Çöpçü

Çöpçü

Son dakika ÇÖPÇÜ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ÇÖPÇÜ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ÇÖPÇÜ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çöpçü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çöpçü gelişmeleri de dahil olmak üzere 118 çöpçü haberi bulunmuştur. Tüm çöpçü haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul'da çöp konteynerinde bebek cesedi bulundu!
İstanbul'da çöp konteynerinde bebek cesedi bulundu!İstanbul Sancaktepe'de çöp konteynerinde yeni doğmuş erkek bebek cesedi bulundu.
29.03.2022Yaşam
Leonardo DiCaprio'dan Türkiye paylaşımı! 47 yıl aradan sonra Batman'da...
Leonardo DiCaprio'dan Türkiye paylaşımı! 47 yıl aradan sonra Batman'da...Hollywood'un dünyaca yıldızı Leonardo DiCaprio çevre ve iklim konusunda yaptığı bağışlarla biliniyor. 7 dilde yayın yapan Mongabay gazetesinin, dünyanın en çok aranan 10 balık türünden biri olduğu belirtilen 'Batman Bantlı Çöpçü Balığı’nın (Paraschistura chrysicristinae) 47 yıl aradan sonra Batman’ın Sason Çayı'nda görüldüğü haberini takipçileriyle paylaştı.
7.01.2022Yaşam
En son 47 yıl önce görülmüştü! O ilde ortaya çıktı, araştırmalar başladı
En son 47 yıl önce görülmüştü! O ilde ortaya çıktı, araştırmalar başladıBatman’ın Sason ilçesinde nesli tükendiği düşünülen ‘Bantlı Çöpçü Balığı’ görüldü. Yaklaşık 47 yıldır neslinin yok olduğu düşünülen balık türü Sason çayında bulundu. Araştırmacılar türü araştırmak için harekete geçti.
22.12.2021Yaşam
Nesli tükendi dendi, yarım asır sonra ortaya çıktı!
Nesli tükendi dendi, yarım asır sonra ortaya çıktı!Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cüneyt Kaya ve Arş. Gör. Dr. Münevver Oral yarım asırdır kayıp olan ve Dünya'nın en çok aranan 10 balık türünden biri olan Batman bantlı çöpçü balığını buldu.
10.12.2021Yaşam
Nesli tükendi dendi, Batman’da ortaya çıktı
Nesli tükendi dendi, Batman’da ortaya çıktıRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cüneyt Kaya ve Arş. Gör. Dr. Münevver Oral yarım asırdır kayıp olan ve Dünya'nın en çok aranan 10 balık türünden biri olan Batman bantlı çöpçü balığını buldu. Dünyanın en küçük balık türlerinden biri olup maksimum standart boyu 3.6 santimetre olan Batman bantlı çöpçü balığı (Paraschistura chrysicristinae) IUCN (Dünya Doğayı ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği) tarafından kırmızı listeye alınarak neslinin tükendiğine inanılıyordu. Shoal adlı Doğa Koruma Örgütü tarafından dünyanın en çok aranan 10 balık türü arasına yer alan Batman bantlı çöpçü balığının RTEÜ'lü akademisyenler tarafından Batman ve Diyarbakır illerinde bulunan iki farklı akarsuda yeniden keşfi bilim dünyasında oldukça dikkat çekti.
10.12.2021Yaşam
Bulaşıkçı olarak başladı, patron oldu
Bulaşıkçı olarak başladı, patron olduHatay'da çocuk yaşta ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bir pastanede bulaşıkçı olarak işe başlayan Ayhan Öztoprak (40), her kademesinde çalıştığı iş yerini ailesinin de desteğiyle biriktirdiği paralarla devraldı. Öztoprak, işlerini geliştirip, 10 personel istihdam etmeye başladı.
11.03.2021Yaşam
Aidat ücretleri cep yakıyor! Resmen kira bedeli kadar...
Aidat ücretleri cep yakıyor! Resmen kira bedeli kadar...İstanbul’da bazı site sakinlerinin ödediği aidatlar kira fiyatlarını buldu. Markalı konut projelerinde yüz metrekarelik daireler için ödenen ortalama aylık aidat bedeli 400-450 lira olurken, Şişli ve Beşiktaş’ın ortalaması bin liraya yaklaştı. Gayrimenkul değerleme genel müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "İstanbul’da aidat fiyatları aylık 55 lira ile başlıyor, 3 bin 500 liraya kadar gidiyor. Metrekaresi ve sitenin büyüklüğüne göre bu fiyatlar farklılık gösteriyor" dedi.
4.01.2021Ekonomi
'Maskeyi yere atmak, kişilik bozukluğu'
'Maskeyi yere atmak, kişilik bozukluğu'Kayseri'de Dr. Klinik Psikolog Mehmet Karakaya, "Kullandıkları maskeyi yere atmak gibi bu tür davranışlar biz psikologlara, biz hekimlere bu kişilerdeki narsist ya da anti sosyal kişilik bozukluğu dediğimiz patolojileri hatırlatıyor" dedi.
16.09.2020Sağlık
Çağatay Ulusoy'a hayranlarından tam not
Çağatay Ulusoy'a hayranlarından tam notÇağatay Ulusoy’un bir çöp toplayıcıyı canlandırdığı filmin çekimleri bitti. Filmden paylaşılan kareler sosyal medyada kısa sürede yayıldı, binlerce beğeni aldı.
10.09.2020Magazin
Vicdanları sızlatan olay! Kadın sürücü köpeğe çarpıp kaçtı
Vicdanları sızlatan olay! Kadın sürücü köpeğe çarpıp kaçtıİstanbul Beşiktaş’ta kadın sürücü, bir sitede 20 yıldır vatandaşların baktığı köpeğe çarpıp kaçtı. Kaza sonrası köpek yaralandı.
