kurtulmak için tam 6 dişini çektirdi. Ağrıları nedeniyle zaman zaman bir şey yiyip içemeyen hasta, 'delirten hastalık' teşhisi konulmasıyla İzmir'de sağlığına kavuştu.
24.12.2021Gündem
Boyun ve sırt ağrılarının nedeni diş problemleri olabilir
Boyun ve sırt ağrılarının nedeni diş problemleri olabilirDiş sıkma (bruksizm) rahatsızlığının en önemli nedeninin stres olduğunu söyleyen Ağız ve Diş Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Rukiye Parlak, “Diş sıkma durumu genellikle dalgınlık ve uyku esnasında yaşanır. Bu nedenle sinsi bir şekilde ilerler. Hastalığın en bariz belirtileri diş minesinde aşınma, ağız yapısında bozulma, ağız içi ve dil yaraları, çene eklemlerinin ağrıması ve baş, boyun, sırt ağrıları olarak sıralanabilir” dedi.
7.12.2021Sağlık
Diş çürüğüne engel olan besinler! Dişlerinizi korumak istiyorsanız...
Diş çürüğüne engel olan besinler! Dişlerinizi korumak istiyorsanız...Diş sağlığı açısından hepsi çok faydalı, çürükleri engelliyor. Gün içinde tüketilen besinler, dişleri etkileyerek çürümelerine neden olabilir. Bunun yanında diş sararmalarına da neden olan besinleri tüketirken dikkat etmek büyük önem taşıyor. Peki hangi besinler diş sağlığını etkiliyor? İşte diş sağlığını korumaya yönelik kritik öneriler...
4.12.2021Sağlık
'Delirten hastalık'ta 5 dişinden oldu
'Delirten hastalık'ta 5 dişinden olduİzmir'de Fahriye Varan (71), genellikle diş ağrısıyla karıştırılan ve 'delirten hastalık' olarak bilinen trigeminal nevralji nedeniyle 5 dişini çektirdi. Rahatsızlığın nörolojik olduğunu öğrenen Varan, geçirdiği operasyonla büyük acı veren ağrılarından kurtulup, sağlığına kavuştu.
25.11.2021Sağlık
Diş ağrısı neden gece başlar?
Diş ağrısı neden gece başlar?Diş ağrısı birçok kişinin yakındığı ağrılardan biridir. Özellikle gece başlayan diş ağrısı uykusuzluk yaptığı gibi kişinin günlük yaşamını da etkiliyor. Peki diş ağrısı neden gece başlar? Dr. Dt. Beril Karagenç Batal konu hakkında önemli bilgiler verdi.
22.10.2021Sağlık
Bruksizm hastaları 400 kilogramdan fazla ısırma kuvvetine sahip
Bruksizm hastaları 400 kilogramdan fazla ısırma kuvvetine sahipHalk arasında diş gıcırdatma olarak tabir edilen bruksizm hastalığının görülme sıklığı, pandeminin de etkisiyle yaşanan kaygı ve strese bağlı olarak tırmanışa geçti. Ağız, Diş Sağlığı ve Estetik Diş Hekimi İlayda Dal, "Normal bir birey istemli olarak en fazla 70 kilogram ısırma gücüne sahipken, bruksizm hastalığı olan kişiler 400 kilogramdan fazla ısırma kuvvetine sahip olabiliyor" dedi.
20.10.2021Sağlık
Anne adayının diş sağlığı bebeğin gelişimini de etkiliyor!
Anne adayının diş sağlığı bebeğin gelişimini de etkiliyor!Hamilelik sırasında, progesteron hormon seviyeleri yüksektir ve bu dönemde acı duyarlılığı oldukça artar. Gebelik döneminde ruhsal ve bedensel hassasiyet yaşayan anne adaylarının sık karşılaştığı problemlerden biri de diş ile ilgili sorunlardır. Gebelikte yaşanan diş sorunları bebeklerinin diş gelişimini de etkiliyor. Ağız ve Diş Uzmanı Dt. Hacer Esved Alireisoğlu, hamilelik döneminde diş sağlığı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
15.09.2021Sağlık
Bu besinler dişlerinizi çürütüyor! 'Risk altındalar'
Bu besinler dişlerinizi çürütüyor! 'Risk altındalar'Günümüzde giderek yaygınlaşan sağlıksız beslenme alışkanlıkları diş çürüklerini de yaygınlaştırıyor. Özellikle de şeker, karbonhidrat ve asitli gıdaların ağırlıklı olarak tüketilmesinin ve diş temizliğine önem verilmemesinin dişlerin hızla çürümesine yol açtığını belirten Diş Hekimi Arzu Tekkeli, “Düzenli diş fırçalama ve ağız bakımı yapmayan kişiler, beslenmesinde karbonhidrat ve şekere ağırlık verenler, gece dişlerini fırçalamadan yatanlar, bebeklik çağında biberonla şeker, bal katılmış gıdalar ile beslenenler, çok fazla asitli gıdalar tüketenler diş çürükleri açısından risk altındalar” dedi.
