Depozito

Depozito

Son dakika depozito haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan depozito ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını depozito haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Depozito

haberleri sayfasında son dakika yaşanan depozito gelişmeleri de dahil olmak üzere 307 depozito haberi bulunmuştur. Tüm depozito haberleri aşağıda listelenmiştir.
Antalya'da deniz manzaralı dairenin yıllık kirası 3,5 milyon lira
Antalya'da deniz manzaralı dairenin yıllık kirası 3,5 milyon liraAntalya'nın Konyaaltı ilçesinde deniz manzaralı lüks daire için aylık 255 bin lira kira, Lara bölgesinde ise aylık 125 bin lira kira isteniyor. Depozito bedeli de dahil edildiğinde; Konyaaltı'nda daire kiralama bedeli yıllık 3,5 milyon lirayı aşarken, bu rakam Lara'da 1,5 milyon lirayı buluyor.
11.05.2023Yaşam
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle!  'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle! 'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'Kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçilebilmesi için yüzde 25'lik artış sınırı getirildi. Ancak bu sınırı uygulamak istemeyen mülk sahipleri mevcut kiracısını çıkarmamın yollarını arıyor. Böylece hem mülkünü yüksel bedel karşılığı kiraya verirken hem de depozito, peşin kira gibi kalemlerle ek gelir elde edebiliyor. Kiralık ev talebindeki artış ev sahiplerinin 'keyfi' taleplerinin artmasına yol açtı. İstanbul'da yaşanan olay ise 'Bu kadar da olmaz.' dedirten türden.
3.05.2023Ekonomi
Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Depozito ödenecek
Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Depozito ödenecekArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Araba sahipleri depozito ödeyecekler. Araba sahiplerini ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Atık otomobil akülerinin geri dönüşümü için hazırlanan yeni düzenlemeyle, akücü ve tamirciler, eski aküler için tüketiciye depozito bedeli ödeyecek. Akü değiştirirken eski aküsünü getirmeyen araç sahibi, depozito verecek. İşte arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
24.04.2023Ekonomi
Kiracı fırsatçılığı: 1 milyon TL ver, dükkanı boşaltayım
Kiracı fırsatçılığı: 1 milyon TL ver, dükkanı boşaltayımEv sahibi- kiracı arasındaki sorunlar son yılllarda giderek artıyor. Özellikle kiralardaki fahiş artış nedeniyle mağdur olan kiracılar gündemdeyken, fırsatçı kiracılar konuşulmaya başladı. Evi boşaltmak için ev sahibinden emlakçı komisyonu, taşınma masrafı ve iki kira bedeli isteyen kiracılar, örnek oldu. Şimdi de dükkân kiracıları benzer yola başvuruyor. Dükkânı boşaltmak için 1 milyon TL isteyen bile var.
29.03.2023Ekonomi
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktı
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktıDolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı! Bu kez ev kiralamak isteyenleri tuzağa düşürdüler. İnternet sitesi üzerinden kiralık ev ilanı veren 3 şahıs, aynı evi farklı müşterilere kiraladıktan sonra ortadan kayboldu. Ortaya attıkları yalanla müşterileri günlerce oyalayan fırsatçıların, oyunu mağdurlar tarafından böyle fark edildi.
24.03.2023Yaşam
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildi
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildiZorunlu depozito için geri sayım başladı. Eğer bir erteleme olmazsa 1 Ocak 2024 itibarıyla başta içeceklerde kullanılan ambalajlar depozitolu olacak. Plastik, şişe veya metal kaplar iade makinelerine atılınca 50 kuruş veya 1 lira gibi bir tutar hesaba geçecek. Sistemin yerli yazılım altyapısı, kopyalanamaz barkodları hazır. 30 bin iade makinesi kısa sürede Anadolu’ya yayılacak.
21.03.2023Gündem
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırdılar
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırdılarAnkara'da sahte kiralık ev ilanı ile deprem bölgesinden gelen 2 afetzede aileyi dolandıran emlakçı baba ve 2 oğlu, polis operasyonuyla gözaltına alındı. 30 bin lira dolandırılan kanser hastası depremzede Yeliz Güzeli ‘insanlık ölmüş’ diyerek başından geçenleri anlattı.
10.03.2023Yaşam
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlar
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlarGeçmiş yıllarda uzun soluklu kiracı arayışında olan mülk sahipleri, günümüzde en fazla 1 yıllık kontrat yaparak, bu sürenin sonunda da kiracının evi tahliye etmesini bekliyor. Hem kira fiyatlarındaki artış hem de depozito gibi yan gelir sağlama isteği ev sahiplerini kısa süreli kiracıya yönlendiriyor. Mülk sahipleri kiracının yasalardan kaynaklanan haklarını kullanmaması için de çeşitli yollara başvuruyor. Son günlerde pek çok kiracı, ev sahiplerinin 'küsurat oyunu' ile karşı karışıya kaldı.