7.08.2020Gündem
Kamu ve özel kurumlar İŞKUR üzerinden toplam 50 bin personel alımı yapacak! (Başvuru şartları)
Kamu ve özel kurumlar İŞKUR üzerinden toplam 50 bin personel alımı yapacak! (Başvuru şartları)Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden bugün 50 bin personel alımı ilanı verildi. Kamu ve özel kurumların verdiği personel ilanları iş arayan birçok kişi için umut oldu. Kamu ve özel kurumlar tarafından yayımlanan 50 bin personel alım ilanında başvuru şartları da belirtildi.
Tedavide yeni kapı araladı!
Tedavide yeni kapı araladı!Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Eray Copcu, insan vücudundaki yağlardan enzim kullanmadan kök hücre elde ederek, bazı hastalıkların tedavisi ve estetikte yeni bir kapı araladı.
26.06.2019Sağlık
İstenmeyen yağlara soğuk çözüm
İstenmeyen yağlara soğuk çözümDr. Ata Nejat Ertek, Soğuk lipoliz tedavisi ile karın, sırt, bacak gibi bölgelerde oluşan yağlardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.
29.03.2019Sağlık
Fuat Oktay: 20 milyar lira tasarruf  sağlayacağız
Fuat Oktay: 20 milyar lira tasarruf sağlayacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Sıfır atık uygulamasını hayata geçirdik. 2023 sonuna kadar tüm illerimizde uygulamaya geçecek bu geri dönüşüm sistemiyle hem doğamızı koruyacak hem de yaklaşık 20 milyar lira tasarruf sağlayacağız." dedi.
5.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 ilin belediye başkan adayını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 ilin belediye başkan adayını açıkladıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıkladı. Aralarında eski bakanların da olduğu listede bir vali, iki de şu anda kayyum olarak görev yapan isim bulunuyor.
24.11.2018Siyaset
Ciltte oluşan lekelere dikkat
Ciltte oluşan lekelere dikkatDr. Belda Yurtseven Tüner, ciltte oluşan lekelere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
22.10.2018Sağlık
Fuhuş çetesi lideri: Kebap yerine kadın sattık
Fuhuş çetesi lideri: Kebap yerine kadın sattıkAdana'da fuhuş çetesine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheliden 5'i tutuklandı.
21.09.2018Yaşam
Polis, fuhuş çetesini çökertmek için temizlikçi gibi sokakları süpürmüş
Polis, fuhuş çetesini çökertmek için temizlikçi gibi sokakları süpürmüşAdana'da, polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Fuhuş yaptırdıkları kadınları piknik yapıyor izlenimi vererek takip eden çeteyi, polislerin çöpçü ve temizlikçi gibi davranıp, sokakları süpürerek izlediği ortaya çıktı. Havadan drone kamerasıyla saniye saniye takip edilen çetenin, polisler için 'Emmi', müşteri için ise 'Ekmek' kelimelerini kullandığı belirtildi.
19.09.2018Yaşam
İstenmeyen yağlara soğuk çözüm
İstenmeyen yağlara soğuk çözümDermatoloji Uzmanı Dr.Ata Nejat Ertek, soğuk lipoliz tedavisinin vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta yüzde 20 ile yüzde 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi olduğunu belirtt
16.06.2018Sağlık
Temizlik yaparken Osmanlı tapularını buldu
Temizlik yaparken Osmanlı tapularını bulduMardin’de yaşayan Ali Aşa evinde tadilat yaparken küpler içinde Osmanlı dönemine ait tapular buldu. Bir anda 6 köyün sahibi olduğunu iddia eden Aşa mirasçıları arıyor.
19.05.2018Yaşam
Evinde tadilat yaparken buldu! Bir günde 6 köyün sahibi oldu
Evinde tadilat yaparken buldu! Bir günde 6 köyün sahibi olduMardin’in Yeşilli ilçesine bağlı Sancar Mahallesinde yaşayan Ali Aşa evinde tadilat yaparken küpler içinde bulduğu tapular hayatını değiştirdi. Bir anda 6 köyün sahibi olan Aşa, köylerin geçmişte aşiretler tarafından baskına uğradığından bazılarının öldüğünü ve bazılarının ise kaybolduğunu belirterek, haram yememek için mirasçıların kalan kısmını arıyor.
19.05.2018Yaşam
İstediğim rol gelmezse yazarım
İstediğim rol gelmezse yazarımOyuncu ve yazar Murat Tavlı dördüncü kitabı ‘Gözyaşlarım İftiharla Sunar’ ile 10 gün gibi kısa bir süre içinde yine en dikkat çeken kitaplar arasında yerini aldı. Tavlı yeni kitabını ve bilinmeyenlerini anlattı.
23.02.2018Arşiv
En güvenli yılbaşı!
En güvenli yılbaşı!Yılbaşı gecesi olası terör eylemi tehdidine karşı tüm yurtta olağanüstü önlemler alındı. Türkiye genelinde yapılan huzur operasyonlarında 590.980 kişi kimlik kontrolünden geçirildi, 165 bin araç arandı
29.09.2021Gündem
21 polise FETÖ'den hapis cezası verildi
21 polise FETÖ'den hapis cezası verildiSamsun'da Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla 55'i tutuklu 107 rütbeli polisten 21'i 1- 7 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
29.09.2021Gündem
Çöpten test de toplanıyormuş...
Çöpten test de toplanıyormuş...Günlerden 1 Eylül 2010 Çarşamba...
4.09.2017Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Çöpçü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çöpçü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.