12.08.2021Sağlık
Sağlıklı dişlere sahip olmanın 9 yolu
Sağlıklı dişlere sahip olmanın 9 yoluYetişkinlik döneminde sağlıklı dişlere sahip olmak için çocuklukta ilk dişlerin çıkışından itibaren ağız ve diş bakımının düzenli olarak yapılması büyük önem taşır. Dr. Dt. Beril Karagenç Batal daha sağlıklı ve güzel dişler için öneriler verdi.
3.08.2021Sağlık
Parasetamol nedir? Aşı sonrası yan etkiler için önerilen Parasetamol ne işe yarar, Parasetamol içeren ilaçlar ağrıyı keser mi?
Parasetamol nedir? Aşı sonrası yan etkiler için önerilen Parasetamol ne işe yarar, Parasetamol içeren ilaçlar ağrıyı keser mi?Parasetamol nedir, ne işe yarar? Biontech ve Sinovac aşılarından sonra oluşabilecek yan etkiler nedeniyle önerilen Parasetamol aşı olan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Aşı sonrası ortaya çıkan yorgunluk, baş ağrısı, ateş, titreme, kas/eklem ağrısı, kusma, ishal, aşı uygulanan bölgede ağrı, kızarıklık, şişlik gibi hafif yan etkiler gözlemlenebiliyor. Yan etkilere karşı ise parasetamol içeren ağrı kesiciler öneriliyor. Parasetamol içeren ilaçlar merak edilirken, Parasetamol’un ne olduğunu da sorgulanıyor.
16.06.2021Gündem
Ramazanda ağız kokusunu önlemenin yolları
Ramazanda ağız kokusunu önlemenin yollarıRamazanda gün boyu süren açlık ve susuzluk ağız kokusuna neden olabilir. Pek çok kişinin yaşadığı bu sorun yeterince tükürük üretememek nedeniyle oluşan ağız kuruluğundan kaynaklanır. Ancak ağız kokusu başka hastalıkların habercisi de olabilir. Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun, Ramazanda sık karşılaşılan ağız kokusu nedenlerini ve önlemenin yollarını anlattı.
25.04.2021Sağlık
Maskeli yaşam diş tedavilerine olan ilgiyi artırdı!
Maskeli yaşam diş tedavilerine olan ilgiyi artırdı! Diş tedavilerini erteleyen çoğu kişi pandemi döneminin olmazsa olmazı maskeli yaşam ile birlikte diş tedavilerine öncelik veriyor. Özellikle diş tedavisi sürecindeki görüntüden rahatsız olacağını düşünenler maskeli yaşamı fırsat olarak görüyor. Ortodonti Uzmanı Dr. Aylin Sezen Yalçın koronavirüs sürecindeki diş tedavileri, uygulamalar ve alınan önemler ile ilgili bilgi verdi.
25.02.2021Sağlık
Ağız ve diş problemleri psikolojiyi etkiliyor!
Ağız ve diş problemleri psikolojiyi etkiliyor!Ağız sağlığı, genel sağlık ve yaşam kalitesi için çok önemlidir. Yapılan çalışmalar da ağız sağlığı sorunlarının hem fiziksel hem de psikososyal açıdan kişi üzerinde bazı olumluz etkilere de neden olduğunu gösteriyor. Özellikle pandemi döneminde ortaya çıkan sorunların, salgında bulaş riski nedeniyle de tedavilerin ertelenmesine neden oluyor. Diş hekimi Ayça Tenli Kurt, dişlerdeki kötü görünümün psikolojiyi sarsarak insanları mutsuz ettiğini dikkat çekiyor.
31.01.2021Sağlık
Acil olmayan tedavi ertelenebilir
Acil olmayan tedavi ertelenebilirAğız ve Diş Sağlığı Uzmanı Ayşegül Doğan, diş hekimlerinin yeni koronavirüs enfeksiyonundan etkilenme riskinin diğer sağlık çalışanları kadar yüksek olduğunu vurgulayarak üç aşamalı koruma tedbirini paylaştı. Doğan, “Acil olmayan tedaviler ertelenebilir. Diş hekimleri enfeksiyonlarla birinci derecede karşı karşıya gelen meslek gruplarının başında yer almaktadır” dedi.
28.11.2020Sağlık
Diş hekimlerinden uyarı: Acil değilse erteleyin
Diş hekimlerinden uyarı: Acil değilse erteleyinKoronavirüs salgınında en fazla risk altında bulunan sağlık çalışanlarının içinde diş hekimleri de yer alıyor. Normalleşme dönemiyle birlikte artan diş hekimi randevularına dikkat çeken Prof. Dr. Selçuk Basa, diş hekimine direkt başvurudan önce mutlaka telefon ile veya internet üzerinden bilgi almanın önemine değinerek, pandemi döneminde diş sağlığı için yapılması gerekenleri de anlattı.