7.03.2023Ekonomi
Ev sahibi tamamını iade etmek zorunda! Depozito ile ilgili dikkat çeken detay
Ev sahibi tamamını iade etmek zorunda! Depozito ile ilgili dikkat çeken detayÇok sayıda kenti etkileyen ve büyük yıkıma yol açan 'asrın felaketi'nde binlerce bina hasar aldı ya da yıkıldı. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur durumda. Kiracılar yeni ev bulmak ve eşyalarını taşımak zorunda, ev sahiplerinin ise malvarlıkları ya zarar gördü ya da yok oldu. Kiracılar ile ev sahiplerinin kafasında çok sayıda soru işareti oluştu. Depozito, evin hasar alması, kiracının vefat etmesi, sözleşme gibi birçok konu merak ediliyor. İşte depremde kiradan doğan haklar ve borçlar...
1.03.2023Ekonomi
İstanbul'da barajlar alarm veriyor! İki baraj kurudu, Son 10 yılın en düşük seviyesi
İstanbul'da barajlar alarm veriyor! İki baraj kurudu, Son 10 yılın en düşük seviyesiKışın kurak geçmesi barajlardaki su seviyesinin alarm vermesine yol açtı. İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. Tarihi Çakmak Hattı'nın bazı bölümleri ortaya çıkarken Büyükçekmece Baraj gölünde eskiden suyla dolu bazı alanlar adeta çöle döndü.
21.01.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren depozito kararı! Hepsi iade ediliyor
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren depozito kararı! Hepsi iade ediliyorEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kanuna aykırı bulundu, tamamen iade ediliyor. Kiracısından, depozitoyu Euro ya da dolar alan ev sahiplerine kötü haber Yargıtay'dan geldi. İşte kararın detayları...
21.01.2023Gündem
İsveçli kadının İstanbul'da sır ölümü
İsveçli kadının İstanbul'da sır ölümüKağıthane'de bulunan ünlü bir otelde kalan İsveç vatandaşı Yasmine Mejri, ölü bulundu. Kadının düşerek öldüğü öne sürülürken ceset incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. İfadesi alınan otel çalışanlarından resepsiyon müdürü K.Y, "Yakınına ulaşmak amacıyla internetimizi kullanmak istediğini belirterek Wi-Fi ağımızın şifresini talep etti. Şifreyi aldıktan sonra lobi kısmına yönelen kadını otel giriş çıkışlarının yoğun olması sebebiyle tekrar görmedim" dedi. Otel görevlisi Ö.B. ise "Mal kabul bölümüne giden alanda bir kişinin yerde olduğu gördüm. Kendisini tam yerdeyken gördüm. Düşüş anını görmedim" diye konuştu.
21.01.2023Gündem
Uydu fotoğrafı ile arsa satışında 'kapora' dolandırıcılığı
Uydu fotoğrafı ile arsa satışında 'kapora' dolandırıcılığı Trabzon'da, e-Ticaret sitesinde 1 milyon 200 bin TL'ye satılan araziyi almak isteyip, uydu fotoğraflarına inanarak kapora verdikten sonra 3 bin TL'si dolandırılan Yılmaz Çan (43), "Bu dolandırıcılar, en kıymetli lokasyonları belirleyip, 'Google Earth' üzerinden arazinin resimlerini ekleyerek inandırıcılığını had safhaya çıkarıyor; inanmamak elde değil" dedi.
5.01.2023Ekonomi
Araba kiralama dolandırıcılığı! İnterneti iyi bilen bile bu tuzağa düştü
Araba kiralama dolandırıcılığı! İnterneti iyi bilen bile bu tuzağa düştüFırsatçılar araba dolandırıcılığında başka boyuta geçti, türlü türlü yöntemlerle vatandaşı mağdur edenlerin son oyunu pes dedirtti. Gerçeğinden farksız, interneti iyi bilenler bile bu tuzağa düştü. Yılbaşına hazırlanan 200 vatandaşa büyük şok yaşattılar. İzmir’de başlayıp 12 ile yayılan çarpıcı dolandırıcılık olayının detayları ağızları açık bırakıyor...
4.01.2023Yaşam
Araba kiralarken dolandırıcıların tuzağına düşmeyin! Dikkat çeken 'sahte site' uyarısı geldi
Araba kiralarken dolandırıcıların tuzağına düşmeyin! Dikkat çeken 'sahte site' uyarısı geldiAraba kiralamak isteyen bir çift dolandırıcıların tuzağına düştü! Kendilerine süre baskısı yapan fırsatçıların oyununu sonradan fark eden çift, tüm parasını kaptırdı. Fırsatçıların bu yöntemi defalarca kullandığını belirten Avukat Mustafa Karakum, site uzantısı, kredi kartı kullanımı ve internet üzerinden alışveriş ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.
12.12.2022Gündem
İnternetten araba kiralarken dolandırıcıların ağına düştü! 'Süre kısıtlaması' detayı
İnternetten araba kiralarken dolandırıcıların ağına düştü! 'Süre kısıtlaması' detayıİnternet üzerinden araba kiralayanları ilgilendiren olay! Giyim sektöründe çalışan 39 yaşındaki Mehtap ile 43 yaşındaki Mahmut Taş çifti, Ankara'ya gitmek için otomobil kiralamak isteyince hayatlarının şokunu yaşadı. Dolandırıcıların depozito ve sigorta bedeli oyununu fark eden çift, her şeyi çok geç olduktan sonra anladı. İşte araba piyasasındaki akılalmaz dolandırıcılığın detayları...
