Deepfake

Deepfake

Son dakika deepfake haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan deepfake ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını deepfake haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Deepfake

haberleri sayfasında son dakika yaşanan deepfake gelişmeleri de dahil olmak üzere 13 deepfake haberi bulunmuştur. Tüm deepfake haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bruce Willis dijital ikizinin haklarını sattı!
Bruce Willis dijital ikizinin haklarını sattı!'Moonlighting', 'Die Hard' ve 'The Sixth Sense' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran ABD'li oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz aylarda afazi teşhisi almıştı. Hastalığı ortaya çıktıktan sonra oyunculuk kariyerini bırakacağı açıklanan ünlü isim; haklarını sattığı, 'Deepfake' teknolojisi sayesinde yaratılan 'dijital ikizi' ile yeni projelerde yer almanın ilginç bir yolunu bulmuş oldu.
30.09.2022Magazin
Putin hakkında 'çok gizli bilgiler' ifşa oldu! 'En az bir kaç yılı daha var' deyip açıkladı: Suikast, kanser, ameliyat...
Putin hakkında 'çok gizli bilgiler' ifşa oldu! 'En az bir kaç yılı daha var' deyip açıkladı: Suikast, kanser, ameliyat...Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken, gizli bilgiler art arda ifşa oldu. Ukrayna'dan üst düzey bir istihbarat yetkilisi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 2 ay önce suikast düzenlendiğini ve başarısız olduğunu iddia etti. Batı medyasının iddiasına göre ise Putin, kanser dolayısıyla gizli bir operasyon geçirdi.
24.05.2022Dünya
Rusya-Ukrayna arasında siber savaş! Zelenski'nin ‘teslim olun’ çağrısı ortalığı karıştırdı
Rusya-Ukrayna arasında siber savaş! Zelenski'nin ‘teslim olun’ çağrısı ortalığı karıştırdıRusya’nın Ukrayna’yı işgalinde iki ülke arasındaki savaş giderek şiddetleniyor, can kayıpları katlanarak artıyor. Gerilim sahalara olduğu gibi internet ortamına da yansıdı. Zelenski'nin Ukrayna'da devlet televizyonunda ülkeye teslim olma çağrısı yapması şok etkisi yarattı. Ülkede kısa süreli paniğe neden olan video mesajın, bir siber saldırı olduğu ortaya çıktı.
17.03.2022Dünya
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...Dünyada teknolojik gelişmeler sanal hayat neredeyse gerçek hayatla eşdeğer bir hâl aldı. Kötü amaçlı yazılarımlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kişisel bilgileri bu yollarla ele geçirilen çok sayıda kişi ciddi problemler yaşıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir tehlike ise siber güvenlik konusunda yaşanan endişeleri iyice artırdı.
Sosyal medyada fotoğraf paylaşanlar dikkat! Masum değil
Sosyal medyada fotoğraf paylaşanlar dikkat! Masum değilDr. Sadi Vural, "20'li yaşlar challenge' gibi akımlar veri toplama amacıyla belli talepler üzerine ortaya çıkıyor. Elde edilen fotoğraflarla yüz tanıma sistemleri kuvvetlendiriliyor ve tanıma performansı artırılıyor" dedi.
Türk yapay zeka çözümü ortaya çıkardı!
Türk yapay zeka çözümü ortaya çıkardı!Dünyanın ilk çevrim içi deepfake algılama motoru olan "Deepware Scanner", hapisteki politikacıya ait olduğu iddia edilen videonun gerçek dışı bir deepfake video olduğunu raporladı.
Annenin şok eden oyunu! Çıplak görüntülerini yaydı...
Annenin şok eden oyunu! Çıplak görüntülerini yaydı...ABD'de bir kadın, kızının amigo takımına girebilmesi için son günlerin tartışmalı deepfake teknolojisini kullandı. Raffaela Spone isimli anne, amigo takımının seçmeleri için kızının rakiplerinin sahte görüntülerini yaydığını itiraf edince tutuklandı.
18.03.2021Dünya
Ziraat Bankası Kemal Sunal reklamı nasıl yapıldı – çekildi, kim oynuyor, deepfake teknoloji nasıl kullanıldı?
Ziraat Bankası Kemal Sunal reklamı nasıl yapıldı – çekildi, kim oynuyor, deepfake teknoloji nasıl kullanıldı?Yeşilçam’ın usta oyuncu Kemal Sunal’ın yer aldığı yeni Ziraat Bankası reklamı internette en çok konuşulan konular arasına girdi. Ziraat Bankası, 2021 yılı için hazırladığı #SenHepGülümse başlıklı reklam filminde Kemal Sunalı oynattı. Ziraat Bankası reklamının ardından Ziraat Bankası Kemal Sunal gerçek mi, Kemal Sunal’ı kim oynuyor, Kemal Sunal reklamı nasıl çekildi, gibi sorular peş peşe sorulmaya başladı. Peki, Kemal Sunal reklam filmi nasıl yapıldı, hangi teknoloji kullanıldı?
6.01.2021Gündem
Manipüle edilmiş içerikleri ve 'deepfake' videoları kaldıracak
Manipüle edilmiş içerikleri ve 'deepfake' videoları kaldıracakSosyal paylaşım sitesi Facebook, manipüle edilmiş içerikleri ve "deepfake" olarak bilinen videoları kaldıracağını açıkladı.
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu2019 yılında dünyada teknoloji alanında birçok yeniliğin yanı sıra, veri güvenliğine bağlı krizler ve teknolojik çekişmeler öne çıktı.
Deepfake videoları demokrasileri tehdit ediyor
Deepfake videoları demokrasileri tehdit ediyorGörüntü bir olayın gerçekliğinin en büyük ispatlarından biri olarak görülürken, son dönemde ortaya çıkan "deepfake" videolarla ile görüntüye duyulan güven de tartışılmaya başlandı.
Google siyasi reklamlara düzenleme getiriyor
Google siyasi reklamlara düzenleme getiriyorGoogle, Ocak 2020 itibarıyla siyasi reklam verenlerin, artık kullanıcılara internet üzerindeki hassas bilgilerinden faydalanarak reklam göndermesini yasaklayacak.
Xiaomi'nin katlanabilir telefonu ilk kez göründü!
Xiaomi'nin katlanabilir telefonu ilk kez göründü!Samsung, Flexpai ve Huawei’nin ardından şimdi Xiaomi'de katlanabilir telefon furyasına katılan markalardan biri oldu.

Benzer Haber Etiketleri

Deepfake ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki deepfake haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.