1.06.2020Sağlık
Dişçiler ne zaman açılacak? Diş hastaneleri ve diş polikliniği ne zaman açılacak?
Dişçiler ne zaman açılacak? Diş hastaneleri ve diş polikliniği ne zaman açılacak?Corona virüs nedeniyle alınan önlemlerin esnetilmesiyle birlikte normalleşme süreci gündemde. Hükümet tarafından Normalleşme Takvimi adım adım gerçekleştiriliyor. Bu süreçte diş tedavisi yarım kalan hastalar, diş ağrısı yaşayanlar ve diş ile ilgili işlemleri gerçekleştiren personel, doktor ve sağlık çalışanları internette sıklıkla Diş hastaneleri ve diş polikliniği açılacağı tarihi araştırıyor. Peki, Dişçiler ne zaman açılacak? Diş hastaneleri ve diş polikliniği ne zaman açılacak? İşte normalleşme takvimine göre diş hastaneleri ve diş polikliniklerinin açılacağı tarih...
17.05.2020Gündem
Uzman açıkladı: Corona virüsün göze etkisi...
Uzman açıkladı: Corona virüsün göze etkisi...Uzm. Dr. Mehmet Göksel Ulaş, "Corona virüs, genellikle tek başına göz ağrısına neden olmaz. Gözde konjonktivit dediğimiz klinik tabloyu oluşturabilir. Konjonktivit; göz ağrısı, gözde kızarıklık, çapaklanma, ışığa hassasiyet gibi semptomlarla karşımıza gelebilir." dedi.
25.04.2020Sağlık
Bilim Kurulu Üyesi Şenel'den diş hekimlerine uyarı
Bilim Kurulu Üyesi Şenel'den diş hekimlerine uyarıSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel, corona virüs tedbirleri kapsamında acil ve zorunlu olmayan diş hekimliğiyle ilgili işlemlerin ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini hatırlatarak, "Hastalarımız çok şiddetli boyuttaki ağrıları sebebiyle diş doktorlarına başvurabilir. Koruyucu maske, gözlük, yüz siperi, tulum ve bone kullanımını diş hekimlerine tedavilerde mutlaka öneriyoruz" dedi.
16.04.2020Corona Virüsü
Parasetamol ne demek, nedir? Parasetamol içeren ilaçlar hangileri, parasetamol hangi ilaçlarda var? (Parasetamol ilaç gurubu)
Parasetamol ne demek, nedir? Parasetamol içeren ilaçlar hangileri, parasetamol hangi ilaçlarda var? (Parasetamol ilaç gurubu)Parasetamol ne demek, nedir? soruları corona virüsü salgının Türkiye’de de görülmesinin ardından merak konusu oldu. Parasetamol (asetaminofen) ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisiyle biliniyor. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Peki, Parasetamol içeren ilaçlar hangileri? İşte Parasetamol ilaç gurubu…
18.03.2020Gündem
Apseli diş kız çocuğunun hayatını kararttı!
Apseli diş kız çocuğunun hayatını kararttı!Hayal Çaylak, Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 2 aydır yaşama tutunmaya çalışıyor.
8.02.2020Sağlık
Sakızdaki diş izleriyle çözüldü! Tam 5 bin 700 yıllık...
Sakızdaki diş izleriyle çözüldü! Tam 5 bin 700 yıllık...Danimarka'nın Syltholm Adası'ndaki arkeolojik incelemelerde bulunan bir sakızdaki diş izlerinden 5 bin 700 yıl önce; Taş Devri'nde yaşayan bir kadına dair şaşırtıcı ipuçları elde edildi.
Annesini, uyurken başına odunla vurarak öldürdü
Annesini, uyurken başına odunla vurarak öldürdüAdana'da uyuşturucu parası vermediği için tartıştığı annesi Durdu Güden’i (54) başına odunla vurarak öldüren Erol Güden (33), tutuklandı. Güden, sorgusunda tartışmanın ardından yatan annesini, uyurken başına odunla vurarak, öldürdüğünü anlattı.
2.12.2019Yaşam
Uyuşturucu parası vermeyen annesini öldürdü
Uyuşturucu parası vermeyen annesini öldürdüAdana'da uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Erol G.’nin (33), uyuşturucu parası vermediği için tartıştığı annesi Durdu G.’yi (54) başına sert bir cisimle vurarak öldürdüğü ileri sürüldü. Durdu G.’nin kızları olay yerine gelerek sinir krizi geçirdi.
1.12.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Diş Ağrısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki diş ağrısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.