10.12.2022Yaşam
Zam gelmeyecek! Bakanlık duyurdu
Zam gelmeyecek! Bakanlık duyurduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Poşet fiyatını 2023 için 25 kuruş olarak belirledik, artışa gitmiyoruz." dedi.
8.12.2022Ekonomi
2023 yılında uygulanacak poşet fiyatı belli oldu
2023 yılında uygulanacak poşet fiyatı belli olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bu yıl da aldığımız kararla, poşet fiyatlarını 25 kuruş olarak belirliyor ve herhangi bir artışa gitmiyoruz” dedi.
7.12.2022Ekonomi
Kiraya verdiği evi görünce şoke oldu! 'Pislik içerisinde yaşıyorlar'
Kiraya verdiği evi görünce şoke oldu! 'Pislik içerisinde yaşıyorlar'Sakarya’nın Karasu ilçesinde evlerini kiraya veren Nihat Arslan ve eşi, altı aydır kira alamadığı evine girdiğinde büyük şok yaşadı. Evin adeta çöp eve dönüştüğünü ve içerisinin kedilerle dolu olduğunu gören ev sahibi, o anları cep telefonuyla kayıt altına alarak kiracısından şikayetçi oldu.
26.11.2022Yaşam
İçecekte zorunlu depozito dönemi başlıyor! Tarih verildi
İçecekte zorunlu depozito dönemi başlıyor! Tarih verildiİçecek ambalajlarında 2023 yılından itibaren zorunlu depozito sistemi hayata geçirilecek. Uygulamanın maden suyunun diğer içeceklerle rekabetini zorlaştıracağını belirten Türkiye Maden Suyu Üreticileri Derneği Başkanı Ömer Kızıl, "Maden suyu firmalarının günlük satışlarının yüzde 35'lik bedelinin peşin ödemesi yükü kayıt dışılığı arttıracak" dedi.
18.11.2022Ekonomi
Hadise yeni evi için kesenin ağzını açtı!
Hadise yeni evi için kesenin ağzını açtı!Ünlü şarkıcı Hadise, Mehmet Dinçerler ile boşanmasının ardından yeni bir ev arayışına girmişti. Hadise, istediği evi Yeniköy'de buldu. Ünlü şarkıcının yeni evi için kesenin ağzını açtı.
9.11.2022Magazin
4 bin liraya kiralık daire bulduğu için sevindi, fotoğrafları görünce ev sahibini engelledi!
4 bin liraya kiralık daire bulduğu için sevindi, fotoğrafları görünce ev sahibini engelledi!İstanbul Esenler'de bir ev sahibi, evine 4 bin lira kira isteyerek internet sitesi üzerinden ilan verdi. Evi kiralamak isteyen Furkan Türeli önce 4 bin liraya 2+1 kiralık ev bulduğu için sevindi. Ancak fotoğraflar eline ulaştığında şaşkına döndü, direkt olarak ev sahibini engelledi. İşte o ev...
28.10.2022Yaşam
Taşınma planı yapanlar nakliye firması seçerken dikkat! Eşyalarınız zarar görürse haklarınız nedir?
Taşınma planı yapanlar nakliye firması seçerken dikkat! Eşyalarınız zarar görürse haklarınız nedir?Evini ya da işyerini değiştirmek isteyenlerin önemli gider kalemlerinden biri de nakliye ücretleri. Son yıllarda hızla artan satılık ve kiralık ev fiyatlarına paralel olarak nakliye için ödenen ücretler de arttı. Taşınma telaşında olanlar nakliye süresince yaşayacakları sorunlar ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ise tam olarak bilmiyor. Taşınma sırasında eşyaların zarar görmesi durumunda, nakliye firması yaşanan zarardan sorumlu tutuluyor. Avukat Cansen Erdoğan, "Taşıyıcı firma, eşyanın taşınmak üzere teslim alınmasından teslim edilmesine kadar geçecek süre içinde, eşyanın zararından, hasarından veya teslimindeki gecikmeden doğan durumdan sorumludur. Taşıyıcı şirket meydana gelen zararı tazmin etmekle yükümlüdür" diye konuştu.
19.10.2022Ekonomi
Kira kontratları ile ilgili kritik detay! İade hakkı doğuyor
Kira kontratları ile ilgili kritik detay! İade hakkı doğuyorKiralık ev fiyatlarındaki fahiş artış nedeniyle mülk sahipleri mevcut kiracısını çıkarıp, evini yüksek bedeller ile yeniden kiraya vermenin yollarını arıyor. Kiralardaki artış ödenen depozito miktarının da artmasına neden oldu. Gayrimenkul sahipleri en fazla 3 kira bedeli kadar depozito talep edebiliyor. Ancak bazı ev sahipleri daha fazla depozito talep ediyor. Bu durumda kiracı için iade hakkı doğuyor.
13.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Depozito ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki depozito haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.